Кое е наИстина по-икономично 1.4tsi vs 1.9tdi ?

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
Quottzot
Мнения: 206
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 20:32
Автомобил:
Двигател:

Re: Кое е наИстина по-икономично 1.4tsi vs 1.9tdi ?

Мнениеот Quottzot » Нед 08 апр 2012 10:51


Разхода е малко по-нисък само по каталог, а в реални условия разхода е много по-нисък. Щом дават за пример статии от Autobild, и аз да дам една - Ауди А1 с тези два двигателя при 180км/ч дизела харчи близо 4.5л/100км по-малко.




Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7823
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Кое е найстина по икономично 1.4tsi vs 1.9tdi

Мнениеот hooligan_sk » Нед 08 апр 2012 11:00


doubledTSI написа::012: maikomila :hmmmm :oops
hooligan_sk написа:
musura написа:В последния аутобилд има сравнение точно между тези мотори и отговора там е, че дизела е единствено по-икономичен на магистрала - там даваше с около литър, литър и половина по-нисък разход и извода на авторите беше, че дизела е по-зигоден, ако се пътува често на дълги разстояния по аутобан ;) Аз в България дизел не бих си купил - колкото по-нов модел, толкова повече дертове с родната ни нафта...


Отвори въпросния брой и виж разходите градско ;) Сутрин зимата от НДК до сточна гара и обратно 1,4 ТСИ харчи ама точно колкото ТДИ да знаете :applause: Нищо че атмосферните 1,4 на ВАГ дават 12-13/100 в тея условия(тук ръчкане и мощност не играят) Колегата отгоре е дал честни цифри 7,5-8,5 комбинирано за ТСИ. ТДИ дава 7, зимата 8-9 градско. Тва е :)

ПП: За автора по въпроса за разхода на ТДИ - извънградско умерено каране около ограниченията 4,5/100 с климатик ако щеш; градско с чести къси спринтове в задръствания зимата - 9/100, иначе около 7/100. Успех :)

ПП2: Аз бих избрал 1,4ТСИ пред 1,9ТДИ ПД 105кс. Ако е някой двулитров ТДИ комън рейл тогава бих го взел пред 1,4 122/125кс, но не и пред 1,4 с турбо и компресор :)


По никакъв начин не съм си променил мнението, то си е за мен. Говорим за разходи за гориво в случая, не кой какво би си купил. И пак питам можеш ли да си купиш НОВ голф с 1,9тди? ДА или НЕ??? :shock


bnick
Мнения: 1549
Регистриран на: Съб 15 май 2010 16:27
Автомобил: Passat B8
Двигател: ACDF 2019
Местоположение: София

Re: Кое е наИстина по-икономично 1.4tsi vs 1.9tdi ?

Мнениеот bnick » Нед 08 апр 2012 11:04


doubledTSI написа:
bnick написа:
doubledTSI написа:Съгласен за рекорда :да:
Преди да напуснеш темата, бъди коректен и публикувай разхода от производителя на 1,9 ТДИ 105 к.с, а не реалния разход, които ти постигаш. Нека сравняваме стойностите дадени от производителя. :beer


Ето заводските данни за 105кс ръчна скоростна кутия:

Голф 6,5 градско/ 4,3 извън и 5,2 средно
Пасат 7,2 градско/ 4,9 извън и 5,4 средно



Разход (в града) 8.2 л./100 км.Редактирай тази кола
Разход (извън града) 5.2 л./100 км.Редактирай тази кола
Разход (комбиниран) 6.3 л./100 км.
http://www.auto-data.net/bg/?f=showCar&car_id=8618

Разход (в града) 7.7 л./100 км.Редактирай тази кола
Разход (извън града) 5.0 л./100 км.Редактирай тази кола
Разход (комбиниран) 6.0 л./100 км.
http://www.auto-data.net/bg/?f=showCar&car_id=8596

За тези 800 грама икономии говорим ... Заслужава ли си? Разлика в цена като нов? Разлика в цена на обслужване, поддръжка, разлика в шум, разлика в динамика ... Някой ще каже ДА, друг - НЕ. Въпрос на избор. Затова колегата кара дизел, аз бензин. :beer В спора се ражда истината и тя е строго индивидуална за всеки! Всеки има право на избор!


Бях казал, че няма да пиша повече, но кривиш фактите. Защо сравняваш ДСГ с ръчна скоростна кутия, заради по-малката разлика? И ще те разочаровам, реалния разход няма нищо общо с каталожния, там както казаха разликата в града отива на 2,5-3л и нагоре. Реалния средно е около 1,5л, всъщност не лошо постижение за ТСИ. За надеждността да не отварям дума, че там ТСИ го няма никакъв спрямо 1,9 ТДИ. Имаше тест на Автобилд с 1,4 ТСИ със сменени 2 турбини за 100к :screwy
Ето ти моя реален разход в София: http://www.carspending.com/bg/profiles/ ... omfortline
Вземи който искаш произволен Пасат 6 ТСИ и ела се пробвай да го докараш до 800гр разлика mhihi . Забележи, че разхода ми в града е около 7,5 през студените месеци с изключение на януари, когато съм карал с перманентно включен климатроник да размразява предното стъкло. Пуснати светлини перманентно, подгрев на седалката, огледала и стъклото. Обичайно пробега ми е 2,5-3 км в посока и вечер наобратно. Кара се нормално с от време навреме пълнене на оборотомера за прочистване на геометрията и при разход под 7. Мда има и такива случаи mhihi.


bnick
Мнения: 1549
Регистриран на: Съб 15 май 2010 16:27
Автомобил: Passat B8
Двигател: ACDF 2019
Местоположение: София

Re: Кое е наИстина по-икономично 1.4tsi vs 1.9tdi ?

Мнениеот bnick » Нед 08 апр 2012 11:07


The^Maniac написа:Та въпроса ми към вас е кое според вас е по-добрият избор - 1.4 ТСИ (122 кс) или 1.6 ТДИ (105 кс)? Разхода на дизела е малко по-нисък, бензиновият вариант пък е малко по-евтин. Цената на обслужване вероятно много близка. Кой бихте избрали и защо? Кой ще върви повече?


Лично аз в момента бих си взел 1,4 ТСИ. Единствено заради ДПФ филтъра на ТДИ. Карам 90% в града и там този филтър пречи. Иначе в друг случай на 100% взимам ТДИ и веднага при някой известен чип тунинг майстор от форума се изравняват нещата откъм мощност :beer


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7823
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Кое е наИстина по-икономично 1.4tsi vs 1.9tdi ?

Мнениеот hooligan_sk » Нед 08 апр 2012 11:18


The^Maniac написа:Привет и от мен!

Колеги доста задълбахте в темата за разхода на 1.9 ТДИ срещу 1.4 ТСИ. Реално в момента обаче 1.9 ТДИ не се предлага. Това, което може да се купи като нов автомобил е 1.6 ТДИ.

Та въпроса ми към вас е кое според вас е по-добрият избор - 1.4 ТСИ (122 кс) или 1.6 ТДИ (105 кс)? Разхода на дизела е малко по-нисък, бензиновият вариант пък е малко по-евтин. Цената на обслужване вероятно много близка. Кой бихте избрали и защо? Кой ще върви повече?


Аз избрах 1,6тди. Нещата които наклониха везните бяха че дизела конкретно в моя случай беше на цената на бензина, да не кажа и малко по-евтин в конкретната оферта. Освен това комън рейла работи много тихо и приятно, не се натрапва.

Иначе разликата в динамиката бих казал че е колкото разликата в разхода на гориво - чувствителна. Зависи от теб кое предпочиташ да имаш. В моя случай 1,6ТДИ е по-добрия вариант :beer


Потребителски аватар
brabus
R-циклопедист на VW
R-циклопедист на VW
Мнения: 11161
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 8:17
Автомобил: Golf II GTI PB A4 Avant 1.8 TQ
Двигател: 1991 2003
Местоположение: София
Контакти:

Re: Кое е наИстина по-икономично 1.4tsi vs 1.9tdi ?

Мнениеот brabus » Нед 08 апр 2012 12:11


Колеги, обръщам се към всички пишещи в тази тема, а и не само тук.
Молбата ми е да не правите пълни цитати! Като използвате бутон Цитат съвсем спокойно може да махнете 99% от текста и пак да се разбира кое мнение имате предвид.

Благодаря!


Потребителски аватар
doubledTSI
Мнения: 539
Регистриран на: Чет 22 юли 2010 19:48
Автомобил: Golf 5 1.4 TSI Caddy life 4motion
Двигател: CAXA 2008 1.9 BLS 2009

Re: Кое е наИстина по-икономично 1.4tsi vs 1.9tdi ?

Мнениеот doubledTSI » Нед 08 апр 2012 14:34


Темата взе да се обърква .... и то защото намесвате 1,6 комън рейл 105 к.с. с 1,9 PD 105 к.с..... Двата дизела нямат нищо общо! Нито като разход, нито като динамика.... и двата са на различен принцип на работа. Общото, е че и двата са по-мудни от бензина.

Колега, bnick :beer виждам, че средния ти разход за 1500 км е 7,94 литра! Правилно ли е или греша? Защо всички пренебрегвате показанията на колегата Kimif2008? В тази тема само аз и той пишем от личен опит за двигателя ТСИ. Аз съм с 122 к.с., той е с 140 (вече може и повече ако го е чипнал) Колко е неговия разход в София? Каква е разликата? Защо колегата hooligan_sk ЦИТИРАМ: "Отвори въпросния брой и виж разходите градско ;) Сутрин зимата от НДК до сточна гара и обратно 1,4 ТСИ харчи ама точно колкото ТДИ да знаете :applause: Нищо че атмосферните 1,4 на ВАГ дават 12-13/100 в тея условия(тук ръчкане и мощност не играят) Колегата отгоре е дал честни цифри 7,5-8,5 комбинирано за ТСИ. ТДИ дава 7, зимата 8-9 градско. Тва е :)

ПП: За автора по въпроса за разхода на ТДИ - извънградско умерено каране около ограниченията 4,5/100 с климатик ако щеш; градско с чести къси спринтове в задръствания зимата - 9/100, иначе около 7/100. Успех :)

ПП2: Аз бих избрал 1,4ТСИ пред 1,9ТДИ ПД 105кс. Ако е някой двулитров ТДИ комън рейл тогава бих го взел пред 1,4 122/125кс, но не и пред 1,4 с турбо и компресор :)"

И не съм извадил разликата от разхода само с автоматична скоростна кутия. Извел съм и при двата вариянта. Факт е, че и при двете извадки, разликата е по-малко от литър... Факт е, че 1,9 PD го спряха, а този продължават да го произвеждат и слагат дори и в ТИГУАНА.... щото е с лоша диманика нали?
Факт е, че няколко поредни години стана двигател на годината! Факт е, че е най-икономичния двигател от класа си ....
Мисля, че бях конкретен и ясен :да: Разлика, разлика ..... колко е разликата .... :stll think:

Пак казвам 1,9 PD 105 к.с., а не 1,6 комън реил 105 к.с. Този 1,6 мотор наистина е много икономичен! И би трябвало да се сравнява с 1,2 ТСИ 105 к.с.
Бензиновите мотори не са това, което бяха! Но много колеги не искат да вникнат в това. Казваш за 100 000 км - 2 турбини... Добре, като е толкова проблемен и чуплив защо взе няколко години награда за двигател на годината и защо продължават да го слагат на много купета - малки, големи, градски джипове?
Спирам да пиша, щото вече няма какво да се каже, освен едно: Всеки има право на избор да кара и поддържа това, което му е изгодно! :да:


bnick
Мнения: 1549
Регистриран на: Съб 15 май 2010 16:27
Автомобил: Passat B8
Двигател: ACDF 2019
Местоположение: София

Re: Кое е наИстина по-икономично 1.4tsi vs 1.9tdi ?

Мнениеот bnick » Нед 08 апр 2012 15:00


Наистина няма какво да допълня повече. Сравнение разхода на Пасат 130+кс, по-тежък с вероятно над 300кг с Голф :shock Белким разхода излезе еднакъв :kissy:
Поздрави :beer



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 12 госта