А честито на новия Пасат В7

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
Потребителски аватар
Боби Доктора
Мнения: 47
Регистриран на: Вто 28 окт 2008 8:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: А честито на новия Пасат В7

Мнениеот Боби Доктора » Пон 07 фев 2011 23:17


bnick написа:Защо ли си мисля, че Октавията е на базата на Голф/Джета. Няма нищо общо с Пасата



:да: :да: :да:

Още повече 1.8 TSI 7DSG
2011-02-07_230357.jpg


65 800 лв.

VS

2011-02-07_230811.jpg

Оборудван със същите екстри 62 200 лв.

Освен това Пасатът е в по-горен клас от Октавията.

И пак да уточня: Нито хваля едното, нито плюя другото. Аз си знам кое харесвам и за кое ми се дават пари. Просто сравнявам цените. Според мен Шкода вече отдавна не е "бюджетен" автомобил. И накрая дебело ще подчертая - "бюджетен" за мен означава "по-добър" (напук на автомобилния жаргон).



Аааааааа... И малко "off-t.." Porsсhe няма ли да спретнат един свестен конфигуратор? Това най-малкото е уважение към бъдещите клиенти и още един начин да ги привлекат.




Потребителски аватар
brabus
R-циклопедист на VW
R-циклопедист на VW
Мнения: 11161
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 8:17
Автомобил: Golf II GTI PB A4 Avant 1.8 TQ
Двигател: 1991 2003
Местоположение: София
Контакти:

Re: А честито на новия Пасат В7

Мнениеот brabus » Вто 08 фев 2011 19:21


Боби,
не си много прав да сравняваш чешките цени на Шкода и цените на VW в Бг.
Не защитавам Шкода!
Но Октавия L&K с 1.8Т и DSG в момента е 49 800 лв. Видях, че в момента конфигуратора на ЕураТек не работи, но си мисля, че има повече екстри в тази цена от колкото посочената от теб. Може и да бъркам, но не ми се рови да проверявам кой код на коя екстра отговаря. :beer Идеята ми е че L&K с допълнителни екстри за 13 000 лв (изравнявам цената с Пасата) ще бъде с повечко глезотии от Пасат.
Но като цяло си прав. Шкода отдавна не е "бюджетна" марка, а пък Пасат и Джета направо убиват конкуренцията с цените си :!: Не случайно заводът във Волсфбург спря работа в началото на месеца, защото просто подизпълнителите не смогват да осигуряват доставки за свръх производството. :applause:


Потребителски аватар
Боби Доктора
Мнения: 47
Регистриран на: Вто 28 окт 2008 8:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: А честито на новия Пасат В7

Мнениеот Боби Доктора » Вто 08 фев 2011 19:50


@brabus...
Знам, че заслужавам :beat_butt2 за откровения чат-спам в темата за Пасатора... Но не мога да се стърпя да не споделя с теб...(не, че не видя своевременно "онази" тема) А и с останалите де. В момента (от има-няма два месеца) съм без кола. А ми се въртят едни идеииииииии в главата. Та - бъди сигурен, че "усилено" разцъквам всякакви конфигуратори (въоръжен с огромна доза търпение и спокойна мисъл). А пък колко тест-драйва направих... Не ми се говори. Даже по едно време бях залитнал към Mazda и Mitsubishi... Нооооо... VAG си ме влече и това си е... Избора вече съм го направил - имам ясна цел за преследване и тя не е нито Октавия, нито Пасат, нито Супърб. Не казвайте на никой :lol: viewtopic.php?f=19&t=233878 Да обясня все пак за по-горните си сравнения - Шкодата от чешкия конфигуратор е Edition CZ - демек "по-арна" от останалите "по земните кълбета" и на всичкото отгоре я наблъсках с всякакви екстри, за да получа тази цена. Ама пък и те не са кой знае колко много. За сметка на това пък в Пасата "нашибах" и разните му там асистенти, "преумори във водача", амбиентни осветления, "самопаркиращи чудесии"* и т.н. * Справка - тази екстра я има в Шкода само при Супърб-а. И пак цената на VW остана по-ниска. Ясно е, че тук спор не се води :beer Фактите са си факти. Първата любов не се забравя, но пък и на света непрекъснато изкачат и по-добри предложения. Шкодата не е жена, че да се развеждам с нея. А пък и да беше... За тая "любовница"
1.jpg
щях сто пъти да го направя :lol: :lol: :lol:

Иначе - защо да се регистрирам тук? Освен, че Porshe ще се сдобият :bishop (живот и здраве) с още един "досаден" клиент - редно е и форума да приеме новото попълнение - горд собственик на емблемата VW. Ама пак казвам - живот и здраве...


bulmastif
Мнения: 2
Регистриран на: Пет 20 авг 2010 14:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Vidin

Re: А честито на новия Пасат В7

Мнениеот bulmastif » Вто 08 фев 2011 20:12


Здравейте колеги! :) Незнам дали е умесно да се намесвам,но все пак бих споделил и моето мнение :roll: та... VW си е мн добра кола без значение каква е тя.. щом става дума за Шкода.. нали не забравяме това,че тя принадлежи на VW .. така че колите от този род винаги ще имат големи прилики.. друг е въпроса вече в цената :D п.с.Нищо лично към притежателите на Шкода.. просто отбелязвам един Факт :да:


Потребителски аватар
JC
Мнения: 809
Регистриран на: Сря 02 яну 2008 22:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: А честито на новия Пасат В7

Мнениеот JC » Вто 08 фев 2011 22:13


Аз пък не мога да разбера, защо ги сравнявате?
Пасата и Шкодата са базирани на различни шасита,в два различни класа :wink:
Сравнявайте я със Суперб!


Потребителски аватар
Боби Доктора
Мнения: 47
Регистриран на: Вто 28 окт 2008 8:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: А честито на новия Пасат В7

Мнениеот Боби Доктора » Вто 08 фев 2011 22:42


JC написа:Аз пък не мога да разбера, защо ги сравнявате?
Пасата и Шкодата са базирани на различни шасита,в два различни класа :wink:
Сравнявайте я със Суперб!

Затова:
feikot написа:Да де :) ама сравнявай октавия с пасат,разбрах те напълно ясно :beer

Иначе аз и
JC написа:Сравнявайте я със Суперб!
това бях направил. (Върни назад една страница)
И все пак
веселин написа:Темата не е за сравнение между Супърб и Пасат.....

Хайде да продължим с Пасата... :beer


bulmastif
Мнения: 2
Регистриран на: Пет 20 авг 2010 14:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Vidin

Re: А честито на новия Пасат В7

Мнениеот bulmastif » Сря 09 фев 2011 13:17


Щом става дума за сравнения.. въпреки че съм притежател на VW passat B5 на мен лично ми прави голямо впечатление приликата на VW passat CC с Мерцедес С клас но в по малки мащаби.. мое мнение :) а по отношение на Шкодата... не съм много сигурен дали шаситата са различни от тези на VW но съм убеден че базата на двете марки е на 80% една и съща .. поне при лимузините :)


Потребителски аватар
Боби Доктора
Мнения: 47
Регистриран на: Вто 28 окт 2008 8:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: А честито на новия Пасат В7

Мнениеот Боби Доктора » Пет 08 апр 2011 8:00


Ех... Защо така бе...? Много бързо ви стана безинтересно Пасатчето.
BTW някой може ли да внесе мааааааааалко повече светлина от тези "сухи" цифри
2011-04-08_085851.jpg

Интересуват ме отзиви "на живо". Предполагам, че не е супернов този двигател.


Потребителски аватар
Presian
Мнения: 490
Регистриран на: Съб 17 юли 2010 17:30
Автомобил: VW Golf
Двигател: BAG
Местоположение: Пловдив

Re: А честито на новия Пасат В7

Мнениеот Presian » Сря 13 апр 2011 7:35


Оня ден се разминах с един такъв кораб комби. Изглеждаше доста внушително на живо...


bnick
Мнения: 1549
Регистриран на: Съб 15 май 2010 16:27
Автомобил: Passat B8
Двигател: ACDF 2019
Местоположение: София

Re: А честито на новия Пасат В7

Мнениеот bnick » Пет 03 юни 2011 16:57


Днес го огледах в Порше. На живо е убийствен, отвътре Б6 изглежда една класа надолу. Качеството на материалите ми изглеждат доста по-добри от на 6-цата. Нещата, които се плащаха в Б6, в Б7 са серийни и цената му е по-ниска


Потребителски аватар
digo_pl
Мнения: 1109
Регистриран на: Съб 18 юли 2009 10:17
Автомобил: omega V6
Двигател:
Местоположение: Варна/Плевен
Контакти:

Re: А честито на новия Пасат В7

Мнениеот digo_pl » Сря 29 юни 2011 11:43


Всяка сутрин излизайки от улицата си, гледам един паркиран такъв пасат. Изглежда ми много аристократично, финни, ичистени линии без излишни гъвкавини по него! Е, красив е!


PaTr1o7a
Мнения: 49
Регистриран на: Чет 26 окт 2006 20:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: А честито на новия Пасат В7

Мнениеот PaTr1o7a » Сря 20 юли 2011 23:36


Днес най - после си взех автомобила. Ще пиша отзиви малко по - нататък, да понатрупам малко впечатления от него.


BG_POLICE
Мнения: 750
Регистриран на: Нед 05 юли 2009 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: А честито на новия Пасат В7

Мнениеот BG_POLICE » Чет 21 юли 2011 7:20


Абе и на мен ми се ще да си взема един такъв с ЕКОФУЛ мотора 1.4 - 150к.с., 220 HM!!! Заводски метан и комби ако е направо супер, но уви все още тези пари са много за нашия джоб :)


Потребителски аватар
elena ilieva
Мнения: 28
Регистриран на: Вто 31 авг 2010 21:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Разград
Контакти:

Re: А честито на новия Пасат В7

Мнениеот elena ilieva » Чет 21 юли 2011 8:08


Карах новия пасатор на тест драйв :D (варианта 2.0 TDI 170 к.с) с DSG автомат. Е ко да се каже, голяма машина и тва е. Само дето няма да мога да си го взема :oops: , варианта който тествахме струваше към 70+ К. Тестовия автомобил беше на русенската агитка.


Потребителски аватар
sportul
Мнения: 1218
Регистриран на: Съб 06 сеп 2008 22:12
Автомобил: Passat B5 Peugeot 407 RHR BVM6
Двигател: RHR Delphi DCM
Местоположение: Варна

Re: А честито на новия Пасат В7

Мнениеот sportul » Съб 23 юли 2011 19:26


на мене не ми харесва , шестицата излгежда хем по-нова хем по-достъпна



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта