Двигател TSI

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Двигател TSI

Мнениеот hooligan_sk » Вто 03 ное 2015 11:13


Защо реши че няма? :gruebel




momchilmm
Мнения: 16
Регистриран на: Чет 05 сеп 2013 22:45
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BZB 2009
Местоположение: София

Re: Двигател TSI

Мнениеот momchilmm » Сря 04 ное 2015 11:33


Има - сменя се цялата бензинова помпа. Тя изпълнява тази функция...


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Двигател TSI

Мнениеот hooligan_sk » Сря 04 ное 2015 14:09


Много интересно... при 1,4ТСИ CAXA си е най-обикновен горивен филтър до резервоара отзад. :gruebel


mistarlupo
Мнения: 6
Регистриран на: Нед 15 ное 2015 16:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Двигател TSI

Мнениеот mistarlupo » Сря 18 ное 2015 16:01


Здравейте,

Набелязал съм си новата Fabia (3), която е с 1.2 TSI, 110 к.с., 6 скоростна кутия. Като цяло чета малко противоречиви отзиви за този двигател. Доколкото знам веригата е сменена с ремък вече...

Предвид, че колата е модел на под 2 години мога ли да предположа, че би трябвало да са сложили двигател с изчистени предишни "знайни" дефекти?

Благодаря.


novack
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 02 дек 2015 15:13
Автомобил:
Двигател:

Re: Двигател TSI

Мнениеот novack » Сря 02 дек 2015 16:16


Мара, банда!

Предварително се извинявам ако мнението ми не е на правилното място и ако се налага нека бъде преместено. Карам Сеат Леон 1.4 TSI 125hp, 2010 година модел. Преди седмица ми се наложи да посетя сервиз с проблем свързан с предна дясна гума и си тръгнах с диагноза счупена скоростна кутия :neutral . Качиха колата на стенд, но аз така и не успях да чуя този шум, за който твърдяха. Получих обяснението, че кутията вероятно е останала без масло преди време, но колата я имам от две години и досега теч не съм забелязвал. Последваха мнения за прецакани лагери и луфт на диференциала между 5-та и 6-та скорост, което на мен нищо не ми говори и как ако продължа да карам колата, то скоростната кутия може да се разпадне :icon_sad . Получих и второ мнение, че по скоростната кутия няма нищо и да си карам колата без притеснения, а наистина няма никакви тропания или виене.

Събраха се доста противоречиви мнения, а аз не намирам подобни проблеми за коли с такива двигатели във форума. Зимата съм постоянно в движение и не искам да рискувам...

Благодаря предварително за вашите съвети и мнения!


Потребителски аватар
nii
Незабравим член
Мнения: 4204
Регистриран на: Пон 24 яну 2005 13:33
Автомобил: Golf 2 Automatic
Двигател: RP
Местоположение: кръчмата
Контакти:

Re: Двигател TSI

Мнениеот nii » Сря 02 дек 2015 23:59


Да не е сива?
Ако няма шумове и всички скорости влизат ок, не виждам причини да се шашкаш.


Потребителски аватар
beboyan
Мнения: 303
Регистриран на: Сря 11 апр 2012 8:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Двигател TSI

Мнениеот beboyan » Пет 18 дек 2015 11:37


Точно същите проблеми имах и аз със скоростната кутия на същия Леон, само че 2009 година, пак 1.4 тси 125. Лятото я оставих за ремонт на скорости и се оказа, че лагера за 5 и 6 скорост е заминал, беше на шупли самия лагер. Преди това сменях маслото на скоростната и с добавка, въобще нямаше полза. Колата беше на 140 000 км тогава, сива - не знам дали е от цвета :-))))). Симптомите бяха едно басово бучене, при скорости над 60 км час. Ако си пуснеш музика не го чуваш. Можеше да се кара и така още дълго време, но тоя шум започна много да ме дразни. Ремонта на скоростната излезе към 650 лв доколкото си спомням с махане и качване. Покрай всичко смених и съединителя, сега много добре върви колата, и съединителя е по-лек даже от на пасата, които е само на 30 000 км. Покрай всичкото смених и крайното гърне, намерих ново Бозал от Германия за 70 евро - заспа.

п.с. Съединителя (комплект) си го взех за 220 евро от немски сайт - оригинален SACHS. Частите в немските сайтове са с пъти по ниски цени от тези в българските, където не знаеш и какво ти продават. Избягвам купуването на части в България, не съм толкова богат да издържам една клика от прекупвачи и евентуални подкупи към политическата система.


Yass
Мнения: 4
Регистриран на: Сря 26 авг 2015 12:30
Автомобил:
Двигател:

Re: Двигател TSI

Мнениеот Yass » Съб 26 дек 2015 12:42


Писах на 34страница за разход на масло на Голф6 1.4ТСИ 160кс.

Смених едно уплътнението (O ring) около интеркулера, което беше скъсано и маслото не мърдаше(като го проверявах с пръчката един месец всеки божи ден и реших, че всичко е наред и спрях). Карах само в София за последните 2 месеца и вчера ми се наложи да измина около 300км извънградско и когато се прибрах в квартала лампата за нивото на маслото светна пак. На следващата сутрин изваждам пръчката и нивото е под минимума ... (очевидно). WTF Когато смених О ring-а в София Изток ги накарах да проверят за теч на масло и след проверка казаха , че двигателя е сух и няма никакви течове на масло от него ... Знам че от долната граница на пръчката (min) до горната (max) e литър.

Кво правим пък сега ? Нов кулер вариант ли е ?
Не може тоя кош да харчи литър масло и тия там да ми казват, че всичко е ок.

Още един въпрос (елементарен) ... Постоянната добавка на масло до какво води? ... знам, че не е полезно


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4244
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Двигател TSI

Мнениеот tdi fen » Съб 26 дек 2015 17:16


с какво масло караш и на колко хиляди го сменяш ?


Yass
Мнения: 4
Регистриран на: Сря 26 авг 2015 12:30
Автомобил:
Двигател:

Re: Двигател TSI

Мнениеот Yass » Пет 19 фев 2016 9:45


Маслото , с което карам е Кастрол. Това препоръчват от ФВ , това пише и на капачката за маслото на двигателя , това слагам и аз , а именно - Castrol Magnatec Professional OE 5w-40. Сменено е на 60000км във ФВ и трябва да се смени на 75000км. (((В момента съм на малко под 70000км))) Последния път ми се наложи да сипя различно масло, защото нямах в себе си от споменатото. Venol 5w-40 долях около литър. Не съм изкарвал колата от София последно време и нивото на маслото си седи на горната граница - не е мръднало. Това е вече 2 месеца и около 1300 - 1500км градско каране.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Двигател TSI

Мнениеот hooligan_sk » Пет 19 фев 2016 19:46


Като за начало смени маслото. Моя бивш 1,4ТСИ за последно го карах с Castrol Edge FST 5/30 и харчеше повече(около 1л на 10-12К) от колкото с други масла. Заложи на последните поколения Long Life 3 масла за стандарт 504/507.00. Това са 5/30 масла. Много хора около мен също имат завишен разход с Кастрол, на всякакви коли. Също така имай предвид че някой TSI мотори от това поколение си имат сериозен разход на масло още от завода и като цяло това не подлежи на ремонт. Гаранционно са сменени доста бутала и сегменти, уж това решава проблема, но изглежда не винаги. За мотора не е вредно честото доливане на ново масло, стига да е от същия вид. Дори напротив....


Потребителски аватар
ogogin
Мнения: 396
Регистриран на: Чет 13 сеп 2007 3:34
Автомобил: Vw Golf MKV
Двигател: BWA
Местоположение: София

Re: Двигател TSI

Мнениеот ogogin » Пет 19 фев 2016 23:04


hooligan_sk написа:.... Лично аз карах Г6 1,4ТСИ с чист А98 + добавка за третиране Бардал....

Колега би ли показал каква точно е тази добавка?


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Двигател TSI

Мнениеот hooligan_sk » Съб 20 фев 2016 1:23




Потребителски аватар
StS
Мнения: 2394
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 1:02
Автомобил: Golf VI
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Двигател TSI

Мнениеот StS » Вто 24 май 2016 14:36


Колеги някой впечатлиния от 1.4 TSI ACT - в Голф 7, има ли смисъл от тази екстра или разликата е пренебрежително малка?


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Двигател TSI

Мнениеот hooligan_sk » Вто 24 май 2016 18:40


Че в Голф има ли 1,4 ТСИ 150кс без тази система? :gruebel



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 178 госта