T-Cross - Колата гасне при преминаване през легнал полицай или улица с много дупки

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
batgoran
Мнения: 1
Регистриран на: Пон 08 яну 2024 15:37
Автомобил:
Двигател:

T-Cross - Колата гасне при преминаване през легнал полицай или улица с много дупки

Мнениеот batgoran » Пон 08 яну 2024 15:50


От скоро съм с нов Т Крос без каквито и да е допълнителни екстри, само серийното оборудване, в което е включена проактивна защита за пътниците. Възможно ли е тази система да гаси двигателя при определени условия, като например преминаване през легнал полицай или улица с много дупки. Няколко пъти ми гасне двигателя при преминаване през такъв терен, когато не съм включил предавка или искам от 2а да мина на 1ва, но с натискането на съединителя колата гасне. Не е от системата старт/стоп, защото се случва и когато е изключена тази система ми гасне колата. Иначе на дисплея изписва да стартирам ръчно двигателя, но само с мръдване на волана и той пали. Имал ли е някой подобен случай да сподели опит. Ако не, ще се обръщам към сервиза.




Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19662
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: T-Cross - Колата гасне при преминаване през легнал полицай или улица с много дупки

Мнениеот Vlad777 » Пон 08 яну 2024 16:00


Откакто предимно карам Passat DSG, като се кача на колата на жената, която е T-Roc 1.5 TSI ръчни скорости, ми се случва да я загася по невнимание, когато забравя да натисна съединителя и спра на скорост. Тогава обаче наистина иска да се стартира ръчно и не става само със завъртане на волана.

Паленето със завъртане на волана се случва когато примерно си спрял на светофар, Старт-Стоп загаси колата, въртиш волана и пали, защото сервото не иска да работи на загасен двигател.

В описания горе случай - това, което се случва не е нормално според мен и не се е случвало на нито един VW, който съм карал, а те са доста.



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта