Кое е наИстина по-икономично 1.4tsi vs 1.9tdi ?

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
Потребителски аватар
skotis
Мнения: 1974
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 0:10
Автомобил: VW Golf IV 1.8T GTI
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Кое е наИстина по-икономично 1.4tsi vs 1.9tdi ?

Мнениеот skotis » Чет 26 ное 2009 17:22


Това е ел двигателите няма да стане след 2-3 години, ами след доста повече, защото сравнението с CRT и LCD не е подходящо колега. Никой не се кефеше на огромните CRT-та, a на тънките и иновативни дисплеи... При колите е малко по-различно, защото всеки се кефи на хубавия звук на мотора, на свиренето на турбината, а предполагам малко хора биха се кефили да се качат на ел. самобръсначка с колелца, която да прави ззззззззззззззззззззззззззз... Някак си друго е. Затова мисля, че този неизбеже иначе преход, няма да е скоро.

Относно темата, според мен са съизмерими по разход моторите, зависи кое ти е по на сърце. Мен например много ме кефи комбинацията турбо+компресор, само незнам защо на 1.4... Предпочитам на 1.8 поне.




Потребителски аватар
Matematiks
Мнения: 3168
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 17:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Кое е наИстина по-икономично 1.4tsi vs 1.9tdi ?

Мнениеот Matematiks » Чет 26 ное 2009 21:48


По икономично е Тойота Приус,
когато волксваген направят такъв хибрид,може да имате вече внуци някой от вас mhihi
Карам Голф 2-да е ясно :applause:
Ако искаш да си гъзар си плащаш,не гониш икономия :deal
Кое му е народното на НАРОДНИЯТ автомобил?Цената със сигурност не


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Кое е наИстина по-икономично 1.4tsi vs 1.9tdi ?

Мнениеот kris11 » Чет 26 ное 2009 22:00


Грешно зададен отговор.
Първо трябва да има насочващи въпроси като маниер на каране, къде ще се кара, кой ще го кара /новобранез или изпитан ветеран./
1,3 помпа дюза лапа на извънградско 7,5л/100 км като се репчи на Туарег 2,5 л по завоите Сл. бряг- Варна или като се кара по магистрала на максимума - 145-155 км/
Ако се кара пенсионерски и в градски условия се влачи с 30-40 може и да лапа 5л/100км


Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: Кое е наИстина по-икономично 1.4tsi vs 1.9tdi ?

Мнениеот velinsl » Чет 03 дек 2009 12:59


morfei1 написа:
Първият Голф електричка, май към 2012 се очакваше...


... по белия свят, а кога ще може да си го позволи средностатистическия Българин?


Потребителски аватар
Burner_inc
Мнения: 685
Регистриран на: Съб 28 фев 2009 17:20
Автомобил: Touran Peugeot 308 Versys 1000
Двигател: BLS 2009
Местоположение: София

Re: Кое е наИстина по-икономично 1.4tsi vs 1.9tdi ?

Мнениеот Burner_inc » Чет 03 дек 2009 15:26


тези електромобили са като миксери на колела- гадна работа..........


Потребителски аватар
chefito
Мнения: 9527
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Кое е наИстина по-икономично 1.4tsi vs 1.9tdi ?

Мнениеот chefito » Чет 03 дек 2009 15:45


Burner_inc написа:тези електромобили са като миксери на колела- гадна работа..........


Предпочиташ да караш техника на 120 години....от колкото нещо на ток със зарядно, което не бълва тонове боклуци... :не:

Нямам търпение електромобилите да успеят да пробият, макар че е доста сложно на фона на петрола, поддръжката на петролните коли и прочие закостеняли бизнеси...на 10к километра на електроколата и сменяш само течността за чистачките и проверяваш налягането на гумите, докато на петролна кола: бензинови филтри, маслени филтри, масло, ремъци, охладителни течности....

Нека си карам аз миксерчето :да:


Потребителски аватар
Burner_inc
Мнения: 685
Регистриран на: Съб 28 фев 2009 17:20
Автомобил: Touran Peugeot 308 Versys 1000
Двигател: BLS 2009
Местоположение: София

Re: Кое е наИстина по-икономично 1.4tsi vs 1.9tdi ?

Мнениеот Burner_inc » Чет 03 дек 2009 15:57


Пожелавам ти тогава да сбъднеш тази своя мечта :beer , а аз предпочитам по старомодния начин. Нали знаеш, всеки с маниите си. heavy metal zork


Потребителски аватар
vw_golf_4_tdi
Мнения: 1647
Регистриран на: Чет 09 юли 2009 23:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna
Контакти:

Re: Кое е наИстина по-икономично 1.4tsi vs 1.9tdi ?

Мнениеот vw_golf_4_tdi » Чет 03 дек 2009 16:09


ако така и жените си избирате (по среден разход) :bowdown

сори за офф-а


Потребителски аватар
kaiser666
Мнения: 4670
Регистриран на: Вто 31 юли 2007 13:03
Автомобил: Bmw E34
Двигател: M20B20
Местоположение: South Of Heaven

Re: Кое е наИстина по-икономично 1.4tsi vs 1.9tdi ?

Мнениеот kaiser666 » Чет 03 дек 2009 16:49


Matematiks написа:По икономично е Тойота Приус,
когато волксваген направят такъв хибрид,може да имате вече внуци някой от вас mhihi

:don't worry
Защо трябва vw да правят псевдо хибрид? :roll:


chefito написа:
Burner_inc написа:Предпочиташ да караш техника на 120 години....от колкото нещо на ток със зарядно, което не бълва тонове боклуци... :не:


Имало е електромобили преди да има двигатели с вътрешно горене.


Потребителски аватар
chefito
Мнения: 9527
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Кое е наИстина по-икономично 1.4tsi vs 1.9tdi ?

Мнениеот chefito » Чет 03 дек 2009 17:59


kaiser666 написа:
Имало е електромобили преди да има двигатели с вътрешно горене.


Съгласен съм...дори са били доста разпространени в един момент... :да:


Потребителски аватар
Matematiks
Мнения: 3168
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 17:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Кое е наИстина по-икономично 1.4tsi vs 1.9tdi ?

Мнениеот Matematiks » Съб 05 дек 2009 14:32


Кайзерче прав си,номисля че тази Джета която там е чувствително по евтина (7 бона заелено,което за там са си 30 % от цената)от Приуса тука под 60 бона трудно ще я пипнеш :screwy 2-ка дизел новия модтор с автомат и глезотий.Че то полото с тази кофигурация е 40 и доста бона :screwy При това положение са равни и то с новият модел на Приус бъкан с екстри.4 на 100 смесено... :applause: разход :)-58 бона с ДДс без отстъпките най бъканото изпълнение с Нави с 40 гига хард,блутути и ненам кво още
За качеството може да нямаш съмнение-това не са Королите мейд ин Търки -само мейд ин Джапан :041:
за мен това е перфектната семейна кола незнам,а и с тези оплаквания от Фолкс новите мотели :deal


theultimate
Мнения: 2139
Регистриран на: Вто 06 ное 2007 20:20
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB
Местоположение: София

Re: Кое е наИстина по-икономично 1.4tsi vs 1.9tdi ?

Мнениеот theultimate » Съб 05 дек 2009 17:50


Хибридите са чудесни коли - но не и за тук. В държава с истинска инфраструктура, където пътя до вилата, морето или където се сетиш включва N часа каране по магистрала с подържане на постоянна скорост - екстра. В България, където 90% от маршрутите включват планински проход, каране в колона и изпреварване на камиони - разхода е колкото на всяка друга кола, само цената не е такава.


Потребителски аватар
worldcoolesdude_
Мнения: 88
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 1:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Chicago

Re: Кое е наИстина по-икономично 1.4tsi vs 1.9tdi ?

Мнениеот worldcoolesdude_ » Нед 06 дек 2009 21:29


[quote][quote]Абе 4удесни коли казваш били хибридите........ хммм а дали е така? Карал съм абсолутно вси4ки хибриди които се предлагат на Американският пазар. Еми нямаше един да ми легне на сърцето! Работата ми изисква да закарам даден автомобил от то4ка а до то4ка б за въсможно наи-кратко време при зададена команда. Маршрута е препуленен с много спирания и резки потегляния, както и доста тясно пространство. Та при обикновените коли особени проблеми няма особено ако са турбо дизел4ета (има много мощност при ниски убороти). Какво се полу4ава при хибрида оба4е е следното и то наи- ве4е при хибридите на тоиота и прослувутото второ поколение на приус 4е от него карам секи ден поне по един два пъти. Вкарвам клу4а, натискам бутона за стартиране, 4акам няколко секунди (Това нещо е много дразнещо, повярваи ми) и натискам газта рязко щото нали трябва да бързам и се по4ва мъката. Колата ускорява след малко замисляне, само 4е това ускорение става то4но същото все едно си пуснал съединителя без да си подал доста4но гас - демек ускорение няма, само някакво мижаво преместване в пространството. Ве4е потеглил колата доускорява горе - доло добре 4е помага и електромотора. Идва стоп, двигателя се изклу4ва, натискаш газта цялата процедура се повтаря отново и отново. Това нее шофиране... това е мъка, а сега си представи как секи ден бързаш за работа и трябва да се съобразяваш със си4ко това. А сега си представи 4е си и в трафик и секи е изнервен и ако не тръгнеш веднага след като колоната е потеглила секи по4ва да те усвирква и бибитка. Или може да стане и по- весело, 4акаш по-средата на пътя да завиваш наляво или дясно и при първия възможен слу4аи подаваш гас да завиеш преди да тее отнесъл някои забързан хамър или нещо от сорта. Мммммда и сега пак ми кажи 4е хибридите били 4удесни! В слу4ая джетата наистина е в пъти по-добра алтернатива от хибрид. А като добавим и тези 320 ниутона......дали ще мее страх да изпреварвам на извън градско? И само да под4ертая аз въобще не самъм фен на vw, единствените коли които бих притежавал са р36/р32/р20 и голф гтд с 4ип но с това се из4ерпва, така 4е нямам абсолутно никакво пристрастие към марката просто мразя хибридите!


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Кое е наИстина по-икономично 1.4tsi vs 1.9tdi ?

Мнениеот dobrin » Нед 06 дек 2009 22:13


Колеги, нека се придържаме към темата. Говорим именно за тези два двигателя на VW, а не за предимствата на една или друга технология за задвижване на ПС.


Потребителски аватар
Samir
Мнения: 8
Регистриран на: Вто 08 дек 2009 20:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Кое е наИстина по-икономично 1.4tsi vs 1.9tdi ?

Мнениеот Samir » Вто 08 дек 2009 20:48


Мисля,че няма място за мислене в случая. Както и да се гледа ако държиш на здрав автомобил,който да не те оставя на пътя стига да се подържа стриктно TDI е правилния избор.Живее много повече от бензина и по-икономичен...това е моето мнение.



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 179 госта