За удоволствието което създава VW!!!

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
Потребителски аватар
katcko
Мнения: 591
Регистриран на: Пон 31 мар 2008 23:15
Автомобил:
Двигател:

Re: За удоволствието което създава VW!!!

Мнениеот katcko » Пет 18 ное 2011 22:38


Миналата седмица ми се наложи да покарам няколко дена бившия си Г2,който сега е при бащата - единствения плюс беше,че новите коли се пазят от Гоуфа и не отнемат предимството на танка :Mr Green Fun Определено не изпитах удоволствието за което се споменава тук там




Потребителски аватар
ak_47
Мнения: 190
Регистриран на: Пон 07 яну 2008 9:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: За удоволствието което създава VW!!!

Мнениеот ak_47 » Чет 08 дек 2011 17:29


С голяма мъка се разделих преди месец със вярната B3-ка и се качих на B5. Ами двата автомобила нямат нищо общо освен размерите и марката ... Преди все се подигравах на тези с "по-новите" коли как внимателно минават през дупките, релсите и всевъзможните препятствия, които предлагат нашите пътища, защото аз съвсем спокойно си ги прескачах - знам че нещо и да се счупи, смяната му е тънкана ... От както съм с новия параход, и аз станах от онези внимателните и съм доста гузен. Донякъде ми лиспва непукизма от това да караш опростен и "евтин" автомобил ... Но пък комфорта си е комфорт, няма какво да се лъжем. Въпреки че ако имах възможност да поддържам 2 коли, бих си взел един такъв да си е за съботно-неделен фън :beer


Потребителски аватар
mupk0
Мнения: 3822
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 11:35
Автомобил: Mercedes Benz S202
Двигател: C200 Kompressor
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: За удоволствието което създава VW!!!

Мнениеот mupk0 » Чет 08 дек 2011 17:38


Примерно наскоро си обслужих колата откъм ремъци и ала бала се заиграх и малко с вал и глупости по карбуратора.Нервите по настройката почнаха пак отначало естествено,но след като си я оправих да не ми прави стойки като се качиш/запалиш и покараш се чувстваш някакси друг човек.Имам в предвид това,че си създал нещо(било то и ремонтирал) собствената си кола.Вече не е толкова мудна и не скърца толкова след като лятото и оправих около 90% от пластмасите(без тавана).Общо взето когато колата е поддържана няма значение от модела.Всеки си има интереси.За един е по-добре да кара скъпа кола,но помляна и да няма пари да я оправи,а друг е на принципа да има кола(някаква) стегната що годе и да има излишни пари за нещо си друго :) Аз не бих сменил 2ката скоро,защото нямам тази възможност.Бях се замислил за Пасат б3 на метан,та даже и събрах пари,но как да взема кола,която пак всичко ще правя на ново...просто старите коли след като вземеш да ги поддържаш(смениш доста неща) сякаш се възраждат...тоест новите коли до някаква степен нямат "души" както се изразяват повечето автомобилни критици.Дали защото старите коли вече нямат бройка или просто са създадени с душа там вече не знам.....да се надяваме ,че ще доживея факта да си взема кола от магазина,без да спъне много бюджета ми :)


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: За удоволствието което създава VW!!!

Мнениеот AmW » Чет 08 дек 2011 18:29


ak_47 написа:С голяма мъка се разделих преди месец със вярната B3-ка и се качих на B5. Ами двата автомобила нямат нищо общо освен размерите и марката ... Преди все се подигравах на тези с "по-новите" коли как внимателно минават през дупките, релсите и всевъзможните препятствия, които предлагат нашите пътища, защото аз съвсем спокойно си ги прескачах - знам че нещо и да се счупи, смяната му е тънкана ... От както съм с новия параход, и аз станах от онези внимателните и съм доста гузен. Донякъде ми лиспва непукизма от това да караш опростен и "евтин" автомобил ... Но пък комфорта си е комфорт, няма какво да се лъжем. Въпреки че ако имах възможност да поддържам 2 коли, бих си взел един такъв да си е за съботно-неделен фън :beer



На това му се вика удоволствието от евтината подръжка... не от VW
И с Б7 може да минаваш така през дупките...


Потребителски аватар
luboveliki
Мнения: 1257
Регистриран на: Пон 11 дек 2006 22:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: За удоволствието което създава VW!!!

Мнениеот luboveliki » Чет 08 дек 2011 18:41


удоволствието е да си карам личната кола каквато и да била тя....а VW си е марка като всички останали,стига с тия превземаций heavy metal zork


Потребителски аватар
WOB
Мнения: 168
Регистриран на: Чет 15 юли 2010 17:21
Автомобил: Vw Golf mk2 GTD
Двигател: JR 1984
Местоположение: Sandanski-Wolfsburg

Re: За удоволствието което създава VW!!!

Мнениеот WOB » Чет 08 дек 2011 19:41


forski написа:
ChimeyJimmey написа:Може ли да прочетем другите предимства на MK2, освен евтинията и здравината (вече доста илюзорна след толкова години)?

И на мен ще ми е интересно да ги чуя :roll:

Стабилността при завиване го прави един от най-добрите хечбеци на всички времена. Не е само мое мнение, Тиф Нийдъл от ''Fifth gear'' споделя същото мнение.


Потребителски аватар
luboveliki
Мнения: 1257
Регистриран на: Пон 11 дек 2006 22:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: За удоволствието което създава VW!!!

Мнениеот luboveliki » Чет 08 дек 2011 21:13


стабилен в завойте е GTI ,обикновените са пълни кокали....и почти винаги в автомобилните предавания тестват топ двигателя и оборудване.Така че,не прекаляваите с хвалбите,а по горе колегата е прав, на старите коли нама какво да им се чупи защото няма какво (елементарни са)усещането е готино защото колата си е лично твоя,аз съм си изпитвал еднакво удоволствие още от първата ми руска кола до сега.Служебните са ми нови с екстри и понеже не можем да си ги позволим винаги ги оплюваме по накакъв начин.Само да сме по добре финансово в БГ и гледай какво става(всички с нови и модерни коли).Темата е субективна


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: За удоволствието което създава VW!!!

Мнениеот forski » Пет 09 дек 2011 10:36


luboveliki написа:стабилен в завойте е GTI ,обикновените са пълни кокали....и почти винаги в автомобилните предавания тестват топ двигателя и оборудване.Така че,не прекаляваите с хвалбите,а по горе колегата е прав, на старите коли нама какво да им се чупи защото няма какво (елементарни са)усещането е готино защото колата си е лично твоя,аз съм си изпитвал еднакво удоволствие още от първата ми руска кола до сега.Служебните са ми нови с екстри и понеже не можем да си ги позволим винаги ги оплюваме по накакъв начин.Само да сме по добре финансово в БГ и гледай какво става(всички с нови и модерни коли).Темата е субективна



Абе в повечето случеи работата е "решил и Ганьо с хората да става човек" ако имаше кеш за трошене всичко щеше да е у магазина и да се чуди с ква изгъзица да си я поръча.Оди му обеснявай на някой с новата кола че 20 годишния Голф бил много здрав и завивал най много от всички :screwy
От моята камбанария и Астрата ми е много хубава щот нямам пари за друга,ама от на комшията с новата джипка дали е същото?
Да колите от 90-те са здрави,ама то няма и какво да им се счупи,отваряш предния капак и отдолу едно желязо с четири кабела,влизаш вътре същата работа,резервоара и с пикня да го напълниш пак ще върви,ама това беше преди 20 години.
То и дядо на село от как го помня се движи с магаре и каручка и проблеми не е имал,и той вика убаво ми е магарето и каруцата ми е здрава ама ....


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: За удоволствието което създава VW!!!

Мнениеот hooligan_sk » Съб 10 дек 2011 15:35


Голфчето продължава да ми носи удоволствие, въпреки чисто новата ни кола :bowdown


n.velkov
Мнения: 9
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 8:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: За удоволствието което създава VW!!!

Мнениеот n.velkov » Съб 10 дек 2011 21:04


Кефа е неудържим след всяко подобрение на 1.8т


Потребителски аватар
chochov_w
Мнения: 418
Регистриран на: Нед 01 мар 2009 5:29
Автомобил: vw mk3
Двигател: гти
Местоположение: Varna

Re: За удоволствието което създава VW!!!

Мнениеот chochov_w » Чет 12 яну 2012 20:20


някой хора карат коли по една-две години и ги сменят ,аз имам моето гти от пет години и с всеки изминал ден ми харесва повече и повече ,за едни е морално остаряла за мен си е класика love.vw


Потребителски аватар
enigma79
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 3268
Регистриран на: Пет 10 юли 2009 17:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: За удоволствието което създава VW!!!

Мнениеот enigma79 » Пон 16 яну 2012 22:52


Всеки вика нова с повече екстри е по добре,абе новото си е ново,ДА ама Не е така.Има някои екстри дето ти идва да ги изкормиш,много бих искал да изкормя на служебния ръждивец електронната газ.Много бих искал да сменя седалките с такива като на моя стар барутник,като минеш 100км разбираш че има нещо недоосмислено в тях,най вече болки в кръста,където и космодиска не може да ти помогне.Иначе като за ръждивец от 2004г. е много добре,двигател екопръчка,може и да се каже и екоДърво,върви доволно за 3 цилиндъра и за моя радост май че няма климатик,че иначе от 3 цилиндъра ще останат само 2ва :063: А нали е работна кола и като се натовари започва да търси по пътя къде е загубила 4тия цилиндър :063: С една дума новата кола си е нова,всичко в нея е ЕКОДЪРВО :bishop :063: Аз си оставам на моята каляска от 1986г. :hug : vw fen


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: За удоволствието което създава VW!!!

Мнениеот hooligans » Вто 17 яну 2012 2:02


enigma79 написа:Всеки вика нова с повече екстри е по добре,абе новото си е ново,ДА ама Не е така.Има някои екстри дето ти идва да ги изкормиш,много бих искал да изкормя на служебния ръждивец електронната газ.Много бих искал да сменя седалките с такива като на моя стар барутник,като минеш 100км разбираш че има нещо недоосмислено в тях,най вече болки в кръста,където и космодиска не може да ти помогне.Иначе като за ръждивец от 2004г. е много добре,двигател екопръчка,може и да се каже и екоДърво,върви доволно за 3 цилиндъра и за моя радост май че няма климатик,че иначе от 3 цилиндъра ще останат само 2ва :063: А нали е работна кола и като се натовари започва да търси по пътя къде е загубила 4тия цилиндър :063: С една дума новата кола си е нова,всичко в нея е ЕКОДЪРВО :bishop :063: Аз си оставам на моята каляска от 1986г. :hug : vw fen


:shock :lool :lool :lool :lool :lool
Ти е*а майката на всички нови коли, в полза на "моята каляска от 1986г."
:screwy :screwy :screwy :screwy :screwy


Потребителски аватар
веселин
Мнения: 8226
Регистриран на: Пет 20 май 2005 18:36
Автомобил: SkodaFabia 1 sedan
Двигател: BNM 1.4 TDI-PD 2007
Местоположение: София
Контакти:

Re: За удоволствието което създава VW!!!

Мнениеот веселин » Вто 17 яну 2012 9:59


katcko написа:Миналата седмица ми се наложи да покарам няколко дена бившия си Г2,който сега е при бащата - единствения плюс беше,че новите коли се пазят от Гоуфа и не отнемат предимството на танка :Mr Green Fun Определено не изпитах удоволствието за което се споменава тук там

И определено изпитваш удоволствие при поддръжката на автомобил произведен 2008 ???
да кеф цена няма - ама и кефа да се возиш в ретро си е уникален!!!


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: За удоволствието което създава VW!!!

Мнениеот hooligan_sk » Вто 17 яну 2012 10:08


веселин написа:
katcko написа:Миналата седмица ми се наложи да покарам няколко дена бившия си Г2,който сега е при бащата - единствения плюс беше,че новите коли се пазят от Гоуфа и не отнемат предимството на танка :Mr Green Fun Определено не изпитах удоволствието за което се споменава тук там

И определено изпитваш удоволствие при поддръжката на автомобил произведен 2008 ???
да кеф цена няма - ама и кефа да се возиш в ретро си е уникален!!!


Имам си определени забележки към новите автомобили. И към този който имам и към другите производители. При старите поколения могат да се намерят няколко чисто обективни предимства. Не са много, но ги има :да:



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 138 госта