Колеги, дайте съвет за ретро Фолксваген!

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
Потребителски аватар
Mihailov78
Мнения: 1112
Регистриран на: Пет 30 апр 2010 11:15
Автомобил: T3 Caravelle
Двигател: DG 1900cc Petrol
Местоположение: Sofia

Re: Колеги, дайте съвет за ретро Фолксваген!

Мнениеот Mihailov78 » Вто 01 фев 2011 12:05


cankicha_6n написа:иди в Сърбия щи кажа аз ТАМ БИЙТЪЛ ОТ 80те КОЛКОТ ЩЕШ !!! не са мн скъпи :D


Верно е! Ето:

http://www.mojauto.rs/rezultat/automobi ... d/rastuci/

на сръПски е: VW BUBA :Mr Green Fun

Виж тези буби:

http://www.mojauto.rs/polovni-auto/623804
http://www.mojauto.rs/polovni-auto/585872
http://www.mojauto.rs/polovni-auto/625729

С пазарлък си на 500 евра за ретро кола в движение. Да ти стъпи на 1500 - 2000 лв, като ги гледам си струват на фона на това което се предлага тук за тези пари :idea:

Ако е ретро VW, вариантите са: бръмбар, Т1, Т2 бус или type 3 boxer. :idea:

Ще ме извините на VW golf 1 или пасат 1 не е никакво ретро, а изгнил хетчбек от съвремен тип кола.




Потребителски аватар
DragoGT
1/8 перничанин
1/8 перничанин
Мнения: 10772
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 18:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Колеги, дайте съвет за ретро Фолксваген!

Мнениеот DragoGT » Вто 01 фев 2011 12:38


само дето са по-стари от буба от 80-те :)

и не забравяйте че Сърбия не е в евросъюза!


golf_td
Мнения: 716
Регистриран на: Пон 27 дек 2010 13:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pomorie

Re: Колеги, дайте съвет за ретро Фолксваген!

Мнениеот golf_td » Вто 01 фев 2011 14:37


Голф 1 си е ретро и още как , един от първите хечбеци станали масови! Все пак не виждам кое му е съвременното - модел 74-та , само след 3 години стават 40 години голф! Освен това наистина има много голямо значение от състоянието на дадената кола.Сега ако видим някой голф да прашасва и ръждясва покрит целия с листа и т.н. - разбирам , грозна картинка.Но ако е в перфектно състояние - разликата е от тук до небето.Казвам ви - на ретро парада миналото лято в Бургас имаше коли,които на никой в дадена друга ситуация не биха правили впечатление.Москвичи и Жигули - но изглеждащи като излезли от завода и около тях купища хора,които се снимат.Колкото до костенурката - да , по атрактивна е от голф 1,защото още през 1938-ма е създадена под името dkw, после през 50-те излиза същата само че под името vw.Не съм сигурен на 100% в това,но такива спомени имам от някъде където съм чел.Но и Сърбия ми идва прекалено далеч.А голф 1 все още може да се намери на по-добра цена в по-добро състояние от костенурка и с по-намираеми части.Все повече се замислям за голф 1.


lion_heart002
Мнения: 2312
Регистриран на: Чет 18 фев 2010 13:45
Автомобил: Rio UB Corolla E110 GS450H
Двигател: D4FC 4ZZFE 2GR-FSE

Re: Колеги, дайте съвет за ретро Фолксваген!

Мнениеот lion_heart002 » Вто 01 фев 2011 14:41


Е какво да ти кажа,хубава колица е...Ама е мъничка...Ако това ти е на сърцето-взимай...Макар,че на твое място при един голф който вече имаш,бих взел пасат или джета... :beer


golf_td
Мнения: 716
Регистриран на: Пон 27 дек 2010 13:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pomorie

Re: Колеги, дайте съвет за ретро Фолксваген!

Мнениеот golf_td » Вто 01 фев 2011 15:02


Колега джета изобщо не мога да намеря, а пък онази която ми прати като линк, не става много - пък и 1000 и искаха - за това състояние си беше за 600 лв най-много според мен.Онзи пасат беше много добър, но дори тук , за клубния пасат казват че било голям проблем с частите, поне така беше казал някой .А пък и голяма кола не ми трябва, за мен моя голф си е добре... а и с тези цени на горивата все по-масово ще се купуват малки и икономични коли.Да и аз така си викам - 2 голфа стават, ама пък погледни го от друга страна - колекция от голфове и то класики - първите две поколения! :beer , освен това гледам да е нещо в района или на не повече от 100 км, защото има вариант и да се откажа , сега друго си е на място да се види , да се пробва..., нещо от Бургас , Сливен или Варна, всички останали райони ми идват далече!


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Колеги, дайте съвет за ретро Фолксваген!

Мнениеот forski » Вто 01 фев 2011 15:27


Абе така както си го намислил няма да стане ама айде,дано имаш късмет колата сама да дойде при тебе :lol:
да има как и някой да я направи и да я докара пред вас вече ще е екстра :applause:


golf_td
Мнения: 716
Регистриран на: Пон 27 дек 2010 13:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pomorie

Re: Колеги, дайте съвет за ретро Фолксваген!

Мнениеот golf_td » Вто 01 фев 2011 17:27


Ще стане , няма къде да отиде, моя голф как мислиш че го купих, донесаха ми го от Германия, без да съм го поръчвал.Човека се прибрал с него от там, с транзитни номера, аз случайно тогава го видях, каза че го продава и му иска 3500 лв, казах му че имам 2500 - даде ми го , а другите 1000 лв му ги дадох една година по късно(познат ми беше,но не и първи приятел).Така че нали знаете: хубавите неща стават когато не са планирани! Имам познати дето ходиха до там , един куп пари дадоха само за път , за престой , нали преди години беше много модерно направо да си взимаш кола от чужбина.То и сега има де, но преди беше пиков период!Един приятел тогава отиде до Германия - купи си сеат ибиза 1,8 бензин 95 година и му излезе към 6000 лв (говорим за края на 2004-та година) .За съжаление почина , Бог да го прости. Но мисълта ми беше,че не винаги имаш полза от далечни пътувания с цел покупка.При кола втора ръка - едно от водещите неща е късмета!


Потребителски аватар
puman
Мнения: 47
Регистриран на: Чет 24 юли 2008 21:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Раднево

Re: Колеги, дайте съвет за ретро Фолксваген!

Мнениеот puman » Сря 02 фев 2011 20:38


Колега, виждам че се интересуваш от голф 1, та реших да ти предложа едно такова кабрио. Може да не е в твойте ценови възможности, тъй като цената му е 1800лв. Пък и годината му не е много ретро-92 и напълно изправна. Ако имаш интерес ми пиши на ЛС.


Потребителски аватар
poponai
Мнения: 10
Регистриран на: Съб 30 май 2009 18:31
Автомобил: VW CADDY LIFE STYLE TDI 4MOTION
Двигател: BLZ 2010
Местоположение: Sofia
Контакти:

Re: Колеги, дайте съвет за ретро Фолксваген!

Мнениеот poponai » Нед 13 фев 2011 20:49


Пичове темата е много готина. Изкам да дам едно пояснение. За спора кое ретро кое не нещата седят така:
Автомобилите се квалифицират като young-timers от 20 години или old-timers от 30 години. Другия варянт са тъй наречените класически автомобили classics carс. Това са автомобили който са допринесли с нещо за автомобилната исторя. Пример всеки модел на Porsche 911 спрян от пройзводство е класика. Съшо така VW Golf mk1 Cabrio си е класически автомобил а моделите след 90 година са с много здрави ламарини и двигатели. За 1800 лв е една много добра база да започнеш а 10к ще ги надминеш в годините и ако полазваш 100% сток части кой знае нчкой ден можеш и да си възвърнеш парите но не в България. :)
Успех с начинанието


bgtapanar
Мнения: 1
Регистриран на: Нед 06 мар 2011 11:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Колеги, дайте съвет за ретро Фолксваген!

Мнениеот bgtapanar » Нед 06 мар 2011 12:32


не искам да се обиждаш, но:
- за 1000 лв можеш да купиш една стара изгнила барака с издухан мотор;
- желанието ти за ретро-кола не се покрива с цена от 1000 лв...ретро-автомобилите вървят поне от 5000 евра нагоре;
- парите които даваш показват, че нямаш пари...а да вземеш барака за 1000 лв ти трябват после много много пари, за да можеш да я движиш: части, ремонти, гориво, масла, глоби,...ехееее... просто няма да можеш;
- така че въпроса ти е нелогичен: 1000 лв и ретро-кола са две несъвместими понятия...

ето защо, мойто момче, съвета ми е да подтиснеш желанието си за кола до тогава, докато не събереш поне 4 - 5 бона за реална кола втора ръка.

давам ти пример моя опит, аз карам годишно 30-40 хил.км:

- 2000 г взех за 6 бона един 8 годишен НИСАН СЪНИ-1,4/75 к.с./110 х.км, който карах до 400 х.км. 10 години без нито един ремонт...(освен от 2-3 блъскания)...както казват, ЖЕЛЯЗНА КОЛА,харчеше 6.5/100 и стигна до 7.5/100 (бензин от 83 до 95) при тези километри, но те със сигурност не бяха реални, а поне още 50-100 хил. отгоре (знае се нашите дилъри кво праат);
нисана обаче изгни на 18 години и го подарих на един като тебе (много го искаше)...сега му седи в двора като паметник на глупостта му, но поне пари не е давал за него...
- 2010 г взех за 5 бона една 10 годишна ТОЙОТА ЯРИС ВЕРСО-1.3/ 86 к.с./, внос от южна италия, където сняг, сол и луга няма, на 100 хил.км. реални, понеже километража е електронен, с бордови компютър, била притежавана от възрастен човек с гараж, постелките й, тасовете са оргиналните...а бе, гледана кола.
дет казват паднах си на оная работа с тази ТОЙОТА, върви като нова, нищо не шуми, не трака, обемна, широка, а всъщност малка кола...ярисче...ама версо! харчи от 4.8 до 5.5/100 бензин!

защо ти казвам всичко това? трябва да си изясниш за себе си за какво ти е кола: да се фукаш с нея, че я имаш...или за да ти върши максимум работа за минимум средства???

след опита ми с тези 2 коли (вероятно и щур късмет), никога няма да дам 10 пъти повече пари за нова кола;
никога няма да купя друга освен японска кола, защото не се развалят и нямат нужда от "скъпите японски авточасти", което изобщо не е така (накладките за голфа са по-скъпи от тези за нисан или тойота!..провери си сам това!).

българина е хем консервативен, хем овчи...всички така казват, значи е верно...
да, ама не...от десетилетия японците далеч надминаха европейците почти във всички технологии, както и при колите...ако не беше така, най-практичните хора на планетата - американците - нямаше да направят огромни заводи за японски коли на американска, мексиканска и бразилска територия...и нямаше да правят заедно с японците свои японски марки: ЛЕКСУС (на ТОЙОТА), ИНФИНИТИ (на НИСАН)...на хонда, на митсубиши и т.н.

дано разбереш какво ти казвам...ще ти бъде само от полза...

желая ти успех и скоро да имаш кола, която да ти служи ефтино...


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19113
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Колеги, дайте съвет за ретро Фолксваген!

Мнениеот stefan4o » Нед 06 мар 2011 13:07


никога няма да купя друга освен японска кола, защото не се развалят и нямат нужда от "скъпите японски авточасти",

Ей това пък като го чуя от някой дето кара японска кола и ме кара да правя така :063:
Всеки си има вкус.
2010 г взех за 5 бона една 10 годишна ТОЙОТА ЯРИС ВЕРСО-1.3/ 86 к.с./, внос от южна италия, където сняг, сол и луга няма, на 100 хил.км. реални, понеже километража е електронен, с бордови компютър

Тия неща, дето си ги изтъкнал ги има и на голф Мк3 от 1991 година - електронния километраж и борда говорим. Да не говорим пък колко лесно се манипулират. Иначе си прав да им се радваш. В колите от годините до около 1998 японските километражи изглеждат точно като тези на немските коли от 1985г. mhihi За справка - погледни таблото на Корола модел 1999, погледни и това на Голф Мк4/Бора/Сеат Леон. Дори на Октавия МК1 таблото изглежда по-високотехнологично :Mr Green Fun
За съжаление, мега-яките технологии в японски коли до 2000 година свършат със съдържимото под предния капак. Другаде са кола вода mhihi


golf_td
Мнения: 716
Регистриран на: Пон 27 дек 2010 13:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pomorie

Re: Колеги, дайте съвет за ретро Фолксваген!

Мнениеот golf_td » Чет 17 мар 2011 19:35


Ами темата можете да я заключвате вече, доста мислих, имаше няколко добри предложения, но повечето хора сред приятелите и роднините ми както и от вас някои ме накараха да се откажа или поне да отложа.Става въпрос че наистина няма да е толкова ретро и атрактивна колата, освен това няма да е за постоянно ползване, ще имам проблеми с намирането на части,обикалянето и търсенето в други градове.. и не на последно място доста доста изваждане на пари.А реално погледнато в момента имам стара кола, вече точно на 20 години.Освен това един колега от моята работа ми предложи едно много хубаво ауди 80 б4.. 93 година, 2000 кубика 90 коня бензин...черен металик, само 30 000 км карано в България, доста запазен салон... и то за 1700 лв.Освен това колата беше в мен доста време преди да я купя, карах я, по майстори насам-натам ,дори се разбрахме да платя половината цена , а останалите пари по-натам без лихва.. изобщо как да изтърва такова предложение.Между другото веднага имах предложения от хора,които искат да ми купят голфа, но не го продавам, ако много закъсам за пари и ми дойде в повече поддръжка на две коли - тогава може би...въпреки че ще ми е много мъчно :| пък и наистина е перфектен, проблемите му са само два - гори масло (1л на 1500км) и ръчната не хваща колкото и да се натяга.


Потребителски аватар
Gigabyte
Мнения: 2857
Регистриран на: Нед 29 окт 2006 9:08
Автомобил: neko drugo
Двигател: vaprosche
Местоположение: Оряхово / Велико Търнуу

Re: Колеги, дайте съвет за ретро Фолксваген!

Мнениеот Gigabyte » Чет 17 мар 2011 22:37


Историята с разколебаването от познати и от приятели ми е познато до болка. Кефа да караш уникална(вече) кола като мк1 е неописуема. Просто не може да се сравянва с никакви 3ки,4ки и тн. Като изкарвам моето кабрио винаги има заинтересовани погледи към него.Смело търси някое мк1 - бих те посъветвал да търсиш кабрио - още по уникална кола си купуваш. Има в мобилето и в cars.bg разни екземпляри по 1000+лева ,нуждаещи се от правене(нали това ти е целта) ,но просто кефа когато го постегнеш и тръгнеш някъде с мацката и вятъра леко ви подухва scare Не слушай чужди мнения. И при мен имаше такива разубеждаванки да съм си купил 3ка за тези пари ,да не съм се занимавал с глупости и тн. ,но просто кеф цена НЯМА :)


golf_td
Мнения: 716
Регистриран на: Пон 27 дек 2010 13:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pomorie

Re: Колеги, дайте съвет за ретро Фолксваген!

Мнениеот golf_td » Чет 17 мар 2011 22:57


Намерих едно мк1 за 400 лв , обаче беше много дроб - 2 години не карано и с възможно най-малкия двигател 1,1... кабриото е друго нещо но и цената им е по-висока , а като година беше 92-ра, тоест не е ретро..ама всъщност с тия цени на горивата, а и не само на горивата... си е меко казано голям лукс да си позволиш втора кола, пък каквато и да е тя. Иначе не е лоша идеята за голф 1 кабрио.


Потребителски аватар
Gigabyte
Мнения: 2857
Регистриран на: Нед 29 окт 2006 9:08
Автомобил: neko drugo
Двигател: vaprosche
Местоположение: Оряхово / Велико Търнуу

Re: Колеги, дайте съвет за ретро Фолксваген!

Мнениеот Gigabyte » Пет 18 мар 2011 7:37


Наистина кабриотата си държат по-висока цена.Моето го намерих на цената на хубава Голф 3ка ама въобще не ме е яд за това. Какво от това ,че е 93-та? Пак си е култов модел ,просто е най-късно произвдоство - по-малко проблеми с корозия,двигатели и тн. Иначе си е пак 1-ца ,важното е кога започва производството. Иначе в мобилето има някои стари кабриота за по 1000лв. ама ако се навиеш за такова обстойно преглеждай пода ,двигателния отсек за гнило ,задната и предната маска ,отсега на чистачките и тн :)



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 32 госта