Колеги, дайте съвет за ретро Фолксваген!

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Колеги, дайте съвет за ретро Фолксваген!

Мнениеот forski » Чет 27 яну 2011 16:00


golf_td написа:E нали точно ти колега по-горе ми препоръча голф 1. А какво е това 5к и 10к ? 5000 лв и 10000 лв? Толкова много за реставрация на един обикновен голф? Или си го взел в окаяно състояние , или ... не знам. В момента карам голф 2, което не е нова кола и не ми бърка в джоба особено.Всъщност може би и аз съм дал много пари по нея , но като е за такъв голям период от време - не се усеща, ако ще се дават наведнъж да , но аз не бързам за никъде. Освен това излизат добри обяви понякога- в тази криза,който иска да продава наистина - обявява нормални цени. А и дори в един момент да се откажа и да не мога да постигна целта си - винаги мога да го продам или в краен случай - за скрап! То нима не е риск всяко закупуване на кола втора ръка ? Никога не знаеш със сигурност на какво попадаш.А хубавото тук е че колкото повече годините минават цената ще расте нагоре , а не надолу.Прав ли съм или греша ?


Колега то реставрация не означава да я измиеш и да и купиш нови стелки,тези 5 или 10 хил.лв са напълно реални суми.Аз точно за това се отказах,просто ако се подхлъзнеш по-тази плоскост спиране няма,а не можеш да стигнеш до средата и да се откажеш.
Пак казвам,ако имаш излишни пари които да наливаш в една 25-30 годишна кола О.К. но ако си мислиш че за 1000-2000лв. ще стане като нова,само защото е стар модел и всичко вече му е много евтино и едва ли не частите ги раздават без пари,жестоко се лъжеш.
Помисли малко и прецени,какво точно искаш да направиш с тази кола и дали ти е по-възможностите,това е бездънна яма.Има колеги които са се занимавали с подобни начинания,нека и те да кажат как и колко струва да върнеш един стар автомобил отново към живота (образно казано) :)
Успех :да:




lion_heart002
Мнения: 2312
Регистриран на: Чет 18 фев 2010 13:45
Автомобил: Rio UB Corolla E110 GS450H
Двигател: D4FC 4ZZFE 2GR-FSE

Re: Колеги, дайте съвет за ретро Фолксваген!

Мнениеот lion_heart002 » Чет 27 яну 2011 16:07


Той просто иска да има толкова стара кола в добро състояние и да я кара понякога.Автомобилите дето предложих аз ми се струва са най-близко до тази идея,а и ще е най-добре и за колегата...


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Колеги, дайте съвет за ретро Фолксваген!

Мнениеот forski » Чет 27 яну 2011 16:15


lion_heart002 написа:Той просто иска да има толкова стара кола в добро състояние и да я кара понякога.Автомобилите дето предложих аз ми се струва са най-близко до тази идея,а и ще е най-добре и за колегата...



Kолега според мен ти много добре знаеш за какво приключение става въпрос :)

p.s. поздравления за усилията и крайния резултат който си постигнал с твоята кола :да:


lion_heart002
Мнения: 2312
Регистриран на: Чет 18 фев 2010 13:45
Автомобил: Rio UB Corolla E110 GS450H
Двигател: D4FC 4ZZFE 2GR-FSE

Re: Колеги, дайте съвет за ретро Фолксваген!

Мнениеот lion_heart002 » Чет 27 яну 2011 16:57


Именно!Точно затова и му предлагам тези коли,почти няма да има какво да пипа по тях ми се струва...Или поне няма да му се налага,а иначе ако е като мен да стои пред къщата за спорта с отвертка и гаечен ключ в ръка то избора от бараки е голям...Съвсем друг е въпроса,че на мен ми харесва да се занимавам с нещо постоянно,ей така,просто от време навреме да съм си в един мой си свят... :screwy :screwy :screwy


Потребителски аватар
Layer
Мнения: 6405
Регистриран на: Пон 29 яну 2007 20:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Колеги, дайте съвет за ретро Фолксваген!

Мнениеот Layer » Чет 27 яну 2011 17:10


lion_heart002 написа:
Layer написа:за 1000 лв няма да е ретро ,а ще е барака.
като нямаш излишни пари по добре не се занимавай с глупости.

не си мисли че се заяждам,просто изказвам мнение.
:beer

Не си прав в случая!Колко искаш да струва една 30 годишна кола???И 1000 лева са много.....

Прав съм и още как :lol: , ретро е съвсем друга боза от 30 г. барака.
то има и москвичи и лади за 200 лв ,но за мен това не е ретро.
нещо което го има на всеки завой в движение не е в графа ретро според мен.


:beer


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Колеги, дайте съвет за ретро Фолксваген!

Мнениеот forski » Чет 27 яну 2011 17:22


Layer написа:
lion_heart002 написа:
Layer написа:за 1000 лв няма да е ретро ,а ще е барака.
като нямаш излишни пари по добре не се занимавай с глупости.

не си мисли че се заяждам,просто изказвам мнение.
:beer

Не си прав в случая!Колко искаш да струва една 30 годишна кола???И 1000 лева са много.....

Прав съм и още как :lol: , ретро е съвсем друга боза от 30 г. барака.
то има и москвичи и лади за 200 лв ,но за мен това не е ретро.
нещо което го има на всеки завой в движение не е в графа ретро според мен.


:beer




Aбе баш са си ретро,такива бараки караме дето хората са забравили че са ги произвеждали някога :lol: :lol:
Срещу офиса в който работя има блок,на паркинга на този блок 80% от автомобилите са произведени в интервала от 1986-1994г.(руските не ги броя) сега сме 2011г. mhihi

Последна промяна от forski на Чет 27 яну 2011 17:32, променено общо 1 път.


golf_td
Мнения: 716
Регистриран на: Пон 27 дек 2010 13:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pomorie

Re: Колеги, дайте съвет за ретро Фолксваген!

Мнениеот golf_td » Чет 27 яну 2011 17:32


Сега тука стана малко спор работата, което не е лошо де, нека да има мнения, значи аз много добре знам кое ретро си е така да се каже за супер гъзария и излишни пари - най-старата кола в България е точно в моя град Поморие Форд т от 1912 година. Но сами се сещате че това е хоби на изключително богати хора.Въпроса е да се вземе някакъв оптимален вариант.Колкото до жигули и москвичи - да и за мен не са ретро всички, но когато бях в Бургас на ретро парада видях една жигула от 1972 и искам да ти кажа че ми останаха очите.Беше като току що излязла от завода, както и един москвич от 1974-та с триъгълните стопове варненски светлосин 1974 е номера му- има го в нета на много места може да го видите.Просто искам да ви кажа че и от западни коли бяха в пъти по атрактивни и интересни.Но наистина колегата е прав - този пасат е добра оферта , не е много скъп , както и джетата.Но все още си мисля че може и да изскочи нещо по добро-много си харесах един голф единичка от 1979 - обаче много слаб мотор 1,1 ..


lion_heart002
Мнения: 2312
Регистриран на: Чет 18 фев 2010 13:45
Автомобил: Rio UB Corolla E110 GS450H
Двигател: D4FC 4ZZFE 2GR-FSE

Re: Колеги, дайте съвет за ретро Фолксваген!

Мнениеот lion_heart002 » Чет 27 яну 2011 17:34


Всяка кола преди 81-а година си е ретро автмобил...А нещо да ми сравняваш Лада и Москвич на 30 години, с Ауди,Бмв,Мерцедес или Фолксваген на 30 години е леко несериозно от твоя страна...Да не говорим,че автомобилите над 25 годишна възраст са освободени от такси в много държави понеже се приема,че са автомобили със стойност,или поне със сантиментална такава за собственика йм...Класически автомобили са от 25-45 годишни...За да е ретро една кола трябва да е на повече от 30 години...Колкото до пасата,гаранция,че ще останеш доволен...Едно време бракувахме един такъв на 960 000км поради около 50-ина малки удара по цялото купе,не беше удрян само по пепелника(беше такси),преди да го издадем за желязо просто за инфо мерихме компресия,човека от сервиза каза,че може да се кара поне още 200-300 хиляди....Масло почти не харчеше и даваше разход 9 газ градско,пак 1.6 мотор...

Последна промяна от lion_heart002 на Чет 27 яну 2011 17:41, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Колеги, дайте съвет за ретро Фолксваген!

Мнениеот forski » Чет 27 яну 2011 17:36


Варненския Москвич е N.1 :да:

http://moskvich-bg.org/phorum-5.2.6a/read.php?14,37053


Потребителски аватар
Layer
Мнения: 6405
Регистриран на: Пон 29 яну 2007 20:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Колеги, дайте съвет за ретро Фолксваген!

Мнениеот Layer » Чет 27 яну 2011 17:40


аз не ти ги сравнявам, нотеб не разбирам.
изкаш да кажеш че москвича не е ретро а само VW-1 :screwy
пиши в гугала ретро автомобили и да видим колко единични ще излезнат = 0
кво значи това, че не са графа ретро ,а графа бараки. повечето в България mhihi


lion_heart002
Мнения: 2312
Регистриран на: Чет 18 фев 2010 13:45
Автомобил: Rio UB Corolla E110 GS450H
Двигател: D4FC 4ZZFE 2GR-FSE

Re: Колеги, дайте съвет за ретро Фолксваген!

Мнениеот lion_heart002 » Чет 27 яну 2011 17:44


Ох,карай да върви,исках да кажа,че според мен руските автомобили конкретно нямат стойност дори и да са на по 40 години...А,че автопарка ни е под всякаква критика-това го знаем всички много добре... :beer А пасатчето е внос от Германия като гледам,ако имах едни излишни 1000лв сега го взимах веднага...


golf_td
Мнения: 716
Регистриран на: Пон 27 дек 2010 13:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pomorie

Re: Колеги, дайте съвет за ретро Фолксваген!

Мнениеот golf_td » Чет 27 яну 2011 17:47


Не , и дума не може да става, много са слаби руските автомобили, единствено волга и чайка имат стойност сякаш, но мисълта ми беше за безупречния вид. Иначе немското си е немско.Наистина има много логика във всичко което казвате, но ти колега със аудито от 83-та сякаш ме разбра най-добре какво искам и каква ми е идеята. Иначе наскоро карах една жигула от 86-та на по малко от 60 000км , а моя голф е на 245 000 км и в сравнение с тая жигула беше като нов, не знам хвалеха ги че са танкове , но пък ... имат много слаби места , да не говорим за това как харчат и какъв е комфорта....


lion_heart002
Мнения: 2312
Регистриран на: Чет 18 фев 2010 13:45
Автомобил: Rio UB Corolla E110 GS450H
Двигател: D4FC 4ZZFE 2GR-FSE

Re: Колеги, дайте съвет за ретро Фолксваген!

Мнениеот lion_heart002 » Чет 27 яну 2011 17:53


Пак казвам,мятай се на пасата,няма да сбъркаш...По-добра оферта от тази здраве му кажи... :beer

И успех,каквото и да вземеш....

Между другото 1.1 е много слаб мотор и на дълго се товари,карал съм и такъв голф...Абе от старите на Ауди и Фолксваген всички почти са ми минали през ръцете...


golf_td
Мнения: 716
Регистриран на: Пон 27 дек 2010 13:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pomorie

Re: Колеги, дайте съвет за ретро Фолксваген!

Мнениеот golf_td » Чет 27 яну 2011 18:00


Яко ти е Аудито , не знам как си го взел но си е супер в момента, даже ти дадох една 10-ка .Ще видим какво ще е колега, малък мотор е но пък за 400 лв мога да го спазаря, не е каран от 2 години обаче и имал проблем с паленето! Иначе външен вид си има поне от снимките и да не забравяма че е от по-старите единички с малките стопчета отзад, защото наскоро обърнах внимание че има разлики и при тях , макар и дребни.Но пък нали споменах че имам приятел,който точно това му изкарва хляба - непалещи коли! стартери , динама и т.н. Ще се съветвам и с него.


lion_heart002
Мнения: 2312
Регистриран на: Чет 18 фев 2010 13:45
Автомобил: Rio UB Corolla E110 GS450H
Двигател: D4FC 4ZZFE 2GR-FSE

Re: Колеги, дайте съвет за ретро Фолксваген!

Мнениеот lion_heart002 » Чет 27 яну 2011 18:10


Аудито беше с МНОГО липси...Без акумулатор,липсваха джанти с гуми,пружини,мотора беше потрошен отвътре(сегменти,бутала,лагери)обаче работеше....Салона беше леш.Най-вече го взех понеже е карбураторен петак...Нямаше гърнета,абе не мога да ти изброя колко неща бяха строшени и колко липсваха,не беше палено 7 години,нямаше я и бензиновата помпа,сипахме бензин,подкачихме,сложихме акумулатор и на първото завъртане запали.... :screwy :screwy :screwy Важното е да имаш желание най-вече... Ако вземеш единичката ще видя какво мога да изровя за нея из частите...Кофтито е,че с нея не можеш да излезеш на дълго със семейството си...С колко врати е иначе???



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 35 госта