Колеги, дайте съвет за ретро Фолксваген!

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
golf_td
Мнения: 716
Регистриран на: Пон 27 дек 2010 13:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pomorie

Колеги, дайте съвет за ретро Фолксваген!

Мнениеот golf_td » Сря 26 яну 2011 14:29


Имам една голямо желание и съм на път да го осъществя, но не съм много запознат с трудностите, които ме очакват.Искам да си купя ретро автомобил, но в същото време хем да не е много скъп, хем да е с лесно намираеми части и да е корава и запазена машина!Мисля че това,което отговаря на тези условия е някоя джета , пасат или голф от самото начало на 80-те или края на 70-те.Но все пак ако имате и други идеи съм готов да ги чуя, костенурките са прекалено скъпи за мен, говорим нещо до 1000 лв и в същото време да се намират части тук-таме.Пускам темата тук защото все още няма да купувам , а събирам информация и идеи!




Потребителски аватар
lrlmodo
Мнения: 4356
Регистриран на: Нед 26 ное 2006 19:51
Автомобил: Zafira OPC
Двигател: Z20LET
Местоположение: София, Овча купел

Re: Колеги, дайте съвет за ретро Фолксваген!

Мнениеот lrlmodo » Сря 26 яну 2011 15:01


Има 2 широкота мк1 се продават за около 1000лв тука във форума.
Мисля че спадат към желанието ти.


Потребителски аватар
Layer
Мнения: 6405
Регистриран на: Пон 29 яну 2007 20:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Колеги, дайте съвет за ретро Фолксваген!

Мнениеот Layer » Сря 26 яну 2011 15:12


за 1000 лв няма да е ретро ,а ще е барака.
като нямаш излишни пари по добре не се занимавай с глупости.

не си мисли че се заяждам,просто изказвам мнение.
:beer


Потребителски аватар
aylin78
Мнения: 403
Регистриран на: Сря 13 яну 2010 16:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Силистра

Re: Колеги, дайте съвет за ретро Фолксваген!

Мнениеот aylin78 » Сря 26 яну 2011 15:13


И аз така мисля,но ти си знаеш :да:


golf_td
Мнения: 716
Регистриран на: Пон 27 дек 2010 13:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pomorie

Re: Колеги, дайте съвет за ретро Фолксваген!

Мнениеот golf_td » Сря 26 яну 2011 17:56


Ами аз не очаквам да е перфектна, но все пак с течение на няколко години лека полека да се стегне . Това с което разполагам е едно дворно място с навес, един приятел, който е професионален механик по ел.инсталации,стартери, динама,тоест по тази част пари за ремонт няма да се дават... и освен това дори и да е барака с течението на времето ще заприлича на нещо, а и още някоя друга година ще измине и все повече ще попада в категория ретро.Ще разгледам тези от форума,мерси все пак!


Потребителски аватар
DragoGT
1/8 перничанин
1/8 перничанин
Мнения: 10772
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 18:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Колеги, дайте съвет за ретро Фолксваген!

Мнениеот DragoGT » Сря 26 яну 2011 18:34


не ти трябва жичкаджия то тея коли има 5 жици на кръст

купетата са зле - тенекджия по-скоро е ценен
това което искаш е голф 1
за широко - ламарини кът
за пасат1 като клубния повярвай части трудна работа


golf_td
Мнения: 716
Регистриран на: Пон 27 дек 2010 13:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pomorie

Re: Колеги, дайте съвет за ретро Фолксваген!

Мнениеот golf_td » Сря 26 яну 2011 19:23


Ами да, то и това е добре , че са по-опростени откъм жички тези коли, но все пак имам предвид , че е майстор така или иначе и то един от най-добрите тук.Все пак разбира и от други нещица по колите.Аз лично съм зле в това отношение и този човек наистина заслужава много почерпки от мен, защото 6 години ми поддържа голфчето, но да ме сметне някой за сметкаджия - приятели сме от деца с него.Та голф 1-ца наистина си е класика, освен това имам опит с голф, и щом има части...Отвреме навреме излизат хубави единички в mobile.bg , ще си помисля много добре преди да взема някакво решение...


Петре
Мнения: 412
Регистриран на: Пет 21 дек 2007 22:01
Автомобил: Golf II
Двигател:
Местоположение: София

Re: Колеги, дайте съвет за ретро Фолксваген!

Мнениеот Петре » Сря 26 яну 2011 23:16


Препоръчвам и аз голф 1.Притежавах такава,разбира се тогава не бе ретро,имаше само 17 лазарника зад гърба,а пък моята заплата покриваше разходите по поддръжката(0,60 лева литър нафта :lol: ).Беше чист дизел с четири врати и пета скорост.Това намериш ли в здрави ламарини ще остареете заедно.

Трябва ти само тел,клещи и няколко вида отверки :mrgreen:


Потребителски аватар
Prodriver
Мнения: 646
Регистриран на: Пон 23 май 2005 1:01
Автомобил: VW Polo VW 1300
Двигател: AEE 1996 AB 1971
Местоположение: София
Контакти:

Re: Колеги, дайте съвет за ретро Фолксваген!

Мнениеот Prodriver » Чет 27 яну 2011 0:23


Колега можжеш да следиш и костенурките,рядко изпадат но изпадат оферти!Аз мойта я взех за под 1000 лв. при това в движение и с редовни документи!Уникална количка е,и аз исках като теб нещо ретро,първоначално не ми се стори нещо особено,но апетита идва с яденето,покараш ли я малко се зарибяваш яката :D


golf_td
Мнения: 716
Регистриран на: Пон 27 дек 2010 13:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pomorie

Re: Колеги, дайте съвет за ретро Фолксваген!

Мнениеот golf_td » Чет 27 яну 2011 1:06


Ами да , има по някога и такива , но аз лично не съм попадал за под 2500 и то в не много добро състояние, че са уникални спор няма! Няма ги много , голф 1 все още се срещат. За сметка на това обаче пък и има повече части...Освен това голф 1 може да се намери от човек,който не си оценява колата като такава с ретро стойност - в смисъл по селата ми се стува най-вече че е така, а и там се намират по-стари екземпляри от всякакви видове.А ако е голф 1 кабрио ... ще е върха на сладоледа. Докато сме в криза все още дано да се намери нещо по така.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Колеги, дайте съвет за ретро Фолксваген!

Мнениеот forski » Чет 27 яну 2011 8:05


Здравей колега,ако мислиш да я реставрираш по-добре си помисли отново :)
И аз известно време имах подобни умопомрачения но след малко четене и събиране на информация от тук от там се отказах от тази идея.
Ако имаш много излишни пари и ако си решил в следващите няколко години да живееш в гаража значи си на прав път с покупката на ретро автомобил :wink:

p.s. Колега аз до колкото виждам ти вече имаш такъв автомобил в гаража :)

Не ме разбирай погрешно,казвам го напълно добронамерено :да:


Потребителски аватар
DragoGT
1/8 перничанин
1/8 перничанин
Мнения: 10772
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 18:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Колеги, дайте съвет за ретро Фолксваген!

Мнениеот DragoGT » Чет 27 яну 2011 13:29


колегата е напълно прав
аз в момента се боря с г1-подобно
и честно казано от 5к предвидени вече ги виждам 10к как си заминават...


golf_td
Мнения: 716
Регистриран на: Пон 27 дек 2010 13:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pomorie

Re: Колеги, дайте съвет за ретро Фолксваген!

Мнениеот golf_td » Чет 27 яну 2011 14:26


E нали точно ти колега по-горе ми препоръча голф 1. А какво е това 5к и 10к ? 5000 лв и 10000 лв? Толкова много за реставрация на един обикновен голф? Или си го взел в окаяно състояние , или ... не знам. В момента карам голф 2, което не е нова кола и не ми бърка в джоба особено.Всъщност може би и аз съм дал много пари по нея , но като е за такъв голям период от време - не се усеща, ако ще се дават наведнъж да , но аз не бързам за никъде. Освен това излизат добри обяви понякога- в тази криза,който иска да продава наистина - обявява нормални цени. А и дори в един момент да се откажа и да не мога да постигна целта си - винаги мога да го продам или в краен случай - за скрап! То нима не е риск всяко закупуване на кола втора ръка ? Никога не знаеш със сигурност на какво попадаш.А хубавото тук е че колкото повече годините минават цената ще расте нагоре , а не надолу.Прав ли съм или греша ?


Потребителски аватар
lrlmodo
Мнения: 4356
Регистриран на: Нед 26 ное 2006 19:51
Автомобил: Zafira OPC
Двигател: Z20LET
Местоположение: София, Овча купел

Re: Колеги, дайте съвет за ретро Фолксваген!

Мнениеот lrlmodo » Чет 27 яну 2011 15:07


Посочените широкота нямат особенни липси по тях, а и са 2бр за тия пари.
Стига само единички гледаме, едно широко мк1 е добра идея.
viewtopic.php?f=44&t=244681


lion_heart002
Мнения: 2312
Регистриран на: Чет 18 фев 2010 13:45
Автомобил: Rio UB Corolla E110 GS450H
Двигател: D4FC 4ZZFE 2GR-FSE

Re: Колеги, дайте съвет за ретро Фолксваген!

Мнениеот lion_heart002 » Чет 27 яну 2011 15:14


Layer написа:за 1000 лв няма да е ретро ,а ще е барака.
като нямаш излишни пари по добре не се занимавай с глупости.

не си мисли че се заяждам,просто изказвам мнение.
:beer

Не си прав в случая!Колко искаш да струва една 30 годишна кола???И 1000 лева са много...Преди 3 години подадох ПЕРФЕКТЕН голф 1 за 700 лева,съжалявам,че съм затрил снимките за да го видите,колата беше с централно,аларма,нови спирачки BREMBO отпред и отзад,нова газова,нови амортисьори,двигателя беше ЧУК,грам масло не харчеше,сега ме е яд,но тогава ми бяха 3 коли на главата...По голфа бях дал над 1000 лева само за тези неща(бях го взел за 1100лв)за две години му направих 60 000км без НИКАКВИ проблеми,но няма кой да ти даде вложените пари в една кола при продажбата й!

Колега,в момента има една джета в нета единичка дизел за 1000 лв,на твое място бих отишъл веднага да я гледам,ако искам да е дизел...Ето я http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11294409551802204&f1=details

Ето този пасат http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11256972506455238&f1=details също е чудесен....Даже той е за предпочитане(според мен разбира се) тъй като е бензинов и е по-голям,пък и е 1.6,така,че ще е и икономичен на всичкото отгоре! Която и да вземеш от тези две коли-няма да сбъркаш!!!!!


Иначе по моята стотарка отидоха 5000 лева за година и половина,но защото я взех в насипно състояние за смешни пари!Можеш да я видиш в гаража...



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 25 госта