Въпрос за новата Jetta

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
Потребителски аватар
marianchev
Мнения: 2296
Регистриран на: Вто 27 мар 2007 14:03
Автомобил: Passat B5 + B6
Двигател: AFN + BKP
Местоположение: Вкъщи

Re: Въпрос за новата Jetta

Мнениеот marianchev » Нед 15 май 2011 1:19


Преди няколко дена приятел купи за служебна джета 1,6 тди 105 к.с. хайлайн със 7 степенна DSG и ме извика на тест драйв преди да я закара във фирмата mhihi . Колата беше на 18 километра. Направих и 2 изпъвания до летището и обратно и малко в града. До 140 вътре е тихичко, като след това се появява свистене което май идва от огледалата - шума имам впредвид, не че духа от уплътненията. Мотора при около 160 едвам се чува.
И на старт и на доускорение е доста пъргава или поне придава усещане за такова. Има забавяне при кикдаун - минава някъде секунда докато се усети че искам рязко да ускоря, и се получава тласък като превключи на по-ниска предавка. През останалото време DSG'то е великолепно :да:
Други впечатления не мога да споделя понеже му навъртях едва към 40км за които показа среден разход 7,8. Но пък карането беше гааааааз - спирачка. Спирачките са 6, хората се обръщат след колата, вътре не е тясна - 1,85 съм без проблем разполагам седалката за мен и отзад разстоянието за краката е доволно голямо.
С две думи хареса ми :да:




bayspiro
Мнения: 905
Регистриран на: Чет 12 мар 2009 17:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Въпрос за новата Jetta

Мнениеот bayspiro » Нед 15 май 2011 6:56


LILO&STICH написа:а защо не си я поръчаш от немско :roll:

Най-добре от МЕХИКАНСКО - там ги правят! scare Видях с очите си! Зимата бях няколко пъти във Веракруз / Мексико/, в пристанището всеки път имаше поне 1 голям каркериър за по 6-7к коли -Голфове, Джети, Бора, Венто......нови от фабриката Много кола, много нещо! На единия имаше наши момчета и ги питах къде ги карат - Европа и Америките :shock Па ние тука се дуем че караме немско..


Потребителски аватар
The^Maniac
Мнения: 343
Регистриран на: Вто 13 мар 2007 18:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпрос за новата Jetta

Мнениеот The^Maniac » Нед 15 май 2011 10:40


Здравейте колеги.

Малко извън темата, но бих искал да попитам. Какво е мнението ви за предишната Джета (2005-2009г.) и по конкретно 1.9ТДИ/2.0ТДИ с ДСГ? И на мен много ми харесват Джетите, но като възможности ще мога да си позволя нещо на старо на 5-6г.

Някой карал ли е такава? Как е откъм комфорт, обезшумяване и возия? За двигателя и кутията има доста изписано, понеже се монтират и в други модели, но за самото поведение и усещане в автомобила не съм срещал мнения.


virus4e
Мнения: 11
Регистриран на: Пон 07 авг 2006 12:51
Автомобил: Volkswagen Jetta
Двигател: 2011
Местоположение: София

Re: Въпрос за новата Jetta

Мнениеот virus4e » Нед 15 май 2011 16:53


Преди 2 дни поръчах 2.0TDI Highline със 6 скорости ръчка :)
С нетърпение очаквам доставката, за съжаление за тази кола се чака най-много от всички - до 5 месеца!
И да - правят я в Мексико в новия завод.
А заедно с мен, приятел поръча новият Sharan, той пък се прави в Портогалия и му казаха около 2 месеца за доставка...

И аз съм бил на тест драйв, 1.6 дизел с DSG, скоростната кутия е доста добра, с тези 7 предавки ускорението е приемливо, за този мотор не ви препоръчвам ръчна скоростна кутия с 5 предавки, прекалено са дълги. Возенето е на много високо ниво, а също така и управлението е доста уравновесено, нито много спортно нито с липса на обратна връзка.

Мястото отзад и в багажника са наистина предостатъчни, не съм очаквал, че кола от този клас може да има толкова широко място за краката отзад, след като съм си нагласил седалката за шофиране. Аз съм много доволен, че успях да поръчам с по-големия двигател, бях се подготвил да е 1.6 с DSG и в деня, в който отидохме за да я направим, ни казаха че току що са получили ценова листа за 2.0 мотора.
Сега остава само да пристигне, ще се побъркам от това чакане :)


Потребителски аватар
The^Maniac
Мнения: 343
Регистриран на: Вто 13 мар 2007 18:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпрос за новата Jetta

Мнениеот The^Maniac » Сря 18 май 2011 21:00


The^Maniac написа:Здравейте колеги.

Малко извън темата, но бих искал да попитам. Какво е мнението ви за предишната Джета (2005-2009г.) и по конкретно 1.9ТДИ/2.0ТДИ с ДСГ? И на мен много ми харесват Джетите, но като възможности ще мога да си позволя нещо на старо на 5-6г.

Някой карал ли е такава? Как е откъм комфорт, обезшумяване и возия? За двигателя и кутията има доста изписано, понеже се монтират и в други модели, но за самото поведение и усещане в автомобила не съм срещал мнения.

Никой ли не кара такава Джета, да сподели мнение?


Потребителски аватар
slavi13
Мнения: 103
Регистриран на: Нед 08 май 2011 19:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: irlandia

Re: Въпрос за новата Jetta

Мнениеот slavi13 » Сря 18 май 2011 23:10


Хм ?????? май не сте много запознати с гамата на моторите от фолксваген, новите мотори са коман реил, не са пд говоря за дизелите и са неверортни, а и 1,6 е екомотив което го прави икономичен не е много мощен но всички са много тихи, а за 1,4 тси при бензиновите проблемите бяха в началото с клапаните и с разтягане на веригите, и с датчика за налягането на горивото, което водеше до прекъсвания на ниски обороти, този проблем го няма при 2,0 мотор тсфи, незнам с какви пари разполагаш, но поразпитай в гаражите, не тези който ти продават колата, те винаги ще е изкарат супер та дори и да е рено


Потребителски аватар
sasho_mf
Мнения: 622
Регистриран на: Пет 29 сеп 2006 13:41
Автомобил: Toyota Corolla Verso
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Въпрос за новата Jetta

Мнениеот sasho_mf » Чет 19 май 2011 8:12


The^Maniac написа:
The^Maniac написа:Никой ли не кара такава Джета, да сподели мнение?

В нас имаме такава,само че е кара основно жена ми.
1,9 тди BKC мотор.
Колата вози доста стегнато но не като голф 5 примерно.Нещо средно между пасата и голфа.Разход в града по комп около 6,7 -7,2 л/100.Извън града при разумно каране до 100 -120 км/ч около 5,3-5,6/100.По тиха е от пасата ми.При по високи скорости обаче не стоят така нещата с разхода.При скорости 160 -190 гори доста.
Прави впечатление ,че при ускорение на втора и трета скорост когато е в обороти ускорява зверски.Но имам чувство че пасата ми вървеше повече при най-високите скорости от порядъка на 190 -200 км/ч.Тук при тая скорост ускорението когато я настъпиш като че ли е една идея по-бавно.Като цяло обаче го оценявам като по-добрия автомобил.Седалките са ми по-удобни от на пасата/в гаража ми/.Оборудването до сега не е създало никакви проблеми-говоря за електрониките.Колата е 2006 г и е на 105 000 км.Закупувана е от тук и е поддържана в сервиз първо на VW а после на Опел.Първите са голямо дърво.Като проблем до момента е излезнал само виене отзад.Оказа се лагери на главини.Смени се заедно с дискове и накладки - около 650 лв.
Голяма екстра е ESP.Търси модел с тази екстра.Кефа да караш на планински път по спортно е неописуем.
Друго за което се сещам е огромния багажник.Май много се отплеснах.Ако нещо друго конкретно те интересува питай.
Общо взето сме доволни от избора.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Въпрос за новата Jetta

Мнениеот stefan4o » Чет 26 май 2011 10:45


Тая джета, която коментираш, колега, няма общо с тази, за която е темата. Ти говориш за предпоследното поколение, а тук се пита за най-новата. Двете май нямат много общо освен името, разбира се. Новата е с многораменно предно и опционално задно окачване :beer


Потребителски аватар
sasho_mf
Мнения: 622
Регистриран на: Пет 29 сеп 2006 13:41
Автомобил: Toyota Corolla Verso
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Въпрос за новата Jetta

Мнениеот sasho_mf » Чет 26 май 2011 13:19


stefan4o написа:Тая джета, която коментираш, колега, няма общо с тази, за която е темата. Ти говориш за предпоследното поколение, а тук се пита за най-новата. Двете май нямат много общо освен името, разбира се. Новата е с многораменно предно и опционално задно окачване :beer

Разбирам те бе колега.Ама май не четеш на кого отговарям и за какво става въпрос. :deal


Потребителски аватар
DarkForce
Мнения: 140
Регистриран на: Сря 30 мар 2011 15:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: твърдо стъпил на земята

Re: Въпрос за новата Jetta

Мнениеот DarkForce » Чет 26 май 2011 13:35


Здравейте,
ето какво казва Auto Motor und Sport за новата джета :

http://www.ams.bg/?act=content&rec=10542

:beer


Потребителски аватар
lavidaloca
Мнения: 335
Регистриран на: Пон 14 апр 2008 18:16
Автомобил: Seat Leon 1.9 tdi PD 1P
Двигател:
Местоположение: Elena/Sofia/Bulgaria

Re: Въпрос за новата Jetta

Мнениеот lavidaloca » Вто 31 май 2011 19:04


"учудващо оптимистично разграфената до 280 километра в час скала на скоростомера" от времето на първия Туарег го започнаха това (в началото с 320, после с 280) и се чудя защо го правят ?


valery78
Мнения: 2
Регистриран на: Вто 24 апр 2012 17:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: vraca

Re: Въпрос за новата Jetta

Мнениеот valery78 » Пет 27 апр 2012 21:33


къде се намира филтъра на купето и колко масло събира картера на джета 2006г.-16v дизел


Ivo_
Мнения: 719
Регистриран на: Вто 06 дек 2005 8:48
Автомобил: MK3 + T3 + МК5 Plus + MYLR
Двигател:

Re: Въпрос за новата Jetta

Мнениеот Ivo_ » Вто 28 авг 2012 20:42


valery78 написа:къде се намира филтъра на купето и колко масло събира картера на джета 2006г.-16v дизел


филтъра е зад жабката, като се достъпва от към краката на пасажера. Има една мека кора която се държи на две пластмасови винта. След това има малко капаче което се приплъзва настрани. Филтъра се вкарва право нагоре в таблото. Филтъра е еднакъв за Голф5, Джета, Пасат 6-7
Масло побира точно 4 литра.


Потребителски аватар
kimif2008
Мнения: 564
Регистриран на: Сря 01 окт 2008 22:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпрос за новата Jetta

Мнениеот kimif2008 » Чет 30 авг 2012 21:14


lavidaloca написа:"учудващо оптимистично разграфената до 280 километра в час скала на скоростомера" от времето на първия Туарег го започнаха това (в началото с 320, после с 280) и се чудя защо го правят ?

има защо повярвай ми :)


Fugitive
Мнения: 9
Регистриран на: Сря 28 мар 2012 17:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Г.Оряховица - Москва

Re: Въпрос за новата Jetta

Мнениеот Fugitive » Съб 01 сеп 2012 10:44


Карам новата Jetta от март 2012. Моята обаче е сглобявана в Русия (купих я в Москва, където живея)...по разбираеми причини мотора е бензинов (тук дизела първо е леко притеснителен при зимните студени стартове...и второ бензина струва около 1,50 лв... :D )

В общи линий съм много приятно изненадан от този автомобил, досега винаги съм карал по висок клас автомобили, но втора употреба...отначало бях резервиран, но след като пътувах до БГ през Август доста си промених мнението.

Колата е доста балансирана, окачването филтрира добре дори сериозни неравности, а управлението е с идеален баланс мецду добра обратна връзка и комфорт, спирачките са най-добрите който съм срещал до сега.

Естесвено няма да я превъзнасям...но за парите си е добро решение



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 158 госта