Кой е най-лошия двигател слаган на автомобилите VW?

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
Потребителски аватар
siso_k
Мнения: 1221
Регистриран на: Вто 10 авг 2010 9:29
Автомобил: 1999 VW Golf
Двигател: AKL
Местоположение: Ветровития град
Контакти:

Re: Кой е най-лошия двигател слаган на автомобилите VW?

Мнениеот siso_k » Пет 02 яну 2015 11:57


От няколко месеца баща ми има Сеат Ибиза 1.9 SDI, 68 к.с., AQM. Прилична динамика за атмосферен мотор, до 120 върви доста добре, след това става по-тромав. Разходоколо 4/100 извънградско. Проблеми за сега няма, а и на няколко таксимитрови фабии, (въпреки, че при тях е 64 к.с., но пак е SDI) съм виждал на по над 500 000 km.




Потребителски аватар
angel4o9497
Мнения: 36
Регистриран на: Пон 02 авг 2010 19:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Tutrakan

Re:

Мнениеот angel4o9497 » Пет 02 яну 2015 14:19


Mal написа:
vaskoto1 написа:ABU-нема такава шитня! :evil:

Що? моя ABU си е добре, да му не е уроки. Е... слабичък ми е,ама то това е друга тема.


и моя ABU си е перфектен ,на 20 години и 240000км щом му няма нищо и никога не е бутано по него ,значи става . Гори прилично малко както бензин така и масло .Вярно не е самолет но вляза ли му в повече обороти се изстрелва нормално като за неговите 75 коня.Снимката на аватара ми е колата като я купувах и сега също си е така за 8 години вече :)


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Кой е най-лошия двигател слаган на автомобилите VW?

Мнениеот Водния дух1 » Съб 21 ное 2015 7:02


Някой спомена ,че AAZ е лош.За мен никак не е лош-щом шпонката е добре няма кво да му стане.Вярно .че гори с 1кило повече от тди,но за сметка на това е елементарен и няма грам електроника.За 5 г.олоко 100х.съм навъртял и не ми е направил нито един чалъм-да не казвам пък колко е всеяден.


lubopa4kata
Мнения: 415
Регистриран на: Съб 29 май 2010 10:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: lom

Re: Кой е най-лошия двигател слаган на автомобилите VW?

Мнениеот lubopa4kata » Съб 21 ное 2015 17:46


бензиновият 2.0i, 115hp.....хем гори масло като за световно( заводски),хем гори ужасно много бензин,монтиран на ауди,vw,seat,skoda модели произведени около 2000-та година....ужас :mhihi :mhihi :mhihi


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13417
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Кой е най-лошия двигател слаган на автомобилите VW?

Мнениеот kris11 » Сря 20 яну 2016 20:51


АБУ е направо машина на времето / вечен/ в сравнение с еднодневките като AKL 1,4л/ 16V събрат при Голф 4


Потребителски аватар
fulcrum
Мнения: 43
Регистриран на: Сря 20 яну 2016 19:12
Автомобил: VW Golf 2 GT Skoda 130 LA
Двигател:
Местоположение: Родопа планина , Смолян

Re: Кой е най-лошия двигател слаган на автомобилите VW?

Мнениеот fulcrum » Пет 22 яну 2016 17:55


Носи на китване ( порт , шлайф на смукателите на тиквата и на тиквата ) , нооо с чувство за отговорност , защото е от VW моторетките без клапанна
защита . Хубав ангренаж , че изпусне ли напънат само един зъб , директно клапана удря буталото. Правил съм Поло с ABU с голям двукамерен
вебер 32 и се замислям за киткар Шкода Фелиция , единия вариант е с 1,6 мотор тип ABU , AEE, AEA това куплирано със заводски фланец към шкодовата кутия , другия е с 1,3 шкодов 781 мотор.

Хубаво е , че Фолксваген/Ауди залагат на класиката чугунен моноблок без ризи , това спестява неприятността при прокапване на антифриз между
ризите и блока и неизбежната боза по този начин в картера на мотора.


Потребителски аватар
donMaranzano
Мнения: 789
Регистриран на: Нед 08 фев 2009 15:52
Автомобил: Golf 4
Двигател: AQY
Местоположение: Plovdiv

Re: Кой е най-лошия двигател слаган на автомобилите VW?

Мнениеот donMaranzano » Сря 27 яну 2016 13:57


Тоя дето гори масло!


Вълчан
Мнения: 880
Регистриран на: Нед 17 мар 2013 20:11
Автомобил: Mazda 5
Двигател:

Re: Кой е най-лошия двигател слаган на автомобилите VW?

Мнениеот Вълчан » Нед 14 фев 2016 19:25


По отношение на лоши мотори може да се напише цяла страница.По скоро читавите мотори са малко.То не бяха дюзи ..то не бяха кобилици и валове ... харчове на масло...Стигна се дотам че разход от 1-1.5л масло до смяна да се смята за нормален. :eek 101 коня моторите от по старите коли всички хвърлят скоростна кутия...Душегуби и там подобни станаха символ за абсолютна некомпетентност на Немските инженери.Тотална пародия на мотори.


Потребителски аватар
ssssl
Мнения: 923
Регистриран на: Вто 12 май 2009 17:47
Автомобил:
Двигател: CJXC
Местоположение: Sofia

Re: Кой е най-лошия двигател слаган на автомобилите VW?

Мнениеот ssssl » Нед 14 фев 2016 21:11


99,(9) % от клиентите на ВАГ са мазохисти. И даже СкандалъТ не ги спря - продължават да купуват...


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Кой е най-лошия двигател слаган на автомобилите VW?

Мнениеот hooligan_sk » Пет 19 фев 2016 19:56


Вълчан написа:По отношение на лоши мотори може да се напише цяла страница.По скоро читавите мотори са малко.То не бяха дюзи ..то не бяха кобилици и валове ... харчове на масло...Стигна се дотам че разход от 1-1.5л масло до смяна да се смята за нормален. :eek 101 коня моторите от по старите коли всички хвърлят скоростна кутия...Душегуби и там подобни станаха символ за абсолютна некомпетентност на Немските инженери.Тотална пародия на мотори.


Дюзи, валове, душегуби, скорости... май говориш за едни поколения мотори които са спрени от производство преди 7-8г и повече. :gruebel


Потребителски аватар
vwpeshov
Мнения: 10
Регистриран на: Вто 12 яну 2010 13:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Кой е най-лошия двигател слаган на автомобилите VW?

Мнениеот vwpeshov » Сря 16 мар 2016 6:10


angel4o9497 написа:
Mal написа:
vaskoto1 написа:ABU-нема такава шитня! :evil:

Що? моя ABU си е добре, да му не е уроки. Е... слабичък ми е,ама то това е друга тема.


и моя ABU си е перфектен ,на 20 години и 240000км щом му няма нищо и никога не е бутано по него ,значи става . Гори прилично малко както бензин така и масло .Вярно не е самолет но вляза ли му в повече обороти се изстрелва нормално като за неговите 75 коня.Снимката на аватара ми е колата като я купувах и сега също си е така за 8 години вече :)

Е как на 20години и е 240000, това е по 1200км на година :)


Потребителски аватар
vilden
Мнения: 262
Регистриран на: Сря 11 ное 2009 6:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич
Контакти:

Re: Кой е най-лошия двигател слаган на автомобилите VW?

Мнениеот vilden » Сря 16 мар 2016 7:21


КАЛКУЛАТОР


Потребителски аватар
дърт милиционер
Мнения: 732
Регистриран на: Пет 24 май 2013 6:33
Автомобил: WV Polo 2F 1993
Двигател: 1.4 DIESEL
Местоположение: София

Re: Кой е най-лошия двигател слаган на автомобилите VW?

Мнениеот дърт милиционер » Сря 16 мар 2016 17:59


Прави ми впечатление , че ВАГ групата качват един и същ двигател на доста модели. Това е от доста време - още от 1972г - Голф 1 качва няколко двигателя - 1.1, 1.3 1.6 бензин и 1.6 дизел -на Голф , Дерби , Поло дори на буса Транспортер .Тези двигатели с козметични /пластмасови кори/ се качваха чак до 1998г. на Поло - 1,2 ,Голф- 1,2 , Пасат 1,2 , Сеат.......За по новите нямам инфо. Мисля , че най калпавия двигател на Фолксваген е на моето Поло2ф - 1.4 дизел.......аз лично нямам никакви проблеми , но факта , че този малък мотор е слаган само на това Поло 2ф ме озадачава. Могли са да му лепнат едно турбо......и да продължат . Явно е , че чиче немец не е бил много доволен от него, и затова го е сменил с нови модификации......или просто конкуренцията го е принудила да го сменят с по нови ,мотори три цилиндрови/говоря за малолитражките/.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Кой е най-лошия двигател слаган на автомобилите VW?

Мнениеот Водния дух1 » Чет 17 мар 2016 18:18


Милиционере,НЕМА се оплакваш от моторчето.Всички виждаме тука как ревът от ''хубави''двигатели...


Потребителски аватар
дърт милиционер
Мнения: 732
Регистриран на: Пет 24 май 2013 6:33
Автомобил: WV Polo 2F 1993
Двигател: 1.4 DIESEL
Местоположение: София

Re: Кой е най-лошия двигател слаган на автомобилите VW?

Мнениеот дърт милиционер » Сря 06 юли 2016 17:44


Е , не се оплаквам бе друже. Дори напротив - слуша ме магаренцето. Нали знаеш, че на българина окото е все в колата на комшията.......Та и аз си мисля , че вашите жребчета са много по добри от моето магаренце. Макар , че си прав......като гледам как се оплакват от новите двигатели........Този моя мотор - 1.4 дизел /чист дизел/ е просто преработена бензинка 1.3 от чиче немец - има недостатък , че прегрява глави. Но аз си мисля , че ги прегрява от много юркане. Като си го карам в диапазон - максимум 90 - 100км/ч и няма проблеми , освен това като му сипваш и добро масълце........върви си Половерчето., ама вече е много дърто и се запъхтява по магистралата - постоянно ми светкат с фаровете да им давам път.......летят като хали.Ха наздраве ! :beer



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта