Кой е най-лошия двигател слаган на автомобилите VW?

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: Кой е най-лошия двигател слаган на автомобилите VW?

Мнениеот anonym0us » Пон 26 май 2014 19:25


Ако става на въпос, колата ще надживее човека и в двата случая, това е истината в България :mhihi
Затова казах, всяка истина има две страни, кой как вижда на нея!
Че има хора които не се грижат за колите си, има! Има и такива където треперят на тях, като на малко дете, и все си имат проблеми, а тези които само карат, я сменят нещо я не! Извода е такъв, парлапаните според мен карат по-читави коли, и ги карат по-дълго! Докато тези дето само стягат по-малко карат :mhihi




Потребителски аватар
buller
Мнения: 2163
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 11:33
Автомобил: VW Passat B5_5 Exclusive
Двигател: 1_8T AWT
Местоположение: София

Re: Кой е най-лошия двигател слаган на автомобилите VW?

Мнениеот buller » Пон 26 май 2014 19:36


Без да имам особен поглед над всичко, което VW е произвел, мога да заявя, че от поколението на Голф 3 няма по-несполучлив от 1.6 ABU.
Толкова да не върви, да харчи, да е склонен на прегряване - няма такава комбинация.
Е, може би само 1.9ТД ААЗ, който също е склонен да прегрява, не върви, но за сметка на това харчи колкото 1.9ТДИ :mhihi


Потребителски аватар
Vlado1111
Мнения: 42
Регистриран на: Пон 01 авг 2011 15:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Кой е най-лошия двигател слаган на автомобилите VW?

Мнениеот Vlado1111 » Вто 27 май 2014 10:21


Здравейте ,
не знам какво толкова го плюете това ABU. Имах VW VENTO с такъв двигател с АГУ.Вървеше си съвсем нормално,не се усещаше липса на мощност .Почти не се усещаше разлика във вървенето м/у газ и бензин. За разхода-при спокойно каране - 90-110 км/ч и ненатоварена кола разхода беше средно 6,5-6,8/100 газ - това много ли е?.Разхода е засичан многократно,на колата съм навъртял 40 000 км. За загряване не можеше и дума да става. Та така....има поддържани и неподдържани двигатели. И не можем да сме сигурни дали даден двигател е скапан по рождение. Не трябва да даваме категорични оценки само защото сме попаднали на лош екземпляр.
Поздрави!


Потребителски аватар
hvp800
Мнения: 4611
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 19:46
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ

Re: Кой е най-лошия двигател слаган на автомобилите VW?

Мнениеот hvp800 » Вто 27 май 2014 12:03


Преди време попаднах на тема в Ауди форума за прословутия "шестак" 2,5 тди, които някой наричат с умалителното "душегуб" :mhihi и познайте....... от първите две страници излезе, че това е един от най-добрите двигатели :exclaim Аз също карам един не много тачен двигател bkd, и макар и служебен мога да заявя, че този мотор съвсем не е по-проблемен от всеки друг 4-цилиндров дизел със подобна мощност icon_idea Извода е.... че темата трябва да се прекръсти на " Най-лошия собственик на VW " Вярно е, че по-старите коли са по-добре ИДИОТОЗАЩИТЕНИ, но от такива собственици спасение няма и за тях


Потребителски аватар
yms
Мнения: 277
Регистриран на: Чет 19 яну 2006 15:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Кой е най-лошия двигател слаган на автомобилите VW?

Мнениеот yms » Вто 27 май 2014 15:50


110afn написа:Абсолютно съм съгласен, че има лош и добър собственик. Няма обаче никакъв смисъл да защитават мотори като 1.4-16, душегуба 2.5 , 2.0тди и някое подобно недоразумение. Доказано е, че и най-големия мърляч обича 1.8 моно, стария 2.0-115 коня, тди-90 коня, на 110ката също няма да се разсърди
За мен най-долния мотор е душегуба. Познавам поне 5 човека, които са карали повече от 2-3г такъв мотор и просто няма шанс да не олекнеш сериозно с тая кола


Купуваш автомобил милионник , незнайна ръка , незнайна експлоатация , незнайна поддръжка и се сърдиш , че не е като нов и има проблеми .
Аз имам 2.0 тди . След съответното обслужване двигателят е перфектен .

Bai Sando написа:Една гатанка да ви задам :Mr Green Fun
Да речем,че аз си взема Голф 4 1.4 16 в,чисто нов от завода.Карам си го нормално,грижа се за редовната смяна на маслото и т.н.
В същото време Бай Пешо си взима 1.8 моно в голф 3-ка пак чисто нов и пак си се грижи за него така.
Е кой от двата ще устиска повече?
Така,че аз не съм на мнението,че нямало лош мотор...има и то стават все повече.


За какъв период от време , 5 , 10 , 20 , 100 години ? Автомобилите не се правят за пазари като нашият , където надживяват производителите . Ако прилагаш необходимата за даденият двигател поддръжка , нямат разлика .


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4218
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Кой е най-лошия двигател слаган на автомобилите VW?

Мнениеот tdi fen » Вто 27 май 2014 17:05


въпросът е по-скоро дали мотора не е произведен с конструктивен дефект или е вложена някой дефектен детайл който рано или късно независимо от поддръжката създава сериозен проблем примери във форума има достатъчно


Потребителски аватар
110afn
Мнения: 1893
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 13:55
Автомобил: Audi A6
Двигател: AFN
Местоположение: Враца

Re: Кой е най-лошия двигател слаган на автомобилите VW?

Мнениеот 110afn » Вто 27 май 2014 17:49


yms написа:
110afn написа:Абсолютно съм съгласен, че има лош и добър собственик. Няма обаче никакъв смисъл да защитават мотори като 1.4-16, душегуба 2.5 , 2.0тди и някое подобно недоразумение. Доказано е, че и най-големия мърляч обича 1.8 моно, стария 2.0-115 коня, тди-90 коня, на 110ката също няма да се разсърди
За мен най-долния мотор е душегуба. Познавам поне 5 човека, които са карали повече от 2-3г такъв мотор и просто няма шанс да не олекнеш сериозно с тая кола


Купуваш автомобил милионник , незнайна ръка , незнайна експлоатация , незнайна поддръжка и се сърдиш , че не е като нов и има проблеми .
Аз имам 2.0 тди . След съответното обслужване двигателят е перфектен .

Bai Sando написа:Една гатанка да ви задам :Mr Green Fun
Да речем,че аз си взема Голф 4 1.4 16 в,чисто нов от завода.Карам си го нормално,грижа се за редовната смяна на маслото и т.н.
В същото време Бай Пешо си взима 1.8 моно в голф 3-ка пак чисто нов и пак си се грижи за него така.
Е кой от двата ще устиска повече?
Така,че аз не съм на мнението,че нямало лош мотор...има и то стават все повече.


За какъв период от време , 5 , 10 , 20 , 100 години ? Автомобилите не се правят за пазари като нашият , където надживяват производителите . Ако прилагаш необходимата за даденият двигател поддръжка , нямат разлика .

Не знам защо трябва да викаш на черното ,че е бяло. Има си модели с конструктивни дефекти. Дали е 1.8 моно или 1.4-16 все идват на много км. Говорим за ресурс. Като се пъчиш с 2.0 тди нали четеш кви проблеми има с маслена помпа, дюзи и т.н. Ако искаш да го сравня с 1.9 ТДИ 105 коня, ми на 470 000 км е колата минати само от мен. Сменил съм един маховик, нито дюзи, нито шестограми, нито турбо, нищо друго, даже и свещи не съм. Е какво влияе поддръжката, обслужвам навреме и това е. 2.0 тди и да обслужваш и да не обслужваш все си идва време за маслена помпа, за дюзи и за неговите си проблеми. Е за това става въпрос, а не да си заровим главата в пясъка и всеки да си хвали своето. В много голяма заблуда си с това изречение "Ако прилагаш необходимата за даденият двигател поддръжка , нямат разлика"


Потребителски аватар
yms
Мнения: 277
Регистриран на: Чет 19 яну 2006 15:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Кой е най-лошия двигател слаган на автомобилите VW?

Мнениеот yms » Вто 27 май 2014 18:09


110afn написа: ...........Е за това става въпрос, а не да си заровим главата в пясъка и всеки да си хвали своето. В много голяма заблуда си с това изречение "Ако прилагаш необходимата за даденият двигател поддръжка , нямат разлика"



Значи няма нужда да разкакзваш . колко безпроблемен е твоят двигател :icon_lol
За ресурса - прочети отново изречението , помисли и пиши .
Всеки двигател има специфична за себе си поддръжка . Това не го прави по - хубав / лош . Прави го относително по - скъп / евтин , по - лесен / сложен за поддръжка .


Потребителски аватар
110afn
Мнения: 1893
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 13:55
Автомобил: Audi A6
Двигател: AFN
Местоположение: Враца

Re: Кой е най-лошия двигател слаган на автомобилите VW?

Мнениеот 110afn » Вто 27 май 2014 19:14


Абе ти си като некоя изровена грамофонна плоча, г-н собственик на проект. Никъде не съм казал, че моят е безпроблемен. Твоя е проблемен, а са от едно поколение. За това става въпрос в тая тема
Вземи си душегуб, поддържай го както трябва и само си записвай неочакваните и нелогични проблеми
Ако нещо не схващаш има търсачка, има гугъл, ограмоти се, недей да се излагаш
Аз се чудя що Голф 5 1.9 е по-търсен и по- скъп от 2.0 ТДИ ????? На всяка смяна на масло ще му отварям аз картера да му гледам помпата, е..аси пустиняка

Последна промяна от IvanMan на Чет 12 юни 2014 20:03, променено общо 1 път.
Причина: Спазвайте приличен тон!


Потребителски аватар
Zerga3GT
Мнения: 1276
Регистриран на: Пет 02 окт 2009 14:32
Автомобил: Golf A3
Двигател: ABU 94
Местоположение: ВТ
Контакти:

Re: Кой е най-лошия двигател слаган на автомобилите VW?

Мнениеот Zerga3GT » Вто 27 май 2014 21:08


"Майстори" не може да съдите даден мотор по това че сте го притежавали/карали. Ако сандо и само той каже че е изкарал пет шест абу-та в рамките на 20 години и каже "да боклучести са и греят" мога да му се доверя, ама малко. Някой написа че имал абу и бил боклук щото не вървял и горял. Какво да се очаква от тоя мотор, да има производителност като rb26dett и да гори като 1.5d ли? 6 години само карам и съм вложил абсолютния минимум като поддръжка и AMAZING its still banging.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8339
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Кой е най-лошия двигател слаган на автомобилите VW?

Мнениеот samo_pechka » Вто 27 май 2014 21:30


Не се карайте момчета :icon_lol проблема ни е в доходите , а не в разходите ....
А по темата, няма споменавам кодове и т.н. доста е изписано във форума ни, с няколко думи : има мотори по-проблемни , други- не толкова , важното е ние да сме добре , пък железата ....се купуват ( и те гърла хранят за авто производителите и джамбазите )


Потребителски аватар
Zerga3GT
Мнения: 1276
Регистриран на: Пет 02 окт 2009 14:32
Автомобил: Golf A3
Двигател: ABU 94
Местоположение: ВТ
Контакти:

Re: Кой е най-лошия двигател слаган на автомобилите VW?

Мнениеот Zerga3GT » Вто 27 май 2014 21:59


Има голяма истина в думите ти, но донякъде немотийката ме вкара във филма сниман във Волфсбург.
При противоположни обстоятелства щях да карам нещо 50 годишно от дженерал моторс корп. и щях да питам с каква вакса да си мажа C1-ката.


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1892
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Кой е най-лошия двигател слаган на автомобилите VW?

Мнениеот stefarata » Вто 27 май 2014 22:12


ABU слагам на челно място в категорията, после е АЕК


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Кой е най-лошия двигател слаган на автомобилите VW?

Мнениеот Bai Sando » Вто 27 май 2014 22:20


Че АБУ-то е китка в сравнение с по-новите му събратя вграждани в следващите поколения на VW :wink
Макар,че знам поне двама с такива мотори дето ги прегряха,ама това е друг въпрос вече.
Иначе аз карах 6 години АЕЕ,който е много подобен на АБУ,но там проблеми с греенето няма,а по-скоро с електрониката и управлението на дроселовата клапа,ама то пълно щастие няма. :smile


Потребителски аватар
golfmaniak666
Мнения: 1147
Регистриран на: Вто 25 яну 2011 1:35
Автомобил: Golf 4 TDI
Двигател: AHL
Местоположение: София

Re: Кой е най-лошия двигател слаган на автомобилите VW?

Мнениеот golfmaniak666 » Вто 27 май 2014 22:30


за мен лично 1.6 AKL най вече скорости с код DUU



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта