Купуване на нов автомобил - VW JETTA

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
KirilGeorgiev
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2709
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Купуване на нов автомобил - VW JETTA

Мнениеот KirilGeorgiev » Чет 19 май 2011 19:42


Колега взимай 10 000евро и бегом към Германия По голяма пирамида от новата кола няма




PaTr1o7a
Мнения: 49
Регистриран на: Чет 26 окт 2006 20:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Купуване на нов автомобил - VW JETTA

Мнениеот PaTr1o7a » Чет 19 май 2011 23:10


Каското е макс 1900лв. при разсрочване на 4-ри вноски.


sashpe
Мнения: 37
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 11:41
Автомобил: Scirocco
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Купуване на нов автомобил - VW JETTA

Мнениеот sashpe » Пет 20 май 2011 10:34


Колега, нека и аз да споделя моето мнение по твоята дилема. Ако имаш възможността да си вземеш нова кола, вземи си! Няма да съжаляваш. Да - обезценява се, да - на старо можеш да вземеш нещо по-така, НО новото си е ново и най-важното е, че си е твое. Знаеш си как я караш, знаеш как я поддържаш. Да не говорим, че Jetta-та е много нов модел и още поне 2 години ще е сравнително рядка по пътищата. Не знам какво би си взел на старо, но ми се струва, че то няма да е толкова ексклузивно.

Jetta: нямам големи наблюдения, но ми се струва по-насметка от новия Passat, който не е кой знае колко по-просторен и по-конфортен, но на доста по-висока цена.

2.0 TDI 140 CR: супер си е! Не е спортен, дизеларка е, НО е достатъчно мощен за БГ пътищата (доста повече прилича на бензинов от стария PD), много икономичен (за мощността си - дава ми 4.5 до Солун..), а и за сега много здрав (говорим за CR).

Екстрите: избора ти ми се струва добър, имам резерви относно безконтактното запалване, т.к. МАЙ не е напълно безконтактно. Коженият волан е задължителен, но това вече е коментирано. RCD510 седи много по-добре от RCD310 и го препоръчвам с две ръце (макар че и RCD310 ще си върши работата).

Каско: каското при мен беше 2500 за 1вата година, 2200 за 2рата (при подобни цени на автомобилите)

Сервиз: 276лв. общо на 15 000км и 378лв. на 30 000км (и двете с най-скъпото LongLife III масло)


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Купуване на нов автомобил - VW JETTA

Мнениеот forski » Пет 20 май 2011 10:36


Колега парите са си твои,избора за какво ще изхарчиш също но лично за мен е чиста лудост да дадеш почти 50 000лв. за Джета (Голф с багажник) :roll: :shock scare

Може би по-добрия вариант е да си сложиш парите които имаш в джоба и да си направиш една хубава екскурзия до DE и да се върнеш с кола която си заслужава парите.
Филма с БГ дилъри + БГ сервизи умишлено го пропускам :dummy:
След година и половина-две когато го изплатиш този автомобил ще струва 20-25k,добре айде 30k a ти ще си го платил на 60k.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Купуване на нов автомобил - VW JETTA

Мнениеот hooligan_sk » Пет 20 май 2011 15:04


Колега само един уорнинг, казвам го защото ме впечатли. Джетата е made in AMerica. До тук добре ще си кажеш и латиносите са с по 2 ръце. Но колата има шупли по спирачните апарати и предния капак се подпира с щека - непознати неща за golf based VAG от 12-13г :beer


Потребителски аватар
VR666
Мнения: 325
Регистриран на: Чет 08 юли 2004 19:38
Автомобил: VW Jetta
Двигател: CFFB 2011
Местоположение: Ботевград

Re: Купуване на нов автомобил - VW JETTA

Мнениеот VR666 » Пет 20 май 2011 16:12


hooligan_sk написа: Но колата има шупли по спирачните апарати и
предния капак се подпира с щека - непознати неща за golf based VAG от 12-13г :beer


1. Предния капак се потпира с щека вместо с амортисьорче
2. Няма пластмасови предпазни лайсни по вратите
3. Няма тапицерия отвътре на капака на багажника
4. Подлакътника м/у предните седалки е прекалено назад
и е почти неизползваем

Новата Джета обаче е доста по-евтина от старата 2010.
Мисля че старата се предлагаше за около 48000лв. за 2.0TDI базова цена.

Надявам се всичко да е качествено без значение къде го правят.
Сигурен съм че в Пуебла има Германски представители, които
следят за качеството и ги юркат здраво местните :beat_butt2


bnick
Мнения: 1549
Регистриран на: Съб 15 май 2010 16:27
Автомобил: Passat B8
Двигател: ACDF 2019
Местоположение: София

Re: Купуване на нов автомобил - VW JETTA

Мнениеот bnick » Пет 20 май 2011 16:28


Сега погледнах цените на Пасат и гледам:
Passat Highline 2.0 TDI BlueMotion Technology Дизел 6МТ 103/140 48190, при тази цена Джетата за мен е безсмислена. Със екстри за още 2-3к. Плюс повечето серийни екстри, по-голямото и комфортно купе, ми се вижда лишено от смисъл. Освен при само една причина, ако много ти харесва или си фен на Джетата. Тогава другото няма значение :) :да:

П.С. Пасата е правен в Белгия или Германия


Потребителски аватар
Prodriver
Мнения: 646
Регистриран на: Пон 23 май 2005 1:01
Автомобил: VW Polo VW 1300
Двигател: AEE 1996 AB 1971
Местоположение: София
Контакти:

Re: Купуване на нов автомобил - VW JETTA

Мнениеот Prodriver » Пет 20 май 2011 17:50


Колега щом имаш възможността мятай се смело на Джетата.Мои близки познати взеха такава преди 1.5 г. От тогава е влизала 1 път за смяна на масло на около 10 000 км.,смяната беше към 400 лв.До този момент никакви проблеми няма.Тези Джети са с променлив интервал за смяна на маслото до колкото разбрах.Т.е следят се или километрите или определен брой мисля студени стартове на мотора.Каското е колкото са казали и колегите около 1800 лв. Имах удоволствието да я покарам към 500 км. и съм очарован от колата.Изключително комфортна,стабилна,икономична и пъргава кола.Ако имах възможност бих си купил точно такава чисто нова,пък нека после нека някой да ми обяснява,че било Голф с багажник и се обезценявала. :beer


Потребителски аватар
PzKpfW
Мнения: 209
Регистриран на: Нед 02 ное 2008 3:48
Автомобил: Golf 6
Двигател: CAYC
Местоположение: София
Контакти:

Re: Купуване на нов автомобил - VW JETTA

Мнениеот PzKpfW » Пет 20 май 2011 19:25


:wink:
VR666 написа:1. Предния капак се потпира с щека вместо с амортисьорче
2. Няма пластмасови предпазни лайсни по вратите
3. Няма тапицерия отвътре на капака на багажника
4. Подлакътника м/у предните седалки е прекалено назад
и е почти неизползваем

Новата Джета обаче е доста по-евтина от старата 2010.
Мисля че старата се предлагаше за около 48000лв. за 2.0TDI базова цена.

Надявам се всичко да е качествено без значение къде го правят.
Сигурен съм че в Пуебла има Германски представители, които
следят за качеството и ги юркат здраво местните :beat_butt2

Колега, разликата в цените на Пасат и Джета не е чак-толкова голяма, особено при положение, че Джетата се прави в Мексико. Аз на твое място бих изчакал да събера още пари и бих взел Пасат comfortline 2.0TDI 170 к.с.
При мене имаше подобна дилема-Поло или Голф, разлика приблизително 6000лв. И понеже голфа се прави в Германия, а полото на много места, сред които Индия, изчаках 1 година и си взех Голф. И въобще не съжалявам :wink:
Сега имаш 30000, изчакай, събери достатъчно пари за кешово плащане на колата или вземи назаем от близък човек (както направих аз) и се бори с търговците за отстъпка. Отначало обаче пред търговеца говори за лизинг или заем за кешово плащане и ще видиш как цената ще се стопи с няколко хиляди лева в случай на плащане кеш.
Успех :)

Последна промяна от PzKpfW на Пет 20 май 2011 19:39, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
passat19911800
Мнения: 166
Регистриран на: Нед 16 авг 2009 12:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pazardjik

Re: Купуване на нов автомобил - VW JETTA

Мнениеот passat19911800 » Пет 20 май 2011 19:38


Да добавя само, че на цилиндровия блок на мойто Б3 от 1991г. пише MEXICO.


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Купуване на нов автомобил - VW JETTA

Мнениеот myrshavija » Пет 20 май 2011 19:49


virus4e написа:По принцип Лонг Лайф маслото го дават 30 000км, но тъй като у нас горивото е много яко, не може да ги докара тези километри...
Това от собствен опит ли го казваш? Или така разправят? Щото моя труп си изкарва около 30000км преди да светне ключето за сервиз.


kind
Мнения: 46
Регистриран на: Сря 14 сеп 2005 19:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Купуване на нов автомобил - VW JETTA

Мнениеот kind » Пет 20 май 2011 20:31


Като човек, минал през подобни терзания :) преди около 3 год. направих следното:
1. Проверих в интернет на различните лизингови калкулатори (към съответни компании) каква първоначална вноска бих могъл да вкарам и какви месечни вноски се получават за различните периоди. В общи линии се оказа, че за мен най-удачно като решение беше: 30% първонач. вноска, 4 год. лизинг и остатъчна стойност 5%. Колата като цена беше горе-долу колкото тази, която ти си харесал. Оскъпяването в случая идва някъде около 4 хил. лева. Основно правило - не вкарвай всички спестени пари в покупка на лизингов автомобил (никога не се знае какво ще се случи и е добре човек да е подсигурен).
2. Пускаш официално запитване до компаниите, които си преценил, че те удовлетворяват, които ще ти дадат ориентировъчен погасителен план със всички такси и комисионни и т.н. разбито по месеци (главница, лихва).
3. В деня на самата покупка на автомобила се заплаща: първонач. вноска + каско + ГО + такса "лизинг" + нотариална такса!

В общи линии трябва сам да прецениш какъв погасителен план е най-приемлив за теб. Твоята ГО при този двигател ще е висока (за сравнение аз плащам ок. 160 лв. за 1.4 двигател). Данъкът ми е около 480 лв. на година и се плаща март месец.
За смяна на масло и филтри в сервиза влизам на всеки 15К км (с безнзинов двиг. съм), не знам как е при дизела.
Няма нищо страшно в покупката на нов автомобил на лизинг. Добре е човек да има заделени пари настрана за успокоение, отколкото да вкарва голяма първоначална вноска (лично мое мнение).
Иначе новата джета е супер!
Успех :да:


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2116
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Купуване на нов автомобил - VW JETTA

Мнениеот Petrolhead » Съб 21 май 2011 0:09


как ги правите тия неща не ми е ясно. как със 1800 лева заплата можеш да си позволиш кола за 60 000. елементарната сметка е че почти 3 години трябва да работиш само и единствено за да си платиш колата. безумна работа.


Потребителски аватар
Velko
Мнения: 1453
Регистриран на: Пон 22 мар 2010 13:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Купуване на нов автомобил - VW JETTA

Мнениеот Velko » Съб 21 май 2011 0:18


Petrolhead написа:как ги правите тия неща не ми е ясно. как със 1800 лева заплата можеш да си позволиш кола за 60 000. елементарната сметка е че почти 3 години трябва да работиш само и единствено за да си платиш колата. безумна работа.

Аз съм свидетел как хора с по-ниски заплати си купуват апартаменти за доста повече пари... мерака е голямо нещо!


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2116
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Купуване на нов автомобил - VW JETTA

Мнениеот Petrolhead » Съб 21 май 2011 5:14


Мен са ме учили че ако не можеш да си купиш колата със 6 месечната си заплата, то тази кола не е за теб



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 85 госта