Купуване на нов автомобил - VW JETTA

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
Kalin72
Мнения: 1320
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 22:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България, 2006 VW Touran 1.9 TDI DSG

Re: Купуване на нов автомобил - VW JETTA

Мнениеот Kalin72 » Сря 25 май 2011 21:21


Дотук:
Каско 2500 лв
Масла, филтри 400 лв
Данък 450 лв
Вноски 6000 лв
Гориво 5000 лв
Гуми 4бр зимни - 800 лв
Над 15к първата година


Я да видим и моите разходи...
Каско - 1600 лв, при 40к цена на колата. Това на третата година, първите две беше по 1200 лв.
Масла, филтри - на 25-27К км смяна, 150 лв. Сам ги сменям, в сервиз не влизам за такива операции. Гаранцията - няма проблем, защото пазя всички фактури от масла и филтри.
Данък - 280 лв за 1.9 тди.
Вноски - 7200 лв, но какво от това? Цената на новото си заслужава.
Гориво - за какво го слагаш в сметките??? Нова, стара, колата иска гориво, така че...
Гуми - също като по-горе.
Не е толкова страшно. Но внимателно проучи лизинговите условия!!! Мен май-много ме мъчи каското...




Потребителски аватар
luciuz
Мнения: 919
Регистриран на: Пет 11 юни 2004 11:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Купуване на нов автомобил - VW JETTA

Мнениеот luciuz » Чет 26 май 2011 13:55


VR666 написа:И все повече си мисля че от лизинг няма смисъл.
По-добре да изчакам да събера кешовицата.


Добре, а помислил ли си вариант за потребителски кредит за разликата? Ако имаш приготвени 60-70% от сумата и се поогледаш по офертите на банките можеш да получиш ГПР близко до това на лизинга. Преимуществата са:

1) След като документи и пари са ок получаваш колата веднага, а не след 14 дни както е при лизинговите дружества.
2) Колата си е твоя и можеш да правиш с нея каквото си поискаш.
3) След като изтече срока на лизинга плащаш 2.5% данък от покупната цена.
4) Застраховки - това тук доста голямо перо от което може да спестиш. Всички лизингови дружества имат договор с някоя застрахователна компания или с няколко ако ползват брокер. Те печелят 15-35% от сумата която плащаш за каско и до 10% от гражданската отговорност. Ако колата е на твое име ти си избираш къде да застраховаш и можеш да си договориш доста прилична цена. Например 3.7% за каското.

И един съвет - пусни си удължена гаранция. Нищо не пречи да имаш 5 години гаранция на джетата.


Потребителски аватар
lavidaloca
Мнения: 335
Регистриран на: Пон 14 апр 2008 18:16
Автомобил: Seat Leon 1.9 tdi PD 1P
Двигател:
Местоположение: Elena/Sofia/Bulgaria

Re: Купуване на нов автомобил - VW JETTA

Мнениеот lavidaloca » Вто 31 май 2011 21:13


VR666 написа:Аз нямам намерение да я продавам тази кола след 2-3 г.
Така че колко ще струва тогава няма значение.
Важното е да е здрава и да върви.

И все повече си мисля че от лизинг няма смисъл.
По-добре да изчакам да събера кешовицата.

Щом си готов да поизчакаш помисли и над варианта, при който след 6-7 месеца до 1 година, може да се появи екземпляр върнат от лизинг. Цените им са добри, което автоматично значи, че ще можеш да я платиш кеш. Баща ми, например, преди 2 месеца гледаха за служебна една Тойота Рав4 2010г. на 9000км. на цена с 13 000лв. под тази на чисто нов със същата комплектовка. Помисли и над тази опция :idea:


max_paine
Мнения: 8
Регистриран на: Пет 20 яну 2012 16:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Купуване на нов автомобил - VW JETTA

Мнениеот max_paine » Съб 21 яну 2012 11:47


Изключително съм изненадан от цифрите, които прочетох. Преди 2 дни (буквално) си закупих на лизинг автомобил jetta 1.4 tsi CL + допълнителни екстри. След сериозни преговори (тип циганин) ми направиха 13 процента отсъпка от цената. Колата беше на 41 000 лева цена с допълнителното оборудване. Легна ми на 36,400 лева с лети джанти за 1100 лева + стелки + смяна на гумите. Успях да издействам от тези 13 процента още хиляда лева отстъпка (благодарение на познанства и контакти). До тук добре! Порше лизинг ми направиха оферта в която цялостното ми оскъпяване е 18.20 процента като първоначалната ми вноска е 20 %. Значи цялата оферта с джанти и други глупости закупени от vw беше 18 400 eвро. Застраховката ми (ако щете вярвайте) е 700 евро пълно каско към армеец + подарък гражданска за 1вата година (220 лева надолу). Лихвения процент е 3.8 процента на каското. Разсрочих си го и него оскъпи се с още 0,45 процента. Сега теглейки чертата до тук имам следните разходи:
430 лева на месец вноска
135 лева на месец каско
220 лева годишно гражданска (1вата година нямам)
345 лева данък (1.4 бензин)
320 лева на 2 години обслужване ( като тук като един истински българин успях да си издействам още 20 процента ако ходя в Пловдив да си правя обслужването, следователно около 260 лв + 50 лв. разходка до Пловдив.)

Взимам доста добра месечна заплата ( > 3000 лв чисто). 6 мои заплати не правят 35 хиляди лева, но да ви кажа - кефа цена няма ! :)

Тук идва вече въпросът ми - имам функция за сваляне на дясното огледало при задна но така и не успявам да я включа. Веднъж като вкарам задна - работи, в друг случай - не. Има ли нещо което трябва да се направи, тъй като не намерих в книжката нищо? Благодаря предварително :)

П.С. Тест драйв автомобил не си купувайте никога ! Качих се на една jetta да я тествам, направо я разкатах. Sales-а вика - давай смело през дупките със 100 - 110. Въпреки че са по 30 000 лв масово, няма да издържат повече от 20 000 км без проблеми. При 170 км/ч през дупките на Ботевградско шосе просто не виждам вариант.


Потребителски аватар
Steffan
Мнения: 58
Регистриран на: Сря 28 май 2008 19:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Купуване на нов автомобил - VW JETTA

Мнениеот Steffan » Съб 21 яну 2012 13:36


max_paine -функцията за сваляне на дясното огледало работи само ако си на задна и лостчето за регулиране на огледалата е на "R" (дясно :)
Иначе по темата - най-на "кирия" идва според мен да си вземеш запазен екземпляр на 2-3 години за около 50% от цената като нов. А като ти дигнат заплатата на 3 бона ще си вземеш нова от магазина.
На новата кола, първите 2-3 години каско, зимни гуми, консумативи, данъци са доста. Ако все пак с 30 000 си вземеш тая кола за 40 и кусур хиляди - ще си и роб поне 1година. Поздрави, успех.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Купуване на нов автомобил - VW JETTA

Мнениеот hooligan_sk » Съб 21 яну 2012 14:13


Steffan написа:max_paine -функцията за сваляне на дясното огледало работи само ако си на задна и лостчето за регулиране на огледалата е на "R" (дясно :)
Иначе по темата - най-на "кирия" идва според мен да си вземеш запазен екземпляр на 2-3 години за около 50% от цената като нов. А като ти дигнат заплатата на 3 бона ще си вземеш нова от магазина.
На новата кола, първите 2-3 години каско, зимни гуми, консумативи, данъци са доста. Ако все пак с 30 000 си вземеш тая кола за 40 и кусур хиляди - ще си и роб поне 1година. Поздрави, успех.


Според мен - не. Взимал съм кола на 20 000км, взимал съм на 39 000км. Взимал съм и чисто нова. Нямат нищо общо с чисто новата, просто първите "7" са най-важни как ще тръгне една кола! А 99% от лизинговите върнати "нови" коли не се пазят, юркат се, никой не си играе да поразработи в началото. Пък за тестовите автомобили нямам думи - колегата горе го е казал много добре :012:


max_paine
Мнения: 8
Регистриран на: Пет 20 яну 2012 16:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Купуване на нов автомобил - VW JETTA

Мнениеот max_paine » Съб 21 яну 2012 15:27


До Steffan - май не си ме разбрал, заплатата ми сега е малко над 3 бона чисто. Ако ще я дигат - да я дигат на 4 :D :D

Относно върнатите коли съм 50/50 със Steffan - има кирия, но наистина трябва да я вземеш от човек, в който си сигурен. В противен случай взимаш нещо, което е летяло през дупките със 100, не е разработено а още в първите км е вкарвано постоянно в "лютеницата" и може да се окаже нож с две остриета. Иначе ако е от човек, който знаеш, че е читав и я е пазил съм за. Просто аз харесах модел, който е от няколко месеца в бг, и няма как да се случи при мен това. Относно функцията - благодаря ти, наистина така работи :)


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Купуване на нов автомобил - VW JETTA

Мнениеот hooligan_sk » Съб 21 яну 2012 16:16


max_paine написа:До Steffan - май не си ме разбрал, заплатата ми сега е малко над 3 бона чисто. Ако ще я дигат - да я дигат на 4 :D :D

Относно върнатите коли съм 50/50 със Steffan - има кирия, но наистина трябва да я вземеш от човек, в който си сигурен. В противен случай взимаш нещо, което е летяло през дупките със 100, не е разработено а още в първите км е вкарвано постоянно в "лютеницата" и може да се окаже нож с две остриета. Иначе ако е от човек, който знаеш, че е читав и я е пазил съм за. Просто аз харесах модел, който е от няколко месеца в бг, и няма как да се случи при мен това. Относно функцията - благодаря ти, наистина така работи :)


Точно така! Гледаш я нова, салона мирише на завод... а след 3 месеца почва нещо да поскърцва, след 40 000км вече се чупят някакви неща :screwy Много трудно се намира пазена почти нова кола, повечето са купени с идеята че ще бъдат върнати. Затова съвет към всеки който е тръгнал да купува така - това че гледате 2 годишни коли не значи че не трябва да внимавате за проблеми!!! Автомобилите изкарват без проблеми 200 000км... но когато си го караш само ти! :012:


Потребителски аватар
веселин
Мнения: 8226
Регистриран на: Пет 20 май 2005 18:36
Автомобил: SkodaFabia 1 sedan
Двигател: BNM 1.4 TDI-PD 2007
Местоположение: София
Контакти:

Re: Купуване на нов автомобил - VW JETTA

Мнениеот веселин » Нед 22 яну 2012 1:54


Честита нова Джета на автора на темата!
Много да те радва !!!


nikolaiserdiuk

Re: Купуване на нов автомобил - VW JETTA

Мнениеот nikolaiserdiuk » Вто 14 фев 2012 0:20


Бях в Порше изток и ми грабна окото Джета, даже я разгледах, седнах вътре, хареса ми, дизайнерите добре се постараха и ергономика ми допадна. Единствена забележка че тесничко на задна седалка, но това е субективно, защото карам пасата и съм свикнал да е свободно.

Не бих взел върната от лизинг кола, един познат ми каза че е върнал такава защото почнала да създава много проблеми, при положение че той я е пазил и не я натискал много.



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 32 госта