Новото Поло 1.2 FLY 5 MT 60 к.с. - Слабо ли е?

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
Потребителски аватар
Jovany
Мнения: 479
Регистриран на: Вто 19 юли 2005 18:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Новото Поло 1.2 FLY 5 MT 60 к.с. - Слабо ли е?

Мнениеот Jovany » Пон 24 дек 2012 18:11


padrino написа:Колега, каквото и да избереш, ще има както плюсове, така и минуси. И полото, голфа да прекрасни автомобили, а що се касае до двигателя... там нещата си зависят от нуждите на собственика. Имам служебна фабия, 1,2 базов двигател, който е към 60 коня /по спомени/. Според моето мнение, не ангажирам никого, това е мъртъв двигател... 3 цилиндъра, добре скопени :banghead: . Цялата тази простотия беше замислена от концерна в смисъл, дайте да затегнем производствените разходи и да видим какво ще се получи... е, получи се... атрактивна цена за нов автомобил и заводски разход, за които трябва да отида в лаборатория, че да го постигна... :evil: в София, при нормално градско дама разход от около 9-10. На магистрала нещата стават по-интересни. Там е възможно да се поддържа скорост от 140-150 /без наклон/, но не искам до коментирам в какъв режим работи мотора и колко харчи в този момент... имаш чувството, че буталата ще излязат през капака... При нормално междуградско е друга история, там скоростта трябва да бъде според трафика... ако има камиони малка видимост, можеш директно да забравиш да се пъчиш. И тогава, на този път след камиона, може би, с малко късмет ще усетих икономията от липсата на 1 цилиндър. Също така, не мисля че е удачно да се сравняват автомобили с еднаква мощност, но с огромна възрастова граница... преди 15 год едно поло тежеше по-малко от 1 тон, а сега нещата са доста различни - новото поло, е като старото, но с 2 трупа в багажника. Поради тези причини, аз съм си избрал за личен автомобил октавия 1,8 TSI. Разхода в София не е по-различен от този на фабията.. но пък удоволствието е друго. Но.. има нещо много важно, което колегите не споменават и това е поддръжката и данъците. Не можеш да сравняваш без да обърнеш внимание на тези разходи. Всеки иска да кара мощни коли и да сравнява колко малко харчат и т.н., но нещата са доста по-различни.
Успех в избора. Надявам се да съм ти помогнал

Напълно подкрепям мнението на колегата.
За известно време и аз карах един Сеат Ибиза със същия мотор. Ми какво да кажа не ми харесва хич...




snuupy93
Мнения: 854
Регистриран на: Пон 10 ное 2008 23:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Новото Поло 1.2 FLY 5 MT 60 к.с. - Слабо ли е?

Мнениеот snuupy93 » Пет 08 фев 2013 20:28


RANOPILE написа:Какво го плашите човека все едно на рали ли ще ходи или ще вози като Audi RS 800кг дрога с 200км/ч.
Аз карам стара кола VW Polo 2F с двигател AAU 1043куб.см. 45к.с. Извънградско ми дава около 5,5л/100км, а градско последното замерване 7,8л/100км при нормално и от време на време леко агресивничко ;)
И наистина когато има повече хора и багаж се усеща спада в мощността, но пък при умело боравене със скоростите всеки би се справил :)
А това за бутането по нанагорнища е несериозно. Щом на вилата по стръмен баир(черен път) се катери пълно с 4 души + багаж, значи с тия 60 коня няма да имаш ядове.
Аз съм доволен от колата.
А относно въпроса дали е слабо най-правилно е да се отговори Какво търсиш? Нещо мощно, динамично, да се дърпаш тук-таме или нещо икономично.
И както каза един колега най-добре вземи и ходи на тест-драйв и виж дали отговаря на вкуса, стила и изискванията ти.

Подкрепям те напълно. С мойто AAU дърпах Рено 19 по зверския баир в квартал Симеоново и то зимата на мокър асфалт, сметни... Много е важно за какво ще се ползва колата. Ако ще се кара предимно градско 60 коня са перфектни, не случайно са го сложили двигателя в гамата, ако ще се кара и доста извънградско, направо Голфа, Поло е градска кола, няма как да е комфортна, както един Passat да кажем... затова си има:
Polo - градска кола.
Golf - градска кола със спортен дух, като за младежи.
Passat - Кола за извънградско и ангажирани хора с деца и семейство.
Sharan, Touran - Ванове за по-големи семейства с много багаж.

Като си купиш Polo дори и с 150 коня двигател, няма същата устойчивост и комфорт като Passat с 150 коня, надявам си ме разбрал.


StrEagle
Мнения: 792
Регистриран на: Вто 19 юли 2011 13:11
Автомобил: Polo 6C
Двигател: DAJA
Местоположение: София

Re: Новото Поло 1.2 FLY 5 MT 60 к.с. - Слабо ли е?

Мнениеот StrEagle » Вто 26 фев 2013 17:34


Колега, не съм съгласен. Ако Polo беше само градска кола нямаше да има двигатели с над 90коня, а и никой няма да си купи Поло със 180 коня заради комфортната возия. Отделно че има опция да го вземеш с 15мм по-ниско спортно окачване и задни дискови спирачки, а GTI има елекотронно блокиращ диференциал и полу-независимо задно окачване. GTI с 215-ките има поне толкова сцепление, колкото ниска линия Passat, ако не и повече.

До един момент може и да е градска кола, но после става изтребител, който вдига 100 за 6.9сек. Както и Passat-а до един момент е семейна кола, а после става лимузина.



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 48 госта