Проверка на сервизна история на автомобил по VIN (в Порше БГ)

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
petar_a
Мнения: 254
Регистриран на: Вто 27 окт 2009 10:45
Автомобил: VW BORA 2.0 115
Двигател: AQY 1999
Местоположение: Montana

Re: Проверка на пробег в Порше БГ?

Мнениеот petar_a » Пон 18 апр 2016 14:17


Колега иди на място и пробвай да почерпиш с 20 лв. срещу услугата.
Ще останеш поразен колко са услужливи! На мен дори ми разпечатиха сервизната история та даже и в джобче я подвързаха.Няма значение дали е внос колата.
Естествено,остава риск колата де не е обслужвана от официален представител изцяло или частично.




Потребителски аватар
MK4
Мнения: 1957
Регистриран на: Вто 22 апр 2008 11:01
Автомобил: Seat Leon
Двигател: ARY 2003
Местоположение: София

Re: Проверка на пробег в Порше БГ?

Мнениеот MK4 » Пон 18 апр 2016 15:23


Звънях и в Юг и в Изток и даже се разходих до Юг, отказват дори срещу заплащане.
От около година имали право да дават информация само за коли закупени от България и то само ако аз съм собственика.
В тоя ред на мисли има ли някой с познати там който да удари едно рамо за иначе нещо доста елементарно според мен?


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Проверка на пробег в Порше БГ?

Мнениеот Zdravko Zankov » Пон 18 апр 2016 15:36


Я потърси в нет-а.
Някъде съм мяркал инфо за един Игор,руснак май.
Сумата,срещу която върши работа е около 20 лв.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проверка на пробег в Порше БГ?

Мнениеот VWGT » Пон 18 апр 2016 16:21


това сигурно защото много техни служители са почнали да правят услуга на джамбазите под масата, срещу някой лев вадят сервизни книжки, бият печати и тн, мангалска работа
1. потърси колега, който има достъп до лицензиран сервизен софт, мисля че тия с ЕТКА и тн, имаха достъп и до тази инфорамция
2. мисля в темата за ВИН-а имаше писано точно за един руски сайт. Плащаш няколко евро по paypal и получаваш всичко на разпечатка.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Проверка на пробег в Порше БГ?

Мнениеот Zdravko Zankov » Пон 18 апр 2016 16:27


VWGT написа: имаше писано точно за един руски сайт. Плащаш няколко евро по paypal и получаваш всичко на разпечатка.

Точно.
Абе могат да дават информация,но се правят на интересни.
Миналата година купувах едни щипки за Октавиа-та,влизам при тях и питам
Може ли да извадим сервизната история?
Ние не сме бюро справки.
Ама аз я карам вече 1 година.
Ааа,добре няма проблем.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Проверка на пробег в Порше БГ?

Мнениеот hooligan_sk » Нед 01 май 2016 21:50


ALESYZ написа:Не искам да пускам нова тема, някой може ли да ми каже къде може да се направи подробна VIN проверка на автомобил Porsche Cayenne 2008 г., освен може би в представителството на Порше в България? Попадах на някакви сайтове, пробвах, само базови данни изкарват. Благодаря.


Порше(Спорт орхид карс) се намира на Христофор Колумб 41, няма да откажат справка. Там са друг вид търговци и се грижат и за старите си коли.

Справките от Етка се правят в зависимост от закупения лиценз. Порше(ФВ) имат пълен достъп. Аутотехника(Сеат) например, няма достъп извън БГ.

Да, има руснак който вади инфо за сервизна история, в общия случай е ала бала. Колегата escrime го е ползвал, питайте го за контакт, ако на някой му се занимава.


Потребителски аватар
dlug
Мнения: 2510
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 18:19
Автомобил: Passat B5.5 2003 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: София

Re: Проверка на пробег в Порше БГ?

Мнениеот dlug » Пон 02 май 2016 7:28


Аз имах доста близък човек в Порше Изток и когато си взимах Пасата го помолих да проври историята на автомобила (и то от нездраво любопитство, вече бях станал собственик на колата). Каза ми "няма проблем, от къде е внесена колата?"...казах му, че е от Италия и той каза, че от Италия няма начин да извади каквото и да е. Ако била от Германия, Австрия или някаква такава нормална държава щял да извади цялата история. Така че не съм сигурен дали имат пълна история от всички сервизи в европа.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проверка на пробег в Порше БГ?

Мнениеот VWGT » Пон 02 май 2016 19:01


Имат и могат, моята е 'талянка и всичко си каза. Може наистина да е въпрос на лиценз.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Проверка на пробег в Порше БГ?

Мнениеот Zdravko Zankov » Пон 02 май 2016 21:21


Такаааа,
Значи човек от Ауди форума ми направи справка на колата.
Справката е на въпросния Игор,не ми струваше нищо,моя човек връща услуга.
Иначе е 12 Евро,по спомен.
За моя автомобил няма никакви записи.
Но за сметка на това ми е извадил цялото оборудване,ДАТА стикера в багажника е доста постен.

П.П.Требва да си голема скръндза да поръчаш Елеганс изпълнението на Шкода с базово радио.
:mhihi :mhihi :mhihi


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Проверка на пробег в Порше БГ?

Мнениеот hooligan_sk » Пон 02 май 2016 21:38


Проблема е че понятието "оторизиран представител" в много страни е силно разтегливо. Oсобено от онези години е имало доста resellers. Освен това гаранционните условия на много марки важат и при редовно обслужване на автомобила в сервиз с даден ISO сертификат. Съответно доста автопаркове сами си обслужват гаранционни автомобили. История при дилъра йок. :th_up

Zdravko Zankov написа:П.П.Требва да си голема скръндза да поръчаш Елеганс изпълнението на Шкода с базово радио.
:mhihi :mhihi :mhihi


Там е работата, че вероятно не е поръчвана или поне не от частно лице. :th_up


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проверка на пробег в Порше БГ?

Мнениеот VWGT » Вто 03 май 2016 11:04


ако колата е 2001 г. по онова време радиата не бяха нищо особено само дето оригиналните струваха една маса пари, а точно mp3-ките ставаха масови. Та много хора правеха точно това, взимат някакво колкото да има и после слагат нещо по-хубаво. Пак поне има радио, щото знам и за такива купувани без никакво:)

При мен излязоха всички записи, кога, какво е сменяно. Инфото се засече от две места, вкл официалния представител у нас.
Моята до последно е поддържана в официалния сервиз, но съм проверявал и други коли поддържани във всякакви сервизи, за които също имаше много точно и структурирано инфо. Така че е въпрос на сервиз, дали и как си поддържа данните и какво ползва за целта.
Интересното е, че това според мен е доста силна "екстра", която джамбазите не са разработили по никакъв начин. За сметка на това са изтъркали до безумие изрази от сорта на УНИКАТ и тн. Реално си купуваш кола със сервизна история, и там където я има е хубаво да се знае. Този, от който аз взех моята кола, нямаше грам представа за това, но пък беше пипнал километрите :) Като търсехме кола на баща ми, по същият начин, само че там си имаше всички хартиени документи/фактури и тн, но на хартия и аз и продавача се съгласихме, че не може да се вярва :)) както и да е, справката после показа реалното положение (btw липсваше само една фактура).
Остава обаче да уточним дали данните в тези системи са коректни и доколко може да се манипулират :) защото за джамбазина граници няма, ако трябва и хакер ще стане ... за тук съм бил свидетел на различни опити за ... "сработване" между джамбазин и служител в оторизиран сервиз, но всичко е било само на хартия и не знам доколко е податлив елетронния архив на колата. Примерно ЕТКА лицензите позволяват ли корекции в записите (редакция, изтриване)?


Потребителски аватар
Влади.Недев
Мнения: 22
Регистриран на: Пон 28 ное 2016 20:58
Автомобил: пасат 4motion
Двигател: AMX 2005

Състояние на колата и информация по VIN номер?

Мнениеот Влади.Недев » Пон 28 ное 2016 21:03


Здравейте колеги,
Нов съм във форума и съм на крачка от покупката на VW пасат 5.5 2.8 със следния ВИН : WVWZZZ3BZ5E120427. Въпроса ми е има ли някой който може да ми даде пълна информация за състоянието на колата ? Благодаря ви много, предварително.


Потребителски аватар
Darkbound
Мнения: 257
Регистриран на: Сря 02 сеп 2015 13:10
Автомобил: Golf 4 V6 204HP 4Motion
Двигател: BDE

Проверка по VIN за Golf MK4?

Мнениеот Darkbound » Сря 30 ное 2016 12:02


Здравейте, от 2 дни търся начини да проверя какви са екстрите на даден автомобил при проверка с VIN, обаче всички онлайн такива инструменти които успях да открия не ми казват нищо повече от това, че е Голф, и коя година точно е произведен, има ли начин да разбера кога и на колко км е бил при последното официално сервизиране и какви са му фабричните екстри?

П.С. Звънях в Порше тук в Варна и ми казаха, че за да извършат такава проверка трябва да отида с собственика и с малкия талон, а това е трудно да стане в момента :rolleyes има ли някакъв друг начин?


Потребителски аватар
netizen
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1257
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 22:12
Автомобил: Skoda Kodiaq
Двигател: DFHA
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Проверка на сервизна история на автомобил по VIN (в Порше БГ)

Мнениеот netizen » Сря 30 ное 2016 12:53


Има човек в Ауди форума който прави справка по VIN, по спомен услугата струваше под 10€.


Потребителски аватар
popeye
Мнения: 1252
Регистриран на: Пет 30 юли 2004 22:59
Автомобил: VW Passat variant 4motion 2002
Двигател: AMX 193hp 2771cc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Състояние на колата и информация по VIN номер?

Мнениеот popeye » Пет 02 дек 2016 10:40


Влади.Недев написа:Здравейте колеги,
Нов съм във форума и съм на крачка от покупката на VW пасат 5.5 2.8 със следния ВИН : WVWZZZ3BZ5E120427. Въпроса ми е има ли някой който може да ми даде пълна информация за състоянието на колата ? Благодаря ви много, предварително.



Ако километража показва под 160 000км е връщан гаранция



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 35 госта