Винетки...

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
Потребителски аватар
madmen
Мнения: 3032
Регистриран на: Сря 08 дек 2004 10:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливница

Мнениеот madmen » Сря 12 яну 2005 16:28


Направо го пейстни тука в темата, за да не ти се налага да пращаш 200 меила




Потребителски аватар
Varbona
El Presidente
Мнения: 7655
Регистриран на: Пон 28 юни 2004 14:31
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот Varbona » Сря 12 яну 2005 16:48


тъкмо намерих по-добро решение

http://www.mrrb.government.bg/news.php?n=491


Потребителски аватар
VR666
Мнения: 325
Регистриран на: Чет 08 юли 2004 19:38
Автомобил: VW Jetta
Двигател: CFFB 2011
Местоположение: Ботевград

Мнениеот VR666 » Сря 12 яну 2005 21:36


Ето го Списъка на т.н. пътища,
за които ще се събират минетки.
(45 КБ rar-формат) :shock:


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16283
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Pichaga » Чет 13 яну 2005 10:24


е-е-е не мислех че\банкя ще е в него нали е квартал на софия все пак


Потребителски аватар
scuba
R.I.P. Holy Diver
Мнения: 6971
Регистриран на: Вто 19 окт 2004 12:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот scuba » Чет 13 яну 2005 10:37


хмм. доста е дълък списака. Според мен така е направен, че просто те ЗАДЪЛЖАВАТ да си купиш винетка (освен ако не караш само в града де). Егати малките пътища има в тоя списък :shock:


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16283
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Pichaga » Чет 13 яну 2005 10:41


цялата републиканска пътна мрежа, т.е. всички държавни пътища
общинските не, но и те са много малко


Потребителски аватар
batmilko
Мнения: 8856
Регистриран на: Чет 22 юли 2004 10:19
Автомобил: Opel Zafira
Двигател: 1900 CDTI
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот batmilko » Чет 13 яну 2005 11:15


eб...х им мамата значи, от Враца до пещерата Леденика са 15 км. нагоре в балкана и там ще искат винетки.....не е истина човече Screwy


Потребителски аватар
bomini
Мнения: 3037
Регистриран на: Чет 14 окт 2004 19:41
Автомобил: Audi A4 Quattro
Двигател: AVF
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Мнениеот bomini » Пет 14 яну 2005 11:14




Потребителски аватар
Snaker
Мнения: 78
Регистриран на: Вто 30 ное 2004 15:10
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот Snaker » Пет 14 яну 2005 15:31


добре ...
според вас ... колко време още ще успяваме да плащаме данък път ... гражданска ... винетки ... платени магистрали ... глоби за неправилно паркиране при положение че е пределно ясно че много често просто няма къде да спреш ... кофти горива и кофти масла и т.н. и т.н. >> следствията от което са единствено и само на наш гръб - гадни пътища - окачване ... чупиш, купуваш сменяш (държавата пари не дава за такива неща - тя е изградила ПЪТИЩА СЛЪНЦЕ) ... проблеми с двигателя винаги има заради горива и масла - по-голямо износване ... гумени уплътнения и меки връзки ... части дреболии ... недай си боже нещо по-солидно ... искат еко такса да вдигат и който няма катализатор да плаща здраво ... да де ама един катализатор е адски много пари ... и ако си събирал пари за кола да си вземеш в рамките на 1-2 години то определено нямада имаш пари да си купиш нов чарк от типа - ами старите коли които нямат катализатори ? Да не се карат? Значи само ДЕБЕЛИТЕ НАМАЗАНИ МАНГИЗЛИИ да карат а останалите да се тъпчат по ДЪРЖАВНИЯ ТРАНСПОРТ който е на ниво КАМЕННА ЕРА но пък същата ДЪРЖАВА осигурила този транспорт иска от притежателите на автомобили да управляват превозни средства който се вписват в всички съвременни стандарти - дали АВТОБУСИТЕ покриват ЕКО изискванията и тези за КОМФОРТ - ПРИМЕРНО? ИМАТ НИ ЗА СВИНЕ ? в един момент ще останат в тая държава само депутати и мутри и ми е ИНТЕРЕСНО - КОЙ Аджеба ще работи тогава ? ...заплатите не се променят но цените се вдигат ... на всички е известно че нашия 95 безоловен е колкото 92 че и надолу в белите страни - но ОГРОМНИТЕ подкупи на комисиите одобряващи стандартите предотвратяват евентуални проблеми.

С тези винетки бъдете сигурни че ще има такива злоупотреби от страна на КАТ че просто и най-надарения писател артист няма да може да опише начините по които ще измъкват пари - но само от ОБИКНОВЕННИТЕ хора. Големите хубави и скъпи КОЛИ никой не ги спира - КОГА за последно колеги сте видели на паяка да е качено БМВ 7-ма серия ? Което очевидно е спряло не НЕПРАВИЛНО ами направо УНИКАЛНО НАХАЛНО и ОТВРАТИТЕЛНО ПРЕЧЕЩО ? кога ? Или пък някой ДЖИП който очевидно го управлява "Мутра"?
Винетки за пътища - пътища които ви чупят колата ... актове, глоби и фишове за превишени скорости с по 10-15км на такива като нас а други по-горе споменати автомобили за 80-100 над ограничението биват изгледани безпристрастно от органите на реда ... Сигурен съм че сега ченгетата тръпнат в очакване за започнат да спират за щяло и нещяло под предтекст винетките ... ще спират ще спират докато на някой който е останал с 50стотинки в джоба, има дете което да нахрани и жена на която да угоди, след поредния счупен носач или запушен горивен филтър който е платил наново не слезе и не ги натроши от бой - най-вероятн още последва затвор защото ПИЯВИЦАТА ЧЕНГЕ с жадни очи е искал да изкара още 5-10лева АМА Е СТРАХЛИВЕЦ ТЪПАКА ДА ИСКА ОТ ТИЯ "ДЕБЕЛИТЕ" ... просто има момент в който на човек му писва ... ченгетата са нахални дори и в свободното си време ... имам такъв екземпляр в моя вход - 100 пъти му беше казано да не си спира колата на тротоара пред врата на входа - там има пейки за сядане и т.н. и т.н. - НЕ той си знае неговата - НЕ ГО КЕФИМ и си спира там. Подготвил съм му изненада - паве от 5-я етаж ... да ходи да ми се обяснява после ... Изпуснах го БЕЗ ДА искам.

ОК. Бях спрян на булевард с 3 платна в едната посока където всички летят. Та отивам в КАТ и виждам 40-50 човека който са всичките до един сдъфкани и изплюти. Ни един МУТРАГЕН ни един БИЗНЕС МЕН ... ни един с 10 кила злато по него - само такива смачканяци като мене - и си правя извода !!!

ТИЯ МУТРИТЕ И БИЗНЕС КЛАСАТА НЕ ПИЯТ И НЕ КАРАТ БЪРЗО СИГУРНО ? МДА ... Най-вероятно ...
Не ме е яд че съм наказан ... яд ме е че ако всичко това се случва на мен при създалите се обстоятелства НЕ СЕ случва на по-горе казаните ... след което отивам и установявам че спряната ми кола между два бавареца е вдигната - поглеждам и в едната виждам един дето не можеш да разбереш къде му сваршва главата и къде започват раменете ... и ченгето ми вика - Що спираш тука ? ... еми побеснях ... той стои като ПУКАЛ .... щото те са ПУКАЛИ ...
Факт - в БГ всеки който го мързи и е ПЪЛЕН НЕКАДЪРНИК с ръце затъкнати в задника става или КАТаджия или Военен Старшина. Толкоз ...
та - след тая тирада - колко време според вас още ще успяваме .. ?

и не е ли по лесно просто да подмина шибаното ченге докато ми маха ЖАДНО за 5 лева и да духна - щото те тъй се крият из храстите че докато излязат после са им нужни 5 минути. много често се замислям ... прекалено често дори ... да не говорим че трябва да спират само там където има табели предупреждаващи за наличие на КАТ или Полиция. Защото тия ТАПАЦИ не са само за да са Всесилни ами и да помагат и като се е скрил като лалугер не моеш го намери като ти потрябва ама когато ти му трябваш изкача като хайдутин на млада мома ...тва могат ... за толкова имат акъл - да обикалят улиците и да заплашват ... спокойно мога да ги нарека ЛЕГАЛНИ МУТРИ.


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16283
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Pichaga » Пет 14 яну 2005 15:37


дааа нещо много си насъбрал...лошото е че си прав за повечето неща, най-вече за хората в кат, които чакат да им върнат талона подплатен с наказателно постановление-БУГАРИСТАН


Потребителски аватар
warrior
Мнения: 471
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 12:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот warrior » Пет 14 яну 2005 16:18


ето и списък със пътищата
http://www.mrrb.government.bg/pndocs/doc_933.doc


Потребителски аватар
Snaker
Мнения: 78
Регистриран на: Вто 30 ное 2004 15:10
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот Snaker » Пет 14 яну 2005 16:50


Pichaga написа:дааа нещо много си насъбрал...лошото е че си прав за повечето неща, най-вече за хората в кат, които чакат да им върнат талона подплатен с наказателно постановление-БУГАРИСТАН


ма не ... няма значение дали съм насъбрал или не ... айде де - айде напишете всички колеги тука отговор за и според Вас на въпроса ...
колко още ще можем да се справяме ?

еми замислете се - хора сме ... искаме от време на време разни неща ... някой искат да пробват скъпа екзотична храна ... други искат ново ТВ да си вземат (не някое кой знае кво - просто старото се е счупило) ... кой нещо по колата ... кой нещо за семейството ... друг нещо за любимия човек да купи ... каквото и шибано да е искането няма значение - работещите са си заработили парите ... КАКВО Е ЗАРАБОТИЛА ТАЯ ДЪРЖАВА ЗА РАБОТЕЩИТЕ ? Платиш данъците и куп други глупости и нямаш пари и да ядеш ... КАКВО Е ЗАРАБОТИЛО ЕДНО КИРЛИВО ЧЕНГЕ или някой от тия дето ше спечелят от винетките (А тва са кметовете в частност) - Хванали са много КРАДЦИ може би ?

Какво ... и колко ?

"Майната им на винетки ше ги платим" - ема то така за тех ... утре за друго и т.н. и т.н. - колко време още ... и се замислете - ОК тоя плюва сега щото му е кофти днес - нека му мине и всичко ше е наред - а утре като е някой друг, разбира точно какво е да ти е писнало !!! и така си кретаме ...


Потребителски аватар
driver
Мнения: 2033
Регистриран на: Пет 02 юли 2004 8:34
Автомобил: diesel
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот driver » Пет 14 яну 2005 17:06


Snaker написа:
Pichaga написа:дааа нещо много си насъбрал...лошото е че си прав за повечето неща, най-вече за хората в кат, които чакат да им върнат талона подплатен с наказателно постановление-БУГАРИСТАН


ма не ... няма значение дали съм насъбрал или не ... айде де - айде напишете всички колеги тука отговор за и според Вас на въпроса ...
колко още ще можем да се справяме ?

еми замислете се - хора сме ... искаме от време на време разни неща ... някой искат да пробват скъпа екзотична храна ... други искат ново ТВ да си вземат (не някое кой знае кво - просто старото се е счупило) ... кой нещо по колата ... кой нещо за семейството ... друг нещо за любимия човек да купи ... каквото и шибано да е искането няма значение - работещите са си заработили парите ... КАКВО Е ЗАРАБОТИЛА ТАЯ ДЪРЖАВА ЗА РАБОТЕЩИТЕ ? Платиш данъците и куп други глупости и нямаш пари и да ядеш ... КАКВО Е ЗАРАБОТИЛО ЕДНО КИРЛИВО ЧЕНГЕ или някой от тия дето ше спечелят от винетките (А тва са кметовете в частност) - Хванали са много КРАДЦИ може би ?

Какво ... и колко ?

"Майната им на винетки ше ги платим" - ема то така за тех ... утре за друго и т.н. и т.н. - колко време още ... и се замислете - ОК тоя плюва сега щото му е кофти днес - нека му мине и всичко ше е наред - а утре като е някой друг, разбира точно какво е да ти е писнало !!! и така си кретаме ...


Не се ядосвай, така или иначе не можем да променим нищо. Те ще ни ебат, ние ще се дупим още дълго щото сме овце. Надявам се поне 2007 да вземат да се променят нещата към по-добро. Едни си отиват, други идват и все същата. Тва е болна тема и за мен, като ги гледам онея тулупи в парламента как си четат вестниците и ги боли оная работа за народа направо ми се реве! :x
Е..а ти държавата!!! :evil:


Потребителски аватар
D1D00
Мнения: 360
Регистриран на: Пет 11 фев 2011 16:21
Автомобил: Volkswagen Golf GT
Двигател: ABD 1994
Местоположение: Шумен

Re: Винетки...

Мнениеот D1D00 » Пон 23 яну 2017 8:27


Колеги, някой има ли представа дали е влязъл новия закон относно годишните винетки? Бях чул че ще правят закон когато си закупиш годишна винетка не зависимо кой месец, вече ще е от дата до дата, не както беше до сега примерно я купуваш лятото пък тя важи до февруари, това нещо май щяло да отпадне. Някой ако си е купил вече годишна винетка нека сподели, дали е от дата до дата, или е както до сега до февруари до година...


sesi85
Мнения: 81
Регистриран на: Чет 24 юни 2010 15:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр. София

Re: Винетки...

Мнениеот sesi85 » Пон 23 яну 2017 8:47


Казаха, че това ще важи за винетките от 2018 година.



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 27 госта