Интересна допълнително добавена електроника на VW. Мнения?

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
Потребителски аватар
versace
Мнения: 735
Регистриран на: Чет 08 дек 2005 19:57
Автомобил: Ex Touareg present Mercedes ML
Двигател: 320 CDI 224 Hp
Местоположение: Варна

Интересна допълнително добавена електроника на VW. Мнения?

Мнениеот versace » Чет 03 ное 2011 23:19


От няколко месеца ми правеше впечатление, че Туарега ми има проблем със страртовия ток, след като не съм го карал няколко дни (случваше се да не го карам до 5 дни и да седи в гаража). При завъртане на ключа въртеше много мудно и малко по-дълго от обикновенното. След като запали и работи няколко минути и го изгася и пак опитам да запаля, пали енергично и от раз. Реших, че е от акомулатора. Смених го но ситуацията не се промени особенно. Реших да сложа по мощен и купих още един нов с повече ah и стартов ток. Пак нямаше особенна промяна. Накрая ми писна и закарах колата в сервиза. След 24 часа престой и доста тестове, не бяха остановили какъв е проблема. На следващия ден майсторът еладжия разглоби корите под волана и стигна до основния сноб кабели. И там имаше изненада!!! Черната кутийка от снимките. Както виждате работи със СИМ карта, има процесор и т.н. Беше вързана към кабелите на запалването и има две антени. Вътре имаше батерия, която беше сдала багажа и явно устройството работеше само на акомулатора. Вътре беше с белгийска СИМ карта на Ориндж и затова постоянно е търсело мрежа. Обърнете внимание, че на СИМ картата има нарисувани някакви сървърчета, които си говорят, което ме навежда на мисълта, че не е обикновенна карта за гласови разговори. Предполагам, че това е устройство, което ако ти откраднат колата му звъниш и колата спира на място. Предполагам, че вътре има и GPS. След отстраняванато му нямам проблем с токовете.
Някой виждал ли е такова нещо и ме интересува дали може да се подкара в България?
Колата е купувана от Белгия от първи собствени, който явно я е оборудвал с тази джаджа и нишо не ни е казал за нея.

PS Използвам възможността да израза голямата си тъга, защото продадох Туарега :cry: и сега друг му се кефи. Повярвайте ми беше страхотен.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение




Потребителски аватар
BigTo
Мнения: 576
Регистриран на: Пон 21 юли 2008 10:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик

Re: Интересна допълнително добавена електроника на VW. Мнения?

Мнениеот BigTo » Пет 04 ное 2011 16:56


GPS за наблюдение?


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Интересна допълнително добавена електроника на VW. Мнения?

Мнениеот VWGT » Нед 06 ное 2011 11:37




Потребителски аватар
golfmaniak666
Мнения: 1147
Регистриран на: Вто 25 яну 2011 1:35
Автомобил: Golf 4 TDI
Двигател: AHL
Местоположение: София

Re: Интересна допълнително добавена електроника на VW. Мнения?

Мнениеот golfmaniak666 » Нед 06 ное 2011 11:41


колега аз имам на голфа подобно това е нещо като гпс.ако ти откраднат колата звъниш на този номер на сим картата и я локализираш :beer


pistarkata
Мнения: 56
Регистриран на: Нед 04 апр 2010 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Севлиево/София

Re: Интересна допълнително добавена електроника на VW. Мнения?

Мнениеот pistarkata » Пон 16 яну 2012 19:00


В бившата фирма за СОД, която работех имахме и логистика на автомобили, които главно се използваха за международен транспорт и колегите монтираха GPS устройства с сим карта, така по всяко време на всяко място може да се прецени къде се намира автомобила, колко км е извървял, къде е спирал и т.н. При сигнал за откраднат автомобил устройството веднага блокира електрониката по автомобила и той остава на място.


Stif
Мнения: 699
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 15:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Интересна допълнително добавена електроника на VW. Мнения?

Мнениеот Stif » Вто 17 яну 2012 8:43


Имаш ли представа Колега колко струва това устройство и фирма, която го предлага?


Потребителски аватар
fill
Мнения: 1574
Регистриран на: Пет 29 юни 2007 7:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Интересна допълнително добавена електроника на VW. Мнения?

Мнениеот fill » Вто 17 яну 2012 10:25


Преди време и аз се бях замислил за такова нещо. Отказах се като видях че цената на устройството което заглушава сигнала е по-евтино от това което ще си го инсталираш на колата.
Устройство за заглушаване на Мобилна мрежа + GPS струва някъде към 30 - 40$ .........


Stif
Мнения: 699
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 15:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Интересна допълнително добавена електроника на VW. Мнения?

Мнениеот Stif » Вто 17 яну 2012 10:49


fill написа:Преди време и аз се бях замислил за такова нещо. Отказах се като видях че цената на устройството което заглушава сигнала е по-евтино от това което ще си го инсталираш на колата.
Устройство за заглушаване на Мобилна мрежа + GPS струва някъде към 30 - 40$ .........


Логиката е тази обаче айдуците, особено тези от по-долен клас, които биха се ориентирали към нашите автомобили /моя е на 4 г./ предполагам, че не винаги допускат съществуването на такова у-во.Зависи също така и колко струва разбира се.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Интересна допълнително добавена електроника на VW. Мнения?

Мнениеот VWGT » Вто 17 яну 2012 13:27


има и по-евтини gps tracker -и. Потърси ги точно така в ebay и си избери.
Идеята на усртойството в темата, е да го закачиш към център, който да го следи и мониторира постоянно. Дори заглушаването му (ако спре да се обажда на някакви интервали) може да е сигнал за проблем и да ти сигнализират. Подобно на СОТ системите за вкъщи. Само че всичко това вече струва месечно някаква прилична сума.

Ако си айдук и с това си "изкарваш" хляба, 30$ са нищо и е първия "инструмент", което ще си купиш.


pistarkata
Мнения: 56
Регистриран на: Нед 04 апр 2010 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Севлиево/София

Re: Интересна допълнително добавена електроника на VW. Мнения?

Мнениеот pistarkata » Пет 30 мар 2012 18:41


Прави са колегите от по горените постове. Принципно всичко се разбива и краде ако има желание и стимул за това, така че нищо не помага но с това устройство филтрираш на 50% шанса някой неопитен крадец да ти вземе автомобила. Все пак това е второто по цена нещо след домът ни за голяма част от нас. Но да, и за да го имаш и да следиш всяко негово положение се плаща такса мисля, че не беше никак малка въри ми се нещо от сортна на 250-300 лв/$ за година?( не съм сигурен преди 3 години беше толкова).



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 48 госта