Интерес към групови поръчки от Германия?

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen

Имате ли интерес към такава поръчка?

Да
70
74%
Не
25
26%
 
Общо гласове: 95
Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Интерес към групови поръчки от Германия?

Мнениеот Чудомир » Чет 09 фев 2012 11:37


Привет на всички,

установих контакт с един VW дилър, който има интерес да продава VW части на едро, като съответно купувачите биха имали и % отстъпка.
(По принцип не са съгласни, защото не им се занимава, освен това ги е страх да дават % на крайни клиенти)

Тъй като чета и други форуми и виждам, че там такива групови поръчки са нещо нормално исках да попитам дали тук бихте/бихме имали желание за такава организация?

Подчертавам, че става въпрос за оригинални части на VAG, все едно си ги поръчвате от ...Порше Изток примерно. Освен това ще може да се поръчва всичко (на базата на part номера) от VW каталога.

Как ще стигнат частите да вас? (примерна идея)
В рамките на определен срок се събират поръчки и се чака преводът на пари по сметка, след което частите се поръчват в една пратка, която пътува до БГ (макс. 31 кг или "форумен" транспорт) и оттам се разпределя чрез Еконт към крайните получатели.

Както се досещате за такива поръчки ще ни трябва определено количество, защото никой няма да се занимава с поръчки за БГ заради 2 болта и едно странично огледало.

За конкретни цени на части засега не мога да дам информация, но по предварителна информация грубо частите ще излизат мин 10% по-евтини отколкото нормалната им цена в магазина.

Така че ако имате интерес, пишете в темата.




Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12793
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Интерес към групови поръчки от Германия?

Мнениеот Zdravko Zankov » Чет 09 фев 2012 15:30


Като собственик на Пасат Б4,проявявам интерес към тампони на Макферсон и термостат.
Аз и в момента ползвам 30% офф,ама не ме кефи материала дето го пробутват.

Последна промяна от Zdravko Zankov на Чет 09 фев 2012 16:17, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
mccoy
Мнения: 993
Регистриран на: Нед 11 ное 2007 23:16
Автомобил: HONDA CRV III 2.2 I-CTDI
Двигател: N22A2
Местоположение: Стара Загора

Re: Интерес към групови поръчки от Германия?

Мнениеот mccoy » Чет 09 фев 2012 15:52


тук можеш да се договориш дори за 30% отстъпка


Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Re: Интерес към групови поръчки от Германия?

Мнениеот Чудомир » Чет 09 фев 2012 16:39


Явно не е станало ясно от първия ми пост: Значи не става въпрос просто за части, а за оригинални компоненти на VW. С лепенки, печатчета и щампи...на Ауди :lol:

Маншони, тампони и прочие консуматив предполагам ги има при всеки вносител на части. По принцип няма проблем и те да си дойдат от VW, но предполагам, че ще са по-скъпи.
Моето запитване е по-скоро атрактивно за специфични части, които не могат да се купят другаде освен във VAG, или някой е решил по една или друга причина, че иска точно оригиналната част.

P.S. Ако някой ползва 30% в момента от VW, още по-добре за него. Аз досега бях удрял на камък при подобни "уговорки", и затова си помислих, че сегашния ми контакт не е за изпускане.


Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2191
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Интерес към групови поръчки от Германия?

Мнениеот w_smith » Пет 10 фев 2012 6:59


Аз имам интерес към някои неща, които нашия дълр твърди, че не се предлагат вече. :beat_butt2


Stif
Мнения: 699
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 15:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Интерес към групови поръчки от Германия?

Мнениеот Stif » Пет 10 фев 2012 7:49


Интерес във всички случаи ще има.Въпроса е, че трябва организация - трябват хора за обработка на поръчките,финансите, изпращане на частите до получателите и т.н., а това си е сериозен ангажимент и на тези хора е нормално да се плаща.По отношение на цените Порше например дава до 20% отстъпки за части на сервизи, а разбира се печалба остава и за тях/поне 10%/.Не знам Колега как си представяш да се организират всички тези неща.
Аз например бих си купувал освен оригинални части дори и консумативи - масло, филтри и т.н. стига разбира се цените да не са по-високи от тези на пазара /без тези в Порше разбира се/.
Това, което чета по другите форуми е че се организират групови поръчки за определена част, което може би е по-лесно да се организира. До тогава ще си пазаруваме от и-бей и те така.


Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Re: Интерес към групови поръчки от Германия?

Мнениеот Чудомир » Пет 10 фев 2012 12:29


Stif написа:Интерес във всички случаи ще има.Въпроса е, че трябва организация - трябват хора за обработка на поръчките,финансите, изпращане на частите до получателите и т.н., а това си е сериозен ангажимент и на тези хора е нормално да се плаща.По отношение на цените Порше например дава до 20% отстъпки за части на сервизи, а разбира се печалба остава и за тях/поне 10%/.Не знам Колега как си представяш да се организират всички тези неща.

Отстъпките на Порше аз не мога да ги коментирам. Ако някой има инфо от 1ва ръка, то нека сподели с конкретни примери.

За хората и организацията - напълно съм съгласен с теб. Но всичко си зависи от размера на мероприятието. Ако поръчвам за 2-3 души е едно, а за 200 - съвсем друго. Аз предлагам на колегиални начала да организирам нещо, ако има интерес. Ако няма - здраве да е.
Но смятам, че на всеки му е ясно, че едно е на колегиални начала да дадеш на някой закъсал ток, или при форумен майстор (пак колега в ширкия смисъл) да направиш един основен ремонт. Тук не е по-различно.
Идеята ми е да се види интерес има ли, няма ли, и в какви мащаби се движи той.
Stif написа:Аз например бих си купувал освен оригинални части дори и консумативи - масло, филтри и т.н. стига разбира се цените да не са по-високи от тези на пазара /без тези в Порше разбира се/.

Давам ти веднага пример от моята кола - филтър климатик на Филтрон или нещо подобно в БГ е 12-14 лв, в Германия неоригинален е 8-10 евро, оригинален е 15 евро. Според мен малко са хората, които биха искали да дават тази надценка за нещо, което се сменя толкова често. Но пак подчертавам - няма никакъв проблем, стига да ти се дават пари, никой няма да те върне :lol:
Stif написа:Това, което чета по другите форуми е че се организират групови поръчки за определена част...

Също съм абсолютно съгласен с теб, само че пропускаш една малка подробност, която е характерна за тези поръчки - обикновено се правят към даден специализиран производител, които продава част, която
- или не е налична като единична част (пример: висящ лагер на Ауди 100 куатро, запознатите се сещат)
- или от VW прекалено скъпа (пример: крайни гърнета за T4 Каравел синхро дълга база)
- или от VW въобще нямат (вече) такава (пример: къмпинг прозорци с прорези за Т4 например)


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Интерес към групови поръчки от Германия?

Мнениеот dobrin » Пет 10 фев 2012 15:54


Според мен това е доста трудно за реализиране по няколко причини:
1. Не винаги хората имат възможност да изчакват да се събере определена поръчка - някои части им трябват на момента;
2. Не съм много сигурен за финансовата полза от такова мероприятие;
3. Общата работа с пари предполага много спекулации и винаги ще има някакви съмнения и т.н.
4. Отстъпки могат да се намерят и тук. Естествено, много важен компонент е качеството и оригиналността на стоката.
В този ред на мисли гласувах с не.


Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Re: Интерес към групови поръчки от Германия?

Мнениеот Чудомир » Пет 10 фев 2012 16:25


dobrin написа:Според мен това е доста трудно за реализиране по няколко причини:
1. Не винаги хората имат възможност да изчакват да се събере определена поръчка - някои части им трябват на момента;
2. Не съм много сигурен за финансовата полза от такова мероприятие;
3. Общата работа с пари предполага много спекулации и винаги ще има някакви съмнения и т.н.
4. Отстъпки могат да се намерят и тук. Естествено, много важен компонент е качеството и оригиналността на стоката.
В този ред на мисли гласувах с не.

1. Разбира се. Критични ситуации, когато частта ти трябва за вчера, винаги има. Но тогава цената рядко е от значение - важното е да се намери бързо. За такава група е от клиенти не мога да предложа нищо. Но примерно смяната на ремък, дискове и накладки на един пасат знаеш на каква цифра идват, и не са интервенции, които не могат да се предвидят 5-10-15 дни предварително.
Освен това последния път в Пловдив ми казаха в аналогичен случай, че "до 5 работни дни ще ги докараме от Унгария". Сега аз не се наемам да гарантирам време на доставка, но идеята е, че дори в представителството го има момента с "ще трябва да почакате"
2. Ами...трябва да се пробва. Нали знаеш, количеството прави цената....Ако се събере един доволен списък, може под черта да бъде интересно за всички.
3. Абсолютно съм съгласен с теб
4. Пак съгласен - вече дадох горе примери
Което ме радва - по-добре гласувал отколкото не казал нищо, нали? :beer


Потребителски аватар
dlug
Мнения: 2510
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 18:19
Автомобил: Passat B5.5 2003 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: София

Re: Интерес към групови поръчки от Германия?

Мнениеот dlug » Пет 10 фев 2012 17:50


Аз също гласувах с не. Основно заради отстъпката. 10% отстъпка от Порше не е никак трудно постижимо. Според мен (лично мнение) не си заслужава да се чака докато се събере поръчка, да се изпрати, да се чака да пристигне. И някой в края на краищата ще трябва да се занимва организационно, което не е никак малка работа. Заслужава си единствено за части, които не се предлагат в България.
P.S. Лично аз имам начин да купувам частите с 20% отстъпка от Порше в момента


Потребителски аватар
BRUKLLIN
Мнения: 363
Регистриран на: Пон 15 сеп 2008 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Passat- TDI 110hp. AFN

Re: Интерес към групови поръчки от Германия?

Мнениеот BRUKLLIN » Съб 11 фев 2012 17:55


Никога нищо не пречи да се пробва, пък каквото стане!
То е ясно, че когато става въпрос за пари винаги ще има недоволни!


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19560
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Интерес към групови поръчки от Германия?

Мнениеот radotom » Съб 11 фев 2012 20:57


Борислав Андреев написа:То е ясно, че когато става въпрос за пари винаги ще има недоволни!

За това не смея да гласувам :?
Ясно е, че ще има желаещи.
Всъщност - желаещите ще са стотици!
После тези, които релно ще се включат в поръчките ще са единици. mhihi
Но още на втората или третата поръчка ще се появят мрънкалници...
Повярвай - трябва да имаш баси железните нерви, за да се хванеш на подобна игра и то за 'благо роду' :lol:


Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Re: Интерес към групови поръчки от Германия?

Мнениеот Чудомир » Съб 11 фев 2012 21:12


Добре, аз казах А, сега продължавам по азбуката... Откъде идват съмненията, че ще има мрънкалници? Ще има ясни правила:

Поръчва се само с предплащане, без възможност за връщане ан стоката
Поръчва се само срещу ник, име, адрес за доставка, тел. номер за контакт и парт номер. Които си обърка парт номера - негов проблем

Събира се поръчка - примерно в рамките на 2 седмици всеки ми пише какво иска
Прави се запитване за цени - всеки гледа дали го устройва
В срок от 7 дни парите се превеждат по сметка
Нещата се поръчват и се чакат

Докато нещата се движат в обозрими граници - за 'благо роду'. В момента, в които "ми трябват 2 секретарки", за да се движат поръчките - на принципите на икономиката. :deal

Та да се върна към мрънкалниците - сега като купувате частите от магазина има ли сърдити? Никой никого не заставя, отзад на етикета пише - "ако искаш"? Къде бъркам?


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19560
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Интерес към групови поръчки от Германия?

Мнениеот radotom » Съб 11 фев 2012 22:54


Отговарям :Mr Green Fun
Чудомир написа:... - сега като купувате частите от магазина има ли сърдити?...

Да, има!
Ментета били, боклуци били, за Бг-пазар били...
Ама първо, никой не се сеща какъв е контрола на качеството на части за първоначално вграждане за един огромен концерн и какви - за автър маркета.
И второ - по нашите пътища няма тампон или носач, който да издържи толкова, колкото е издържал преди колата да дойде в България като 'нов внос'
... И айде пак обяснения, че ти всъщност си се свързл с някой китаец през E-bay и от там вкарваш нещата и прибираш разликата в цените и...

Абе не е за писане през НЕТ-а подобен разговор!
Аз лично не бих се хванал да водя подобно хоро.
Ако ти си навит - сигурно бих се възползвал, не знам...
Все пак имай предвид и тази тема:
viewtopic.php?f=59&t=253839&start=0


Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Re: Интерес към групови поръчки от Германия?

Мнениеот Чудомир » Съб 11 фев 2012 23:26


Мерси за линка към темата на Ваското, пропуснал съм я тогава. Ако ми остане време ще врътна един майл към VW да ги питам какво точно имат предвид, че статията, която е пуснал icoico, е на типичния бла бла немски

В крайна сметка на който не му е харесало - канали за осигуряване на части бол. Темата се обърна на това аз не видиш ли да убеждавам, че има смисъл. Малко вече като търговец взех да звуча, а не тва ми беше идеята. Преди да са ме вкарали в търговските - според мен има смисъл да се пробва. Пък ако не е изгодно поради каквато и да било причина - не сме се врекли във вечен брак. Не искам да убеждавам никого, за да не се създава грешно впечатление.



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 121 госта