Какъв Крафтър да избера?

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
Потребителски аватар
The Red Guy
Мнения: 2402
Регистриран на: Чет 19 апр 2007 17:35
Автомобил:
Двигател:

Какъв Крафтър да избера?

Мнениеот The Red Guy » Сря 22 фев 2012 10:25


Здравейте, колеги!

Не съм писал много отдавна по простата причина, че нямам време :).

Имам една молба за помощ към всички - търся Крафтър, след 2007, възможно най-дългата база, и се чудя на какъв двигател да се спра.

Предварително благодаря на всички отзовали се!




Потребителски аватар
веселин
Мнения: 8226
Регистриран на: Пет 20 май 2005 18:36
Автомобил: SkodaFabia 1 sedan
Двигател: BNM 1.4 TDI-PD 2007
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какъв Крафтър да избера?

Мнениеот веселин » Чет 23 фев 2012 8:49


Здравей - имам впечатления от 2.0 TDI - 136 к.с
точно на дълга база
Тегли съвсем прилично в натоварено състояние , но няма и как да е иначе .... все пак е нов mhihi
за жалост мога само това да споделя - нямам достатъчно километри за адекватна оценка :oops:


golfmk1
Low rider
Мнения: 5548
Регистриран на: Сря 12 ное 2008 8:31
Автомобил: OLD
Двигател: OTO
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА

Re: Какъв Крафтър да избера?

Мнениеот golfmk1 » Чет 23 фев 2012 8:53


Мисля, че имаш впредвид 2.5 TDI 136 P.S :wink:Карал съм такъв с най-дългата и висока база и върви впечатляващо.Карал съм и 163 P.S само, че двойна гума бордови и върви доста добре като за такава тежка база.По -малкия ще ти върши добра работа според мен :wink:


Quottzot
Мнения: 206
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 20:32
Автомобил:
Двигател:

Re: Какъв Крафтър да избера?

Мнениеот Quottzot » Чет 23 фев 2012 9:03


Еми, то Крафтъра, май го има само с 5-цилиндров, 2.5-литров, дизелов двигател, с различни мощности - 109к.с.,и 280Nm, 136к.с. и 320Nm, 163к.с. и 350Nm, като и при трите версии и конските сили, и въртящият момент се постигат при едни и същи обороти - съответно 3500 и 2000. Щом си се ориентирал към най-дългата база, повечето мощност е за предпочитане, та по-добре избора ти да е между двете по-мощни версии. Ако редовно ще го товариш на максимума - най-мощната версия, за да имаш запаси от мощност при всяка ситуация, а не да цедиш по-маломощните двигатели, като така ще им се съкращава ресурса. Този двигател, като цяло май е с общи корени с двигателя, слаган в първото поколение на Туарег и Транспортер Т5 преди фейс-лифта, но изцяло преработен за да работи с последно поколение Комън-рейл система. Малко ме притесняват тези пиезоелектрически дюзи, които може да са капризни към българската нафта, но това са само предположения, а може и да са по-непретенциозни, защото все пак са предназначени за товарни автомобили.
Към каква скоростна кутия си се насочил? - гледам имат някаква - ShiftMatic, която не се среща при другите модели на марката, или към ръчна?
Като цяло мисля че двигателят е добър за подобен род автомобили, като обема играе важна роля - за здравината, и ресурса. Буса е добър и не би трябвало да ти създава някакви проблеми.
Успех при покупката!


Потребителски аватар
веселин
Мнения: 8226
Регистриран на: Пет 20 май 2005 18:36
Автомобил: SkodaFabia 1 sedan
Двигател: BNM 1.4 TDI-PD 2007
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какъв Крафтър да избера?

Мнениеот веселин » Чет 23 фев 2012 17:52


golfmk1 написа:Мисля, че имаш впредвид 2.5 TDI 136 P.S :wink:Карал съм такъв с най-дългата и висока база и върви впечатляващо.Карал съм и 163 P.S само, че двойна гума бордови и върви доста добре като за такава тежка база.По -малкия ще ти върши добра работа според мен :wink:

да - 2.5 л , моя грешка :oops:


Потребителски аватар
Pav3l
Мнения: 702
Регистриран на: Пон 01 авг 2005 18:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Какъв Крафтър да избера?

Мнениеот Pav3l » Вто 06 мар 2012 23:48


2.5TDI се предлага и с 90к.с.
От тази година вече наистина се предлага и 2.0 TDI с почти същите мощности: 109, 136, 143 и 163к.с



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 155 госта