лампа за AIR BAG

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
elf 81
Мнения: 1
Регистриран на: Пон 27 фев 2012 21:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

лампа за AIR BAG

Мнениеот elf 81 » Пон 27 фев 2012 21:44


здравейте колеги!имах малък проблем в големите студове,закарах я на майстор и като ми я върнаха светеше лампата за air bag.от тогава свети постоянно.когато дам на контакт изгасва за секунда и после пак светва.моля помогнете, мразя ги тези лампички !!!!!! :banghead:[/size]

Последна промяна от elf 81 на Пон 27 фев 2012 22:28, променено общо 2 пъти.




Потребителски аватар
push
Мнения: 780
Регистриран на: Чет 03 мар 2011 21:42
Автомобил: mk2
Двигател: 1.9 TD
Местоположение: София

Re: лампа за AIR BAG

Мнениеот push » Пон 27 фев 2012 22:23


ако са сваляли волана е възможно да са повредили лентовия кабел на аир-а на волана


Потребителски аватар
maikalcho
Мнения: 126
Регистриран на: Сря 20 сеп 2006 12:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Горна Оряховица

Re: лампа за AIR BAG

Мнениеот maikalcho » Пон 27 фев 2012 22:51


сваляли са ти волана колега и затова е светнала .... както вика един приятел трябват ми 30 лв. да я загася. Накратко трябва да я закачиш на компютър да изчисти грешката щом преди майстора не е светела съм на 100 % че и няма нищо а е отчела грешка като са го откачили. При такива операции трябва да се откачи акумулатора за да не го засече компа :)


Потребителски аватар
Venci83
Мнения: 132
Регистриран на: Пет 06 яну 2012 15:59
Автомобил: Golf 4
Двигател: AKL
Местоположение: Varna Burgas

Re: лампа за AIR BAG

Мнениеот Venci83 » Пон 27 фев 2012 22:54


maikalcho написа:Накратко трябва да я закачиш на компютър да изчисти грешката


:да:


Потребителски аватар
dlug
Мнения: 2510
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 18:19
Автомобил: Passat B5.5 2003 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: София

Re: лампа за AIR BAG

Мнениеот dlug » Вто 28 фев 2012 17:52


maikalcho написа:сваляли са ти волана колега и затова е светнала .... както вика един приятел трябват ми 30 лв. да я загася. Накратко трябва да я закачиш на компютър да изчисти грешката щом преди майстора не е светела съм на 100 % че и няма нищо а е отчела грешка като са го откачили. При такива операции трябва да се откачи акумулатора за да не го засече компа :)

Не е вярно, свалял съм N-пъти волана без да откачам акумулатора. Ако не се дава контакт не ми е светкала никаква лампа. Светна ми обаче когато ми се прецака лентовият кабел. ВАГ-КОМ ще каже какъв точно е проблема и ще я загаси, пък после ще си покаже. Дано наистина има само грешка и да не светне повече


Потребителски аватар
maikalcho
Мнения: 126
Регистриран на: Сря 20 сеп 2006 12:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Горна Оряховица

Re: лампа за AIR BAG

Мнениеот maikalcho » Вто 28 фев 2012 20:40


dlug написа:
maikalcho написа:сваляли са ти волана колега и затова е светнала .... както вика един приятел трябват ми 30 лв. да я загася. Накратко трябва да я закачиш на компютър да изчисти грешката щом преди майстора не е светела съм на 100 % че и няма нищо а е отчела грешка като са го откачили. При такива операции трябва да се откачи акумулатора за да не го засече компа :)

Не е вярно, свалял съм N-пъти волана без да откачам акумулатора. Ако не се дава контакт не ми е светкала никаква лампа. Светна ми обаче когато ми се прецака лентовият кабел. ВАГ-КОМ ще каже какъв точно е проблема и ще я загаси, пък после ще си покаже. Дано наистина има само грешка и да не светне повече


...да ама тоя майстор ако е давал на контакт докато е свалил волана ... по тая причина аз винаги кибича при него без надзор не си оставям колата :mrgreen:


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19560
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: лампа за AIR BAG

Мнениеот radotom » Сря 29 фев 2012 9:41


Не е това раздела за технически въпроси :!: :idea:



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 124 госта