Ниво на маслото

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
Потребителски аватар
golfer
The Мaster of PERNIK TUNING performancе
Мнения: 7369
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 9:55
Автомобил: Gandalf the Grey
Двигател: 368kw LPG
Местоположение: oberbayern
Контакти:

Мнениеот golfer » Сря 07 юли 2004 12:16


тука е написано много добре:http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?t=4715
RESPECT на колегата Alx :!:




Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16285
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Pichaga » Сря 07 юли 2004 12:30


браво на пича, прочетох всичко много внимателно но ме притесни изявлението, че масло се сменя на 3000 мили=5000 км, аз го сменям на 8000 км, коментари


Потребителски аватар
golfer
The Мaster of PERNIK TUNING performancе
Мнения: 7369
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 9:55
Автомобил: Gandalf the Grey
Двигател: 368kw LPG
Местоположение: oberbayern
Контакти:

Мнениеот golfer » Сря 07 юли 2004 12:56


и аз съм се чудил,но стигнах до извода,че става дума за 5000 мили т.е. 8000 км.може да е печатна грешка :?:


Потребителски аватар
mitko66
Мнения: 416
Регистриран на: Пет 18 юни 2004 15:25
Автомобил: MK8 eTSI DSG
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот mitko66 » Сря 07 юли 2004 15:20


GOLFER написа:тука е написано много добре:http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?t=4715
RESPECT на колегата Alx :!:

мерси за линка...интересно ми беше и се зачетох в тяхния форум-имат доста интересни и полезни неща, не само за бмв...
Сигурен съм, че скоро и нашият клуб/форум ще е не по-малко пълен, интересен и полезен :D


Потребителски аватар
GOLF@
Мнения: 250
Регистриран на: Чет 24 юни 2004 9:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Evropa

Мнениеот GOLF@ » Сря 07 юли 2004 16:04


ПОСЛЕДНО ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ ЗА КИРИЛИЦАТА от gti


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот silent » Сря 07 юли 2004 19:43


и аз сменям на около 8хил...................щот тогава ми издухва и втората бутилка масло която доливам......


Потребителски аватар
guard
Мнения: 975
Регистриран на: Пон 14 юни 2004 13:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Silicon Valley, CA

Мнениеот guard » Сря 07 юли 2004 20:25


Зъщо се учудвате 17 лв за масло си е нормално мисля.
Кастрола който аз слагам е 26лв литъра или нещо от сорта.
Иначе според мен трябва да си купиш и долееш масло, хубаво е да е на макс. :wink:


cnupy
Мнения: 4
Регистриран на: Вто 22 юни 2004 15:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ниво на маслото

Мнениеот cnupy » Чет 08 юли 2004 11:32


mitko66 написа:Проблем ли е ако нивото на маслото е само с няколко милиметра над минимума???
Имам само около 2000 км до смяна и не ми се купува цял литър за да долея...(17 лв.)
Може ли да карам така и какво ще стане ако нивото незабелязано спадне под минимума...?


И аз съм като твоя случай: Карам полусинтетика и не доливам до смяна :) Не мисля че е проблем да се кара малко над минимума при условие че колата не гори масло ... Правил съм го - само трябва да го следиш по-честичко :) За съжаление на мен кастрола ми е малко скъпичък и затова съм на Elf 10W40 ... знам какво ще кажат сега че немска кола с френско масло не бива, но аз съм доволен ... смяната излиза някъде към 35-40 лв.
Между другото карам Голф 1.6 карб. 90 г.


Потребителски аватар
mitko66
Мнения: 416
Регистриран на: Пет 18 юни 2004 15:25
Автомобил: MK8 eTSI DSG
Двигател:
Местоположение: София

...

Мнениеот mitko66 » Чет 08 юли 2004 12:02


И аз съм като твоя случай: Карам полусинтетика и не доливам до смяна Smile Не мисля че е проблем да се кара малко над минимума при условие че колата не гори масло ... Правил съм го - само трябва да го следиш по-честичко Smile За съжаление на мен кастрола ми е малко скъпичък и затова съм на Elf 10W40 ... знам какво ще кажат сега че немска кола с френско масло не бива, но аз съм доволен ... смяната излиза някъде към 35-40 лв.
Между другото карам Голф 1.6 карб. 90 г.[/quote]
Щом си доволен от Елф-давай...Убедих се, че спора за вида и марката на маслото е безкраен, така, че всеки решава за себе си...
Някой да има впечатления от кастрол протек 15в-40 ? Мисля на следващата смяна да сложа такова и аргумента ми е в цената (почти няма разлика) а по скоро ме е страх да не вземат да ми протечат гарнитурите вече...
ох...исках да кажа, че аргумента ми не е в по-ниската цена


cnupy
Мнения: 4
Регистриран на: Вто 22 юни 2004 15:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: ...

Мнениеот cnupy » Чет 08 юли 2004 12:32


mitko66 написа:Щом си доволен от Елф-давай...Убедих се, че спора за вида и марката на маслото е безкраен, така, че всеки решава за себе си...
Някой да има впечатления от кастрол протек 15в-40 ? Мисля на следващата смяна да сложа такова и аргумента ми е в цената (почти няма разлика) а по скоро ме е страх да не вземат да ми протечат гарнитурите вече...
ох...исках да кажа, че аргумента ми не е в по-ниската цена


Ами чакай поне да протекат :) Тогава вече наистина ще е време да сложиш по-гъсто масло :) Или пък да си направиш ремонт на двигателя :) Ама до тогва може да има мнооого време :) Поне за мен недостатъка на 15W40 е, че зимата ми върти по трудно двигателя докато паля, но както казваш всеки решава за себе си...


Потребителски аватар
FLY
Мнения: 310
Регистриран на: Чет 17 юни 2004 9:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Софето

Re: Ниво на маслото

Мнениеот FLY » Пон 12 юли 2004 15:19


mitko66 написа:Проблем ли е ако нивото на маслото е само с няколко милиметра над минимума???
Имам само около 2000 км до смяна и не ми се купува цял литър за да долея...(17 лв.)
Може ли да карам така и какво ще стане ако нивото незабелязано спадне под минимума...?


По мое скромно мнение оптималният вариант е нивото на маслото да бъде по средата между чертите на пръчката. Ако е над макс. цапа свщите - лошо, но ако е под мин. е много лошо за механиката на агрегата. :!: Ако искаш да разчиташ 100% на колата прави колкото се може по-малко компромиси с подръжката й. Айде...поздрави :D


Потребителски аватар
~None~
Мнения: 690
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 14:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: EU

Re: Ниво на маслото

Мнениеот ~None~ » Пон 12 юли 2004 15:38


mitko66 написа:Проблем ли е ако нивото на маслото е само с няколко милиметра над минимума???
Може ли да карам така и какво ще стане ако нивото незабелязано спадне под минимума...?


Ми на теория е възможно при някои по-остър завой, двигателя да остане без масло, маслото да се събере в единия край и маслената помпа да не може да качи нищо ..



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 163 госта