Голф 7 - представяне, тест, информация

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
Потребителски аватар
mitko66
Мнения: 416
Регистриран на: Пет 18 юни 2004 15:25
Автомобил: MK8 eTSI DSG
Двигател:
Местоположение: София

Re: Голф 7 - представяне, тест, информация

Мнениеот mitko66 » Съб 02 фев 2013 16:01


Потвърждавам и аз макар и за бензиново поло 1.2 ТСИ. През първите 4-5 хиляди километра разхода малко ме стряскаше (10-11 градско), но някъде след като направих 5-6 хиляди се нормализира и в момента е отличен (разбира се далеч оптимистичните показания по книжка). Така че покарай колата и ще видиш как всичко ще е ок.




StrEagle
Мнения: 792
Регистриран на: Вто 19 юли 2011 13:11
Автомобил: Polo 6C
Двигател: DAJA
Местоположение: София

Re: Голф 7 - представяне, тест, информация

Мнениеот StrEagle » Пон 04 фев 2013 18:47


Потвърждавам и че при Polo 1.4 TSI е така - градско 10-12.. колата стана на 6000км и нещата се пооправиха..


Потребителски аватар
StS
Мнения: 2387
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 1:02
Автомобил: Golf VI
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Голф 7 - представяне, тест, информация

Мнениеот StS » Пон 04 фев 2013 19:13


С една дума да обощим - първите 5 до 10к км е разработване, а не както цари някакво мнение из форума: Виждате ли те си идват заводски разработени и може да се цеди/ влиза в червен сектор и др. такива/ Т.е Редно е да се направи разработването в диапазона посочен в книжката, поне в моята има така информация, нищо че не е същата марка..

П.С ако мнението не за тук може да :exclaim


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Голф 7 - представяне, тест, информация

Мнениеот dobrin » Пон 04 фев 2013 21:05


Абсолютно вярно е, добре е в началото да се пази повечко. Не че нещо ще му стане, но все пак.


Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Re: Голф 7 - представяне, тест, информация

Мнениеот vaskoto1 » Сря 06 фев 2013 19:40


StS написа:С една дума да обощим - първите 5 до 10к км е разработване, а не както цари някакво мнение из форума: Виждате ли те си идват заводски разработени и може да се цеди/ влиза в червен сектор и др. такива/ Т.е Редно е да се направи разработването в диапазона посочен в книжката, поне в моята има така информация, нищо че не е същата марка..

П.С ако мнението не за тук може да :exclaim

едно уточнение.
на конвейера във волфсбург всяка една кола, излязла от производство влиза в едни камери с валци и вдига 160км/ч. с човек зад волана. после човека я закарва на паркинга за готовата продукция. първо палене на мотора! в живота му! никой не гледа обороти-гледа се 160км/ч.
ако гръмне-там ще е.
не казвам да не се пази! и да не се разработва!
напротив!
но поне знайте че не се е взривил в халето, значи почти няма начин да го взривите вие... :19a


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Голф 7 - представяне, тест, информация

Мнениеот dobrin » Съб 16 фев 2013 10:45


И все пак, говорим за Голф 7. Предимствата и недостатъците на нов срещу употребяван автомобил са обсъждани многократно в други теми и не са предмет на настоящата.

Последна промяна от Vlad777 на Съб 16 фев 2013 12:05, променено общо 1 път.
Причина: Отделих мненията в нова тема: http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=87&t=370693


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Голф 7 - представяне, тест, информация

Мнениеот hooligan_sk » Сря 27 фев 2013 11:52


Chester написа:Страхотна статия колега поздравления
Имам един въпрос надявам се да ми отговориш като по-компетентен. Преди една седмица получих своя Голф 7 Fly 1.6 ТДИ . Всичко добре - прилична динамика и завидна стабилност на пътя . Но някак си разхода ми е нереален... без да преувеличавам достига 10 на 100 градско. Двигателят още е на 750 километра и не е разработен но все пак какъв е този разход при положение че ми дават комбиниран 3.5... Дай някой съвет моля , аз ли я карам неправилно или е нормално първите няколко хиляди километра..


Ами всичките колеги с бензиновите и ПД мотори хубаво ти потвърждават че е нормално. Но аз ще отрека на база опита ми с... 1,6ТДИ. Изкарах си Октавията на 12км от Еуратек в Надежда и до Младост през центъра средния разход беше към 5,2л/100км. 17 000км по-късно, средния разход на колата се движи между 5,5 и 6,5л в зависимост от сезона. :th_up


Потребителски аватар
masiven
Мнения: 162
Регистриран на: Нед 15 юни 2008 10:54
Автомобил: Passat B6+Passat CC+Seat+Yaris
Двигател:
Местоположение: София

Re: Голф 7 - представяне, тест, информация

Мнениеот masiven » Сря 27 фев 2013 14:30


http://fakti.bg/avto/60281-volkswagen-p ... 5-l-100-km

Мисля че това е доста интересно :eek :eek :eek

Въпреки че не бих сменил пассата за по малка кола, за този голф бих го направил :twisted


Потребителски аватар
Rado TSI
Мнения: 10
Регистриран на: Пон 04 юни 2012 20:01
Автомобил: Polo 1.2 TSI
Двигател: 2012
Местоположение: България

Re: Голф 7 - представяне, тест, информация

Мнениеот Rado TSI » Пет 17 май 2013 14:36


Здравейте, колеги!

Ако може да е от полза на някой, вчера имах възможност да карам:

VW Golf 7 1.4 TSI 140 коня, 7 DSG и деактивиране на цилиндри
VW Golf 7 2.0 TDI 150 коня, 6 DSG

Разликата в консумацията на гориво беше точно 1 литър в полза на дизела.
Бензинът е осезаемо по-тих от дизела в града.
Ускоряват еднакво бързо, но бензина го прави по-шумно.

И двата автомобила ми харесаха. Много са пъргави и в градски условия изпреварванията носят страхотно удоволствие. Трудно бих избрал, кой от двата да си купя. Ако ще се използва най-вече в града - може би бензина ще е по-добрия избор, защото при ниски обороти е много по-тих от дизела. Дизелът се чува ясно в градски условия. За извънградско е перфектен! Това което ми хареса в дизела, е че липсва драма при ускорение. Не обичам да слушам фученето на 5-6000 оборота при бензиновите двигатели.

Много ми хареса парк троника, паркирането е изключително лесно и приятно. Брилянтен! Може би най-добрата екстра.
Иначе при скорости между 140 и 180 км/ч се усеща свистенето на вятъра. Дали идва от страничните огледала не мога да кажа :biggrin

Разход след около 30 км градско и магистрала - 7.6 л./100км бензина, 6.6 л./100км дизела. Двама човека и пуснат климатроник. Не съм се старал да карам икономично, карах ентусиазирано и за удоволствие. В ежедневието не настъпвам толкова. За мен разхода на гориво е отличен!

Неща, които не ми харесват:
- дизайна на централната конзола, особено в комбинация с черен пияно лак. Удобно, но леко грозно и евтино изглеждащо, особено с малкия дисплей.
- новия ключ за палене е по-голям и по-грозен от стария. И изглежда по-евтин.
- според мен цените трябваше да са 5000 лв. надолу от сегашните нива.

Май нямам други забележки :biggrin

OFFTOPIC: моя 1.2 TSI като нов не е горял чувствително повече, да не кажа изобщо, отколкото сега, когато е разработен.


Потребителски аватар
Sashko_Trg
Мнения: 2756
Регистриран на: Вто 10 мар 2009 18:38
Автомобил: Audi A4 Avant
Двигател: 2 0 TDI
Местоположение: Търговище

Re: Голф 7 - представяне, тест, информация

Мнениеот Sashko_Trg » Чет 30 май 2013 17:12


Така дойде и моят ред днес да покарам новите колички и като цяло съм много очарован, от 8 може би карах 6 като цяло много добра возия, но най се изкефих на 2.0 тди 150 коня и 1.4 140 коня и 2-та автомат, няма такова изтегляне като натиснеш кик дауна инаправо излизат. Бензинката много ме изкефи това с 2-та цилиндъра за икономията, но на спорт режима направо не си иска гумите. :D Лошото е че това ще бъде пръв и последен път в който ще карам такива колички. :(


П.П И специални благодарности на Елито Павлова че ми обърна толкова много внимание и си полафихме с други форумни колеги :)


valkata2311
Мнения: 7
Регистриран на: Чет 20 юни 2013 20:41
Автомобил: VW Golf 7 GTI
Двигател: 2013
Местоположение: Австрия

Re: Голф 7 - представяне, тест, информация

Мнениеот valkata2311 » Чет 20 юни 2013 20:54


И аз пробвах 1.6тди дсг7 и колата беше супер.Ама все пак си поръ4ах GTI Perfomance.Защото 105 коня не е зле ама 230 е по добре.


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Голф 7 - представяне, тест, информация

Мнениеот dobrin » Пет 21 юни 2013 13:27


Като го вземеш да не забравиш да пуснеш снимки и да го покажеш на някоя клубна сбирка.


valkata2311
Мнения: 7
Регистриран на: Чет 20 юни 2013 20:41
Автомобил: VW Golf 7 GTI
Двигател: 2013
Местоположение: Австрия

Re: Голф 7 - представяне, тест, информация

Мнениеот valkata2311 » Съб 22 юни 2013 0:06


добре


Потребителски аватар
toshara
Мнения: 1470
Регистриран на: Сря 17 юни 2009 13:21
Автомобил: MK2 Golf
Двигател: GTI PB 1990
Местоположение: Провадия

Re: Голф 7 - представяне, тест, информация

Мнениеот toshara » Пет 28 юни 2013 10:07


Инструктора ми,при който карах преди години скоро си взе 7ца някакво TDI,не знам точно мотора,но ако някой го интересува нещо мога да го попитам :smile


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1507
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Голф 7 - представяне, тест, информация

Мнениеот Кайзен » Съб 05 окт 2013 21:50


Проблем със събиращ се конденз под краката на спътника до шофьора установен по време на теста на Golf VII 1.4TSI от АутоБилд.де - http://www.autobild.de/artikel/vw-golf-vii-skandal-im-dauertest-4362680.html
В самото списание има снимки с избила ръжда.

В края на юли е валяла градушла във Wolfsburg, в резултат на което са причинени щети на около 28 000 автомобила - модели Golf, Golf Plus, Tiguan и Touran.



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 32 госта