Нов внос - цена на регистрация

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
Atanas14
Мнения: 749
Регистриран на: Пон 03 апр 2006 9:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Atanas14 » Нед 04 фев 2007 16:41


Lizard написа:ами зависи от колата. За регистрация на нов внос ти трябва :

1. Граждаска
2. Данък
3. Плащаш за заявление за регистрация
4. Плащаш за номера
5. Годишен преглед

Отделно ако е купена от фирма се плаща данък 2% от зделката ако мина през нотариос тои си ги зема тез 2%. Тез 2% са на базата застрахователна оценка и там си плащаш да ти я направят. Хубаво е да ти я напишат 100 лв. :)
За пред кат ти трябват тригълник, аптечка и пожаро гасител. Ако искаш копувай ако искаш земи от друг автомобил.Също в кат гледат светлини

[list=]

не си прав за данъците.

тези 2% които споменаваш не са нотариална такса, а местен данык, който се плаща на общината в която живееш САМО ПРИ ПРЕХВЪРЛЯНЕ НА ВЕЧЕ РЕГИСТРИРАН В БЪЛГАРИЯ АВТОМОБИЛ.

при нов внос местен данък не се плаща.

нотариалната такса е малко под 1% от цената записана в договора така че застрахователната оценка там не важи. нотариална такса също се дължи само при прехвърляне на вече регистриран автомобил.

при нов внос договора НЕ се заверява нотариално, така че няма други такси освен тези в КАТ(около 70 лева всичко) и пътен данък.[/list]




Потребителски аватар
Lizard
Мнения: 940
Регистриран на: Чет 27 юли 2006 8:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Варна
Контакти:

Мнениеот Lizard » Нед 04 фев 2007 20:52


за 2% може и да бъркам.


но за пред кат задължително ГО за която ти трябва само лична карта и някакъв докъмен на който да пише какъв е автомобила.
Без ГО от кат връщат! Също ГО трябва да важи за деня на регистрация. Ако я купиш същия ден питай от кога важи че май почват от следващия ден.

Като отидеш в кат. Ако си от същия град може сам да си я закараш колата и да те спрат казваш че отиваш за регистрация.

В кат Нареждаш колата на опашката и отиваш за заявление за регистрация. Там ти издават един лист който заверяваш и влизаш с него на канала.
На канала ще ти проверят номера на рамата , спирачки, светлини, пожарогасител който ходиш да ти го заверят със печат пак там.
След проверката ти земат листа със документите вадиш колата вънка. Отиваш да си платиш номерата. След като ти оправят долинетите на канала ги носят при тез със номерта там ща извикат, дават ти белешка плащаш си номерата и ти връщат документите. НА тях пише НОМЕРА.
Изалиш и чакаш да изле твоя номер като е готов вкарваш колата да и го сложат. Там ти дават и 2-та талона Голям и малъл.

Граждаска-та е Задължителна!
Пътен данък може и след регистрация да платиш!
Ако ходиш преди това се попълваш декларациата но не вписваш рег. номер и после требва минеш през данъчното с талона да ти го впишат.

ЗА Годишния преглед незнам точно. Някъде дават стикер след като минеш кат някъде не. Мене лятото във Варна не ми дадоха и ходих давах 20лв след туй да си направя. Един колега от ВТ пък направо във кат му лепнали лепенка.


Потребителски аватар
zaro
Мнения: 2035
Регистриран на: Сря 19 яну 2005 10:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот zaro » Нед 04 фев 2007 21:52


Сега говорих с един човек и той ми каза че със преведените документи, правя си го на която да пише само номера на рамата и тва е за в кат:) Пожарогасители и така нататака


Потребителски аватар
POLO GTI
Мнения: 1155
Регистриран на: Вто 29 авг 2006 20:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Мнениеот POLO GTI » Нед 04 фев 2007 22:40


А може ли да си преведеш сам документите или искат някакви заверки?


Потребителски аватар
Shnorhel
Мнения: 61
Регистриран на: Съб 20 яну 2007 19:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Shnorhel » Сря 07 фев 2007 9:50


Аз си регистрирах пасат след нова година на 18-ти.и ми трябваха превод на докуменентите.
талона на колата -превод
договора за покупко-продажба - превод и си правиш копие
за гражданска не съм сигурен(предполагам че не ти трявба) на така и така ще си я правиш
декларация която си я купуваш пред компютърната зала
и си направи копя за всеки случаи.
И всичко излиза към 80- 90 лв. в кат. и ти дават номера и временен талон след 2-3 седмици отиваш и си вземаш талоните:)
това е за сега е много далавера няма еко такси.
но виж дали ти се вижда номера на двигателя че на мене ми се разказа играта...40 минути съм търкал с една малка шкурка иначе щяха да ме върнат
за данъка отиваш след като си я регистрираш
един съвет като си еземеш кола си я застраховаи ВЕДНАГА може да я застраховаш с немските или каквоито там ноера имаш
вчера изчезна една кола от пред блока едно момче тъкмо си я беше купил от Австрия и я остави за няколко часа от пред и ......изчезна :evil:



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 51 госта