Войната по пътищата!!!

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
Потребителски аватар
°niksi°
Бай Брадър
Мнения: 5088
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Войната по пътищата!!!

Мнениеот °niksi° » Пет 11 юни 2004 22:19


Заглавието е малко банално, но е верно!!!
Мисля да започна една много неприятна тема ама не знам как да започна. Ако ви попадне Дневен Труд от 11.06.2004 погледнете статията на последната страница. "Абитуриент изгоря в катастрофа." Мислите ли че това е нормално в една държава
която скоро ще влезе в Европа да се избиваме като кучета по пътищата. Ето малко статистика:
През 2003 г. по пътищата на страната са регистрирани общо 69037 катастрофи, от които 6997 тежки с 960 убити и 8488 ранени участници в пътното движение. За периода 2000-2003г. регистрираните тежки ПТП са 27361, с 3942 убити и 32602 ранени.

През последните 30 години по пътищата на страната ни при пътно-транспортни произшествия (ПТП) загиват ежегодно около 1000 и биват ранявани над 7000 души, сочи статистиката на националната полиция, разпространена от пресцентъра на МВР. 10% от пострадалите остават инвалиди за цял живот.
Движението с превишена скорост е причина за над 55% от жертвите. Почти всичките (повече от 90%) от произшествията стават по вина на водачите. Над 16% от смъртните изходи са при рискови и неправилни маневри и навлизане в насрещното движение. 6,6% умират при инциденти след управление в нетрезво състояние.

http://www.segabg.com/13052004/p0050002.asp
http://www.kat.mvr.bg/statistik.asp

Тези статистики ме отвращават, относно статията колата се движела с над 200 километра и както в 90 процента от случайте незнайно защо напуснала платното за движение и се забила в крайпътно дърво. /Ех тия дървета защо са ги садили там/ Един от пътниците /на 18 г./ остава в колата която се запалва и изгаря с нея. Защо се случват такива неща - ПОМИСЛЕТЕ. Много хора си казват на мене не може да ми се случи, и като се качат на мощните си машинки имам чуството че избиват някъкви комплекси - "ВИЖТЕ МЕ КОЙ СЪМ АЗ", а на следващата пряка се забил в някое дърво или стълб - и дотам, ако има късмет ще го зашият, ще остане без някоя ръка или крак, ще му извадят единия бял дроб и ще остане да живее. Недай си боже удара да не е бил в стълб а в нищо неподозиращ чакащ си на спирката пешеходец. Моя извод е следния по-добре си бъди комплексар отколкото убиец и инвалид.
Аз много се кефя на високите скорости, но винаги съм гледал да спазвам ограниченията./става дума за нормалните ограничения, а не за такива като 40 на околовръстното/.
Помислете можем ли да направим нещо за да намалеят труповете по шосетата.




Потребителски аватар
NovobranecGT
Мнения: 2831
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 15:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Мнениеот NovobranecGT » Съб 12 юни 2004 23:10


Нищо не може да се направи.Колкото и да са високи глобите винаги ще има нарушители и служители на реда, които да санкционират нарушителите.Аз съм от малък град и тук преасвалтираха всички основни улици и наслагаха полегнали полицаи.В пиковите часове е кошмар и не може да става и дума за състезатели и други такива, но в един следобеден почивен ден когато няма много коли по правите участъци фучат всякакви състезатели, кой с кола, кой с мотор :) Много ясно всеки се нерви от тия гумени боклуци, защото са прекалено много и може да се каже, че сега пешеходеца е цар на пъта :D Гражданите пращат молби до общината къде искат да се сложи такова съоръжение и те слагат и сега просто е кошмарно.Като мине полицая всеки дава газ, за да навакса изгубеното време.През нощта улиците са празни и тия полицаи служат за чекпоинтс на градските състезатели :wink:Поне сега няма дупки и не се чудиш дали да следиш за огромни кратери,за да не си оставиш някой бъбрек в тях или нещо от колата, или участниците в движението.
Преди месец приятел на мой приятел с БМВ 318 е36 се блъсна челно в дърво с 160км/ч в града като събори и железобетонен стълб и помете 1-2 коли спрени край улицата.Шофьора е 18 годишен и няма друго пострадали освен той и 3-мата му спътници(единият 16 годишен беше с опасност за живота)Хубавото е, че това става около 23.00 часа и има малко хора.Това ми напомня за един дето пише из форумите и се хвали на ляво и надясно, че имал 3 птп-та, като последно беше помлял 3-4 коли и в едната имало майка с бебе.Пича няма книжка и се прави на състезател с Рено 5 Турбо по софииските улици и се измъкнал с някаква малка парична глоба(забравих колко).Той дори и нямал спирачен път щото не натиснал спирачките....а виновника е някаква жена която излизала от паркинг на заден ход ама оня, за да не реагира се сетете как е карал :shock: По мое наблюдение повечето катастрофи стават заради каране с несъобразена скорост или отнемане на предимство.
Кажете какво мислите?


Потребителски аватар
°niksi°
Бай Брадър
Мнения: 5088
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот °niksi° » Съб 12 юни 2004 23:39


Това за легналите полицай - прав си така няма да се оправи нищо, само изнервят хората, но от общината казват "Правиме нещо си за да намалеят катастрофите" и хората /пешеходците/ са доволни. Аз лично страшно много се дразнех преди около половин година май беше за 2 седмици в София имаш много смъртни случай с деца - и какво е решението за хората, да слагат светофари. Вкарвай пари за светофари и накрая какво пешеходците пак минават на червено и когато им падне. За мене има 2 основни типа катастрофи - градски и извънградски. При първите е малко по-сложно защото в много от случайте са виновни пешеходците. /Като видя такъв да минава по цариградско, на Плиска или Окръжна болница и ми идва са спра, да слезна и да го потриша от бой - поне е сигурно че ще го оставя жив, ама ако го целна с колата, той в моргата а аз къде - на топло/. При катастрофите извън градовете 90% е виновна превишената скорост и самонадеяността на шофьора.


Потребителски аватар
ohrix
Мнения: 133
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 11:29
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Мнениеот ohrix » Нед 13 юни 2004 0:14


а за пича с реното... мислиш че на него му е било кеф да си счупи колата? сега я продава за части... мислиш ли че е нормално да се излиза на централна улица на заден? той си беше взел изпитите и му оставаше само да си вземе книжката доколкото помня.. я някво психо дето има книжка от 10 години и е забравило правилника прави глупости...


Потребителски аватар
gti
Мнения: 1793
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 10:47
Автомобил: MK4 R32
Двигател: BFH 2003
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот gti » Нед 13 юни 2004 0:30


ohrix написа:а за пича с реното... мислиш че на него му е било кеф да си счупи колата? сега я продава за части... мислиш ли че е нормално да се излиза на централна улица на заден? той си беше взел изпитите и му оставаше само да си вземе книжката доколкото помня.. я някво психо дето има книжка от 10 години и е забравило правилника прави глупости...


На такива надъхани тинейджъри като тоя с реното съм се нагледал


Потребителски аватар
ohrix
Мнения: 133
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 11:29
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Мнениеот ohrix » Нед 13 юни 2004 0:38


сигурно сте прави :roll:


Потребителски аватар
flash
Мнения: 751
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:29
Автомобил: Golf III GT TDI
Двигател: 1z 1994
Местоположение: София/Плевен

Мнениеот flash » Нед 13 юни 2004 10:15


Много е лошо положението с тези катастрофи.ЗА миналата година към 500 човека са загинали.Те на мисиите в Ирак и Авганистан не загиват толкова.

А за извънградските катастрофи си мисля 4е са виновни хората които не си усещат и непознават колите.Тръгват да изпреварват без да са сигурни че ще го завършат или на някои завой.Това са убиици по пътя точно тея трябва да се глобяват ,а не че някои кара със 100 вместо 90 км/ч.Ама за съжаление няма как да ги хванат.


Потребителски аватар
NovobranecGT
Мнения: 2831
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 15:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Мнениеот NovobranecGT » Нед 13 юни 2004 11:48


Преди седмица и нещо даваха някакъв репортаж по телевизията.Хората от някакво село край София се оплакват, че отклонили важен път през тяхното село, а пътя е някакъв третокласен с пясък и пръст по него и то минава през някакво село.Та някакъв големец от селото с голям палат си паркирал колата на тротоара пред големия зид на вилата и някакъв излязъл от пътя(той е много тесен) и му намлял много яко колата :evil: От телевизията(БНТ или БТВ, не помня) снимат малкия селски път и по него фучат разни състезатели, камиони, все едно е магистрала.И както си снимат някакъв самоубиец изпреварва камион със 100-120, а в настрещното идват много коли(мн ого натоварено) и оня на косъм успя да се шмугне между насрещноидващия и камиона който изпреварва.Баси откачалките! :shock:
Сега един познат съди някаква наркоманка, дъщеря на някакъв бизнесмен.Момичето карало надрусано и помляло 5 автомобила сред които и Рено 25 на моя познат.Частите за това рено са направо златни!Само стоповете отзат струваха към 400-500лв, а по моргите изобщо няма части за тези коли :x


Потребителски аватар
°niksi°
Бай Брадър
Мнения: 5088
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот °niksi° » Нед 13 юни 2004 17:19


flash написа:Много е лошо положението с тези катастрофи.ЗА миналата година към 500 човека са загинали.Те на мисиите в Ирак и Авганистан не загиват толкова.

А за извънградските катастрофи си мисля 4е са виновни хората които не си усещат и непознават колите.Тръгват да изпреварват без да са сигурни че ще го завършат или на някои завой.Това са убиици по пътя точно тея трябва да се глобяват ,а не че някои кара със 100 вместо 90 км/ч.Ама за съжаление няма как да ги хванат.



Значи първо загиналите не са към 500, а 960 и второ мисля че съм го написал по-нагоре или в друга тема беше не става дума за случая в който ограничението е 90, а ти караш с 100-110, сатава дума за това когато например имаш ограничение 90, а караш с 160 например, щото 10 километра превишение нищо не е.. Значи аз живея в Герман, това е близо до Панчаревското езеро. Ограничението е 50, аз лично винаги гледам да го спазвам, но се хващам че карам малко над 50, а всички местни дупета ми хвърчат с по над 100 км и то с коли над 15 години / и моята спада в тази годишна граница/.


Потребителски аватар
°niksi°
Бай Брадър
Мнения: 5088
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот °niksi° » Нед 13 юни 2004 17:21


PS. В днешния Дневен Труд /13.06.2004/ за пореден път последната страница е посветена на пияните шофьори - 2 убити от пиян шофьор.


Потребителски аватар
flash
Мнения: 751
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:29
Автомобил: Golf III GT TDI
Двигател: 1z 1994
Местоположение: София/Плевен

Мнениеот flash » Пон 14 юни 2004 10:12


И аз съм написъл че не проблем това ама да ти кажа има супер безмислени знаци.Аиде так кадето живееш няма спор че трябва да има ограничение.Но по пътя от Търговище-Варна има едно ограничение 40 км/ч което е много тъпо.Караш си по пътя със 100-110 и изведнъж гледаш 40 ограничение , направо е супер безмислено защото никой него спазва само си седи там :!:


Потребителски аватар
pinci
Мнения: 1195
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 14:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот pinci » Пон 14 юни 2004 10:54


ohrix написа:а за пича с реното... мислиш че на него му е било кеф да си счупи колата? сега я продава за части... мислиш ли че е нормално да се излиза на централна улица на заден? той си беше взел изпитите и му оставаше само да си вземе книжката доколкото помня.. я някво психо дето има книжка от 10 години и е забравило правилника прави глупости...

И като си е взел изпитите е голям мъж нали? Докато няма свидетелство за управление на МПС да не сяда зад волана освен на учебен автомобил разбира се. И аз съм карал без книжка ма тогава трябваше да ме видите какъв шофер съм. НЕ съм си позволявал да излезна от едната половина на квартала, докато не си взех книжката не съм превишавал позволената скорост, ни то съм правил друго нарушение като изключим това че карам без книжка.

КАКВО ЗНАЧИ дали му е било кеф да си счупи колата!!!!! Абе ти нормален ли си???? Човек на 16 години е бил с опасност за живота заради глупостите на този...


Потребителски аватар
flash
Мнения: 751
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:29
Автомобил: Golf III GT TDI
Двигател: 1z 1994
Местоположение: София/Плевен

Мнениеот flash » Пон 14 юни 2004 11:38


Книжката шофьор не прави :!: :!:
Грешката му е била че без да има опит е тръгнал да кара като идиот.
Той не е реагирал защото се е спекъл точно като някой новобранец какъвто всъщност е.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vlad777 » Пон 14 юни 2004 12:15


flash написа:Той не е реагирал защото се е спекъл точно като някой новобранец какъвто всъщност е.


Аз така като гледам тука всички сме новобранци :wink:
А иначе - тва teenager-ите нямат спирки... Вари го, печи го, докато не си счупи главата няма мирясване!!!


Потребителски аватар
ohrix
Мнения: 133
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 11:29
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Мнениеот ohrix » Пон 14 юни 2004 14:04


То и аз сега не излизам от квартала... :roll:



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 138 госта