Подобряване на спирачната система и спирането

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
Потребителски аватар
stoqnov_s
Мнения: 182
Регистриран на: Вто 12 юни 2007 19:46
Автомобил: AUDI A4
Двигател:
Местоположение: Варна-Силистра 1.6D JP- Трак Трака Та Трак

Re: Подобряване на спирачната система и спирането

Мнениеот stoqnov_s » Съб 18 сеп 2010 18:59


Колеги, колата ми е голф2-86г. с барабани отзад и съм страшно не сигурен в спирачките на тази кола. Въпросът ми е кое ще има наи голям ефект да сменя на първо време от изброените, понеже нямам възможност да инвестирам много пари. Да сложа по големи вентилирани дискове отпред, да сменя барабаните отзаад с дискове и последният вариант да сложа по голяма спирачна помпа и серво.




Потребителски аватар
StS
Мнения: 2394
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 1:02
Автомобил: Golf VI
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Подобряване на спирачната система и спирането

Мнениеот StS » Нед 19 сеп 2010 18:59


slavi tsvetkov написа:Ами принципно е добре да се сменя на две години.На предната ми кола не беше сменяна незнайно от кога,смених я и се подобриха значително спирачките,а и спирачната течност беше станала черна.Сега вече сменям на две години задължително.Та моя съвет е да си я смениш.



Потвърждавам! Много "майстори" ще те гледат тъпо като им го кажеш , но е факт - задължително на 2 години. :!:


montty
Мнения: 4
Регистриран на: Вто 20 апр 2010 16:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofiq

Re: Подобряване на спирачната система и спирането

Мнениеот montty » Сря 29 сеп 2010 19:32


Здравейте! Искам да попитам за един проблем :) От скоро усетих,че спирачките ми не са както преди. Проверих накладките и се оказа,че имат доста феродо но въпреки това не спира както преди. Та въпроса ми е понеже преди време съм прегрявал накладките дали може да са се спекли и проблема да е в тях. Много ще съм благодарен ако ми дадете някаква идея от къде може да е проблема.


Потребителски аватар
icemenn
Мнения: 504
Регистриран на: Съб 12 яну 2008 22:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Подобряване на спирачната система и спирането

Мнениеот icemenn » Чет 17 фев 2011 10:31


разбира се 4е може да е от тях.Горния им слой гори/разтапя се направо и само се хлъзга по диска.Ти настискаш педала те стягат диска ,а колата не спира и само се награяват (при мен се получи подобно нещо и се оказа че съм сложил накладки лукас за вентилиран диск като моя е невентилиран и се получава висока температура)
според мен имаш два избора сваляш и гледаш първо диска ,ако е добре сваляш накладките и им взимаш горния слой с пилата,ако са зле дисковете.НОВИ ДИСКОВЕ С НАКЛАДКИ.


Поздрави колеги много полезна тема,но мисля да направим нещо като таблица на кои коли с кои мотори какви дискове с апарати са слагани.


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Подобряване на спирачната система и спирането

Мнениеот dobrin » Чет 17 фев 2011 10:55


stoqnov_s написа:Колеги, колата ми е голф2-86г. с барабани отзад и съм страшно не сигурен в спирачките на тази кола. Въпросът ми е кое ще има наи голям ефект да сменя на първо време от изброените, понеже нямам възможност да инвестирам много пари. Да сложа по големи вентилирани дискове отпред, да сменя барабаните отзаад с дискове и последният вариант да сложа по голяма спирачна помпа и серво.

Ако можеш да събереш достатъчно средства и да смениш дисковете отпред заедно със сервото, разликата ще е голяма. Но дори да го правиш на етапи, според мен трябва да оставиш барабаните за последни, като от другите - по-големи предни дискове или по-голямо серво - можеш да избираш сам кое да е първо.


Потребителски аватар
kimif2008
Мнения: 564
Регистриран на: Сря 01 окт 2008 22:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Подобряване на спирачната система и спирането

Мнениеот kimif2008 » Чет 17 фев 2011 22:20


dobrin написа:
stoqnov_s написа:Колеги, колата ми е голф2-86г. с барабани отзад и съм страшно не сигурен в спирачките на тази кола. Въпросът ми е кое ще има наи голям ефект да сменя на първо време от изброените, понеже нямам възможност да инвестирам много пари. Да сложа по големи вентилирани дискове отпред, да сменя барабаните отзаад с дискове и последният вариант да сложа по голяма спирачна помпа и серво.

Ако можеш да събереш достатъчно средства и да смениш дисковете отпред заедно със сервото, разликата ще е голяма. Но дори да го правиш на етапи, според мен трябва да оставиш барабаните за последни, като от другите - по-големи предни дискове или по-голямо серво - можеш да избираш сам кое да е първо.

първо сервото и помпата


Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2191
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Подобряване на спирачната система и спирането

Мнениеот w_smith » Вто 22 фев 2011 9:16


После да разкара барабаните и да сложи дискове отзад и най-накрая отпред 256 мм дискове (според мен последното не е задължително имайки предвид, че до някоя си година КР е с 239 мм и двигателния потенциял на чистия дизел).


don Vito
Мнения: 13
Регистриран на: Чет 22 юли 2010 7:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Подобряване на спирачната система и спирането

Мнениеот don Vito » Нед 06 мар 2011 8:55


Момчета и момичета не дърпайте дявола за опашката. Никой няма право да прави изменения на спирачната система по автомобила си с изключение на завода производител. Вижте ЗДП и ППЗДП.
Не си навличайте огромни неприятности. Не дай си боже за участвате в ПТП с такъв автомобил.
Дори да не сте виновни ще ви се стъжни живота. Колкото за това коя марка феродови накладки или дискове да изберем аз съм твърдо "ЗА", като не се забравя , че размера на дисковете или барабаните трябва да отговаря на заводския.


Потребителски аватар
yoan4o
магистрален бандит
Мнения: 4765
Регистриран на: Чет 21 авг 2008 16:21
Автомобил: 2018 Arteon R 335 + 2017 e-Up
Двигател: Много газ и всичко ток
Местоположение: София

Re: Подобряване на спирачната система и спирането

Мнениеот yoan4o » Пон 07 мар 2011 0:11


don Vito написа:Момчета и момичета не дърпайте дявола за опашката. Никой няма право да прави изменения на спирачната система по автомобила си с изключение на завода производител. Вижте ЗДП и ППЗДП.


Това е интересно мнение.
Много ми е чудно в тоя ред на мисли, дали след подобрения в тея маркови тунинг фирми по спирачната система, след това колите трябва да ходят на Технотест, че да нямат проблеми?!


Потребителски аватар
mupk0
Мнения: 3822
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 11:35
Автомобил: Mercedes Benz S202
Двигател: C200 Kompressor
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Подобряване на спирачната система и спирането

Мнениеот mupk0 » Пон 07 мар 2011 0:24


При ПТП и поискване да се изследват причините за удара и се наложи разглобяване на колата,ако нещо не отговаря на заводското или е променено(дискове) също може да те гърбят много.Така че ако карате кола с доста промени,по-добре да не правите ПТП.


Потребителски аватар
icemenn
Мнения: 504
Регистриран на: Съб 12 яну 2008 22:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Подобряване на спирачната система и спирането

Мнениеот icemenn » Пон 07 мар 2011 7:14


Ще си карам със заводските дискове с по 1.5мм ръб от двете страни и заводските накладки и да не ми пука.Това е закона в БГ ,всичко трябва да е както те искат,без значение дали е за добро или лошо.

Според мен е важното да минеш прегледа с добри спирачки,а при ПТП те как разбират кои са заводските спирачки?? номера на купето?


Потребителски аватар
dragozow
Мнения: 920
Регистриран на: Нед 02 ное 2008 8:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Подобряване на спирачната система и спирането

Мнениеот dragozow » Пон 07 мар 2011 8:17


Не може всеки да си прави каквото поиска. Имате късмет че в България няма кой да ви провери за такова нещо.


Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Re: Подобряване на спирачната система и спирането

Мнениеот vasstop » Вто 08 мар 2011 9:10


mupk0 написа:При ПТП и поискване да се изследват причините за удара и се наложи разглобяване на колата,ако нещо не отговаря на заводското или е променено(дискове) също може да те гърбят много.Така че ако карате кола с доста промени,по-добре да не правите ПТП.
Промените се правят на базата на производителя.
Слагане на по-големи предни дискове - примерно от 239мм към 256мм или 280мм не нарушава конструкцията на колата, а и частите са взети пак от производителя, така че това не трябва да ви притеснява.


Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Re: Подобряване на спирачната система и спирането

Мнениеот vaskoto1 » Вто 08 мар 2011 9:27


dragozow написа:Не може всеки да си прави каквото поиска. Имате късмет че в България няма кой да ви провери за такова нещо.

тука абсолютно не си прав!
дори и в германия може да се прави каквото си поискаш. а те не е като да не са най фанатици, нали... mhihi
само че после отиваш на тюф. преглед, демек, за който не е наясно. но много сериозен преглед! ако минеш-каквото щеш слагай. спирачки от спейс шатъл набий ако искаш...
тука е практически същото. минал ли си преглед? минал си. точка. само дето прегледа е лабав, но за сметка на това, който те е пуснал-той бере гайлето.
да е гледал където трябва.
хора!
ъпгрейдвайте си спирачките!
правете ги по добри и по добри и никога не им се предоверявайте!
това ще ви отърве задниците, недай боже! :012:


Потребителски аватар
dragozow
Мнения: 920
Регистриран на: Нед 02 ное 2008 8:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Подобряване на спирачната система и спирането

Мнениеот dragozow » Вто 08 мар 2011 9:39


Е да де ама тука няма TUV. На прегледа гледат дали имаш спирачки, много често и не гледат нищо. Със сигурност има много неща които са по-добри от стоковите ама трябва някой да го контролира. Защото нали се сещаш че има и много "подобрения" които са опасни.



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 222 госта