Шокиран съм!!! Да вярвам ли на очите си ?

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
Потребителски аватар
doko
Мнения: 487
Регистриран на: Пон 18 сеп 2006 18:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Радомир
Контакти:

Шокиран съм!!! Да вярвам ли на очите си ?

Мнениеот doko » Вто 17 апр 2007 12:49


Здравейте сите :D Имах наблюдения че голфчето е започнало яко да лапа бензин и реших да го засека. Пълних до горе, карах 66 километра, предимно на каси отсечки по 1 километар и само трагни спри, студена кола тея 66 километра за 3-4 дни :) Допълних на същата колонка и долях 4.8 литра което прави около 7.2/100 разход което въпреки, че всички ще кажете че не е много, за мен е, имайки впредвит колко харчеше преди- 5-6/100 :) Та така, почнах да се чудя сега има ли и нещо няма ли и ?:roll: Викам си от една страна карам студена сутринта предимнио на къси разтояния нормално е ама от друга се опасявам да не и има нещо че мн си я пазя :) Тааа днеска напраих още едно засичане.Оставих колата да загрее хубаво, напалних пак до горе ( то имаше малко за допълване ) Нулирах километража, хванах един хубав път и минах 70 километра с скорост 70-90 километра и яко изключване и въобще яко пенсионерски :) Върнах се на същата колонка допълних до горе и тук вече не можах да повярвам на очите си! 70 километра с 2.6 литра бензин което прави разход около 3.8/100 :shock :shock :shock :shock :shock :shock :shock :shock :shock :shock
В колата бяхме 3ма човека и те са свидетели :) Аз не можах да повярвам и си викам са ще ходя до друга бензиностанция да кажа да ми напалнят до горе да видя кво ще стане, отидох на една забутана и там им викам до горе пича наля 2 литра и започна да прелива от резервоара! Просто беше мизерна бензиностанцията и нямаше пистолет който да изклучи като е пален резервоара, и си мисля че е нормално след като изключи пистолета попринцип да има още около 2 литра доакто започне да прелива :)
Та така разход 3.8/100
Г3 1.4 АБД да вярвам ли на очите си ? :roll: :roll:
Преди сам я засичал семсено лятото с 5 човека 5.6/100.......




Потребителски аватар
gr_kanev
Доктора
Мнения: 5650
Регистриран на: Пон 09 окт 2006 9:01
Автомобил: VW Transporter T5 2006
Двигател: AXD
Местоположение: Търговище

Мнениеот gr_kanev » Вто 17 апр 2007 12:57


Според мен всичко, което си написал, е възможно - вярвай на очите си !
Извода - карайте повече "пенсионерски", със загряла кола- добре е не само за джоба (разхода), ами и за колата (пак за джоба де).


Потребителски аватар
Cherepaha
Мнения: 951
Регистриран на: Вто 17 яну 2006 10:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Cherepaha » Вто 17 апр 2007 13:08


депресираш дизелджиите и газаджийте с таквиз теми ... :D


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот dobrin » Вто 17 апр 2007 13:13


Имай предвид, че точното засичане на разхода става с пълнене до горе, което ще рече до край на гърлото на резервоара, до преливане, "до капачката" както се казва, а не до първото щракване на пистолета. Само тогава може точно да се засече разхода, особено при къси разстояния може да даде големи отклонения. Иначе поздрави, ако ти е такъв разхода, е супер. :wink:


Потребителски аватар
doko
Мнения: 487
Регистриран на: Пон 18 сеп 2006 18:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Радомир
Контакти:

Мнениеот doko » Вто 17 апр 2007 13:14


Хахаха :) Само ми се иска са да не настане един спор :) Аз просто найстина се чудя да не сам убъркал нещо ако има няква уловка или нещо за което не съм се досетил да ми кажете :)
Ако темата започне да излиза извън контрол, щото сигурен съм ще има много които не вярват, нека модовете я заключат :)


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Мнениеот Winner25 » Вто 17 апр 2007 13:17


Според мен е възможно да бъде постигнат този разход. На един познат голфа(1.6 ABU) даде 5.5 газ с 4 човека.
Обаче примерно 70 км със скорост между 70 и 90 се изминават за около час и може би малко повече.


Потребителски аватар
doko
Мнения: 487
Регистриран на: Пон 18 сеп 2006 18:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Радомир
Контакти:

Мнениеот doko » Вто 17 апр 2007 13:47


Winner25 написа:Според мен е възможно да бъде постигнат този разход. На един познат голфа(1.6 ABU) даде 5.5 газ с 4 човека.
Обаче примерно 70 км със скорост между 70 и 90 се изминават за около час и може би малко повече.


Дам аз попринцип не мога да трая толко бавно да карам, млад съм и все още обичам да се напъван на гаста :) Опита го направих за да разбера уред ли е кошницата :D


restless
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто 03 окт 2006 13:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот restless » Вто 17 апр 2007 14:27


нищо чудно - аз по принцип карам на газ (8.5/100 с 20лв права 250км ), паля на бензин и карам 1км преди да превключа и за 2 седмици "горя" 5-6л бензин - само от този километър! Е, и като вкарвам в гаража още едно палене на бензин....


Потребителски аватар
Дашо
Пернишки бек
Мнения: 6104
Регистриран на: Чет 22 фев 2007 12:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Градът на мечтите - Перник, щата Мошингтън

Мнениеот Дашо » Вто 17 апр 2007 14:39


Екстра,колега!!!А ти не се чуди ами вземи и се наслаждавай на икономичното ти Голфче :wink:


Потребителски аватар
веселин
Мнения: 8226
Регистриран на: Пет 20 май 2005 18:36
Автомобил: SkodaFabia 1 sedan
Двигател: BNM 1.4 TDI-PD 2007
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот веселин » Вто 17 апр 2007 16:03


dobrinb написа:Имай предвид, че точното засичане на разхода става с пълнене до горе, което ще рече до край на гърлото на резервоара, до преливане, "до капачката" както се казва, а не до първото щракване на пистолета. Само тогава може точно да се засече разхода, особено при къси разстояния може да даде големи отклонения. Иначе поздрави, ако ти е такъв разхода, е супер. :wink:

Аха - преди няколко дни - между Казанлък и Пирдоп издевателствах със равномерна скорост - 50 - 70 на 5-та предавка и смъкнах точно до 3.9 на сто дизелово гориво :yeaha: /ама никога повече такива експерименти - изпревариха ме два трабанта и сума ти москвичи и жигули :предавам се /


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8296
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Мнениеот Stivi » Вто 17 апр 2007 16:29


Колега,това мерене както го описваш води точно до такива куриози! Истинското засичане е като изгориш поне 2 резервоара от пълен до празен и си караш колата така както си я караш всекидневно. Това ти е средния разход а не тези пробички с които си запълваш времето:)


Потребителски аватар
chefito
Мнения: 9527
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот chefito » Вто 17 апр 2007 17:13


ABD гори 8/100 интензивно градско бензин и 9/100 газ.

Всичко друго не е нормално....познат на село му давала среден разход 7/100 ама там реално няма градско....така че всичко друго не е точно....


Потребителски аватар
musura
Сър
Мнения: 7129
Регистриран на: Пон 28 мар 2005 21:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Голям Поровец
Контакти:

Мнениеот musura » Вто 17 апр 2007 18:38


А дали може реално да се засече разход за 70 или 100 изминати километра? Звучи ми като фантастика :wink:

Аз си знам - при 13/100 разход, колата върви най-добре :lol:


Потребителски аватар
santo_trafficante
Мнения: 7159
Регистриран на: Сря 21 дек 2005 11:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот santo_trafficante » Вто 17 апр 2007 18:42


Stivi написа:Колега,това мерене както го описваш води точно до такива куриози! Истинското засичане е като изгориш поне 2 резервоара от пълен до празен и си караш колата така както си я караш всекидневно. Това ти е средния разход а не тези пробички с които си запълваш времето:)
:idea: :idea: така така :D


Потребителски аватар
Cherepaha
Мнения: 951
Регистриран на: Вто 17 яну 2006 10:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Cherepaha » Вто 17 апр 2007 18:45


santo_trafficante написа:
Stivi написа:Колега,това мерене както го описваш води точно до такива куриози! Истинското засичане е като изгориш поне 2 резервоара от пълен до празен и си караш колата така както си я караш всекидневно. Това ти е средния разход а не тези пробички с които си запълваш времето:)
:idea: :idea: така така :D


Казах ли ти за дизелджийте ... mhihi



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 130 госта