Volkswagen Club Fest - Еволюция на страстта

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
Потребителски аватар
Golf2_kn
Мнения: 11
Регистриран на: Пон 23 фев 2015 14:13
Автомобил: VW Golf MK2
Двигател: EZ 1991
Контакти:

Re: Volkswagen Club Fest - Еволюция на страстта

Мнениеот Golf2_kn » Пон 03 апр 2017 19:21


Благодаря на организаторите от клуба. Това е събитието, което всяка година чакам с нетърпение. Зареждаща обстановка интаресни коли и читави хора!




Потребителски аватар
Vw_polo_16v
Мнения: 583
Регистриран на: Чет 17 юли 2008 0:07
Автомобил: VW Polo 6n Seat ibiza 1.8T
Двигател: AFH 1996 AQX 2000
Местоположение: София/Волуяк

Re: Volkswagen Club Fest - Еволюция на страстта

Мнениеот Vw_polo_16v » Пон 03 апр 2017 19:42


Беше много добре според мен!
Колите бяха много,много добри!
Всеки има право на мнение, което да изкаже!
Всяка година има хора, на които не им харесва, но имам чувството че всеки път са по-пълни залите с посетители!
Адски много ми харесаха единиците, ПОЛОТО на колегата Дидо беше страхотно!
И не на последно място ...... до година пак там!!!


Потребителски аватар
R@do
Батето
Мнения: 5449
Регистриран на: Пон 17 яну 2005 10:47
Автомобил: Audi 80
Двигател: ABK 1993
Местоположение: В планината

Re: Volkswagen Club Fest - Еволюция на страстта

Мнениеот R@do » Пон 03 апр 2017 20:03


Няма ли да има тема със снимки?


Потребителски аватар
ShoGo_GTI
Мнения: 1059
Регистриран на: Вто 27 фев 2007 9:41
Автомобил: 18Т 2002 VW GOLF GTI EXCLUSIVE
Двигател: AUQ 180
Местоположение: Добрич
Контакти:

Re: Volkswagen Club Fest - Еволюция на страстта

Мнениеот ShoGo_GTI » Пон 03 апр 2017 20:22


За 4та поредна година пътувам по 6-7 часа в едната посока за да разгледам и да се по любувам на страхотни автомобили, да се видя с приятели и да се запозная с нови за около 3 4 часа и след това отново се качвам на колата и пътувам пак 6 7 часа в единствения си почивен ден. Не съжалявам и до година ще го направя отново заради това събитие. Всичко беше страхотно, уникални коли правени най вече с много желание и любов. Организация бе както винаги на ниво.

Благодаря на организаторите за събитието, ще се видим на поляната :beer

ПП: приятелката ми за 1ви път бе на такова събитие, на 5тата минута я изгубих в залата и на края бе с повече снимки в телефона си от мен :mhihi :mhihi :mhihi


Потребителски аватар
Golf_Mon
Мнения: 348
Регистриран на: Сря 25 апр 2007 21:02
Автомобил: BMW E90 320i Ibiza 6k1
Двигател: бензинов
Местоположение: София

Re: Volkswagen Club Fest - Еволюция на страстта

Мнениеот Golf_Mon » Пон 03 апр 2017 23:41


Събитието си заслужаваше. За поредна година го посетих. Това си е нещо като традиция. Вероятно 99 % от хората отиват именно за това, малък е процента на очакващите да видят кой знае каква промяна от миналата година, духов оркестър или балет... Това си е нещо като повтаряемост. Аз много му се кефя всяка година. Посетих го в неделя. Страшно ми хареса сивата голф 2 gti. Благодаря на организаторите! Недейте да спирате, има много хора дето се кефят и очакват следващия фест.

ПС , бях с приятелката ми. Тя от година има голф 4. Беше спечелила покана за феста и умален макет на Бусчето Т1 и цял плик с интересни нещица от организаторите. И тя вече усети магията на VW и разбра как човек може неусетно да прекара 2 часа около автомобилите:)


mitko23
Мнения: 335
Регистриран на: Съб 19 апр 2008 19:14
Автомобил: VW Golf MK3
Двигател: ABU 1993
Местоположение: София

Re: Volkswagen Club Fest - Еволюция на страстта

Мнениеот mitko23 » Вто 04 апр 2017 1:34


Искам да благодаря на организаторите за проведеното събитие и приятното прекарване.Аз съм много доволен от Феста и тази година както и от всяка предишна. .От 2013 г. до сега не съм пропускал да го посетя.То за мене това си е традиция. Винаги има какво ново да се види(то и затова прекарвам около четири часа всеки път като ходя :mhihi ), така че за повтаряемост ни би могло и да става дума. С доста от участниците успях да се запозная и на живо да се побъбрим и разменим идеи и най-важното да видя колите на живо. Изключително съм доволен, че всяка година и официалния дилър на марката взима участие, което от своя страна пък дава възможност да се докоснеш до новите модели на марката. Жълтия Голф 7 1,4 много ми легна на сърцето и ако едни приятели не ме бяха изкарали от него най-вероятно още щях да си седя вътре и да му се кефя и изучавам всичките сензорни бутони по навигацията :mhihi . Беше ми и доста интересно как нагледно разглобиха Audi v6 на живо за обслужване.
Трябва да си призная, че най-бях запленен от Jeans Beetle :bowdown за който бях само чувал легенди в нета, но никога не съм мислел, че ще го видя на живо и изцяло оригиналната Костенурка на реални 122 хил километра прекарала от 1987 до 2010 в гараж(в тея гаражи в България какви ли не застояли ретро антики има :mhihi ). Единствената ми забележка, ако може да я нарека и забележка е, че имаше само две Голф 3 едно Поло и един Пасат при положение, че от другите модели имаше доста повече бройки.

PS. Тая година така се олях със снимките, че май нащраках към 300бр, но то като на човек му е кеф и губи представа за всичко :Mr Green Fun .


Потребителски аватар
Kuncavia
A.C.A.B.
Мнения: 3360
Регистриран на: Чет 25 яну 2007 13:00
Автомобил: Golf MK1 Cabrio
Двигател: 1600 cc
Местоположение: LZ1LFC
Контакти:

Re: Volkswagen Club Fest - Еволюция на страстта

Мнениеот Kuncavia » Вто 04 апр 2017 12:00


Поредните прекрасно изкарани ден и половина на феста. Първо искам да благодаря на всички участници, гости и организатори, за прекрасно прекарания уикенд. Без Вас, няма как да е същото :bowdown. Имаше страшно много интересни автомобили, а за моята страст по единичките, няма какво просто да кажа. Бяха толкова много и толкова прекрасни, успях да открадна доста идеи, да получа много съвети, но най-важното, е че се видях с много приятели и познати. Запознах се с много нови хора, че дори и с такива, с които сме поддържали само online контакти. Дори се оказа, че с един от собствениците, сме играли WoW преди повече от 5 години в продължение на 5 години и чак сега се запознахме и срещнахме на живо :mhihi . За мен това мероприятие е едно от най-важните през годината. Повечето помнят какво беше преди - Имаше Фест, след което Крушуна, след това Калояново и в края на годината Узана и Рожен. Все мероприятия на различни места в страната, на които феновете на марката могат да се видят, да покажат колите си и да се забавляват. С годините нещата малко се размиха, Феста остана, Крушуна - не ми се коментира, но главно заради липсата на контрол и налегналата селяния, доста нормални хора се отказаха да я посещават. Или иначе казано, едно място в което ни събираше от различни краища на страната за да се видим на по бира е на път да изчезне. Калояново също не е това което беше, сега събира предимно хора, които са състезателно ориентиране. Тук оптиката остана на заден план и доста хора не идват поради тази причина. Остана Узана, защото Рожен изчезна, точно заради нещата, които се случват в момента на Крушуна. От събори, които са направени за да се видим и да прекараме страхотно един или два дни, се превърнаха в сцена, на която хората да си покажат простотията. Много се отклоних от темата, но го направих точно защото Феста е едно от малкото мероприятия, които могат да ни съберат. На Феста има много хора, които го посещават за първи път, не членуват във форуми, а подобни автомобили са виждали само по Facebook страници. Нали се сещате, за тях колко уникално е всичко това, което виждат, точно защото не са от нашата среда, виждат коли, които рядко се срещат по улиците, коли които са затворени по гаражи и дори не се знае за съществуването им. Но Феста може да е едно начало за всеки. Феста може да зарибява, както настоящи собственици на проекти, така и бъдещи. Ето, че два дни след феста, ровя за части за моята кола, която бях позабравил с месеци, 4 метра под земята. За нас е ясно, много от колите ги знаем, познаваме се с голяма част от собствениците и чрез интернет знаем какво се случва с тези автомобили. Но точно Феста ни събира на живо, аз макар и като стюард, едвам можех да обърна внимание на всички. И в моментите, в които в залите имаше по-малко хора, аз за ден и половина не успях да се наприказвам с всички участници и посетители, като познати и приятели... Това е магията на феста, виждах посетители, които идват и през двата дни за няколко часа, имаше и такива, които стояха през целия ден, това е една голяма магия, която за съжаление не оценяваме. Много хора казват, че няма какво да се види а всъщност има постоянно нови коли и проекти, но за съжаление повечето се знам по между си и така остава впечатлението, че няма кой знае какво ново. Ами няма, не мога да си отговоря на този глобален въпрос, не само за феста а и по принцип. Тези, които се занимаваме с правенето на коли остаряхме, живота ни заблъска по един или друг път, колите остават на все по-заден план. От друга страна, младите не поемат инициативата и се получава една дупка. Като чели и "тунинга" се изчерпа с годините, да не говорим, че няма кой знае какво ново да се измисли. Но има огромна разлика в колите от преди години. В предни мероприятия топ правените коли бяга Golf MK4 и Golf MK2. Сега това бе адски различно имаше 2 четворки и 3 двойки... Това е нещо ново, имаше толкова много единички, които липсваха през годините и това ме радва, че има промяна и разнообразие. Все повече хора от тунери, се превръщат в реставратори, мога да греша, но за мен на там отиват нещата. Много хора твърдят, че феста се е изчерпал, но много от тях не осъзнават, че от феста нищо не зависи. Изчерпваме се ние, хората които се занимаваме с коли. Няма как да задължиш някой да си прави колата или да поканиш някой сръдльо на сила. Но виждате ли, как с всяка година, участието от Сърбия и Румъния е все по-голямо и все по-силно. И за наше съжаление, хората са на светлинни години пред нас. За това молбата ми е "ХОРА, правете си колите, вместо да се оплаквате, че такива липсват. Макар, че не гласувах, за мен най-добрата кола на феста беше на Дидо. НО, аз знаех колко труд, време и пари са набити там. Колко време и промени са минали, докато се нагласи този автомобил. Не забравяйте, че много от гласувалите са хора, които нямат допир до тези коли. Хора, които идват за първи път на това събитие и всичко, което лети се яде. Отделно четворките винаги са били на почит от всички. Разтегнах си много коментара, благодаря за вниманието, специално подчертах за изчерпването в края, за тези, които ги мързи да четат цялото ми есе. Надявам се да се видим отново догодина, но преди това има Калояново, след това и Узана. Макар да странях последни години от тези мероприятия, ще направя всичко възможно да си докарам бараката и да се видим на по бира, като в доброто старо време. Нека да не оставяме една страст да отиде по дяволите с времето :beer :love.vwclub

За недоволните:
Преди години години се палех на поредните мрънкачи. С времето осъзнаваш, че хората, които мрънкат са едни и същи, всяка година, на всяко мероприятие. За тях няма значение, какво и как се провежда, важното е да получат своите 5 минути слава бълвайки завистлив хейт. Имам чувството, че с дни нямат търпение да се проведе мероприятие на vwclub и да изсипят злобата си. От какво е породена - не знам, но вече не са интересни на никого и никой не ги взима на сериозно. Може би един ден, ще осъзнаят, че освен да се излагат, не правят нищо друго, но дано да сме живи да видим. Ще се вслушаме във всяка една градивна критика, хора сме, няма как да е перфектно всичко на 100%, допускат се грешки и с помощта на нормалния фен, ние ще ги изчистим, до колкото е възможно.


Потребителски аватар
Благовест
Мнения: 2117
Регистриран на: Нед 02 яну 2011 22:38
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Volkswagen Club Fest - Еволюция на страстта

Мнениеот Благовест » Вто 04 апр 2017 14:05


Според мен посещаемостта трябва да е водеща.Докато я има,трябва и Феста да го има!Това е реалното мерило на интереса.
Адмирирам идеята за демонстративно обслужване от Das Auto service.Да не пропусна и възможността за тест драйв,и безплатнатна процедура 'карбон клийн'.
Аз лично съм доволен! :th_up

Колкото до влизането в колите-трябва да не се влиза,дори и в новите,но трябва да си помрънкаме малко за нещо си!Второ-боклуци на задните седалки не съм видял... :eek :no


Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Volkswagen Club Fest - Еволюция на страстта

Мнениеот PACH » Вто 04 апр 2017 18:49


Аз имам следната идея, догодина да се поканят най-добрите коли/бусове, които са участвали през годините, колите на публиката и изобщо Специал едишън фест :)


Потребителски аватар
edition
Мнения: 72
Регистриран на: Пет 30 юни 2006 15:31
Автомобил: VW Passat 5.5
Двигател: AVF
Местоположение: Свиленград

Re: Volkswagen Club Fest - Еволюция на страстта

Мнениеот edition » Вто 04 апр 2017 19:21


Едно невероятно изживяване. От седем години все ми се разминава по ред причини, но тази година успях. Страхотно и много невероятни коли. Липсваха ми само коли от Passat сегмента, но се надявам да помогна с компенсирането. Благодаря на организаторите и собствениците на всички прекрасни VW автомобили.


Потребителски аватар
R@do
Батето
Мнения: 5449
Регистриран на: Пон 17 яну 2005 10:47
Автомобил: Audi 80
Двигател: ABK 1993
Местоположение: В планината

Re: Volkswagen Club Fest - Еволюция на страстта

Мнениеот R@do » Вто 04 апр 2017 19:48


PACH написа:Аз имам следната идея, догодина да се поканят най-добрите коли/бусове, които са участвали през годините, колите на публиката и изобщо Специал едишън фест :)


Наближава Юбилейното десето издание.


Потребителски аватар
tupalka
Мнения: 292
Регистриран на: Чет 06 мар 2008 16:53
Автомобил: Passat B6
Двигател: BMR
Местоположение: София

Re: Volkswagen Club Fest - Еволюция на страстта

Мнениеот tupalka » Сря 05 апр 2017 7:59


Защо няма тема със снимки???
Не всички успяхме да дойдем на живо...


Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Volkswagen Club Fest - Еволюция на страстта

Мнениеот PACH » Сря 05 апр 2017 12:32


Радо, до номер десет има доста време :)
Тупалка, ето ти линк за снимки: https://www.facebook.com/djIvanTodorov/ ... 757&type=3


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Volkswagen Club Fest - Еволюция на страстта

Мнениеот dobrin » Сря 05 апр 2017 14:29


tupalka написа:Защо няма тема със снимки???
Не всички успяхме да дойдем на живо...

Има - Цък - тепърва ще се пълни ...


lubo_7878
Мнения: 49
Регистриран на: Сря 14 мар 2012 13:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Botevgrad

Re: Volkswagen Club Fest - Еволюция на страстта

Мнениеот lubo_7878 » Сря 05 апр 2017 15:33


Уважаеми организатори на феста,защо тази година имаше само два Голф3.Ясно ви е,че тройките и четворките са най-разпространените в България.Хората идват,да видят преди всичко техните коли,и да да се насладят на различните творения.Харесвам и ретро моделите,но аз лично исках да видя повече тройки.Този фест започва да прилича на ретро фест



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 30 госта