Гаранция на автомобили Фолксваген в България

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2112
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Гаранция на автомобили Фолксваген в България

Мнениеот Petrolhead » Сря 07 юни 2017 9:16


маслото се сменя на 30 000 километра, цялата операция струва около 300 лева.
за периода на гаранцията ще ти се случи максимум 5 пъти. ако не го правиш в официалния сервиз ще спестиш около 1000 лева.
според мен ако си дал петцифрена сума за нова кола, точно тези 1000 лева не би трябвало да те съборят.

мисля че не си заслужава да си захвърлиш гаранцията за 1000 лева. поне при мен гаранционите ремонти са доста повече от тази сума




Потребителски аватар
beboyan
Мнения: 303
Регистриран на: Сря 11 апр 2012 8:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Гаранция на автомобили Фолксваген в България

Мнениеот beboyan » Съб 17 юни 2017 5:56


А как да си сигурен, че са ти сменили маслото, нали не може да гледаш или някоя част да ти подменят. Чувал съм майстор от "светкавицата" да мъкне туби масло на GM към вкъщи и да вика "...те тия новите и 100 000км могат да изкарат с едно масло...."


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Гаранция на автомобили Фолксваген в България

Мнениеот dobrin » Вто 20 юни 2017 8:30


Ако живеем с мисълта, че някой някъде вечно ще ни прецака, то по-добре да легнем и да не станем. Особено ми е умилително като се вярва на всякакви градски легенди. Не че няма маймуни по официалните сервизи, които крадат или са откровено некадърни.

По-горе стана въпрос за автомобил на 5 години и 320 000 км. Не, не е изключение. Почти всички автомобили нов внос (особено дизеловите комбита) са на същото състояние. Моят Пасат 2013 г. е на 230 000 км. И какво от това? Магистрално каране. Ресурс има достатъчно много. Тук обаче не е в това въпросът.

Ако имам автомобил с гаранция, ще си следя за гаранцията, ще си обслужвам в оторизирания сервиз и ще знам, че съм прав, когато поискам гаранционна смяна на дефектирали части.
Независимо за какъв сервиз става въпрос, човек винаги се стреми да има някак си по-близки отношения със сервиза, в който обслужва автомобила си. Същото е и с оторизираните сервизи. Изграждайки такива отношения, било с приемчик, било с някой друг, можете все пак да разчитате на нормално отношение и внимание. Имаше една реклама с мото - клиентите са ни скъпи. Това наистина трябва да е така.

Ако нещата не стават по този начин, има и легални методи да бъдат принудени да си свършат работата. Просто, преди да се научим да си търсим правата като на потребители, стана модерно да се оплакваме във Фейсбук и форумите, което в повечето случаи няма желания ефект, а създава едно илюзорно усещане за съпричастност. Не че е лошо да се сподели лош опит с даден сервиз, напротив. Но в повечето случаи на сервизът не му пука чак толкова много, освен ако случаят не е фрапиращ и не придобие лавинообразна популярност.

Имайте предвид и друго - Дизелгейт постави Фолксваген в незавидно положение, естествено не в такава сериозна степен на българския пазар, но все пак. Включително и заради това, от тази година гаранцията е 5 години (2+3), като в следствие на съответните указания директно от Волфсбург, представителствата навсякъде по света са длъжни да са в максимална степен в услуга на клиентите, защото частично изгубеното доверие следва да се отвоюва обратно. Освен това, съществува понятието куланция, при която заводът поема гаранционно определени ремонти дори след изтичане на заводската гаранция. Тук естествено е и ролята на представителя как ще представи случая пред Фолксваген.

За да обобщя безкрайния си пост - гаранцията на автомобилите не е само кой как ви е сменял маслото, дали се крадат части и "сите са маскари". Всичко е далеч по-сложно, и ако имате малко време, желание да се замислите и да действате, ще можете успешно да използвате комплексността на тези отношения във ваша полза.


Потребителски аватар
beboyan
Мнения: 303
Регистриран на: Сря 11 апр 2012 8:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Гаранция на автомобили Фолксваген в България

Мнениеот beboyan » Чет 23 авг 2018 0:05


хубаво си писал гаранция и тн., от тази гаранция пишман станах и като тегля чертата, ако бях взел двата си пасата само с истинската заводска гаранцията от 2г, считай с по 2к лв надолу, щях да съм много по-добре и с много по-малко изпилени нерви от бг представителство. Не се лъжете, гаранция франция, ей това е в бг....


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Гаранция на автомобили Фолксваген в България

Мнениеот hooligan_sk » Сря 19 сеп 2018 11:05


Доволен съм от гаранционното обслужване след 2рата година. Ходил съм за дреболии от сорта на уплътнение на прозорец, но сменят и не питат, никакви ядове. При последното обслужване попитах приемчика изрично, мога ли да си занеса собствено масло и как се отразява това на гаранцията - ДА, може, стига да е по спецификация. Обаче на VAG 5/30 което се продава от Порше пише Made in Germany, а на VAG 5/30 от търговската мрежа, пише Manufactured in EU. Едното струва 260лв, другото 80лв. Дали е едно и също съдържанието? Може и да е, може и да не е. Във всеки случай разликата в цената, която на пръв поглед е фрапираща, е около 1/3 от цената на цялото обслужване с филтри и труд, така че за мен лично няма смисъл да си я спестявам.


Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Re: Гаранция на автомобили Фолксваген в България

Мнениеот niks76 » Нед 23 сеп 2018 21:33


Made in germany не е критерий за качество в света-повечето заводи на ваг не са в германия,а масла има най различни и с по добри показатели от "дилърското наливно"
гаранция франция не е само в бг-навсякъде е едно и също,клиента като цяло го отнася..........


Потребителски аватар
deodriver
Мнения: 275
Регистриран на: Нед 21 сеп 2008 15:26
Автомобил: Passat B7 DSG 4motion
Двигател:
Местоположение: ...

Re: Гаранция на автомобили Фолксваген в България

Мнениеот deodriver » Нед 23 сеп 2018 22:38


В България гаранция няма-това го запомнете.Важи за всичко,което може да си купиш от тук.
Имаше един случай на познат с нова Тойота на която тук и беше отказан ремонт по гаранция,защото проблема уж не се покривал от нея.Всичко хубаво,обаче човека взе че звънна в немското представителство и обясни за какво става въпрос и че тук му е отказан ремонта,при което швабите любезно му казали да им откара колата.От тук,директно на платформа и там.Проблема се отстранява гаранционно и автомобилът се връща.Немците от Тойота обаче бяха пратили писмо до централата,а от там и фактурата за ремонта,транспорта и прочие на нашите официални тойотаджии и познайте каква реакция е имаше :mhihi .Звъняха да се извиняват хората,да питат защо така е направил колегата,не е било нужно и т.н. :screwy
Има много изписано за официални сервизи по форумите,повечето от тях негативни,а и има защо.Плащаш една чанта пари за нещо,което реално не получаваш.Какво се сменя и какво не,не знаеш.С парите,които даваш за обслужване реално си предплащаш за бъдещи евентуални ремонти.Пресен пример е една Киа Спортидж,смяна съединител(ръчна ск.) на 90хил.км - крайна цена 5хил.лв.Толкова скъп комплект съединител не бях виждал,ама пусто е в гаранция.Вие си правете сметка колко реално струва и колко се е платило.Бяха писали,че са сменили счупен датчик за налягането на гумите,но още по път се оказа,че не са.След скандал по телефона пратиха датчик по Еконт.
Примери много,но извода е един.Всичко става с връзки и пари,дори и в официалните сервизи за които си платил още в цената на колата.
Не мога да ги разбера Порше обаче с тяхната програма 4+.Дават ти някакви приемливи цени за обслужване и човек се лъже,че ти сменят всичко с оригинално,а се оказва,че не.Маслото е Castrol Edge,което в друг сервиз или ако имате отстъпка ще ви излезе по-малко.Чистачки за Пасата,цената - 60лв.Оригинални,ама не баш.Някакъв еко вариянт били,а не истинските,които се слагат в завода струващи 92лв.Ако искам да ползвам заменки,мога да си ги купя и по-евтино от другаде.


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Гаранция на автомобили Фолксваген в България

Мнениеот silent » Пон 24 сеп 2018 8:49


Работя в официален сервиз на подобна, но не не съвсем автомобилна техника, и честно да ви кажа това което пишете в основната си част са градски митове и легенди. Казал един човек на пазара. В интерес на истината не мога да се сетя за случай при който клиента е бил ощетен волно или неволно. Дори и в редките случаи когато сме допускали грешки на гаранционни или негаранционни машини те са били за наша сметка- на сервиза. Ако някъде нещо се случва то това е по скоро изключение а не практика. Отделен е въпроса за квалификацията на персонала. По мое мненеи в основната си част не особено висока, но това е положението-няма хора и за ваше съжаление цените ще се увеличават инак ще дойде време когато няма да има кой едно масло да ви смени. Хубаво е когато програмиста си вземе 5-6ооолевовата си заплата но пък същевремено се оплаква когато отиде да му сменят маслото че скъпо, че хората в сервизите не разбирали и т.н. Ми за 1200-1500лв. заплата колко да очаква да разбират.Като почнат сервизните за вземат неговата заплата ще почнат да "разбират", пък като не му харесва сам да си оправя колата ако си мисли че не всеки може да е програмист, но всеки може да оправя коли, или пък ако мисли че е по-хубаво и по-лесно да си сервизен инженер.
И друго да ви кажа като отидете в сервиз , не с рогата, никой няма сметка да се кара с хората които ще ви оправят колата, те са там да ви помогнат а не да ви навредят и със сигурност някога може да им се удаде случай да ви подхлъзнат ако си го заслужавате. Народа е казал блага дума порти отваря...


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Гаранция на автомобили Фолксваген в България

Мнениеот dobrin » Сря 26 сеп 2018 12:56


Много правилно! И за да не съм голословен, ще дам два примера:

1. Относно гаранцията в официалните представителства. Купихме Пасат В7 на приятел от Порше София Юг - на три години, на 150 000 км., с Das Welt Auto гаранция 10 000 км или 6 месеца. На първия месец се появи шум от скоростната кутия. Диагностицираха я, признаха гаранцията и я смениха. Ремонт, който струва 10 000 лева, за автомобил, който беше платен 27 000 лева. Та какво беше за гаранцията в България?

2. Относно програмата 4+. Дойде време на моя Пасат Б7 да му се сменят ангренажен ремък, водна помпа, ролки и т.н. Направих си сметката, че ако сменя с алтернативни качествени части с отстъпка, ще ми излезе с около 250 лева по-евтино, отколкото по сервизната програма 4+. Само че тук има пълна гаранция на частите и ремонта, както и гаранция за мобилност за период от една година. Погледнах, до колкото имам достъп до това, което е монтирано, и навсякъде си има щампи ФВ. И ако теоретично някой спести и сложи калпава част, у кого е рестото после с ремонта? В тях естествено, защото трябва да признаят гаранцията.

Естествено, не всичко си заслужава да се купува от официалния представител. Чистачките например е безсмислено според мен - там няма гаранция и т.н. А едни чистачки на SWF, които се вграждат първоначално, са си по-евтини от оригиналните, при това с около 35-40 %. Въпрос на преценка е за тези консумативи, които не са толкова важни. Но аз лично реших с двигателя и ангренажния комплект да не правя компромис. Специално за маслото в сервизите на Порше винаги можеш да избереш оригиналното или Кастрол - винаги питат. Всеки решава сам. Оригинално масло, филтри, тампони и накладки аз купувам през онлайн магазина на клуба - цените са супер, качеството е гарантирано, а и имам възможност малко да се поизцапам докато си ги сменям сам.

На темата - гаранция на автомобилите ФВ си има в България, поне моят опит това показва.


Потребителски аватар
beboyan
Мнения: 303
Регистриран на: Сря 11 апр 2012 8:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Гаранция на автомобили Фолксваген в България

Мнениеот beboyan » Сря 07 ное 2018 22:49


Абсолютно искам да си обслужвам колите в официалните сервизи, но да гледам какво слагат и сменят. Не мога ли да гледам с тоя балкански манталитет, не благодаря. В Англия, в Нотингам във VW официалния сервиз имат прозрачна клетка и пейка с масичка и напитки. И двата пъти поисках да гледам. Седя си, гледам и си пия капучиното. Между другото цената за обслужването беше същата като в София.


Потребителски аватар
petko5
Мнения: 2926
Регистриран на: Сря 11 апр 2007 18:16
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ААМ
Местоположение: София-Белоградчик-Стара Загора

Re: Гаранция на автомобили Фолксваген в България

Мнениеот petko5 » Сря 14 ное 2018 21:34


silent написа:..... Ми за 1200-1500лв. заплата колко да очаква да разбират..


Не съм много съгласен с Вас и ще Ви кажа защо: :a045

Първо:
- На който не му харесва тази заплата, да отиде да копае картофи на Белчин..., да стане строителен работник, шофьор на тежкотоварна кола, ....и не само, има страшно много професии в които да се докаже, вместо да се занимава с ремонти на автомобили в Нелицензирани, камо ли в лицензирани сервизи !
Не става, да си смениш сам четирите гуми на автомобила, свещите...маслото на двигателя пред блока (за по старите автомобили) и да си повярваш че си СПЕЦ в ремонта на автомобили....., просто няма как да стане...... Всичко става с четене и учене, за съжаление !

Второ:
- Приемаш работата и почваш от нулата, работиш, учиш се, имаш желание....Най Вече , развиваш се в тази област и ако наистина си добър, оценяват те (Работодател, Клиенти) и продължаваш напред или правило първо !

Трети и немаловажна :
-"Рибата се вмирисва от към главата" или така наречената "Шуробаджанащина"... !

Пиша този пост от личен опит и нищо лично към никого :th_up

И за да не съм Оф или както там се казва на съвременен език, напълно подкрепям мнението на Добрин от миналата година :th_up

dobrin написа:Ако живеем с мисълта, че някой някъде вечно ще ни прецака, то по-добре да легнем и да не станем. Особено ми е умилително като се вярва на всякакви градски легенди. Не че няма маймуни по официалните сервизи, които крадат или са откровено некадърни.
......
Ако нещата не стават по този начин, има и легални методи да бъдат принудени да си свършат работата. Просто, преди да се научим да си търсим правата като на потребители, стана модерно да се оплакваме във Фейсбук и форумите, което в повечето случаи няма желания ефект, а създава едно илюзорно усещане за съпричастност. Не че е лошо да се сподели лош опит с даден сервиз, напротив. Но в повечето случаи на сервизът не му пука чак толкова много, освен ако случаят не е фрапиращ и не придобие лавинообразна популярност.
.......


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Гаранция на автомобили Фолксваген в България

Мнениеот silent » Чет 15 ное 2018 8:51


Ти се радвай че има някой да се мотае по сервизите макар и за тези пари...и пак що годе нещо да хваща инак ще чакаш по три месеца да ти сменят маслото или накладките..и като неси в час и не си въобще в тази сфера недей да се правиш на умен...в момента един прост геврекаджия получава повече от доктор...а сервизният техник или дори инженер дето му оправя камиона е по-ниско платен от него...а а ще дойде време в което лопатаджиите ще вземат повече от софтуеристите щото няма да има кой една канафка да изкопа ... всеки иска да е насухо на топло с бялата ризка химакалчето и фейсбука да работи...не можеш човек за "работа да хванеш тухла да вдигне" пък като мислиш че е много лесно оправяй си сам колата....всеки който е инвестирал в знания умения и опит иска да получава адекватно възнагражение....а това че в България всичко е наопаки е друг въпрос...


Потребителски аватар
petko5
Мнения: 2926
Регистриран на: Сря 11 апр 2007 18:16
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ААМ
Местоположение: София-Белоградчик-Стара Загора

Re: Гаранция на автомобили Фолксваген в България

Мнениеот petko5 » Чет 15 ное 2018 20:48


Г-жо/ Г-н silent, аз не се правя на умен, а просто констатирам факти и повярвайте ми, толкова много съм в "Час" във Вашата сфера, че ми се повръща... :wink

За финал:
....и 10 000 лева или евро да дадеш месечна заплата на Малоумника, той пак ще е Малоумник......
Желание за Учене и Себеусъвършенстване ....трябва, но като липсват, това няма как да стане.... :wink
Повярвайте ми, месечното възнаграждение ( Парите) вече не са проблем, а основния проблем е Ценза който имате... :wink
Имате ли Ценз, Желание за Учене и Себеусъвършенстване ...нещата се нареждат :th_up

Има е една приказка (лаф):
-"Като знам как станах инженер, ме е страх да отида на лекар..... "

Хубава и спокойна вечер :th_up :beer


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Гаранция на автомобили Фолксваген в България

Мнениеот silent » Нед 25 ное 2018 21:45


Ми айде дай ги ...ма и да ги имаш няма да ги дадеш щото работодателя вика бе що да ги давам все някакси ще изклинчим...и не не си в час...ама въобще...като даваш ще вземеш най квалифицираните ще имаш избор на кадри и ще предлагаш качествена услуга или продукт.....като не даваш вземаш квото се навие за без пари и предлагаш същото на посредствемо ниво....лъжеш мажеш и контрата е в такива като теб....това е...и да ..бг чорбаджията не иска да дава...може да си дава парите по курви и пиене за по хиляди евра бутилката но няма да плати на работниците си добри заплати..дори и да може ...


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3923
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: RE: Re: Гаранция на автомобили Фолксваген в България

Мнениеот joro_kem » Нед 25 ное 2018 22:33


silent написа:и да ..бг чорбаджията не иска да дава...може да си дава парите по курви и пиене за по хиляди евра бутилката но няма да плати на работниците си добри заплати..дори и да може ...

Не мисля, че това обобщение, е уместно.
п.п. съгласен съм с колегата Петко, че и 10 000 заплата да даваш на тъпанар, то той ще ги взима и това няма да го направи по-умен, нито по-лоялен.
.



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 38 госта