Гаранция на автомобили Фолксваген в България

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
Потребителски аватар
stefan4o
VW експерт
VW експерт
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990
Контакти:

Re: Гаранция на автомобили Фолксваген в България

Мнениеот stefan4o » Пон 26 ное 2018 7:42

Това обобщение важи за може би 95% от работодателите в България, за съжаление. Предпочитат инвестиция в нов Мерцедес вместо в кадри, които да му докарат пари за няколко мерцедеса.

Antonov.vw
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот Antonov.vw » Сря 09 яну 2019 15:39

Аз съм доволен от официалния сервиз на VW, ама не ми харесва, че искат мин. 83 лв. на час за да погледнат нещо за 10 мин. работа.

Потребителски аватар
stefan4o
VW експерт
VW експерт
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990
Контакти:

Мнениеот stefan4o » Чет 10 яну 2019 9:13

На часова ставка няма разбивка в минути. Всичко е в часове - дали час или 10 минути - цена за час, нормално.

Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Автомобил: VW Passat 35i
Двигател: PF 1989
Контакти:

Мнениеот К.Одаджийски » Чет 10 яну 2019 20:25

Който час между другото е 45 минути

Потребителски аватар
MANDISPAN
Автомобил: PASSAT B8
Двигател:

Мнениеот MANDISPAN » Вто 29 яну 2019 14:11

Привет на всички,
Купих новата каляска преди 2 месеца (с първа регистрация 05.2015), с удължена гаранция - 4 години и миналата седмица смених гаранционно ламбда сонда. Това се случва в Порше Изток. Преди да стигна до там, в Юг лееееекичко се "подведоха" и бяха решили, че лампата на чека ми свети, заради датчик на маслото. Накрая гаранционно си имам 2 сменени неща. Това е което мога за момента да споделя, от скромния си опит. След изтичане на гаранцията обаче, мисля да си избера друг сервиз, тъй цените не отговарят никога на нашия стандарт и са абсолщтно европеизирани. Поздрави на всички и хубав ден :flag_bulgaria

Потребителски аватар
dobrin
Rule Enforcer
Rule Enforcer
Автомобил: VW Golf MK2 GTI
Двигател: PB 112+
Контакти:

Мнениеот dobrin » Чет 28 мар 2019 12:07

Цените след 4-та година са доста по-приемливи, защото има т.нар. сервизни програми 4+. Колега например обслужи ДСГ кутия при тях на Пасат Б6 и му взеха 295 лева, което е доста добра цена за оригинални консумативи в официален сервиз с гаранция на труда и частите.

Потребителски аватар
MMX
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот MMX » Чет 28 мар 2019 17:05

PzKpfW написа:Специално при новите коли мога да ви кажа със сигурност няколко неща, които почти всички сервизи няма да направят (говоря за обслужване на Голф-6 и подобните на него коли), а именно: След развиване на масления филтър в чашката остават около 150-200гр. масло, което може да се махне оттам само чрез изсмукване. Преди развиване на масления филтър маслото вътре е много повече, и ако "майстора" е решил да източи маслото преди да смени филтрите имаме автоматично 300-400гр. отработено старо масло при налятото ново. Представете си какво става с него при лонг лайв пробег :mad...

Не разбрах за гаранционно обслужване ли говориш? Защото описаните неща се случват във всички сервизи - независимо дали ти правят безплатен гаранционен ремонт или плащаш повече или по-малко. Поне масло и филтри като сменям гледам да присъствам, защото маслото мога да проверя след смяната дали е бистро, но дали са сменили въздушен и горивен филтър не се знае. Я ще забрави, ще каже "ама трябваше ли" или просто ще реши, че сигурно е сменян предния път така че не го бърка да поработи още.

Потребителски аватар
PzKpfW
Автомобил: Golf
Двигател: CAYC
Контакти:

Мнениеот PzKpfW » Съб 13 апр 2019 16:33

MMX написа:Не разбрах за гаранционно обслужване ли говориш? Защото описаните неща се случват във всички сервизи - независимо дали ти правят безплатен гаранционен ремонт или плащаш повече или по-малко. Поне масло и филтри като сменям гледам да присъствам, защото маслото мога да проверя след смяната дали е бистро, но дали са сменили въздушен и горивен филтър не се знае. Я ще забрави, ще каже "ама трябваше ли" или просто ще реши, че сигурно е сменян предния път така че не го бърка да поработи още.

Не, в случая имам предвид как се процедира навсякъде, където се работи на нормовреме. Ако в сервиза ти обслужват колата така, както аз си обслужвам моята, цената би била доста различна и съответно много малко хора биха я платили...

Върни се в “Основен Volkswagen Форум”