Проверка по VIN номер

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
Потребителски аватар
Skruji
Мнения: 1146
Регистриран на: Пет 11 май 2007 16:40
Автомобил: Golf 6 Variant
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проверка по VIN номер

Мнениеот Skruji » Пон 28 авг 2017 15:32


Има вариант, колкото и фантастично да звучи, също както звучи твоето твърдение за триенето от базата данни, неподкрепено досега с нищо.
Пример: Купува я човек със сервиз или работещ в такъв, който човек си я обслужва при него, защото му е по-евтино, а в гаранционния срок не се появяват дефекти и колата въобще не ходи повече при дилъра. До скоро гаранцията на VW беше 2 години, в който срок е напълно възможно да не дефектира нищо, особено на по старите коли.
Каква кола караш ако не е тайна?




golfmk1
Low rider
Мнения: 5546
Регистриран на: Сря 12 ное 2008 8:31
Автомобил: OLD
Двигател: OTO
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА

Re: Проверка по VIN номер

Мнениеот golfmk1 » Пон 28 авг 2017 15:40


Същия цвят като на аватара ти е даже.Дилърите ги задължават дори маслото да се сменя при тях ако искат да имат гаранция.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проверка по VIN номер

Мнениеот VWGT » Пон 28 авг 2017 18:28


сещам се за още един вариант
доколкото знам, достъпът до този регистър върви с друг софтуер, за който се плащат такси.
Сега не знам как е, но за преди съм чувал че е имало дилъри, които не са си заплащали таксите и съответно не са имали достъп до регистъра. Съответно за продадените от тях коли може да няма записи в системата. Доколкото знам такова е било положението с Шкода и ЕТ. За фолксавагените купувани у нас 2000 година, дали има данни в регистъра на VAG или инфото е налично само в някви локални бази?
Триене на подобна информация от база данни попринцип не се прави. Още повече да се дава такъв достъп на крайни потебители. Това е принцип. Просто информацията никога не е влизала вътре.


nike1975
Мнения: 9
Регистриран на: Пон 25 апр 2011 21:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: софия

Re: Проверка по VIN номер

Мнениеот nike1975 » Пет 15 сеп 2017 16:59


Ако мога да се включа колеги. В началото на юли мои приятели ми докараха от Италия Пасат б6 2009г. Колата имаше целия набор от книжки включително и сервизната. В нея всичко беше водено до края на 2015г., като от интерес отидох в Порше юг след, като я регистрирах на мое име. Там по номера на шасито ми извадиха цялата сервизна история, като тя съвпадаше по дати с тази от книжката. Така, че ако е водена коректно независимо дали в Италия или в др. държава няма проблем да се види в последствие в България при представителя.


Потребителски аватар
KOKO ГЕОРГИЕВ
Мнения: 1110
Регистриран на: Вто 25 яну 2005 15:38
Автомобил: AUDI A8 4.2 Quattro + FORD Galaxy
Двигател: AUW 2001
Местоположение: София

Re: Проверка по VIN номер

Мнениеот KOKO ГЕОРГИЕВ » Съб 16 сеп 2017 12:11


И аз да се включа с една не особено приятна забележка. Автомобилът може да е с перфектна сервизна история, но с манипулиран и то сериозно километраж, като най-лошото е, че е пестено от смяна на масла, филтри и др. консумативи. Предаването на руснака Денис Рем нагледно показа и обясни как това е станало с италианско БМВ предлагано от немски официален дилър на марката! :confused
Дори и на враг не бих пожелал такъв автомобил с "перфектна сервизна история". Ключът към разгадаването на тайната се оказаха т.нар. "вторични белези". Един от най-старите и никога неостаряващ метод за преценка на пробега на автомобила! :th_up


iwanst
Мнения: 144
Регистриран на: Съб 21 май 2005 16:23
Автомобил:
Двигател:

Re: Проверка по VIN номер

Мнениеот iwanst » Пет 03 ное 2017 11:50


Аз от руснака съм доволен, като на пасат съм гледал историята и в Порше и се засичаше. Другата беше шкода от Италия и за нея нищо нямаше при руснака вкл. и от ремонтите в ЕТ,в ЕТ нищо за Италия, Порше ме отсвириха.


iliqbg
Мнения: 7
Регистриран на: Чет 25 апр 2013 15:49
Автомобил:
Двигател:

Re: Проверка по VIN номер

Мнениеот iliqbg » Пет 17 яну 2020 10:26


пичове, работя като програмист, отделно съм си купил passata от VW, върнат от лизинг и го проверих. Имат отдалечен сървър с база данни, и няма как да тръкат записи от там или да ги манипулират. То това да ни е да влезнете в компа и да преименувате папка. Историята е правилна и вярна :)
Дайте повече пари и я купете от официален сервиз да няма ядове. Вече 3 години карам и само наливам нафта и си свиркам. Колата ми е на 207 000км. Но и аз не правя компромиси и я обслужвам само във VW


Потребителски аватар
darknessevil
Мнения: 215
Регистриран на: Нед 13 май 2007 10:13
Автомобил: Passat B6 DSG 2009
Двигател: CBBB 170hp
Местоположение: София

Re: Проверка по VIN номер

Мнениеот darknessevil » Пет 17 яну 2020 11:54


А като си програмист - пропусна да видиш, че темата е замряла от 3 години насам.


Потребителски аватар
ru.rang
Мнения: 6
Регистриран на: Пон 17 фев 2020 20:09
Автомобил:
Двигател:

Re: Проверка по VIN номер

Мнениеот ru.rang » Чет 27 фев 2020 21:22


мен пък ми е чудно кой софтуер ползвавт точно във VW, ясно е, че едвали ще работи извън сървърите не VW, но някой ако знае ще ми е интересно


Потребителски аватар
vw_b6
Мнения: 8
Регистриран на: Съб 13 мар 2021 8:35
Автомобил: VW Passat variant
Двигател: CAYC 2010

Re: Проверка по VIN номер

Мнениеот vw_b6 » Нед 14 мар 2021 9:02


А имали изобщо такава услига примерно ако ида с вин номера да ми дадат пълна история за колата ( колата е 2010г. ) в Пловдив дали мога


tyhrh
Мнения: 45
Регистриран на: Чет 10 фев 2011 14:45
Автомобил: VW Golf 7 Business Edition R
Двигател: CRLB 2016
Местоположение: Пловдив

Re: Проверка по VIN номер

Мнениеот tyhrh » Нед 14 мар 2021 17:39


Аз писах на този руснак.(www.vag-price.ru) Платих към 10лв и ми изкара цялата история на колата. Всички рекламации,пробег от както е продадена.

Последна промяна от tyhrh на Пон 15 мар 2021 5:11, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Проверка по VIN номер

Мнениеот 777 » Нед 14 мар 2021 18:01


tyhrh написа:рекламаций

Ей това Й голяма драма. По-трудно от висша математика да му се хване идеята.


Потребителски аватар
stoi4o.d
Мнения: 3332
Регистриран на: Съб 27 фев 2010 17:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Проверка по VIN номер

Мнениеот stoi4o.d » Нед 14 мар 2021 18:49


vw_b6 написа:А имали изобщо такава услига примерно ако ида с вин номера да ми дадат пълна история за колата ( колата е 2010г. ) в Пловдив дали мога

аз бях скоро в ХААС Пловдив с вин, провериха я и ми казаха какви ремонти и части са сменяни при тях, нищо не ми взеха :c020 Все пак като и мине гаранцията, едва ли някой ходи там за обслужване или ремонти :Mr Green Fun


Потребителски аватар
kikata
Мнения: 534
Регистриран на: Съб 29 сеп 2007 20:57
Автомобил: vw passat b6
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Проверка по VIN номер

Мнениеот kikata » Сря 17 мар 2021 20:03


Колеги, мнение за този сайт :)
https://bg.vin-info.com/
някой ползвал ли го е за проверка на сервизна история, на автомобил внесен от чужбина ?


Потребителски аватар
System_error
Мнения: 137
Регистриран на: Чет 19 окт 2017 11:13
Автомобил: T4 Multivan 1998
Двигател: ACV
Местоположение: Силистра

Re: Проверка по VIN номер

Мнениеот System_error » Чет 18 мар 2021 9:54


За моята кола ми изкара данни, но от датата на първата регистрация в България. За да ги видя обаче, ще трябва да платя. :smile
Няма да го правя, най-малко защото пише, че е Caravelle :smile
Последно ползвах това:
https://partsouq.com/en/catalog/genuine ... Volkswagen
Извади ми доста инфо. За кола, купена от България не вади нищо.



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 35 госта