Проверка по VIN номер

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
Потребителски аватар
Skruji
Автомобил: Golf 6 Variant
Двигател:

Re: Проверка по VIN номер

Мнениеот Skruji » Пон 28 авг 2017 15:32

Има вариант, колкото и фантастично да звучи, също както звучи твоето твърдение за триенето от базата данни, неподкрепено досега с нищо.
Пример: Купува я човек със сервиз или работещ в такъв, който човек си я обслужва при него, защото му е по-евтино, а в гаранционния срок не се появяват дефекти и колата въобще не ходи повече при дилъра. До скоро гаранцията на VW беше 2 години, в който срок е напълно възможно да не дефектира нищо, особено на по старите коли.
Каква кола караш ако не е тайна?

golfmk1
Low rider
Автомобил: OLD
Двигател: OTO

Мнениеот golfmk1 » Пон 28 авг 2017 15:40

Същия цвят като на аватара ти е даже.Дилърите ги задължават дори маслото да се сменя при тях ако искат да имат гаранция.

Потребителски аватар
VWGT
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот VWGT » Пон 28 авг 2017 18:28

сещам се за още един вариант
доколкото знам, достъпът до този регистър върви с друг софтуер, за който се плащат такси.
Сега не знам как е, но за преди съм чувал че е имало дилъри, които не са си заплащали таксите и съответно не са имали достъп до регистъра. Съответно за продадените от тях коли може да няма записи в системата. Доколкото знам такова е било положението с Шкода и ЕТ. За фолксавагените купувани у нас 2000 година, дали има данни в регистъра на VAG или инфото е налично само в някви локални бази?
Триене на подобна информация от база данни попринцип не се прави. Още повече да се дава такъв достъп на крайни потебители. Това е принцип. Просто информацията никога не е влизала вътре.

nike1975
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот nike1975 » Пет 15 сеп 2017 16:59

Ако мога да се включа колеги. В началото на юли мои приятели ми докараха от Италия Пасат б6 2009г. Колата имаше целия набор от книжки включително и сервизната. В нея всичко беше водено до края на 2015г., като от интерес отидох в Порше юг след, като я регистрирах на мое име. Там по номера на шасито ми извадиха цялата сервизна история, като тя съвпадаше по дати с тази от книжката. Така, че ако е водена коректно независимо дали в Италия или в др. държава няма проблем да се види в последствие в България при представителя.

Потребителски аватар
KOKO ГЕОРГИЕВ
Автомобил: AUDI A8 4.2 Quattro + FORD Galaxy
Двигател: AUW 2001

Мнениеот KOKO ГЕОРГИЕВ » Съб 16 сеп 2017 12:11

И аз да се включа с една не особено приятна забележка. Автомобилът може да е с перфектна сервизна история, но с манипулиран и то сериозно километраж, като най-лошото е, че е пестено от смяна на масла, филтри и др. консумативи. Предаването на руснака Денис Рем нагледно показа и обясни как това е станало с италианско БМВ предлагано от немски официален дилър на марката! :confused
Дори и на враг не бих пожелал такъв автомобил с "перфектна сервизна история". Ключът към разгадаването на тайната се оказаха т.нар. "вторични белези". Един от най-старите и никога неостаряващ метод за преценка на пробега на автомобила! :th_up

iwanst
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот iwanst » Пет 03 ное 2017 11:50

Аз от руснака съм доволен, като на пасат съм гледал историята и в Порше и се засичаше. Другата беше шкода от Италия и за нея нищо нямаше при руснака вкл. и от ремонтите в ЕТ,в ЕТ нищо за Италия, Порше ме отсвириха.

Върни се в “Основен Volkswagen Форум”