Volkswagen Club Fest 2018

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
Blackpearl___
Мнения: 20
Регистриран на: Пет 30 яну 2009 21:51
Автомобил: Skoda Octavia MK3 vRS - 485hp
Двигател: EA888
Местоположение: Dobrich
Контакти:

Re: Volkswagen Club Fest 2018

Мнениеот Blackpearl___ » Сря 21 мар 2018 14:38


Да кажа и аз, не мислех да пиша, ама...
Към колегите които дават идеи и предложения
Колеги, давате предложения, извинете ме предварително за коментара, но вие самите не сте (явно) обиколили и обърнали внимание на всички коли в залата.
Нормално е, фалве фест, всеки си е с някакъв култ към 4ки и тн.
Ако бяхте обиколили, щяхте да видите всичко, за което давате предложения.
Още нещо: Въпрос на избор.
Аз от 3 години (като отговарящ за колите на Шкода Форум) , винаги съм правил табелки на които сме написали цялата информация, а отгоре слагам и шрифт и логото на събитието, долу нашето лого и си пише: Шкода Форум представя.....
(Елементарно е, всеки си сваля VOLKSWAGEN CLUB FEST 2018, боцва си го и отдолу си пише всичко по колата. Хем красиво, хем естетически е издържано. Ламинира го и е готов.)
Добрин винаги е бил отворен за идеи и никога не ме е спъвал. Благодаря му за което!
IMG_4282.jpg

IMG_4286.jpg


От снимката се вижда- табелка, графика за конете, че без нея .....само ще ми подминават колата.
Отзад е телевизор, на който вървяха ускоренията. Явно, колегите са пропуснали. Даже, в Неделя си пуснахме ЦСКА-Левски :) .
Забелязахте ли на Роската (NIGHT_WALKER) тениската. Евала, Роска!
Всеки, който има идея е свободен да я изпълни.
Да, ние сме гости, ако всеки почне да си прави различни листи- не е хубаво, съгласен съм.
Но, който има желание, говори, съгласува, аз лично никога не съм срешнал негативизъм и отпор.
За ТАБЛЕТ: Говорил съм и съм мислил още преди 3 години.
- трябва поставка, трябва и тази поставка задължително да е укрепена(иначе, хората минават, ще я бутнат и ще драсне колата), я хваната на гумата (под нея- колата да стъпи) или отдолу да е с 2но подлешящо.
- ток и прочие ( на колите в средна редица, какво правим? Външни зарядни всичките? Как ще се опазят таблетите?)

На нашето ТВ, бях си докарал работния лаптоп- като му сложихме 5 клипа да върти на ТВто и почна да сече. Малееше лаптопа, а не е слаб. Оставихме само ускоренията и си беше ОК.
Бричката идва, снимахме се, прави си видео на тях и тн.
Аз лично, винаги правя листите за хората. Защото 80% от посетителите не могат (без да се обижда никой) да оценят колата и да видят малките детайли , които я правят индивидуална и прочие.
Знам, че хората на такива мероприятия и съм го споделял и на Спас и Добрин, гледат 2 неща:
-Джантата бате/ да е тръшната колата и коне да има....Глей, глей ко става.
Ако не ми беше динографиката с 485 коня, мога да кажа, че поне 60% от хората които се спряха, видяха и се зачудиха и им става интересно, нямаше да се спрат а щяха да подминат.
А , какво се получава. Минават, поглеждат: Ъъъъ, Шкода.... А, бате виж- 485 коня..., малееее. Я да прочетем ко има.
Я, има и телевизор? Бате, виж- ускорения....От 100 до 200 ги прави за 7.1секунди....баси тупалката.




vasilii_zaicev3
Мнения: 22
Регистриран на: Пет 07 юни 2013 20:18
Автомобил:
Двигател:

Re: Volkswagen Club Fest 2018

Мнениеот vasilii_zaicev3 » Сря 21 мар 2018 15:28


Може да се измисли как да стане.Аз също имах и на хартия и на таблета вътре в колата клипчета вървяха нонстоп. И хората гледаха просто давам предложение ние двамата с клипчета и 10 коли с презентации не са достатъчни винаги има начин това да стане но аз смятам че желанието от страна на участниците не е достатъчно.Не може да чакаме всичко от организаторите все пак това събитие е за нас самите любителите на марката


Blackpearl___
Мнения: 20
Регистриран на: Пет 30 яну 2009 21:51
Автомобил: Skoda Octavia MK3 vRS - 485hp
Двигател: EA888
Местоположение: Dobrich
Контакти:

Re: Volkswagen Club Fest 2018

Мнениеот Blackpearl___ » Сря 21 мар 2018 15:40


E, аз горе какво казах.
Всеки може да прояви креативност.
По-миналата година имаше участник от Черна Гора (ако не се лъжа) с Голф 1ка (червена). Човекът си беше направил РОЛЕР винил (и ние имаме такъв - струва не повече от 50на лева) и си го беше направил със снимки на развитието на проекта: реставрация, боядисване, тунинг и тн.
Той не заема място, не тежи, разпъваш го и си готов. После се прибира.
Не можах да намеря снимката, за това ще пусна нашия, да се види какво представлява.
IMG_0892.jpg

Оп, намерих я:
12670885_1037936199605274_4140162461956966822_n.jpg

Последна промяна от Blackpearl___ на Сря 21 мар 2018 15:48, променено общо 3 пъти.


Потребителски аватар
darknessevil
Мнения: 215
Регистриран на: Нед 13 май 2007 10:13
Автомобил: Passat B6 DSG 2009
Двигател: CBBB 170hp
Местоположение: София

Re: Volkswagen Club Fest 2018

Мнениеот darknessevil » Сря 21 мар 2018 15:43


Аз също имам предложение, касаещо участниците на феста ... ами лично аз не ги различавах от останалите в тълпата. Хубаво е да има отличителен "белег" - я бадж, я тениска ... нещо, което да ме наведе на мисълта, че този човек е собственик на въпросния автомобил и вложил труда си. И тези отличителни знаци да са еднакви за всички, а не плод на собственото въображение на даден участник. :th_up


vasilii_zaicev3
Мнения: 22
Регистриран на: Пет 07 юни 2013 20:18
Автомобил:
Двигател:

Re: Volkswagen Club Fest 2018

Мнениеот vasilii_zaicev3 » Сря 21 мар 2018 15:46


Съгласен съм аз си сглбих един бадж в бързината с логото на феста и пропуска на събитието но ако са еднакви ще е 300 пъти по добре


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Volkswagen Club Fest 2018

Мнениеот dobrin » Сря 21 мар 2018 17:31


Винаги сме подкрепяли собствениците на автомобилите в желанието им да ги представят по уникален начин. На никого не сме отказали реализиране на идея, защото всички предложения са добре дошли.

Добре дошли са и нови попълнения в екипа на нашия клуб. Наш, защото е на всички нас - феновете на ФВ. Всяка една идея може да бъде реализирана много по-лесно, ако станете част от клуба, а по този начин и част от организацията на Фолксваген Клуб Фест, събора на Калояново, Узана и т.н. Ето :arrow как.

Имайте предвид, че всички полезни идеи, които давате тук, ще бъдат обсъдени и при възможност реализирани.


Потребителски аватар
bbboiko2004
Мнения: 4182
Регистриран на: Пон 20 фев 2006 21:19
Автомобил: VW Polo 2f
Двигател: 3f - 1993

Re: Volkswagen Club Fest 2018

Мнениеот bbboiko2004 » Сря 21 мар 2018 17:50


pe6kata написа:Нима някой си въобразява, че масовката може да оцени обективно и истински даден автомобил.
Тия класации водят само до интриги.
Много участници се вземат прекалено насериозно , вместо да се забавляват.


Не мога да го кажа по добре :beer


Потребителски аватар
ostavime
Мнения: 555
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 19:40
Автомобил: Мазда
Двигател:
Местоположение: София

Re: Volkswagen Club Fest 2018

Мнениеот ostavime » Сря 21 мар 2018 22:34


Браво за ентусиазма, подготовката, организацията и изпълнението на събитието. Не съм с VW повече от 5 години, но продължавам да посещавам мероприятията.
Пожелавам повече участници през следващи години. И нека журито бъде от хора, които разбират от автомобили, а не от зяпачи (като мен). ;)
Факт е, че информацията за някои от автомобилите не беше достатъчна.
Успех.

П.С. Ценете чуждото мнение различно от вашето и надейте да си мерите пишките. :)


vasilii_zaicev3
Мнения: 22
Регистриран на: Пет 07 юни 2013 20:18
Автомобил:
Двигател:

Re: Volkswagen Club Fest 2018

Мнениеот vasilii_zaicev3 » Сря 21 мар 2018 22:52


Обективната оценка без категории е невъзможна просто няма как,колите са толкова различни една от друга че сравнението е безсмислено да речем голф 4 кънтри с какво да го сравниш при условие че такава модификация няма произведена. Всяка една кола си е едно произведение , категориите решават до някъде тези спорове (като нямам предвид оценката на публиката, нека си гласува всеки за това което му харесва ) но като участници ако сме разделени дори ще е по интересно. Понеже правилата са такива че може да се участва само веднъж с дадена кола вече няма как да го направя аз отново с моята ,бих се опитал да помогна с идей и организация с каквото мога за напред да бъде по интересно за всички


Потребителски аватар
OvivO
Мнения: 422
Регистриран на: Нед 18 май 2008 20:53
Автомобил: какъвто си искам
Двигател: с който си искам
Местоположение: София

Re: Volkswagen Club Fest 2018

Мнениеот OvivO » Сря 21 мар 2018 23:37


Феста беше екстра!
Фолксваген имат богата история и си я уважават.
От хипарския VW Bus до последния, който ще е електричка - не съм го виждал още на живо :)
Бийтъл го правят над 70 години и не сбъркаха, че го възродиха.
Кюбел колата - Хитлер се е возил в такава в някои случаи, години след това я възраждат, няма да се изненадам, ако скоро не направят и нов Кюбел, ще е яко за тропическите страни :)
Поздраления и за хората, които са участвали активно, не само като посетители!


Потребителски аватар
ShoGo_GTI
Мнения: 1059
Регистриран на: Вто 27 фев 2007 9:41
Автомобил: 18Т 2002 VW GOLF GTI EXCLUSIVE
Двигател: AUQ 180
Местоположение: Добрич
Контакти:

Re: Volkswagen Club Fest 2018

Мнениеот ShoGo_GTI » Чет 22 мар 2018 23:34


Адмирации към всички виновни феста да се състои (организатори участници фенове). За 5ти или 6ти път се качвам в колата в 3 сутринта изминавам над 500км и пристигам в неделя за няколко часа и след това отново изминавам пътя до Добрич на обратно с усмивка на лице и отново всичко си беше на ниво. Видях страхотни коли и такива, които не бях виждал на живо и бях приятно изненадан. :bowdown :bowdown :bowdown :love.vwclub

пс: до година ако съм жив и здрав пак ще дойда :)


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2111
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Volkswagen Club Fest 2018

Мнениеот Petrolhead » Пет 23 мар 2018 11:48


имаше интресни коли. особенно румънските бяха на ниво, ама трябваше да се загледа човек.
личното ми мнение, че 2рото място на сивото ауди и то му е много. аз друго освен джанти, окачване и лепенки не видях. докато едната румънска 3ка повече от половин час намирахме тунинг по нея. :)


Потребителски аватар
NIGHT^WALKER
Мнения: 63
Регистриран на: Вто 24 юни 2008 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Volkswagen Club Fest 2018

Мнениеот NIGHT^WALKER » Пет 23 мар 2018 14:51


Е как да намериш, виждал ли си стокова такава 6-ца, че да я сравниш. Не съм участвал за място, ама с такива изказвания, ще гледате само голф 3-ки и 4-ки. Както я виждаш тая стокова 6-ца която има само джанти и окачване, тунинга и струва колкото на всички румънци голф 3-ките.


Потребителски аватар
Johnsword
Мнения: 478
Регистриран на: Сря 11 сеп 2013 19:52
Автомобил: Passat B3
Двигател: 1.8 RP1991
Местоположение: Монтана Баце

Re: Volkswagen Club Fest 2018

Мнениеот Johnsword » Пет 23 мар 2018 15:23


Попринцип феста не е с цел мерене на п**ки, а с цел запознанство с всички фенове на марката и да се види нещо по нестандартно, което не може да се види по улиците. Аз лично видях такива коли, които никога не бях виждал в такова състояние.. например костенурките и първите транспортери. Аз и приятелката ми се забавлявахме и беше интересно. Имаше и тунинговани коли, имаше и ОЕМ изпипани до последното болтче, които ми грабнаха най-много интереса. Запознах се също така и с много печени колеги от форума.. и 2та дни бях на 90% плътно до колата ми и мога да кажа,че съм очарован от феста. Присъствам за 3та година и всяка година има по нещо различно и интересно. Поздравления и успех!


Потребителски аватар
NIGHT^WALKER
Мнения: 63
Регистриран на: Вто 24 юни 2008 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Volkswagen Club Fest 2018

Мнениеот NIGHT^WALKER » Пет 23 мар 2018 15:28


Аз съм на същото мнение, все пак не е тунинг събор, а и моята идея също беше да се видя с познати и непознати хора, които имат една страст - ВАГ автомобили. Но ме дразнят изказвания като на колегата по-горе, то вярно че все има "хейт" ама поне малко да вземе да се ограничи, защото нищо не се постига в противен случай.



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта