Volkswagen Club Fest 2018

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Volkswagen Club Fest 2018

Мнениеот Курт Деликуртев » Пет 23 мар 2018 19:48


Приятели, не е добре да се карате, кво делите не мога да разбера!

А всъщност гвоздеят на Фест 2018 бе онова грозно кюбелче Volkswagen 181 Think, дето е като ламаринена табакера! Това е колата, за която си струва да се говори!

Кола легенда! :love.vwclub

Последна промяна от Курт Деликуртев на Пон 26 мар 2018 19:04, променено общо 1 път.




vasilii_zaicev3
Мнения: 22
Регистриран на: Пет 07 юни 2013 20:18
Автомобил:
Двигател:

Re: Volkswagen Club Fest 2018

Мнениеот vasilii_zaicev3 » Пет 23 мар 2018 21:36


Явно спорове ще има винаги.Момчета : Бричката е пуснал клипчето от феста дайте да се изкефим още веднъж на тези прекрасни коли и .....ЖИВИ И ЗДРАВИ


Потребителски аватар
IvanMan
джедай
джедай
Мнения: 10401
Регистриран на: Пон 23 май 2005 15:12
Автомобил: Golf 7 TDI Estate BlueMotion
Двигател: CRLB
Местоположение: София

Re: Volkswagen Club Fest 2018

Мнениеот IvanMan » Пет 23 мар 2018 21:46




IvoGiev
Мнения: 41
Регистриран на: Чет 21 юли 2011 18:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Volkswagen Club Fest 2018

Мнениеот IvoGiev » Пон 26 мар 2018 14:24


Имам предложение към организаторите, нека и другите колеги да споделят дали им се струва смислено:
Ок, има гласуване на публиката което е адски субективно, но и което както виждате представлява немалък интерес.
Не може ли в отделна урна или по друг начин да могат да гласуват само хората излагащи автомобили в залата? Една такава класация би била много по-обективна и интересна според мен.
Факт е че и ние не вникваме в детайли за съседните коли или поне не всички, но със сигурност класация между участниците ще е много по-истинска от тази на случайните посетители.


Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: Volkswagen Club Fest 2018

Мнениеот pe6kata » Пон 26 мар 2018 17:35


IvoGiev написа:.
Не може ли в отделна урна или по друг начин да могат да гласуват само хората излагащи автомобили в залата? Една такава класация би била много по-обективна и интересна според мен.
Факт е че и ние не вникваме в детайли за съседните коли или поне не всички, но със сигурност класация между участниците ще е много по-истинска от тази на случайните посетители.


много ми е интересно на каква база и критерии ще се стъпи, за да се оценя педантично реставриран 50+ годишен бийтъл или Т2-ка , с тунингована голф 4-ка :eek

и за какво въобще би била необходима подобна класация, освен още повече интриги?


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Volkswagen Club Fest 2018

Мнениеот Курт Деликуртев » Пон 26 мар 2018 18:07


pe6kata написа: ... много ми е интересно на каква база и критерии ще се стъпи, за да се оценя педантично реставриран 50+ годишен бийтъл или Т2-ка , с тунингована голф 4-ка :eek


Просто е, трябва да има две категории, олдтаймери да речем до 1980 година и всички останали! Или олдтаймери и тунинг-автомобили!


Потребителски аватар
Vidol Nikolov
Мнения: 2148
Регистриран на: Чет 22 яну 2009 12:22
Автомобил: Jetta 1.6
Двигател: PN
Местоположение: ---

Re: Volkswagen Club Fest 2018

Мнениеот Vidol Nikolov » Пон 26 мар 2018 18:15


Няма как да бъдат обективни собствениците, всеки си има его и си хвали магарето. Публиката е най-меродавна. Да, никой не е ескперт сред масовия посетител, това са хора фенове. Винаги ще има сърдити и недоволни. Ходил съм на 2 феста, винаги са ми харесвали всички коли, но и аз като останалите съм си имал любими. Вкус приятел няма.


vasilii_zaicev3
Мнения: 22
Регистриран на: Пет 07 юни 2013 20:18
Автомобил:
Двигател:

Re: Volkswagen Club Fest 2018

Мнениеот vasilii_zaicev3 » Пон 26 мар 2018 21:44


Много лесно може да стане с няколко категории да кажем примерно: ретро до ерата на голф,след това голф 1,2,3 после 4,5,6....съответно и другите модели които са същите години .Хубаво е да има категори тунинг(интериор и екстериор) , озвучаване (spl и sq),силов тунинг,цялостен тунинг,най атрактивен автомобил,категория въздушно окачване (както се вижда те стават повече и повече) и разбира се нещо като unlimit защото има всеки път много коли които са бюджет много хиляди лева и малко участници могат да си го позволят.като оценката за тези категории може да се дава от жури няколко човека които са от клуба и са навътре в тези материй ще оценят обективно нещата ,а пък гласуването за автомобил на публиката да си остане хората да си гласуват за каквото си искат.ТОВА СА ПРОСТО ПРЕДЛОЖЕНИЯ от моя страна но не ми се струва трудно да се осъществи подобен тип оценяване и категоризиране. И най вече според мен ще се увеличи броя на участниците защото всеки ще се постарае повече и повече който каквото и да казва това е вид състезание и ние се стремим да покажем какво можем а дали някой ще го оцени е въпрос на гледна точка.


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Volkswagen Club Fest 2018

Мнениеот vucata » Пон 26 мар 2018 22:25


За какво са тия категории? Още пари? Които реално няма как да се съберат! Нали се сещате, че едно такова мероприятие няма как да се организира, че да угоди на всички посетители. Избират се 20 коли и това е! Знаете ли как се намират поне 3 Т1ци, Т2ки, Т3, Голф1, Голф2, Голф 3 и така нататък. За да има гласуване на такава схема дет мислите, трябва да има и КОЛИ. Мислите си, че това е да видиш на некок булевард неква Голф3ка и да я поканиш на феста.... Жалки сте!
Аудиторията е такава. Директно казано ВИЕ СТЕ СИ ВИНОВНИ. Никой не е каран на сила да гласува за 4ката! И спрете с тоя тъп хейт. Излагате се като кифли пред Стенс, Ауди форум, Шкода форум и така нататък. Имали сте възможност да си платите мижававата такса и да имате претенции на събиране на клуба преди феста! Сега мрънкате като лелички! Такъв е живота и трябва да се съгласите с мнението на колегите посетили събитието и дали своя глас!


vasilii_zaicev3
Мнения: 22
Регистриран на: Пет 07 юни 2013 20:18
Автомобил:
Двигател:

Re: Volkswagen Club Fest 2018

Мнениеот vasilii_zaicev3 » Пон 26 мар 2018 22:48


Виж колега бях участник тази година и видях всички тези коли които казваш че едва се намират още повече никой не говори тук за пари става въпрос че всеки участник получи грамота за участие,какво пречи на нея да пише и категорията просто една подробност която не струва нищо ,а и всяка година откакто има фест и събор тези коли които споменаваш че със зор се намират са там . Както казах това е предложение както казах и не мисля че се излагам,тук става въпрос всички ние да попълним пропуските в даденото събитие за да може догодина да е по интересно за всички.


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Volkswagen Club Fest 2018

Мнениеот vucata » Пон 26 мар 2018 22:56


Нали се сещаш, че за да се гласува по категория, то трябва да има минимум 3 коли от дадения модел? Аджеба кажи ми къде ще се съберат толкова, и най-вече от къде ще се намерят?


vasilii_zaicev3
Мнения: 22
Регистриран на: Пет 07 юни 2013 20:18
Автомобил:
Двигател:

Re: Volkswagen Club Fest 2018

Мнениеот vasilii_zaicev3 » Пон 26 мар 2018 23:04


Да сещам се все по три коли от даден клас ще има а и е редно да има някакво разделение според мен. И пак ти казвам просто предложение . Има си управа на клуба и те решават тези неща ако имах възможност да променя нещо бих го направил.


Blackpearl___
Мнения: 20
Регистриран на: Пет 30 яну 2009 21:51
Автомобил: Skoda Octavia MK3 vRS - 485hp
Двигател: EA888
Местоположение: Dobrich
Контакти:

Re: Volkswagen Club Fest 2018

Мнениеот Blackpearl___ » Вто 27 мар 2018 13:15


Фестът е мероприятие (изложение) на което трябва да се съберем, да обменим опит и да гледаме хубави автомобили.
Както обичам да казвам, място, където хората имат сходни интереси с моите. Предпочитам да съм там, отколкото по кафетата и дискотеките.
Лично мнение , да не се превръща феста в състезание. Повече категории, означава повече ....(разбирате ме).
Колкото по-малко "състезателен" характер има, толкова по-добре. Всеки си цени колата, всеки знае какъв труд е положил и какво му е коствало да я направи. Дали тунинг, дали реставрация и тн. На фона на това, че масовия посетител не може да оцени тези факти, само ще има повече разочаровани колеги и повече коментари и дискусии след това. (Защо този, защо не онзи).
Никога не съм бил привърженик на "анонимното" гласуване. Всеки с роднините, познатите и фейса гърми 2дни.


vasilii_zaicev3
Мнения: 22
Регистриран на: Пет 07 юни 2013 20:18
Автомобил:
Двигател:

Re: Volkswagen Club Fest 2018

Мнениеот vasilii_zaicev3 » Вто 27 мар 2018 13:38


Съгласен съм с теб феста е за това но по този начин не се различава от събора на крушунските водопади или Узана с тази разлика че е на открито пак се събираме пак обменяме информация и разглеждаме коли.нека е по разчупено по различно по интересно . АЗ ЛИЧНО ТОВА МИСЛЯ


Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: Volkswagen Club Fest 2018

Мнениеот pe6kata » Вто 27 мар 2018 23:25


Много отдавна стана ясно какво мислиш, не мислиш ли?



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 31 госта