Уплътнение на корите на вратите

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
Потребителски аватар
faint
Мнения: 704
Регистриран на: Вто 23 май 2006 23:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Уплътнение на корите на вратите

Мнениеот faint » Пет 22 юни 2007 19:14


Четох, четох.. начетох се на противопоказни мнения. В крайна сметка най-доброто нещо да накарам тия пущини да спрат да скърцат какво е ?
Чета с уплътнение за прозорци - ха веднага казват че не вършело работа.. не знам с какво да ги подкарам вече.. някой правил ли го е и да има ефект ?




Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот dobrin » Пет 22 юни 2007 21:15


Доколкото аз съм чел и чувал, скърцането спира като се посмажат с някакви силиконови мазила за запазване на уплътнения, ама от къде нямам идея. Май ги има на някои бензиностанции, или магазини за автокозметика. А пък в Автобилд имаше статия за това... Къде какво да се направи, за да спре скърцането.


Потребителски аватар
DAXC
Мнения: 1219
Регистриран на: Съб 29 апр 2006 13:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Свищов

Мнениеот DAXC » Пет 22 юни 2007 23:06


dobrinb написа:Доколкото аз съм чел и чувал, скърцането спира като се посмажат с някакви силиконови мазила за запазване на уплътнения, ама от къде нямам идея. Май ги има на някои бензиностанции, или магазини за автокозметика. А пък в Автобилд имаше статия за това... Къде какво да се направи, за да спре скърцането.

Какво описваха в статията?


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот dobrin » Пет 22 юни 2007 23:18


:gruebel :dontknow:


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Мнениеот Rabbit_TDI » Съб 23 юни 2007 10:30


Силконовите мазила/се си мисля че вазелин,парафин и глицерин вършат подобна работа или спрей за смазване на ключалки/.Другото е със специални лепкащи се уплътнения-лошото на тия за прозорци е че шума спилра/о чудо/ ,ама след месец-два по дупките се разместват и пак същото :cry: Скърцането обаче идва основно от втулката дето е на палеца на купето към който се затваря вратата/отвън му навий изолирбанд,намажи го с грес и вкарай обилно грес отвътре/,същото нещо важи и за палците на сгъващите се седалки,другия шумник е касетофона щото лопа в таблото.


Потребителски аватар
faint
Мнения: 704
Регистриран на: Вто 23 май 2006 23:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Мнениеот faint » Съб 23 юни 2007 12:45


в момента скърцането ми идва основно от корите. свалял съм ги всичките и съм карал да тест така и нямаше нищо.. даже ми се искаше така да си карам :evil:


Потребителски аватар
jafara
Мнения: 949
Регистриран на: Нед 14 май 2006 21:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот jafara » Нед 24 юни 2007 23:35


Мойте ги мазаха с няква пак такава смазка .... уш била за скърцане амаа не помага .... и при мен скърца стабилно ... и аз търся решение но мисля че трябва да се оплътни с специален материал .... и аз не го знам и тия дни ще питам и ще пиша мисля че с някаква вата или нешо такова :roll:


Потребителски аватар
Stefan
R.I.P Madcap
Мнения: 18394
Регистриран на: Пет 16 сеп 2005 8:50
Автомобил: VW mk1 Cabrio VW mk2 Black Betty
Двигател:
Местоположение: Чепеларе/Пампорово

Мнениеот Stefan » Пон 25 юни 2007 7:25


По нашите разбити пътища, нищо не помага. Супер стегнати коли - нов внос, след два месеца каране в България почват също да скърцат :dontknow:


Потребителски аватар
zaro
Мнения: 2035
Регистриран на: Сря 19 яну 2005 10:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот zaro » Пон 25 юни 2007 9:14


Stefan написа:По нашите разбити пътища, нищо не помага. Супер стегнати коли - нов внос, след два месеца каране в България почват също да скърцат :dontknow:

Моята се разскърца за 4 месеца. Скърцат и корите. бесен съм.
Като я взех нямаше грам звук. Ама тея разбити пътища ме съсипаха. За мераклиите - един познат имаше венто и постоянно го разглабяше и тъпчеше с дунапрени и такива за прозорци уплътнения. Но и това е временно. :roll:


Потребителски аватар
K22
Мнения: 1978
Регистриран на: Пон 19 юни 2006 9:18
Автомобил: НИСАН Х ТРЕЙЛ
Двигател: 2200 Д 2005
Местоположение: Плевен

Мнениеот K22 » Пон 25 юни 2007 14:12


кво е това скърцане с тези нови коли и то на корите на вратите?Това да не са Кадети?На мен ми скърцаше една пластмаса в дясно под таблото и след като стегнах винтовете всичко изчезна.


Потребителски аватар
maistora_1
Мнения: 1325
Регистриран на: Пон 01 авг 2005 2:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот maistora_1 » Пон 25 юни 2007 18:16


аз мисля да си напръскам м/у кората и вратата с :
Изображение
защото съдържа следното: Fully - synthetic creep oil with PTFE
и издържа във времето и не се отмива от вода.


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Мнениеот Rabbit_TDI » Пон 25 юни 2007 19:07


K22 написа:кво е това скърцане с тези нови коли и то на корите на вратите?Това да не са Кадети?На мен ми скърцаше една пластмаса в дясно под таблото и след като стегнах винтовете всичко изчезна.

На кума ми чисто ново Берлинго се разскърца след 20-30к километри.Верно положението не е нтърпимо като в Голф ,ама на там отиват нещата.


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Мнениеот Rabbit_TDI » Пон 25 юни 2007 19:07


maistora_1 написа:аз мисля да си напръскам м/у кората и вратата с :
Изображение
защото съдържа следното: Fully - synthetic creep oil with PTFE
и издържа във времето и не се отмива от вода.

От каде може да се купи,срещу колко и да споделиш ефекта.


Потребителски аватар
Jerom
Мнения: 2703
Регистриран на: Пон 29 ное 2004 10:45
Автомобил: Golf II
Двигател: RF
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Jerom » Пон 25 юни 2007 22:34


На мен па нищо не ми скърца :lol: музиката на мах и само ламарини дранчат :twisted:


Потребителски аватар
Dobromirski
Мнения: 1582
Регистриран на: Нед 31 дек 2006 10:12
Автомобил: Seat Leon
Двигател: ARL 150+ hp
Местоположение: Плевен
Контакти:

Мнениеот Dobromirski » Вто 26 юни 2007 7:09


Спреят от снимката съдържа тефлон. НЕ върши никаква работа изпробвал съм го , дадох почти 20 кинта и така седи захвърлен в гаража.Имам Рав4-ка, японците са забравили шумоизолацията когато са я правили :twisted: .Разглабане до ламарина ВСИЧКО. Тъй като смятам, че дънапрена се протърква използвах подово за ламинат (има 5 и 3мм), кафлекс на листове и вата за матраци.Кафлекса се "постиля" под всички кори, той е изключително модолен и поема всякакви фуги. Там където луфтовете са минимални използвах подовото. Отделно на ВСЯКА щипка със замби се изрязват и подлагат шайби от подовото (по двае за всяка щипка, една от към страната на метала и една откъм страната на пластмасите) За съжаление не съм минал повече от 10 000 Км след това, но твърдя, че няма грам скърцане и тропане. :wink:



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта