VR6 срещу АБФ- впечатления?

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
Потребителски аватар
neon
Мнения: 1796
Регистриран на: Вто 04 апр 2006 21:38
Автомобил: S3
Двигател: BAM
Местоположение: София

Re: VR6 срещу АБФ- впечатления?

Мнениеот neon » Пет 01 юли 2011 9:57


И тая тема отдавна е за ключ,ама..... :не:




Потребителски аватар
dani90
Мнения: 307
Регистриран на: Пон 03 май 2010 18:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: VR6 срещу АБФ- впечатления?

Мнениеот dani90 » Пет 01 юли 2011 11:03


Които спомена , че знае колата преди да доиде при , аз мога да ти кажа че от тогава до сега се мина доста време и нищо не е както преди.Не гледай преди какво е било.

Добре бе остави ги тия книжки , какво пише там.В книжката може да пише , че един ВР6 дигна до 100 за 8 секунди , а масово явление е да ги дигат за 9.

Дори би ми било интересно да се заформи някаква дискусия/спор , а вие едно и също си дъвчете .. по книжка му дават еди колко си...

Така да го кажа .. много се съмнявам да има повече от едни 10-15% с абф в форума които да са в състоянието на моя.


Потребителски аватар
yoan4o
магистрален бандит
Мнения: 4765
Регистриран на: Чет 21 авг 2008 16:21
Автомобил: 2018 Arteon R 335 + 2017 e-Up
Двигател: Много газ и всичко ток
Местоположение: София

Re: VR6 срещу АБФ- впечатления?

Мнениеот yoan4o » Пет 01 юли 2011 11:13


dani90 написа:Които спомена , че знае колата преди да доиде при , аз мога да ти кажа че от тогава до сега се мина доста време и нищо не е както преди.Не гледай преди какво е било.

Добре бе остави ги тия книжки , какво пише там.В книжката може да пише , че един ВР6 дигна до 100 за 8 секунди , а масово явление е да ги дигат за 9.

Дори би ми било интересно да се заформи някаква дискусия/спор , а вие едно и също си дъвчете .. по книжка му дават еди колко си...

Така да го кажа .. много се съмнявам да има повече от едни 10-15% с абф в форума които да са в състоянието на моя.


Тука вече съм съгласен с написаното, въпреки че искам да ви кажа още нещо интересно.

По книжка ВР6 2,8 на Голф 3 го дават 7,6-7,8 от 0-100км.ч.
Същите данни ги дават и за Голф 4 - 1,8T 180 фабр. магарета.
АБФ-а е над 8сек., гарантирам.
Зет ми има такъв Голф 4 и ги замерихме.
На абсолютен кантар сме. Моя Голф въпреки, че все още не съм му наясно със точното състояние на ДВГ, понеже не е основно отварян оставя сток АБФ точка... mhihi и си прави 100-тина км. за около 8сек.

И понеже темата много се разводни ето какво показват даннити при сток вариянти.
ВР6 на Голф 3 :arrow: http://cars.radosi.com/index.php?a=12&b ... 74%20Hp%29
АБФ на Голф 3 :arrow: http://cars.radosi.com/index.php?a=12&b ... 50%20Hp%29

Искам да обърнет внимане на графата със смесените разходи! mhihi
Това е положението.


Потребителски аватар
dani90
Мнения: 307
Регистриран на: Пон 03 май 2010 18:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: VR6 срещу АБФ- впечатления?

Мнениеот dani90 » Пет 01 юли 2011 11:27


Само погледнах с какво гориво са карани колите , 95 , ето от тука идва по литър разлика нагоре в сравнение с този които си карам аз 95 макс моушън.

С 95 на лукоил колата харчи 17!!.

Понеже и това е от голямо значение , каде зареждате ??? На кои бензиностанци?


Потребителски аватар
Buxpo
Мнения: 145
Регистриран на: Съб 06 фев 2010 6:54
Автомобил: Golf 3
Двигател: ABF
Местоположение: Кюстендил

Re: VR6 срещу АБФ- впечатления?

Мнениеот Buxpo » Пет 01 юли 2011 13:23


yoan4o написа:
dani90 написа:Които спомена , че знае колата преди да доиде при , аз мога да ти кажа че от тогава до сега се мина доста време и нищо не е както преди.Не гледай преди какво е било.

Добре бе остави ги тия книжки , какво пише там.В книжката може да пише , че един ВР6 дигна до 100 за 8 секунди , а масово явление е да ги дигат за 9.

Дори би ми било интересно да се заформи някаква дискусия/спор , а вие едно и също си дъвчете .. по книжка му дават еди колко си...

Така да го кажа .. много се съмнявам да има повече от едни 10-15% с абф в форума които да са в състоянието на моя.


Тука вече съм съгласен с написаното, въпреки че искам да ви кажа още нещо интересно.

По книжка ВР6 2,8 на Голф 3 го дават 7,6-7,8 от 0-100км.ч.
Същите данни ги дават и за Голф 4 - 1,8T 180 фабр. магарета.
АБФ-а е над 8сек., гарантирам.
Зет ми има такъв Голф 4 и ги замерихме.
На абсолютен кантар сме. Моя Голф въпреки, че все още не съм му наясно със точното състояние на ДВГ, понеже не е основно отварян оставя сток АБФ точка... mhihi и си прави 100-тина км. за около 8сек.

И понеже темата много се разводни ето какво показват даннити при сток вариянти.
ВР6 на Голф 3 :arrow: http://cars.radosi.com/index.php?a=12&b ... 74%20Hp%29
АБФ на Голф 3 :arrow: http://cars.radosi.com/index.php?a=12&b ... 50%20Hp%29

Искам да обърнет внимане на графата със смесените разходи! mhihi
Това е положението.

А бе в тия сайтове пишат по някога доста глупости как ще ми обясниш там за Голф 3 с АБФ му дават да тежи 1164 кила а моя тогава зашо тежи 1270 кила лично съм го мерил на кантар и тоя среден разход дето е по голям от VR6 Аз никога не съм го постигал лично средния ми разход винаги е бил около 8-8.4 при това си го юркам ако го карам икономично харчи по малко :)
п.с.
Пък и за ускорението по принцип моя Абф ускорява за около 8-8.2 сек. до 100 , но ако тръгна идеално пада под 8


Потребителски аватар
yoan4o
магистрален бандит
Мнения: 4765
Регистриран на: Чет 21 авг 2008 16:21
Автомобил: 2018 Arteon R 335 + 2017 e-Up
Двигател: Много газ и всичко ток
Местоположение: София

Re: VR6 срещу АБФ- впечатления?

Мнениеот yoan4o » Пет 01 юли 2011 13:43


Е, с последното мнение вече наистина темата отиде за :lock: ...., няма смисъл просто.

:?

Защо всеки го приема лично като говориме за общи положения незнам.
Той бил правел за 8 сек......, ама кой го интересува бре, а що не напишеш какво правено имаш по колата с какви джанти я караш, сигурно са сток нали и че имаш 100-тина кола музика и други боклуци в багажника, че да извади тия килограми.......(или некой модерен тазов инж.) mhihi , но НЕ.
Ти просто пишеш, че в сайта пише глупости и ние ще почнеме да ти се кланяме, щото си го опровергал......, понеже твоя АБФ не влиза в тая класация... :bowdown :banghead: :да:

Успех. :kissy:

Пс.Нищо лично, така ги виждам аз нещата, уважавам чуждото мнение, стига да е съпроводено с логични доводи и доказателства, които кореспондират с въпроса на съответната тема...


Потребителски аватар
Buxpo
Мнения: 145
Регистриран на: Съб 06 фев 2010 6:54
Автомобил: Golf 3
Двигател: ABF
Местоположение: Кюстендил

Re: VR6 срещу АБФ- впечатления?

Мнениеот Buxpo » Пет 01 юли 2011 13:56


yoan4o написа:Е, с последното мнение вече наистина темата отиде за :lock: ...., няма смисъл просто.

:?

Защо всеки го приема лично като говориме за общи положения незнам.
Той бил правел за 8 сек......, ама кой го интересува бре, а що не напишеш какво правено имаш по колата с какви джанти я караш, сигурно са сток нали и че имаш 100-тина кола музика и други боклуци в багажника, че да извади тия килограми.......(или некой модерен тазов инж.) mhihi , но НЕ.
Ти просто пишеш, че в сайта пише глупости и ние ще почнеме да ти се кланяме, щото си го опровергал......, понеже твоя АБФ не влиза в тая класация... :bowdown :banghead: :да:

Успех. :kissy:

Пс.Нищо лично, така ги виждам аз нещата, уважавам чуждото мнение, стига да е съпроводено с логични доводи и доказателства, които кореспондират с въпроса на съответната тема...

Не пич това го написах защото колата ми е айде да не е 100% но 99% оригинална единствено което е сменяно по нея е че съм сложил един елементарен спортен конусовиден филтър и съм му сменил гърнетата средното и катализатора ,защото бяха прогорели и му сложих нераждавейка средно и резонаторно гърне , а когато го мерих колата в нея нямаше абсолютно нищо освен 10 литра гориво и аз и с мойто тегло и горивото кантара отчете 1350 кила аз тежа около 70 махни 10 литра гориво и колко остава за колата


Потребителски аватар
dani90
Мнения: 307
Регистриран на: Пон 03 май 2010 18:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: VR6 срещу АБФ- впечатления?

Мнениеот dani90 » Пет 01 юли 2011 15:24


Немога да се съгляся с Вихро , моя е с поне 100 кила изолация по цялото купе , 17ки и на кантар е приблизително 1290.Такаче няма как без "нищо" твоя да е колкото моя с тия неща :)


Потребителски аватар
tisho_psg
Мнения: 1334
Регистриран на: Нед 29 мар 2009 19:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: VR6 срещу АБФ- впечатления?

Мнениеот tisho_psg » Пет 01 юли 2011 15:35


Buxpo написа: Не пич това го написах защото колата ми е айде да не е 100% но 99% оригинална единствено което е сменяно по нея е че съм сложил един елементарен спортен конусовиден филтър и съм му сменил гърнетата средното и катализатора ,защото бяха прогорели и му сложих нераждавейка средно и резонаторно гърне , а когато го мерих колата в нея нямаше абсолютно нищо освен 10 литра гориво и аз и с мойто тегло и горивото кантара отчете 1350 кила аз тежа около 70 махни 10 литра гориво и колко остава за колата

...
dani90 написа:Немога да се съгляся с Вихро , моя е с поне 100 кила изолация по цялото купе , 17ки и на кантар е приблизително 1290.Такаче няма как без "нищо" твоя да е колкото моя с тия неща :)

mhihi
Пичове,вие сигурни ли сте,че карате VW Golf? mhihi
Сори за спама ама не се сдържах :oops:


Потребителски аватар
Buxpo
Мнения: 145
Регистриран на: Съб 06 фев 2010 6:54
Автомобил: Golf 3
Двигател: ABF
Местоположение: Кюстендил

Re: VR6 срещу АБФ- впечатления?

Мнениеот Buxpo » Пет 01 юли 2011 15:37


Еми ако искаш вярвай даже и в талона ми пише приблизително толкова колкото казах , моя е 4 врати и почти всички екстри за модела(без ел. огледала няма и аербези) , за какво да те лъжа в големия талон пише 1264 кила ако толко искаш ше го снимам и ще го сложа да видиш :mrgreen:

Последна промяна от Buxpo на Пет 01 юли 2011 15:42, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: VR6 срещу АБФ- впечатления?

Мнениеот pe6kata » Пет 01 юли 2011 15:39


1260кг беше моя абф празен с 20-30л гориво, оригиналните джанти, оборудван с резервна гума+ другите необходими неща от този сорт...
4-врат, с климатик, с люк( люка е около 15-кг), с 4ел.стъкла.
не виждам проблем двуврат, лишен от екстри да падне с 100-на кила


Потребителски аватар
Buxpo
Мнения: 145
Регистриран на: Съб 06 фев 2010 6:54
Автомобил: Golf 3
Двигател: ABF
Местоположение: Кюстендил

Re: VR6 срещу АБФ- впечатления?

Мнениеот Buxpo » Пет 01 юли 2011 15:41


pe6kata написа:1260кг беше моя абф празен с 20-30л гориво, оригиналните джанти, оборудван с резервна гума+ другите необходими неща от този сорт...
4-врат, с климатик, с люк( люка е около 15-кг), с 4ел.стъкла.
не виждам проблем двуврат, лишен от екстри да падне с 100-на кила

За двуврат съм съгласен да е под 1200 кила, все пак 2 врати по малко :lol:


Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: VR6 срещу АБФ- впечатления?

Мнениеот pe6kata » Пет 01 юли 2011 15:45


абе я аз да попитам каква е тази 100кг изолация, то така и така обърне ли се темата за разход се почва един спам и преди да я заключат да питам...?!
шумо- или куршумоизолация си правил с тия 100кила, бах ти бронировката :shock


Потребителски аватар
Buxpo
Мнения: 145
Регистриран на: Съб 06 фев 2010 6:54
Автомобил: Golf 3
Двигател: ABF
Местоположение: Кюстендил

Re: VR6 срещу АБФ- впечатления?

Мнениеот Buxpo » Пет 01 юли 2011 15:49


pe6kata написа:абе я аз да попитам каква е тази 100кг изолация, то така и така обърне ли се темата за разход се почва един спам и преди да я заключат да питам...?!
шумо- или куршумоизолация си правил с тия 100кила, бах ти бронировката :shock

За това такива теми , които 100% е сигурно че ще има спор и спам по добре да се слагат в оффтопика , поне там на воля всеки да пише квото си иска
п.п.
Но и аз се замислих каква е тая изолация 100 кила , то аз хубава изолация която да си сложиш по цялото купе вътре да тежи има няма 20-30 кила а колегата като каза 100 останах много учуден :screwy


Потребителски аватар
yoan4o
магистрален бандит
Мнения: 4765
Регистриран на: Чет 21 авг 2008 16:21
Автомобил: 2018 Arteon R 335 + 2017 e-Up
Двигател: Много газ и всичко ток
Местоположение: София

Re: VR6 срещу АБФ- впечатления?

Мнениеот yoan4o » Пет 01 юли 2011 15:51


На Дани голфа е правен с СТП изолация доколкото знам от Сашо - PL 16V



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 212 госта