Най честите дефекти

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
restless
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто 03 окт 2006 13:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Най честите дефекти

Мнениеот restless » Вто 11 окт 2016 8:51


Дали не е добре да има тема за сервизни акции/фабрични дефекти?
http://automedia.investor.bg/a/0-nachal ... a-v-sasht/
VW Group обяви, че ще провде 3 отделни акции за изтеглянето на 280 000 бройки от Щатския пазар. Причината за мащабните сервизни операции се оказва възможен дефект в различни части на горивната система.

Най-голямата от трите кампании засяга около 143 214 автомобили от моделите на Audi Q5 и Q7. Засегнатите кросоувъри са произведени межу 2009 и 2012 г., като проблемът се среща предимно при дизеловите версии. Според данни на Националната администрация по безопасност на движението, съществува опасност фланецът на горивната капачка да се напука, което от своя страна би могло да доведе до изтичане на гориво.

Втората по мащабност акция включва едни от най-продаваните модели на VW Group - Golf SportWagen и GTI. Тук при повече от 110 000 от моделите, произведени в периода 2015-2016 г., е открит проблем с всмукателната помпа в резервоара.

Последната трета акция на немицте засяга най-малко превозни средства. 28 249 екземпляра от моделите Audi A6 и A7, напуснали поточната линия между 2012 и 2013 г. имат дефектен горивопровод.

Дано само колите за Северна Америка са засегнати.




Потребителски аватар
dimitkoto
Мнения: 139
Регистриран на: Чет 18 май 2006 11:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Най честите дефекти

Мнениеот dimitkoto » Вто 08 май 2018 19:22


Здравейте, имам едно питане по темата!

Съвсем случйно във връзка с издирване на информация за двигателя по VIN номера попандах на този сайт, според който има сервизни акции за древния вече Голф 2 на баща ми, като едната дори е от това хилядолетие:
https://www.vindecoderz.com/EN/check-lo ... GZLW340574

Въпросът ми е дали някой знае как да проверя дали са извършени, както и дали мога да наваксам липсващите сервизни акции за толкова стар автомобил?

Имате ли опит или препоръки към кого да се обърна?

Благодаря предварително и много много безаварийни (и без-сервизни)!



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 41 госта