T3 - Съживяван , проект Канго

Бусове проекти или как се грижим за своя любим бус
Правила на форума
Изображение
Потребителски аватар
KingoftheROAD
Мнения: 2486
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 23:53
Автомобил: VW Transporter T4 1995
Двигател: ACU
Местоположение: Калояново
Контакти:

Re: T3 - Съживяван , проект Канго

Мнениеот KingoftheROAD » Пет 10 дек 2010 20:42


Стига да успее да намери оригинални качествени. Какъв точно беше движока? бенз 2,1 воден боксер?




Потребителски аватар
Ceco_Kangoto
Мнения: 25
Регистриран на: Нед 14 ное 2010 22:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Slivnitsa

Re: T3 - Съживяван , проект Канго

Мнениеот Ceco_Kangoto » Пет 10 дек 2010 22:08


Двигателя е 1.6 D , мислях да го сменям с 1.9 TD даже бях намерил един за 150 лева :banghead: , но баща ми не даде да стане и дума за това , каза че ще ми излезе на носа да го регистрирам с новият двигател и затова се отказах да сменям двигателя :|


Потребителски аватар
rokera
Мнения: 278
Регистриран на: Вто 28 окт 2008 14:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: T3 - Съживяван , проект Канго

Мнениеот rokera » Пет 10 дек 2010 22:47


Баце такъв двигател за 150 читав просто го забрави, нема как да стане. За хубав ремонт с истински части сумата е цифра с 3 нули след нея. За теб най евтиното е некой по здрав дизелак мотор от голф 2 да речем с прехвърляне на дреболийте и си ти. За пререгистрацията има писано, не е толкова скъпо като ремонта. Минал съм по тоя път.


Потребителски аватар
Ceco_Kangoto
Мнения: 25
Регистриран на: Нед 14 ное 2010 22:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Slivnitsa

Re: T3 - Съживяван , проект Канго

Мнениеот Ceco_Kangoto » Съб 11 дек 2010 11:49


Отноство двигателя 1.9 TD Точно толкова щеше да ми излезе защото бил за капани и ми даваха 2 двигателя за си събера един mhihi един приятел ми ги даваше двигателите, той ги купи от Италия за без пари . А иначе ще може ли линк към такава тема с пререгистрация :roll: или заглавие :bowdown


Потребителски аватар
valsanik
Мнения: 1214
Регистриран на: Пон 10 авг 2009 8:48
Автомобил: T3 MULTIVAN+CARAVELLE 16 C-87+91
Двигател: 1.6 TD JX +2.1 MV-Petrol+LPG
Местоположение: София

Re: T3 - Съживяван , проект Канго

Мнениеот valsanik » Съб 11 дек 2010 12:09


Значи не е толкова трудно пререгистрацията.Аз бях на крачка от такава но.....това е друга тема.Значи, слагаш 1.9-ката,отиваш на технотест,взимат ти парите, към 90-95 до 100лв, оттам с бележката от технотеста,заедно с документите за произход на двигателя,т.е.фактури за закупуване,ако е от вън,или копие на талона на колата на която е бил,ако си го взел от ударена или бракувана кола от тук,и отиваш в КАТ.Там през каналите и го пререгистрираш.Другия вариянт е: слагаш мотора и си караш.При положение ,че се води на вас и няма да го продавате.Аз на моя като му сложих 1.9ката, го карах година и половина без да го регисрирам,при положение ,че не е на мое име и не е със Софийски номера.


Потребителски аватар
DA@KA
Мнения: 1081
Регистриран на: Съб 24 юли 2010 18:41
Автомобил: Caravelle
Двигател: ACV 1998
Местоположение: гр.Русе

Re: T3 - Съживяван , проект Канго

Мнениеот DA@KA » Съб 11 дек 2010 13:19


Сменяи си мотора и си свиркаи,кви пререгистрации кви пет лева.По малко ще говориш и толкоз.


Потребителски аватар
Ceco_Kangoto
Мнения: 25
Регистриран на: Нед 14 ное 2010 22:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Slivnitsa

Re: T3 - Съживяван , проект Канго

Мнениеот Ceco_Kangoto » Съб 11 дек 2010 21:29


Лелел ще умра от мъка , аз като чух технотест и ми се въртяха едни 600-700 лева в главата :banghead: за жалост двигателите 1.9 и двата са разгловени и са разграбени вече :020: :eyecrazy сега дано изпадне друг ще чакам до коледа и след това , ако не успея да намеря двигател 1.9 ще си правя моя :? . Сега почвам интериора и окачването :)


Потребителски аватар
valsanik
Мнения: 1214
Регистриран на: Пон 10 авг 2009 8:48
Автомобил: T3 MULTIVAN+CARAVELLE 16 C-87+91
Двигател: 1.6 TD JX +2.1 MV-Petrol+LPG
Местоположение: София

Re: T3 - Съживяван , проект Канго

Мнениеот valsanik » Нед 12 дек 2010 7:37


Взимай AFN.Има инфо как стават нещата с този мотор. А, за прегледа,най-добре първо попитай какво ще е нужно,за да не стане наистина 500-600лв ако те върнат няколко пъти.Но и моя съвет е,слагай и карай.Успех.


Потребителски аватар
passatfan2780
Мнения: 210
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 16:34
Автомобил:
Двигател: aaz 1992
Местоположение: Плевен

Re: T3 - Съживяван , проект Канго

Мнениеот passatfan2780 » Нед 12 дек 2010 7:56


здравейте,и тук отново идва проблема с нашата даржава .защо е нужно да се пререгистрира,като по белия свят двигателя си го водят като резервна част и можеш да си го сменяш и по два пъти на ден ако искаш,и ще се обосновя като отидеш да си купуваш части повечето неща ти излизат по каталог само с номера на рамата


Потребителски аватар
KingoftheROAD
Мнения: 2486
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 23:53
Автомобил: VW Transporter T4 1995
Двигател: ACU
Местоположение: Калояново
Контакти:

Re: T3 - Съживяван , проект Канго

Мнениеот KingoftheROAD » Нед 12 дек 2010 10:10


тежко наследство от социалистически и комунистическите времена ве братчед. не знам дали помниш, но още тогава всичко се следеше, и няма изпускане на кокала...


Потребителски аватар
passatfan2780
Мнения: 210
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 16:34
Автомобил:
Двигател: aaz 1992
Местоположение: Плевен

Re: T3 - Съживяван , проект Канго

Мнениеот passatfan2780 » Нед 12 дек 2010 19:01


честно казано не помня аз съм роден 85 така че може да се каже че съм дете на прехода :Mr Green Fun :Mr Green Fun :Mr Green Fun


Потребителски аватар
DA@KA
Мнения: 1081
Регистриран на: Съб 24 юли 2010 18:41
Автомобил: Caravelle
Двигател: ACV 1998
Местоположение: гр.Русе

Re: T3 - Съживяван , проект Канго

Мнениеот DA@KA » Нед 12 дек 2010 19:24


Еми нищо не си изтървал да ти кажа .Иди утре в КАТ и ще видиш служителки от Татово време,които не си дават зор за работа.Чичкото на тех.преглед също от онова време,гледа умно и се прави на тежкар.Само момченцата дет зверски ти пробиват задната врата,да ти сложат оня специялен нит са твои набор.


Потребителски аватар
Ceco_Kangoto
Мнения: 25
Регистриран на: Нед 14 ное 2010 22:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Slivnitsa

Re: T3 - Съживяван , проект Канго

Мнениеот Ceco_Kangoto » Нед 19 дек 2010 10:31


Привет на всички , искам да ви се похваля ! Вчера взех ново сърце за моето бусче :banana ! Взех 1.6 ТД двигател на 20 000 км след ремонт, буталата са чисто нови , нямат нагар по себеси и се чете размера и всичко останало по тях перфектно ! Проблема в двигателя беше в главата , но аз ще ползвам моята така или иначе heavy metal zork и прогнозите на майстора, който ми сглабя двигателя са, че следващата седмица ще му чуем гласчето :Mr Green Fun ! Турбото е без луфтове и се надявам да не харчи масло , пък и да харчи имам още едно резервно mhihi , ако и то харчи ще се принудя да сваля турбото :?

Имам един въпрос отностно 5 степенната скоростна кутия , защото ми изпада една такава и може да я взема , но ми казаха, че имало разлика в захващането, щангите ... абе въобще трябва ми всичко от лоста до скоростите ! Така ли е или просто искат да ме клатят за повече пари :Mr Green Fun

Още едно въпросче как да сваля пластмасата покрай капачката на резервуара ?

Благодаря на всички за помоща и съветите, който ми давате :beer :bowdown


Потребителски аватар
aylin78
Мнения: 403
Регистриран на: Сря 13 яну 2010 16:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Силистра

Re: T3 - Съживяван , проект Канго

Мнениеот aylin78 » Нед 19 дек 2010 11:17


:bowdown Така е колега,Даката-вси4ко си е от татово време,не знам и кога ще се оправят,целия кат и изобщо в държаения сектор са си се хора приближени и обикновен човек не може да се добер с конкурс или интерв1о,поне аз не сам заси4ал в джобса mhihi mhihi ,тука да си смениш нещо по колата ти коства ходене,хората в европа дори колите на хартия си ги купуват и продават,няма нотариуси и друго ходене дана4ни отценки и т.н.Бях шокиран 2000 година като си купих голфа2 (1вата ми кола ме4та) от германия,драснахме си по един подпис на една хартия с 4овека дадох му 300 дой4е марки,и газ :да: ,мога да пиша много,но стига толкова и си казвам 4е хората за това са толкова напред-няма допалнителни главоболия и разходи :да:


Потребителски аватар
soaring
Мнения: 181
Регистриран на: Нед 21 мар 2010 23:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: T3 - Съживяван , проект Канго

Мнениеот soaring » Нед 19 дек 2010 12:10


Имам един въпрос отностно 5 степенната скоростна кутия , защото ми изпада една такава и може да я взема , но ми казаха, че имало разлика в захващането, щангите ... абе въобще трябва ми всичко от лоста до скоростите ! Така ли е или просто искат да ме клатят за повече пари :Mr Green Fun

Не те клатят, а си е точно така :012:
Има разлика в щангата и привода към кутията. На 5-та е различен от четиристепенната...



Върни се в “Моят VW Bus”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 1 гост