VW Transporter T3 - nylon

Бусове проекти или как се грижим за своя любим бус
Правила на форума
Изображение
Потребителски аватар
chato
R.I.P
Мнения: 318
Регистриран на: Сря 20 май 2009 12:21
Автомобил: VW bus T3
Двигател: 1.6D CS 1981
Местоположение: sofia

Re: VW Transporter T3 - nylon

Мнениеот chato » Сря 29 дек 2010 13:15


Браво,ектра си го барнал :да: .




Потребителски аватар
nylon
Мнения: 183
Регистриран на: Сря 22 ное 2006 15:42
Автомобил: T3 Caravelle
Двигател: DG 1988
Местоположение: Русе

Re: VW Transporter T3 - nylon

Мнениеот nylon » Пет 04 мар 2011 21:52


:banana
Изображение

Благодарение на един много готин човек(вляво), натоварих едно много готино нещо(вдясно) :beer


Потребителски аватар
chato
R.I.P
Мнения: 318
Регистриран на: Сря 20 май 2009 12:21
Автомобил: VW bus T3
Двигател: 1.6D CS 1981
Местоположение: sofia

Re: VW Transporter T3 - nylon

Мнениеот chato » Пон 07 мар 2011 10:58


Ха честито :D .


Потребителски аватар
nylon
Мнения: 183
Регистриран на: Сря 22 ное 2006 15:42
Автомобил: T3 Caravelle
Двигател: DG 1988
Местоположение: Русе

Re: VW Transporter T3 - nylon

Мнениеот nylon » Нед 20 мар 2011 19:46


Мерси. Ами да, реших се да тръгна с моя Т3 1.6D с четири скорости, от Русе за Бургас за да се сдобия с надстройка. Нормалната скорост на движение извън града е 65 км./ч. като обороти за двигателя. Нямам оборотомер, но ако мога да си позволя да се позова на слуха си - оборотите на двигателя при 65-70 км./ч. са някъде между 2500-3000. Това ми беше първото по-дълго пътуване с бусчето и много се радвам, че ме закара и ме върна и леко-полеко взехме да си поимваме доверие. Радващо е също, че ангренажния ремък, който сам си смених и задното гърне от Лада Нива, което сам скалъпих отзад издържаха на прехода от отиване и връщане - 560 км. Тръгнах сутринта в 05:00 на 04.03.2011г и се прибрах в 20:00 на същия ден (забележете) :D
Изображение
Тук вече се бе съмнало хубаво (07:00 ч.), когато спрях на 5-ти км. Шумен за да хапна малко баница. Русе-Шумен отне 2 часа време.
След още три и половина часа път през Ришкия проход, возене на стопаджийте Мюмюн и Айше от някъде по пътя до село Лозарево пристигнахме в Бургас(10:30 ч.), колегата PACH ни чакаше на уреченото място и заедно отидохме при надстройката. Там след известни мъчения и съпротива от страна на пластмасата и метала на буса донор, успяхме с общи усилия да я демонтираме. За което големи благодарности за помощта на PACH и моя помощник Петър Ангелов.Изображение
Резултата в крайна сметка беше този:
ИзображениеИзображение
Вързахме товара с колани. Отидохме до морската градина за да изядем по едно горещо шкембе на най-стария капан. Взехме си довиждане и поехме обратно за Русе. Наложи се на излизане от Бургас да спрем за нови сухи, чорапи, защото на помощника ми му бяха пропуснали обувките. На Carrefour-а намерихме 3 чифта за 3.10 лв. :D


Потребителски аватар
Ivaile
Мнения: 552
Регистриран на: Съб 21 фев 2009 22:47
Автомобил: Touran
Двигател: BSE 2008
Местоположение: Пловдив

Re: VW Transporter T3 - nylon

Мнениеот Ivaile » Нед 20 мар 2011 21:00


Добро начало на пролетта! Пожелавам ти до лятото да си готов! :beer


Потребителски аватар
BUS1988
Мнения: 680
Регистриран на: Съб 20 фев 2010 21:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: THESSALONIKI-GREECE

Re: VW Transporter T3 - nylon

Мнениеот BUS1988 » Нед 20 мар 2011 23:06


Честито и успех за продължението!


Потребителски аватар
BukTop
Мнения: 503
Регистриран на: Чет 18 мар 2010 21:37
Автомобил: Impreza WRX + Polo 2F GT
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: VW Transporter T3 - nylon

Мнениеот BukTop » Пон 21 мар 2011 0:36


Това ми беше първото по-дълго пътуване с бусчето и много се радвам, че ме закара и ме върна и леко-полеко взехме да си поимваме доверие.


Щом същия 1.6D ме закара от Варна до Букурещ и ме върна обратно, значи и по-дълго може! :Mr Green Fun
Друг е въпроса каква е скоростта и шума, но важно е пътуването. Честита придобивка. :beer


Потребителски аватар
chato
R.I.P
Мнения: 318
Регистриран на: Сря 20 май 2009 12:21
Автомобил: VW bus T3
Двигател: 1.6D CS 1981
Местоположение: sofia

Re: VW Transporter T3 - nylon

Мнениеот chato » Пон 21 мар 2011 12:11


Корубата е едно към едно като моята :D .
Тези дни ми се очертава една командировчица из северна България,та ако стигна до Русе и остана да преспя ще се обадя да се видим и да пием по една "лимонада" :beer .

п.п.Дай на лични един телефон.


serkan
Мнения: 18
Регистриран на: Съб 08 окт 2011 16:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: asenovgrad

Re: VW Transporter T3 - nylon

Мнениеот serkan » Чет 24 ное 2011 17:50


nylon написа:Мерси. Ами да, реших се да тръгна с моя Т3 1.6D с четири скорости, от Русе за Бургас за да се сдобия с надстройка. Нормалната скорост на движение извън града е 65 км./ч. като обороти за двигателя. Нямам оборотомер, но ако мога да си позволя да се позова на слуха си - оборотите на двигателя при 65-70 км./ч. са някъде между 2500-3000. Това ми беше първото по-дълго пътуване с бусчето и много се радвам, че ме закара и ме върна и леко-полеко взехме да си поимваме доверие. Радващо е също, че ангренажния ремък, който сам си смених и задното гърне от Лада Нива, което сам скалъпих отзад издържаха на прехода от отиване и връщане - 560 км. Тръгнах сутринта в 05:00 на 04.03.2011г и се прибрах в 20:00 на същия ден (забележете) :D
Изображение
Тук вече се бе съмнало хубаво (07:00 ч.), когато спрях на 5-ти км. Шумен за да хапна малко баница. Русе-Шумен отне 2 часа време.
След още три и половина часа път през Ришкия проход, возене на стопаджийте Мюмюн и Айше от някъде по пътя до село Лозарево пристигнахме в Бургас(10:30 ч.), колегата PACH ни чакаше на уреченото място и заедно отидохме при надстройката. Там след известни мъчения и съпротива от страна на пластмасата и метала на буса донор, успяхме с общи усилия да я демонтираме. За което големи благодарности за помощта на PACH и моя помощник Петър Ангелов.Изображение
Резултата в крайна сметка беше този:
ИзображениеИзображение
Вързахме товара с колани. Отидохме до морската градина за да изядем по едно горещо шкембе на най-стария капан. Взехме си довиждане и поехме обратно за Русе. Наложи се на излизане от Бургас да спрем за нови сухи, чорапи, защото на помощника ми му бяха пропуснали обувките. На Carrefour-а намерихме 3 чифта за 3.10 лв. :D




А в Червения VW T3 Имали панели ???



Върни се в “Моят VW Bus”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 99 госта