Барабар Петко с мъжете...VW T3 Carthago

Бусове проекти или как се грижим за своя любим бус
Правила на форума
Изображение
Потребителски аватар
BUS1988
Мнения: 680
Регистриран на: Съб 20 фев 2010 21:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: THESSALONIKI-GREECE

Re: Барабар Петко с мъжете...VW T3 Carthago

Мнениеот BUS1988 » Съб 19 май 2012 13:35


musuibie написа:Ами опитвам се да го направя според своите виждания и възможности, а пък живот и здраве мисля да дойда до Солун това лято, та да видя на живо този твой бус дето ме вдъхнови да правя цялата тази работа... :D


Добре дошъл! Обаче преди това мисля че ще се засечеме на срещата в Китен началото на Юли, освен пак ако не решиш да ни посетиш на нашата среща на Метеора началото на Юни :beer




Потребителски аватар
musuibie
Мнения: 403
Регистриран на: Сря 18 фев 2009 21:02
Автомобил: gotin
Двигател: chugunen glava - aluminieva
Местоположение: У нас
Контакти:

Re: Барабар Петко с мъжете...VW T3 Carthago

Мнениеот musuibie » Съб 19 май 2012 14:58


BUS1988 написа:
musuibie написа:Ами опитвам се да го направя според своите виждания и възможности, а пък живот и здраве мисля да дойда до Солун това лято, та да видя на живо този твой бус дето ме вдъхнови да правя цялата тази работа... :D


Добре дошъл! Обаче преди това мисля че ще се засечеме на срещата в Китен началото на Юли, освен пак ако не решиш да ни посетиш на нашата среща на Метеора началото на Юни :beer

Ами на Метеора предполагам, че няма да мога да дойда, защото тогава имаме годишна сбирка на форума на американските коли, където пък всички желаещи да присъстват са добре дошли.
Нека не се смята за някакъв вид реклама това, че ще пусна линк за мероприятието - все пак става дума за ядене, пиене и готино изкарване. Ако не е правилно нека модераторите да го изтрият.
http://forum.americancarbg.com/viewtopic.php?f=4&t=5211
Ще има басеин, американски футбол, ББКю, бирфест, рок концерт, палатки и е такива едни богоугодни неща...
И кемпер - поне един!


Потребителски аватар
musuibie
Мнения: 403
Регистриран на: Сря 18 фев 2009 21:02
Автомобил: gotin
Двигател: chugunen glava - aluminieva
Местоположение: У нас
Контакти:

Re: Барабар Петко с мъжете...VW T3 Carthago

Мнениеот musuibie » Нед 20 май 2012 19:29


Мнооого беше мръсно в колата, беше се стичало какво ли не по таблото, па и не само по него както видяхте, та в крайна сметка така създалата се ситуация доведе до следната картинка:
Без табло.JPG

Таблото долу!
Хич не ми харесваше еднообразния му тъмен цвят и започналото почистване премина в боядисване в едни по-светли тонове, кореспондиращи с тоналността на корите на вратите.
Дъ вери ню пейнт.JPG

Пътьом свалих парното, измих кутията, въздуховодите и всичко подлежащо на внасяне в банята...
Измих и арматурното табло, всички копчета и духалки.
И след това се почна сглабянето
Tablo.JPG

Е, може би боята не е точния цвят, но на мен за сега ми харесва
Tablo2.JPG
Tablo 3.JPG


Потребителски аватар
BUS1988
Мнения: 680
Регистриран на: Съб 20 фев 2010 21:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: THESSALONIKI-GREECE

Re: Барабар Петко с мъжете...VW T3 Carthago

Мнениеот BUS1988 » Нед 20 май 2012 19:41


Екстра стана таблото! Поздравления :beer


Потребителски аватар
jorko.b67
Мнения: 1061
Регистриран на: Чет 16 дек 2010 23:16
Автомобил: Caravelle 1.6TD Syncro
Двигател:
Местоположение: София

Re: Барабар Петко с мъжете...VW T3 Carthago

Мнениеот jorko.b67 » Пон 21 май 2012 18:58


Колега , към 18.45 днес те видях с буса на светофара пред СУ в посока ул. "Гр. Игнатиев". Видях буса само то лявата страна - много добра стойка има , джантите му седят добре - само една боя на буса и ще "светне" !!!
Успех в ремонтите !!! :D


Потребителски аватар
musuibie
Мнения: 403
Регистриран на: Сря 18 фев 2009 21:02
Автомобил: gotin
Двигател: chugunen glava - aluminieva
Местоположение: У нас
Контакти:

Re: Барабар Петко с мъжете...VW T3 Carthago

Мнениеот musuibie » Пон 21 май 2012 20:08


BUS1988 написа:Екстра стана таблото! Поздравления :beer

Оооо, благодаря! Сега почваме битката в частта зад шофьора. И там има много за правене според приетите вече стандарти... :D :D :D
jorko.b67 написа:Колега , към 18.45 днес те видях с буса на светофара пред СУ в посока ул. "Гр. Игнатиев".

Хааа, ти ли беше с другия бус в насрещното?
jorko.b67 написа:Видях буса само от лявата страна

Абе знаеш ли - много странна работа и аз все от там го виждам :mrgreen:
jorko.b67 написа:- много добра стойка има , джантите му седят добре - само една боя на буса и ще "светне" !!!
Успех в ремонтите !!! :D

Благодаря, то освен боя, май ще ни трябва първо автомивка, пък след това може да се размине боята - знае ли човек... Може да се окаже приличен под мръсотията :D :D


geodj
Мнения: 167
Регистриран на: Съб 18 дек 2010 11:29
Автомобил: Vw ID3
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Барабар Петко с мъжете...VW T3 Carthago

Мнениеот geodj » Пон 21 май 2012 21:19


С какво боядиса таблото, много свежо е станало.


Потребителски аватар
jorko.b67
Мнения: 1061
Регистриран на: Чет 16 дек 2010 23:16
Автомобил: Caravelle 1.6TD Syncro
Двигател:
Местоположение: София

Re: Барабар Петко с мъжете...VW T3 Carthago

Мнениеот jorko.b67 » Пон 21 май 2012 23:13


Не съм бил в буса в насрещното - бях в насрещното , но по тротоара - пеша. Все още нямам бус , но съм се побъркал по тях..
Все още не ме гонят от къщи , но ме молят да напусна.... И то , при положение , че все още нямам бус - като взема какво ще става - един Господ знае...
Успех с проекта !


Потребителски аватар
musuibie
Мнения: 403
Регистриран на: Сря 18 фев 2009 21:02
Автомобил: gotin
Двигател: chugunen glava - aluminieva
Местоположение: У нас
Контакти:

Re: Барабар Петко с мъжете...VW T3 Carthago

Мнениеот musuibie » Чет 24 май 2012 19:50


geodj написа:С какво боядиса таблото, много свежо е станало.

Благодаря... :D
Ами отидох до едно магазинче на Черни връх където правят и продават автомобилни бои, поръчах си да е като цвета на корите, и човека ми направи един спрей с боя. После се заиграх първо с шкурката, после със спрея и ей го на резултата... :да:
jorko.b67 написа:Не съм бил в буса в насрещното - бях в насрещното , но по тротоара - пеша. Все още нямам бус , но съм се побъркал по тях..
Все още не ме гонят от къщи , но ме молят да напусна.... И то , при положение , че все още нямам бус - като взема какво ще става - един Господ знае...
Успех с проекта !

А, какво да стане - тя работата е ясна... Ще им хареса! То и аз така преди време като почнах - а тая ръжда, а оная... имаше сърдене, НЕ разбиране на човешките потребности, недоволство и какво ли още не, ама като се стигнеше до излизане някъде и...
- А да ходим с новата кола!!!
Можело значи... :D :D
Та дай боже по-скоро да ти се случи убавинята да си вземеш мечтаното возилце! И ако е кемпер поне няма да се притесняваш ако те изгонят от вас :lol:


Потребителски аватар
Special mk3
Мнения: 702
Регистриран на: Пон 08 авг 2011 22:36
Автомобил: Vw Golf Mk3
Двигател: TDI
Местоположение: Видин.
Контакти:

Re: Барабар Петко с мъжете...VW T3 Carthago

Мнениеот Special mk3 » Чет 24 май 2012 19:56


Буса става екстра,седалките са от Пежо 306кабрио мн редки и добри като комфорт.
Успех


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Барабар Петко с мъжете...VW T3 Carthago

Мнениеот vucata » Чет 24 май 2012 20:24


Ехаа супер е бусчето. Ще стане много готин за походи :beer


Потребителски аватар
musuibie
Мнения: 403
Регистриран на: Сря 18 фев 2009 21:02
Автомобил: gotin
Двигател: chugunen glava - aluminieva
Местоположение: У нас
Контакти:

Re: Барабар Петко с мъжете...VW T3 Carthago

Мнениеот musuibie » Чет 24 май 2012 23:04


Jetta Sport написа:Буса става екстра, седалките са от Пежо 306 кабрио много редки и добри като комфорт.
Успех

Да бе, вярно не са лоши. Особено ме кефи подлакътника на шофьорската седалка. Удобство си е!
vucata написа:Ехаа супер е бусчето. Ще стане много готин за походи :beer

Ами то май вече го изпробвахме наскоро. Имахме едно разтърсващо преживяване онази нощ и решихме, че е време да пробваме покупката. Чудно хубава работа върши! Поредното разтърсващо изживяване обаче ни завари в буса и нещата бяха значително по-добре отколкото в апартамента!


Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Барабар Петко с мъжете...VW T3 Carthago

Мнениеот PACH » Пет 25 май 2012 11:45


musuibie написа:Имахме едно разтърсващо преживяване онази нощ и решихме, че е време да пробваме покупката. Чудно хубава работа върши! Поредното разтърсващо изживяване обаче ни завари в буса и нещата бяха значително по-добре отколкото в апартамента!


Абеееее, друго си е да имаш къща на колела. :beer


maier07
Мнения: 11
Регистриран на: Пет 17 фев 2012 20:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Барабар Петко с мъжете...VW T3 Carthago

Мнениеот maier07 » Пет 25 май 2012 20:44


Колега с голям мерак го правиш.С голям кеф да го ползваш.И само хубави дни с него.
:bowdown


Потребителски аватар
musuibie
Мнения: 403
Регистриран на: Сря 18 фев 2009 21:02
Автомобил: gotin
Двигател: chugunen glava - aluminieva
Местоположение: У нас
Контакти:

Re: Барабар Петко с мъжете...VW T3 Carthago

Мнениеот musuibie » Съб 26 май 2012 11:24


PACH написа:
musuibie написа:Имахме едно разтърсващо преживяване онази нощ и решихме, че е време да пробваме покупката. Чудно хубава работа върши! Поредното разтърсващо изживяване обаче ни завари в буса и нещата бяха значително по-добре отколкото в апартамента!

Абеееее, друго си е да имаш къща на колела. :beer

Абе какво ти друго - направо си е трето! :D :D
maier07 написа:Колега с голям мерак го правиш.С голям кеф да го ползваш.И само хубави дни с него.
:bowdown

Ооооо благодаря! Ами мерак, мерак - колко па да е мерак! От как съм го взел с друго не съм и помислял да се занимавам :D Дай боже всекиму за хубавите дни!
От доста време гледам, че не съм слагал нови снимки на направеното, та викам да поправим тази грешка.
Пътническата част на салона беше застлана с талашит покрит с балатум, които с течение на годините бяха станали на нищо и половина. Балатума скъсан, а талашита благодарение на множество фактори станал на прах. Е ясно е, че така няма да остане.
Ваденката на всичко, измиване, минаване с преобразувател за ръжда малките петънца корозия появили се тук там и подготовка за новата подова настилка.
Първото нещо е полагането на шумо, топло и влаго изолация - една лепенка, която преполага се, че всички я знаете.
7 Покритие.JPG

Продължи с монтирането на основа
9 Основа.JPG
11 Работен процес.JPG

Мина през слагането на едно такова дето не му знам името, ама ми казаха, че е добре и него да го има, за да не ми тропа ламината в основата
12 Омекотител между основа и ламинат.JPG

И продължи оразмеряването на самия ламинат
13 Оразмеряване ламинат.JPG

Нещата започнаха да придобиват коренно различен вид от първоначалния



Върни се в “Моят VW Bus”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта