Новата ми играчка, VW T3 Multivan 1.6 TD

Бусове проекти или как се грижим за своя любим бус
Правила на форума
Изображение
Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Новата ми играчка, VW T3 Multivan 1.6 TD

Мнениеот PACH » Пон 15 апр 2013 12:08


Здравейте приятели, време е да се похваля с новата ми придобивка а именно VW T3 Multivan 1.6TD 1989г. Както си спомняте преди време бях закупил един Голф 2 с идеята и жената да го използва, но тя упорито отказва да шофира и когато излезе тази оферта, си казах я да продавам голфа и да си купя бусче за всеки ден. Речено сторено, сега остава да продам голфа, който ще пусна на пазара до няколко дни. И така да се завърнем на историята с Мултивана. Обявата излезе миналата седмица някъде към 8 вечерта, понеже я видях към 22 вече не беше удобно да звъня и на сутринта се чухме със собственика Жоро, който се оказа много готин пич. Тук искам да благодаря на Валсалник - Вальо, който за късмет почиваше и на момента реагира да занесе капаро, както и да придружи собственика при заплащането на данъците (оказа се че не са плащани около 5 години). През това време атаката по телефона е била много силна, но Жоро е коректен пич и като каза че буса ще е за мен, не се отметна от думата си. Всичко това се случва в понеделник, в сряда рано сутринта запалих голфу, минах през Елхово да взема Иво и газ за София. Минахме да вземем Вальо и пристигнахме при буса, където ни чакаше и Малкия - Коцето, един бъдещ бусаджия, който зарибихме на Фолксваген феста :love.vwclub Прегледах набързо новата придобивка, направих едно кръгче в квартала и установихме че с дима който излиза от ауспуха, мога да уморя всички комари в област София :) както беше казал собственика, има проблем с турбото.

Изображение

Изображение

Проверка на маслото, мдаммм щеката е суха и доляхме 1.5 литра.

Изображение

Изображение

Пакрирахме го и при нотариуса да изповяда сделката. Понеже бях подготвил всички документи, минахме много експедитивно. От там се върнахме да вземем Сумо буса и на ход го закарахме до гаража на Вальо, където наизвадихме интрумента който си носихме с Иво и се започна смяна на турбото (предвидливо бях взел едно с мен)

Изображение

Изображение

Старото турбо беше се счупило и блокирало а маслото се лееше към колекторите. Иво довършваше монтажа а аз прескочих до фирма БМВ с Пепи, за да сменя предния номер на синхро буса. Преди две години пострада на офроуд събора в Приморско и от тогава ме дразни със смачкания си вид. За 26 лв. се сдобих с нов номер и се върнах обратно. Монтажа беше на финала, монтирахме ауспуха, въздушния филтър и направихме пробно кръгче. След добре свършената работа се качихме на гости във Валката, където ни посрещна най-добрата домакиня Петя. Докато ние се цапахме с железа и масла, тя беше спретнала страхотна вечеря, а Валката ни посвири на китарата си.

Изображение

Иво и Коцето, наздраве момчета :beer

Изображение

Сутринта бърза автомивка и технически преглед на "Сумиста" преди да отлетим за Бургас.

Изображение

Изображение

До Траянови врата изчиствах маслото, което се беше натрупало по колектори и ауспуси, след това никакъв пушек, двигателя работи много добре, надявам се и турбото да устиска. Средната ни скорост беше около 100 км. като дори по баирите я поддържах без усилие.

Изображение

Изображение

Отбих се до Ст.Загора, където бях спазарил една бърза 4-ка ск.кутия от бензин с 4.57 диф. Мисля да и направя профилактика и да я имам за резерва. Докато бях там ми препоръчаха тази боя, която е съвместна българо-гръцка разработка. Много добра цена, видях и два автомобила боядисани с нея, определено изглеждаха много добре. Ако някой е работил с нея и има наблюдения, нека да сподели. Решил съм да сменя цвета на буса със син металик, остава да избера цвят :)

Изображение

Изображение




Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Новата ми играчка, VW T3 Multivan 1.6 TD

Мнениеот PACH » Пон 15 апр 2013 12:47


Ето и малко по-подробни снимки на сумо-буса :)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Новата ми спалня ;)

Изображение

Изображение

Изображение

Въртяща дясна седалка.

Изображение

Волсбург едишън волан, оборотомер и т.н.

Изображение

Суха дизелова печка Webasto HL32

Изображение

Изображение

Изображение

Друга любима екстра, люк на тавана :)

Изображение

Тавана е перфектен.

Изображение

Двигателя има много добра тяга и за момента ще го оставя. Лятото му предстои профилактика и освежаване.

Изображение

Ето и козметичните забележки:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Тук е имало някакво натискане, което е деформирало двата пластмасови панела, както и плъзгащата врата. Само на нея има кит, никъде другаде по купето е нямало интервенции, което ще ме улесни при реставрирането.

Изображение

Другото слабо място е зад предната броня, под фаровете. Там ситуацията е следната:

Изображение

Днес ще направя профилактика на задните спирачки и ще натегна жилата на ръчната, защото предстои минаване в КАТ и смяна на регистрацията. Една последна снимка, вече с правилните фарове и маска. В оригинал Жоро го е закупил с правоъгълните, но още на втората вечер ги открадват и от тогава е с кръглите :beat_butt2

Изображение

Това е визията към която ще се стремя.

Изображение

Изображение

Още веднъж благодарности на Вальо и Петя, страхотни хора :iloveu_all_bitches.gif


Потребителски аватар
BUS1988
Мнения: 680
Регистриран на: Съб 20 фев 2010 21:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: THESSALONIKI-GREECE

Re: Новата ми играчка, VW T3 Multivan 1.6 TD

Мнениеот BUS1988 » Пон 15 апр 2013 13:16


Честито Ванка, много хубав бус, с здраве да си го карате!


Потребителски аватар
Yaro
Мнения: 238
Регистриран на: Пон 22 ное 2004 2:34
Автомобил: TLC HDJ80
Двигател: 1HD-FT
Местоположение: София

Re: Новата ми играчка, VW T3 Multivan 1.6 TD

Мнениеот Yaro » Пон 15 апр 2013 13:24


Честито, Ванка! :)


geodj
Мнения: 167
Регистриран на: Съб 18 дек 2010 11:29
Автомобил: Vw ID3
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Новата ми играчка, VW T3 Multivan 1.6 TD

Мнениеот geodj » Пон 15 апр 2013 16:36


Честито! :beer


Потребителски аватар
pepi3196
Мнения: 364
Регистриран на: Пет 08 авг 2008 21:25
Автомобил: T3 Karavel
Двигател: T3 1987
Местоположение: София

Re: Новата ми играчка, VW T3 Multivan 1.6 TD

Мнениеот pepi3196 » Пон 15 апр 2013 20:23


Със здраве да го ползваш Ванка :th_up :beer


BURKAN
Вечен БАН
Мнения: 723
Регистриран на: Вто 09 юни 2009 11:42
Автомобил: VW T3 1.6 D AUDI A6 2.5TDI
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Новата ми играчка, VW T3 Multivan 1.6 TD

Мнениеот BURKAN » Пон 15 апр 2013 22:11


Евалата на пичовете! Честито Ванка! Валката не знаех, че сме колеги..музиканти! Поздрави на кАмпанията!


Потребителски аватар
valsanik
Мнения: 1214
Регистриран на: Пон 10 авг 2009 8:48
Автомобил: T3 MULTIVAN+CARAVELLE 16 C-87+91
Двигател: 1.6 TD JX +2.1 MV-Petrol+LPG
Местоположение: София

Re: Новата ми играчка, VW T3 Multivan 1.6 TD

Мнениеот valsanik » Вто 16 апр 2013 4:55


Е,аз съм аматьор бре.....дрънкам по-малко. :beer Важното е ,че го взехме това бусче....Да му е честито на Ванката.


Потребителски аватар
jorko.b67
Мнения: 1061
Регистриран на: Чет 16 дек 2010 23:16
Автомобил: Caravelle 1.6TD Syncro
Двигател:
Местоположение: София

Re: Новата ми играчка, VW T3 Multivan 1.6 TD

Мнениеот jorko.b67 » Вто 16 апр 2013 8:07


Браво , поздрави и от мен !!!


Потребителски аватар
malkiq
Мнения: 19
Регистриран на: Вто 03 юли 2007 21:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Новата ми играчка, VW T3 Multivan 1.6 TD

Мнениеот malkiq » Вто 16 апр 2013 12:03


Моята гледна точка е малко по различна. Цял ден ядене и пиене а аз им правя бусовете, лентяй...

Изображение
Изображение

Всичко е в кръга за шегата. Всички са толкова задружни, че направо е плашещо. Нападнахме буса като мравки и за норматив беше готов. Аз съм завил 4 болтчета ама точно тогава са ме хванали.


Потребителски аватар
chato
R.I.P
Мнения: 318
Регистриран на: Сря 20 май 2009 12:21
Автомобил: VW bus T3
Двигател: 1.6D CS 1981
Местоположение: sofia

Re: Новата ми играчка, VW T3 Multivan 1.6 TD

Мнениеот chato » Вто 16 апр 2013 14:21


Честито Ванка,за новата придобивка.Това бусче преди 1-2 години пак беше обявено,но тогава не му излезе късмета.Е сега всичко вече е наред :biggrin .

п.п.Как не се сетихте да се обадите,че ще идвате та да вземете и барчето за таблото.
Нищо де,не е загубено.Скоро ще ти го пратя :beer .


Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Новата ми играчка, VW T3 Multivan 1.6 TD

Мнениеот PACH » Вто 16 апр 2013 14:53


chato написа:Честито Ванка,за новата придобивка.Това бусче преди 1-2 години пак беше обявено,но тогава не му излезе късмета.Е сега всичко вече е наред :biggrin .

п.п.Как не се сетихте да се обадите,че ще идвате та да вземете и барчето за таблото.
Нищо де,не е загубено.Скоро ще ти го пратя :beer .


Мерси, да ти кажа за сефте го виждам на обява, може би тогава съм го пропуснал или цената не ми е хванала окото. Да ти кажа за барчето изобщо не ми хрумна, понеже имахме много задачи да свършим. Не е проблем с куриер, когато намериш време ;)


Потребителски аватар
R.o.s.e.n
Мнения: 288
Регистриран на: Пет 02 мар 2012 14:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Новата ми играчка, VW T3 Multivan 1.6 TD

Мнениеот R.o.s.e.n » Вто 16 апр 2013 15:02


Честито! Само масло и бензин да сипваш. :beer


Потребителски аватар
passata brat
Мнения: 16
Регистриран на: Пет 27 юли 2012 16:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София, Белене(острова на свободата)

Re: Новата ми играчка, VW T3 Multivan 1.6 TD

Мнениеот passata brat » Вто 16 апр 2013 15:17


Значи подозирах че някой от клуба го е отнесъл това бусче и ето че се оказах прав.Честито Ванка много без аварийни километри ти пожелавам и моля те спрете малко да изкупувате хубавите бусчета ... това е третия приличен бус които ми отмъкват под носа ... аз бях един от тези които упражняваха натиска по телефона на Жоро сутринта и направо не ми се вярваше че в 10ч сутринта вече беше продаден... :)


Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Новата ми играчка, VW T3 Multivan 1.6 TD

Мнениеот PACH » Вто 16 апр 2013 15:25


passata brat написа:Значи подозирах че някой от клуба го е отнесъл това бусче и ето че се оказах прав.Честито Ванка много без аварийни километри ти пожелавам и моля те спрете малко да изкупувате хубавите бусчета ... това е третия приличен бус които ми отмъкват под носа ... аз бях един от тези които упражняваха натиска по телефона на Жоро сутринта и направо не ми се вярваше че в 10ч сутринта вече беше продаден... :)



Е кой може да реагира толкова бързо, за да не ти ги отмъкват реагирай бързо и без колебание :mrgreen Бусчето е в добри ръце и скоро го мятам, да стане като последния на снимките. Ще се радвам ако повече такива бусове се съберат в клуба. Както обичам да казвам, това е инвестиция която ако се стопанисва добре не се обезценява, даже цената и се покачва.



Върни се в “Моят VW Bus”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта