Новата ми играчка, VW T3 Multivan 1.6 TD

Бусове проекти или как се грижим за своя любим бус
Правила на форума
Изображение
Потребителски аватар
valsanik
Мнения: 1214
Регистриран на: Пон 10 авг 2009 8:48
Автомобил: T3 MULTIVAN+CARAVELLE 16 C-87+91
Двигател: 1.6 TD JX +2.1 MV-Petrol+LPG
Местоположение: София

Re: Новата ми играчка, VW T3 Multivan 1.6 TD

Мнениеот valsanik » Вто 16 апр 2013 15:38


passata brat написа:Значи подозирах че някой от клуба го е отнесъл това бусче и ето че се оказах прав.Честито Ванка много без аварийни километри ти пожелавам и моля те спрете малко да изкупувате хубавите бусчета ... това е третия приличен бус които ми отмъкват под носа ... аз бях един от тези които упражняваха натиска по телефона на Жоро сутринта и направо не ми се вярваше че в 10ч сутринта вече беше продаден... :)

Това значи ли,че си бил кандидат и за моето бусче?......Щото закупуването му беше горе, долу същото.....В 07.00ч. се обадих на предишният собственик и казах...." Пу за мене". и те така.
Сори ако съм те предварил :beer :beer :beer




Потребителски аватар
passata brat
Мнения: 16
Регистриран на: Пет 27 юли 2012 16:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София, Белене(острова на свободата)

Re: Новата ми играчка, VW T3 Multivan 1.6 TD

Мнениеот passata brat » Вто 16 апр 2013 15:47


Няма какво да се извиняваш виновен съм си само аз понеже не бях преценил добре "конкуренцията".Със здраве да си ги карате и да нямате проблеми, надявам се в най-скоро време обстоятелствата да се наредят и да вляза и аз в вашите редици с някое хубаво мултиванче :)


Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Новата ми играчка, VW T3 Multivan 1.6 TD

Мнениеот PACH » Вто 16 апр 2013 16:17


passata brat написа:Няма какво да се извиняваш виновен съм си само аз понеже не бях преценил добре "конкуренцията".Със здраве да си ги карате и да нямате проблеми, надявам се в най-скоро време обстоятелствата да се наредят и да вляза и аз в вашите редици с някое хубаво мултиванче :)


Следващото което намеря е за теб, ще ти пусна инфо на лично ;)


Потребителски аватар
valsanik
Мнения: 1214
Регистриран на: Пон 10 авг 2009 8:48
Автомобил: T3 MULTIVAN+CARAVELLE 16 C-87+91
Двигател: 1.6 TD JX +2.1 MV-Petrol+LPG
Местоположение: София

Re: Новата ми играчка, VW T3 Multivan 1.6 TD

Мнениеот valsanik » Вто 16 апр 2013 16:34


Ми ,аз му пуснах един......онзи Плевеския каравел.....


Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Новата ми играчка, VW T3 Multivan 1.6 TD

Мнениеот PACH » Вто 16 апр 2013 18:31


Банда, за проекта ще търся такива джанти AMG Penta 16x8 ET 11, ако някъде сте видяли подобни, пуснете инфо да задвижа нещата.

5445812-s248ger-disse-amg-penta-five-spoke.jpeg


penta25mz.jpg


Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Новата ми играчка, VW T3 Multivan 1.6 TD

Мнениеот PACH » Пон 22 апр 2013 21:17


Сумо буса вече е с бургаска регистрация, интересно че номера на синята стрела беше 6972 а на този се падна 6973 :)

P1200639.jpg


Даже остана време да монтирам и други джанти, докато намеря търсените от мен AMG Penta :)

P1200640.jpg


Потребителски аватар
bat_ivo
Мнения: 141
Регистриран на: Съб 03 окт 2009 13:17
Автомобил: Polo
Двигател: AFH 1996
Местоположение: софия (панчарево)

Re: Новата ми играчка, VW T3 Multivan 1.6 TD

Мнениеот bat_ivo » Пон 22 апр 2013 23:26


Този бус наистина е много добро попадение,преди година две го мернах да се размотава около Панчаревското езеро човека беше тръгнал да се рахожда със жена му и аз като муха на л----о се лепнах и започнах да досаждам.Само на тавана не се качих но човека ме изтърпя.
Поне попадна в добри ръце със здраве да си го шофираш :Mr Green Fun


Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Новата ми играчка, VW T3 Multivan 1.6 TD

Мнениеот PACH » Пон 22 апр 2013 23:30


bat_ivo написа:Този бус наистина е много добро попадение,преди година две го мернах да се размотава около Панчаревското езеро човека беше тръгнал да се рахожда със жена му и аз като муха на л----о се лепнах и започнах да досаждам.Само на тавана не се качих но човека ме изтърпя.
Поне попадна в добри ръце със здраве да си го шофираш :Mr Green Fun


Възможно най-добрите ръце, до 2-3 месеца ще се види ;)


taran
Мнения: 565
Регистриран на: Съб 21 май 2011 6:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Новата ми играчка, VW T3 Multivan 1.6 TD

Мнениеот taran » Чет 25 апр 2013 19:23


Честито за буса!Да си го караш със здраве.
Боди колор,си е съвсем прилична база,направиха доста цветове,могат и да ти забъркат цвят по твай избор,но цената е по-висока от колкото на готовите бази.
Имат и лакове,но не са нищо особенно,стават за нискобюджетни проекти.
С две думи-ползвай базата спокойно,лака е ако няма кинти за по-добро.


Потребителски аватар
katila88
Мнения: 20
Регистриран на: Пет 26 сеп 2008 21:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Новата ми играчка, VW T3 Multivan 1.6 TD

Мнениеот katila88 » Чет 25 апр 2013 20:04


Честито за буса!Да си го караш със здраве.


Потребителски аватар
Dinkicha
Мнения: 62
Регистриран на: Нед 01 апр 2012 16:32
Автомобил: 1989 Volkswagen T3 Multivan
Двигател: 1.9 1Z
Местоположение: Бургас

Re: Новата ми играчка, VW T3 Multivan 1.6 TD

Мнениеот Dinkicha » Пон 10 юни 2013 21:26


Днес го гледах в продължение на 15 минути от немската гимназия..... чудесен е станал! :th_up Само да знаеш какво му мисля :death


Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Новата ми играчка, VW T3 Multivan 1.6 TD

Мнениеот PACH » Пон 10 юни 2013 23:23


Браво бре и да не се обадиш :mrgreen




Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Новата ми играчка, VW T3 Multivan 1.6 TD

Мнениеот PACH » Пон 14 окт 2013 0:29


Откакто писах последния път, има развитие по проекта. Като за начало двигателя сдаде багажа. Лашнал се е болта на агренажното колело на коляновия вал, от там чопа на колелото започва да се натоварва и се смачква наполовина. От тези удари се пука коляновия вал и започва да губи центровка. Докато разглобявахме двигателя забелязах луфт в паразитния вал, който задвижва вакуум помпата, оказа се че периферията му е счупена и в един момент се струпаха много неща. Преди време бях закупил от колегата geodj стария му двигател от доката 1.7D и реших да го ползвам и направя TD. Речено, сторено, прехвърлихме ГНП-то, дюзите, маслена помпа, картер, колектори, турбо, нов агренаж, семерини, комплект съединител, изобщо всичко както трябва. Запалваме го и започна да надува, еййй направо...полудях. От там сваляне на главата, която се оказа че има и проблеми с единия цилиндър, където гнездата на пуловете за реглаж на клапаните са наранени. Преди време явно е имало проблем, може би криви клапани. Звъннах на Митко, който се оказа че е разглобил неговия 1.7D за основен ремонт и още не е събран. Направи ми оферта за обслужена глава с нови водачи, гумички, изпускателни клапани, челосана с нагласени хлабини, както се казва бинго от тото-то. Казах му да я изпраща, заедно с 3 чисто нови дюзи за първоначално вграждане, за четвъртата дюза купих нов разпръсквач "Bosch, made in India" който не ми хареса, но за момента това се предлага на пазара. Нова гарнитура Виктор Рейнц, събиране и нещата бяха ОК, докато не тръгнахме за Гърция преди две седмици. Натоварихме се 6-ма възрастни и една бебе, както и много багаж. Маршрута беше през Маказа, новото КПП с Гърция. Докато качвахме планините, започнах да изхвърлям вода през компенсаторното казанче и се чудех какво става. С доливане и често споменаване на мамата, таткото, лелята, стигнахме до Халкидики, където вече беше ясно че сме духнали гарнитура на главата. Изкарахме една страхотна почивка и на връщане ме осени идеята как да модифицирам системата за да се приберем безпроблемно. Демонтирах компенсаторния съд и го качих на всичко, колкото ми стигна маркуча от разширителното казанче. В случая това е почти на нивото на прозореца. Премахнах клапанчето и по-този начин направих водната система отворена, газовете избълбукват и отиват в атмосферата, без да надуват маркучи и да изхвърлят антифриза.

Изображение

Изображение

Ако някога попаднете в подобна ситуация, може да ползвате жокера които ви давам :beer

Няколко дни след като се прибрахме в България, направих едно посещение на Иво от Елхово и за два дни вкарахме буса в пътя. Първия ден се занимавахме със смяната на гарнитурата на главата, като новата е на Elring и се надявам да е по-качествена от старата. Втория ден се заиграхме с монтирането на всичко това по предницата и смяна на маншоните на каретата. Времето което ни отне, беше от 8 сутринта до 8 вечерта, без почивка за обяд.

Изображение

Определено разликата е осезаема, след като подменихме всички амортизирани части и тампони. Оказа се че всичко носи щампата на Фолксваген/Ауди, което ме навежда на мисълта че никога не е ремонтирана предницата, или е ремонтиран много отдавна, по времето когато нямаше ментета.
Още две хубави придобивки съм намерил за бусчето, едната е оригинални ел.огледала, които веднага след освежаването им бяха монтирани а другата е тази надстройка, която след леко преработване ще бъде поставена на мултивана преди боядисването му.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Две отделения за багаж в предния и задния край, които се затварят с ролетна щоричка.

Изображение

Изображение

След ремонта да чукна на дърво, буса работи перфектно, даже превантивно леко отпуснах клапана на турбото, че беше натегнат до край и може би това е една от причините да духна гарнитурата. Следваща стъпка е закупуването на 1.9TDI и преработването му в M-TDI.


Потребителски аватар
BUS1988
Мнения: 680
Регистриран на: Съб 20 фев 2010 21:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: THESSALONIKI-GREECE

Re: Новата ми играчка, VW T3 Multivan 1.6 TD

Мнениеот BUS1988 » Пон 14 окт 2013 8:24


Браво Ванка, хубаво го изнисли, радвам се че успяхте да се приберете безпроблемно!



Върни се в “Моят VW Bus”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта