T3 Caravelle Syncro

Бусове проекти или как се грижим за своя любим бус
Правила на форума
Изображение
Потребителски аватар
jorko.b67
Мнения: 1061
Регистриран на: Чет 16 дек 2010 23:16
Автомобил: Caravelle 1.6TD Syncro
Двигател:
Местоположение: София

T3 Caravelle Syncro

Мнениеот jorko.b67 » Нед 19 окт 2014 21:09


Здравейте , колеги !
Както вече писах в темата "Представяне на нашите бусове" : "...след 4 години търсене..." най-сетне и аз се сдобих с мечтания бус. Казвам "мечтания" , защото точно модела Т3 ме заплени , когато бях в 7-8 клас... Видях го и просто се влюбих в него....
Години по-късно (2010 г.) ми се прииска нещо 4х4 , погледнах в оф-роуд сайта и там попаднах на темата , написана от Ванката (PACH) , относно това , че съществуват и Т3 синхро.... Това ми и трябваше - любимият бус , при това и 4х4 - ясно е , че вече нямаше дилема "какво" , а "как" и "кога" да имам такова нещо...
До тук добре , но точно тогава ме бяха уволнили от работа (не знаех , че цели 2 години ще съм безработен) - в такова положение какво му остава на човек - докато събере нужните средства , а и докато се намери нещо подходящо - поне да се ограмоти малко от малко по този въпрос.
В този период се регистрирах в този форум , запознах се в "Експо-център" с Ванката (тогава все още със "Синята стрела") и Стоил (с оранжевото Синхро).
До миналата година само си гледах бусчетата по сайтовете и "точех лиги" , но от края на миналата започнах и да спестявам пари. От началото на тази година вече можех да се боря при оферта - влизах в четирите най-популярни сайта по 7-8 пъти на ден и дебнех да изскочи нещо подходящо...
И преди седмица това се случи - Т3 , 1,6 TD , Syncro , с два блокажа , 1991 г. , пръскачки на фаровете , подгряване на шофьорската седалка , никелирани брони .... , при това от София.....
В неделя сутринта се обадих , уговорихме среща с продавача за след обяд...
На срещата отидох с братовчед ми , който е тенекеджия (да погледне буса с професионално око).
След оглед от вън , вътре и отдолу , брат'чеда каза , че "всичко е поправимо" - оставаше да го "пробваме" на пътя....
Качихме се с продавача и потеглихме по баирите над кв. Симеоново...
Нямам претенции , че разбирам от вървеж на бусове , но бях приятно изненадан от това как буса се справя по баира - набира си доста добре , турбото се чуваше , че работи , не тропа , не скърца , волана си се движи нормално (на място се върти от "пълен ляв" до пълен десен" с един пръст) , фарове , стопове , мигачи , спирачки - всичко си работи - повече не ми трябваше...
- Ясно , няма какво повече да му гледам - казах на продавача - обръщай и да се връщаме....
- Ок , но сега ще го пробваме и извън пътя - ми каза той...
Вкара буса в една наклонена ливада (под симеоновския лифт) , с трева 50-60 см и доста стичаща се вода...
Надолу буса се справи добре , но после нагоре.... се справи още по-добре... В тревата с кал , по баира - човека си включи на 2-ра и с газ буса си се заизкачва , без никакво "замисляне" по баира.
Това ми и трябваше - явно това беше моя бус....
Като се върнахме в центъра го попитах цената търпи ли някакви корекции (в обявата беше 3800 лв) , той каза 3500 , а аз му казах : "Има сделка !". Предложих му капаро , но той ми отказа ?!?! Каза , че щом сме си стиснали ръцете капаро не му трябва - за да съм спокоен , ще свали обявата и в сряда ще се видим при нотариуса....
Ааа , имало и бонус към сделката - щял да ми даде всички части , които имал...Бил купил буса за да го стегне и да го кара в Германия за продажба , стигнал до ламарините , но затворили КТБ , а му трябвали пари....
Колко това е вярно - бъдещето ще покаже...
Какво ми беше до сряда - аз си знам..))))
В сряда , при нотариуса за малко ме изправи "на нокти" - оказа се , че бил семеен , а той каза , че е ерген :rolleyes - добре , че жена му дойде след 10-ина минути и всичко приключи...
Отидохме до моя офис - да ми покаже от къде се сипва масло , вода , че до момента нямах удоволствието да се занимавам с Т3....
Като отвори багажника - до горе пълен с части :
- 4 стоманени джанти 14" пребоядисани
- комплект квадратни фарове , барабар с решетката (в прекрасно състояние)
- една долна решетка (в прекрасно състояние)
- 4 бр. стопове
- 4-5 мигачи
- комплект задни вежди (с етикетите)
- предно парно (комплект)
- 1 табло (за съжаление с часовник , а не с оборотомер)
- разни релета (незнайно колко и за какво)
- 2 гумени ленти за броня
- 1 или 2 огледала
- 2 дръжки за врати (не знам за кои врати са)
- и още куп дребни работи.....
Случайно стана въпрос за задната седалка и продавача ми каза :
- Ама , защо не каза , че ще го ползваш и за спане - аз съм му приготвил дюшек и маса - ела да ти ги дам , когато ти е удобно....
На следващия ден вече имах не 1 , а 6 бр. дюшеци с дебелина 10см , заедно с калъфите + не една , а 2 маси....
За сега нямам идея да го оборудвам с мивки , печки , хладилници и т.н.
Ще си търся предни и задни седалки с подлакътници , отваряеми средни прозорци , 15" джанти , панелите в салона искам да си ги правя сам (по мой вкус) , ще търся облицовка на колоните между прозорците , ел.стъкла , ел.огледала... , но всичко това , след като свърша с външния вид - като събера и пари , полека-лека - вече не бързам...
Поради затруднение с качването на снимки , при желание от Ваша страна , може да разгледате буса от тук :
http://jorkob67.snimka.bg/automobiles/t3-syncro.839072.34210424
Със сигурност буса не е перфектен , но ако не го бях взел , трябваше да чакам още незнайно колко време (а , сърце юнашко - не трае). Относно ламарините - зимата ще изкара така (хем да събера пари за ремонт и боя , хем прясно боядисан да не го излагам на зимно условия), а на пролет - в бокса и... брат'чеда е на ход...
Относно движението - вече му навъртях над 300 км - по Владая си се движа с 85-90км/ч (все още не смея да го юркам , че не се познаваме) , но има сили за още , двигателят си работи нормално , стрелката на водата все си седи в средата , разхода му е около 10л/100км смесен (не знам това дали е много , или е нормално...).В общи линии за сега съм доволен...

Последна промяна от jorko.b67 на Нед 19 окт 2014 22:49, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
jorko.b67
Мнения: 1061
Регистриран на: Чет 16 дек 2010 23:16
Автомобил: Caravelle 1.6TD Syncro
Двигател:
Местоположение: София

Re: T3 Caravelle Syncro

Мнениеот jorko.b67 » Нед 19 окт 2014 21:24


Вчера , на прекрасното време започнах са се "запознавам" с буса - лявото огледало си беше със счупено стъкло и го замених със здраво , не работеше заден ляв мигач и го подмених целия вътрешен панел и сега си работи , дясната пръскалка не работеше и с една карфица проработи (последва реглаж и на двете) - и всичко това за 15-тина минути... Колко простичко е направено....
Всички панти , брави и релсите на предните седалки са прогонени и напръскани с WD40 , открих казанчето за вода на чистачките...)))
В първия си пост забравих да благодаря на всички , които до този момент са ме учили и помагали , които ми подаваха бусове за продажба , даваха да карам техните коли ... - умишлено няма да споменавам имена , за да не пропусна някой - надявам се и в бъдеще да е така , за което предварително благодаря !!!
Има ли сбирка - черпенето е от мен ! :beer :beer :beer
Днес направих и лек оф-роуд над с.Подгумер - буса се справи с всички предизвикателства на 100% !!!!


Потребителски аватар
valsanik
Мнения: 1214
Регистриран на: Пон 10 авг 2009 8:48
Автомобил: T3 MULTIVAN+CARAVELLE 16 C-87+91
Двигател: 1.6 TD JX +2.1 MV-Petrol+LPG
Местоположение: София

Re: T3 Caravelle Syncro

Мнениеот valsanik » Нед 19 окт 2014 21:34


Браво :beer и добре дошъл при синхровците.Леко по леко ще го оправиш и после само кеф.


Потребителски аватар
jorko.b67
Мнения: 1061
Регистриран на: Чет 16 дек 2010 23:16
Автомобил: Caravelle 1.6TD Syncro
Двигател:
Местоположение: София

Re: T3 Caravelle Syncro

Мнениеот jorko.b67 » Нед 19 окт 2014 21:42


Благодаря за пожеланието , Вальо !!!
Вече наистина разбрах какъв е кефа - скоро ще ти звънна да се видим и ти да му хвърлиш един поглед и да ми дадеш някои съвети...
Пък бирата ще е от мен ! :beer


BURKAN
Вечен БАН
Мнения: 723
Регистриран на: Вто 09 юни 2009 11:42
Автомобил: VW T3 1.6 D AUDI A6 2.5TDI
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: T3 Caravelle Syncro

Мнениеот BURKAN » Нед 19 окт 2014 22:28


Буса е супер! Честито пак! Ще стане кукла! :beer :beer :beer


Потребителски аватар
jorko.b67
Мнения: 1061
Регистриран на: Чет 16 дек 2010 23:16
Автомобил: Caravelle 1.6TD Syncro
Двигател:
Местоположение: София

Re: T3 Caravelle Syncro

Мнениеот jorko.b67 » Нед 19 окт 2014 22:42


И аз съм с такива впечатления , Боби ! )
Обещавам да го направя по-добър !!! :beer


Потребителски аватар
p-sound
Мнения: 318
Регистриран на: Пет 02 апр 2010 23:16
Автомобил: VW T3 Caravelle
Двигател: MV 1990
Местоположение: varna

Re: T3 Caravelle Syncro

Мнениеот p-sound » Пон 20 окт 2014 9:07


Жоре,честито и от мен и да го пазиш красавеца не да го караш зимата в лугите да доръждяса хубаво!Ти си знаеш.Най-важното е да си доволен,да спиш спокойно вече и да почерпиш!!!


Потребителски аватар
jorko.b67
Мнения: 1061
Регистриран на: Чет 16 дек 2010 23:16
Автомобил: Caravelle 1.6TD Syncro
Двигател:
Местоположение: София

Re: T3 Caravelle Syncro

Мнениеот jorko.b67 » Пон 20 окт 2014 11:31


Благодаря за съвета !
Обещавам да го пазя , а за почерпката - хайде да организираме някоя срещичка - при Жори (не съм говорил с него) или на "Кауфланд" в Х.Димитър и да се видим всички , ок ?


Потребителски аватар
mesiata666
Мнения: 260
Регистриран на: Нед 02 фев 2014 15:28
Автомобил: VW Multivan T3 Magnum
Двигател: 1.9 TD 1989
Местоположение: Sofia
Контакти:

Re: T3 Caravelle Syncro

Мнениеот mesiata666 » Пон 20 окт 2014 15:34


Още веднъж, честито от мен, буса наистина е много хубав, а най-хубавото е, че си имаш поле за изява, да си го направиш, както ти сърце желае :th_up
Иначе и аз съм на мнение, че трябва в най-скоро време да си направим сбирка и да се похвалиш на живо :beer


Потребителски аватар
jorko.b67
Мнения: 1061
Регистриран на: Чет 16 дек 2010 23:16
Автомобил: Caravelle 1.6TD Syncro
Двигател:
Местоположение: София

Re: T3 Caravelle Syncro

Мнениеот jorko.b67 » Пон 20 окт 2014 17:27


Благодаря ти Андро !
Днес , ако ми остане време ще пиша предложение в поставената за целта тема :beer
Днес имах път към Жори и се отбих - хем да му се похваля , а и той да го види...
Разгледа го , хареса му - двигател , скорости , спирачки.....
Направи ми и малък подарък за буса - метални винтили (капачки) - малко , но от сърце !!! Много ме трогна !!!
После минахме през един магазин и от там се оборудвах с нова аптечка и нова запалка за таблото..
Взех си и първите екстри (тунинг) - две поставки за чаши с капаци - сега остава да им намеря подходящо място и ...ето ти 2-3 нови конски сили...)))))
20102014324.jpg


Потребителски аватар
valsanik
Мнения: 1214
Регистриран на: Пон 10 авг 2009 8:48
Автомобил: T3 MULTIVAN+CARAVELLE 16 C-87+91
Двигател: 1.6 TD JX +2.1 MV-Petrol+LPG
Местоположение: София

Re: T3 Caravelle Syncro

Мнениеот valsanik » Пон 20 окт 2014 17:40


От къде взе поставките и на каква цена?


Потребителски аватар
chato
R.I.P
Мнения: 318
Регистриран на: Сря 20 май 2009 12:21
Автомобил: VW bus T3
Двигател: 1.6D CS 1981
Местоположение: sofia

Re: T3 Caravelle Syncro

Мнениеот chato » Пон 20 окт 2014 20:54


Още една честитка и от мен :mhihi .Много,много да те радва... и хайде на среща :love.vwclub .


Потребителски аватар
jorko.b67
Мнения: 1061
Регистриран на: Чет 16 дек 2010 23:16
Автомобил: Caravelle 1.6TD Syncro
Двигател:
Местоположение: София

Re: T3 Caravelle Syncro

Мнениеот jorko.b67 » Вто 21 окт 2014 0:05


За срещата - вече дадох предложения в организационната тема)))
Благодаря ти за поздрава !!! )))
Вальо , цената на бройката е 4,70лв , от един голям магазин между "Хладилника" и "Околовръстен път".
Единственият "недостатък" им е , че нямат осветление ... , но и това е поправимо...


Ivailo G. Ivanov
Мнения: 200
Регистриран на: Пет 02 юли 2010 14:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Devnq

Re: T3 Caravelle Syncro

Мнениеот Ivailo G. Ivanov » Вто 21 окт 2014 14:37


Честито колега.


Потребителски аватар
chato
R.I.P
Мнения: 318
Регистриран на: Сря 20 май 2009 12:21
Автомобил: VW bus T3
Двигател: 1.6D CS 1981
Местоположение: sofia

Re: T3 Caravelle Syncro

Мнениеот chato » Вто 21 окт 2014 20:40


jorko.b67 написа:...Вальо , цената на бройката е 4,70лв , от един голям магазин между "Хладилника" и "Околовръстен път".
Единственият "недостатък" им е , че нямат осветление ... , но и това е поправимо...


Ааа,мисля,че има още един недостатък...точно в тази отсечка булеварда е затворен,но като се замисля още малко,като чели е затворен само от ул."Сребърна" до BILLA.Ако е по-нагоре,няма проблем.......май :Mr Green Fun .

п.п.Жорка,да не си ги взел от "Импас"-а?(няма никаква скрита реклама и нямам ниощо общо с тях)



Върни се в “Моят VW Bus”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 12 госта