T3 Caravelle Syncro

Бусове проекти или как се грижим за своя любим бус
Правила на форума
Изображение
Потребителски аватар
musuibie
Мнения: 403
Регистриран на: Сря 18 фев 2009 21:02
Автомобил: gotin
Двигател: chugunen glava - aluminieva
Местоположение: У нас
Контакти:

Re: T3 Caravelle Syncro

Мнениеот musuibie » Чет 28 апр 2016 12:44


Като идеш да си го взимаш да не кажеш: аааа, тоя е много лачен - не е моя, дайте си ми моя...




Потребителски аватар
jorko.b67
Мнения: 1061
Регистриран на: Чет 16 дек 2010 23:16
Автомобил: Caravelle 1.6TD Syncro
Двигател:
Местоположение: София

Re: T3 Caravelle Syncro

Мнениеот jorko.b67 » Пет 29 апр 2016 8:27


Натам вървят нещата..)))
Взимам го и вместо в София - карам го в Асеновград..))


Потребителски аватар
jorko.b67
Мнения: 1061
Регистриран на: Чет 16 дек 2010 23:16
Автомобил: Caravelle 1.6TD Syncro
Двигател:
Местоположение: София

Re: T3 Caravelle Syncro

Мнениеот jorko.b67 » Сря 04 май 2016 14:25


Малко новости около моя бус...)
Най-после си го получих - вече изкърпен и боядисан )))
Освежени са и всички пластмаси - решетки, пластмасите по стъклата, огледалата...
Като казах стъклата - от 10 възможни, 8 са вече други - чисто нови са предното и задното стъкло, на средния ред вече и двата прозореца са отваряеми, последния ред странични стъкла са с пластмасовите отвори...
Всички дръжки на бравите също са боядисани, сменени са и рогчетата на броните с чисто нови.
Самите брони са реставрирани, до колкото това е възможно без ново никелиране.
Премахната е една греда, която разделяше първия от втория ред седалки - сега си търся предни седалки с подлакътници от Т3, или Т4, за да може вече да се пътува нормално отпред.Ако някой има оферта - на ЛС, или по телефона се надявам да се договорим...
Надявам се до срещата в Гърция да успея да поставя фолио на стъклата, възможно най-тъмно - 3-ка, или 5-ица (ако някой знае добър майстор в София ще ми е от полза) и да изолирам стените за шум и термо. За изолиране на пода и предните врати вероятно, до тогава няма да ми стигне времето, но когато - тогава ))...
До срещата в Гърция ще му поставя и надписите SYNCRO 4WD там, където е необходимо - в наличност са и само чакат бусчето да си дойде в София..
Не успях да направя снимки на буса, защото времето беше много лошо, трябваше спешно да мина на ГТП, че отдавна трябваше това да се случи, после трябваше да закарам буса при Ицо, в Асеновград, че искам да ревизира блокажите, да ъпдейтне спирачките...такива работи...)))
Като е готов от този ремонт - ще го снимам да ви го покажа..)))


Потребителски аватар
BUS1988
Мнения: 680
Регистриран на: Съб 20 фев 2010 21:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: THESSALONIKI-GREECE

Re: T3 Caravelle Syncro

Мнениеот BUS1988 » Сря 04 май 2016 20:22


Браво, на добър път вървиш, чакам те в Гърция :cool


Потребителски аватар
jorko.b67
Мнения: 1061
Регистриран на: Чет 16 дек 2010 23:16
Автомобил: Caravelle 1.6TD Syncro
Двигател:
Местоположение: София

Re: T3 Caravelle Syncro

Мнениеот jorko.b67 » Сря 14 дек 2016 14:37


Привет, на всички !)
Вчера се обзаведох с две радиостанции - Baofeng UV-5R.
Няколко дни разглеждах предложения в интернет, питах и в общата група във вайбър за мнения...
Спрях се точно на този модел, защото получих за него положителни отзиви и от Бачи (благодаря ти, Ице !!!), а и обхвата ме устройва напълно (около 5км в поле, връзката е перфектна- след това я има, но вече се появяват шумове) и ...не чаках много...
Купих си 2 бр, а не един по 2 причини - едната винаги може да е в друг автомобил, а и като се тръгне някъде с повече хора...
Предпочетох да не са стационарни, защото мисля да ги ползвам не само като съм с буса - така ще е по-лесно да имам и за в буса, а и в другата кола....
В комплект се продават с батерия (купих си 2 по-мощни батерии), връзка, щипка за колан, хендсфри, антена и зарядно за 220V.
Допълнително си поръчах и едно зарядно за кола.
По повод антената - гледах в интернет клип, в който се показва доста по-добра комуникация с друга антена (Nagoya Na771) и по този повод си купих допълнително и две такива антени - просто се развърта оригиналната и на нейно място се поставя другата.
На 7км, с тези антени, отново връзката става перфектна.
На снимката се вижда разликата в дължината на антените (по-дългата е Na771) и големината на станциите - колкото цигарена кутия.
Цената за двете станции, заедно с допълнителното зарядно за кола, двете по-мощни батерии и двете антени, както и тр.разходи ми стъпи (до офис на еконт) на 227.90лв.
В събота (живот и здраве) ще ходя на новогодишен банкет в Сърбия (с няколко коли) и задължително ще ги изпробвам.
Днес получих и от фирмата-продавач файл с инструкции на български език..))
Извинявам се за качеството на снимката !)
Прикачени файлове
IMG_20161214_135156.jpg


Потребителски аватар
jorko.b67
Мнения: 1061
Регистриран на: Чет 16 дек 2010 23:16
Автомобил: Caravelle 1.6TD Syncro
Двигател:
Местоположение: София

Re: T3 Caravelle Syncro

Мнениеот jorko.b67 » Нед 18 дек 2016 19:21


Здравейте !
Вчера ходих до Сърбия, с две коли, естествено с новите ми придобивки - радиостанциите.
Резултатите са повече от задоволителни - перфектна връзка между автомобилите, никакви паразитни шумове, простота при използването....
Максималното разстояние между колите беше, около 1 км - за повече проби не остана време, но отново връзката беше перфектна !
Единствен "недостатък" е да намеря оптималното място в купето, заради по-дългите антени..)
Препоръчвам ги !!!


Потребителски аватар
muko
Мнения: 245
Регистриран на: Сря 06 фев 2008 17:58
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: KR 1991
Местоположение: Раднево

Re: T3 Caravelle Syncro

Мнениеот muko » Нед 15 яну 2017 14:43


Здравей,
благодаря за информацията защото съм радио любител от 1 година ,но още нямам станция.Тази информация ми е достатъчна за да си поръчам и аз!

Поздрави!



Върни се в “Моят VW Bus”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта