T3 Caravelle Syncro

Бусове проекти или как се грижим за своя любим бус
Правила на форума
Изображение
Потребителски аватар
DA@KA
Мнения: 1081
Регистриран на: Съб 24 юли 2010 18:41
Автомобил: Caravelle
Двигател: ACV 1998
Местоположение: гр.Русе

Re: T3 Caravelle Syncro

Мнениеот DA@KA » Съб 10 яну 2015 21:49


Сложи си едни релета на фаровете и хубави крушки,с ксенончето ще те сърби д... и не се знае тия срещу теб как са с нервите.




Потребителски аватар
jorko.b67
Мнения: 1061
Регистриран на: Чет 16 дек 2010 23:16
Автомобил: Caravelle 1.6TD Syncro
Двигател:
Местоположение: София

Re: T3 Caravelle Syncro

Мнениеот jorko.b67 » Вто 13 яну 2015 16:03


След като сменихме свещите , реших , че е време да се направи една центровка на двигателя - нов акумулатор , нови свещи , сменени масла , филтри и ремъци , а да не работи като хората - не си е работа.
По препоръка на Жори , отидох при майстор , с който той ме свърза....
Вкарахме буса в халето , човека си взе уредите и вдигнахме капака....
Резултат - от тогава буса работи "като нов" - сутрин пали без НИКАКВО напрежение , дето се казва "от 1/4 оборот" , обогатител (или смукач) не ползвам , движи се по-тихо и някак "мазно" , не пуши , набира и се движи по съвсем различен начин - направо си е като лека кола...))))
Пу , да не му е уруки !!!
Ако някой иска да ползва услугите му - нека ми пише на ЛС - ще му дам координатите.
p.s. Между другото , майстора също е горд собственик на Т3 - занимава се и с дизелови , и с бензинови мотори.


Потребителски аватар
jorko.b67
Мнения: 1061
Регистриран на: Чет 16 дек 2010 23:16
Автомобил: Caravelle 1.6TD Syncro
Двигател:
Местоположение: София

Re: T3 Caravelle Syncro

Мнениеот jorko.b67 » Сря 14 яну 2015 13:16


Не мога да намеря подходящата тема , затова пиша в моята.
В интернет намерих този клип https://www.youtube.com/watch?v=GoUgdOz_kps
Става въпрос - как да премахнем малки драскотини по пластмасови кори по колите (повечето такива пластмаси има в т4 , т5 и в мултивановските т3 ).
Дано да е от полза .... :beer


Потребителски аватар
jorko.b67
Мнения: 1061
Регистриран на: Чет 16 дек 2010 23:16
Автомобил: Caravelle 1.6TD Syncro
Двигател:
Местоположение: София

Re: T3 Caravelle Syncro

Мнениеот jorko.b67 » Сря 21 яну 2015 16:30


Преди около седмица буса започна да ми създава проблеми с ел. инсталацията. Сутрин пали , работи нормално. Спирам някъде и гася - след това - все едно , че съм му махнал акумулатора. Някой ми подава ток (едва ли не дистанционно) и пак заработва. По време на движение , таблото започва да свети по-слабо и радиото се изключва. След малко се оправя....
Дълго не го търпях - онзи ден намерих майстор по жиците в нашия квартал и му го оставих за пълна ревизия на цялата система.
Диагноза : ремонт на алтернатора и подмяна на + клема на акумулатора.
Резултат : смяна на блока на алтернатора , смяна на релето му , смяна на + клема - сега всичко си работи нормално , даже майстора е поправил диода на таблото за зареждането (купих буса в неработещо състояние).
В същото време си поръчах по интернет и електронен волтметър (и за буса , и за КИА-та) , включващ се в гнездото на запалката. При запален двигател показва 13,6V - 14,2V. Мисля , че е в нормата.
Хубавото е , че и фаровете вече светят по-нормално..)))
За сега съм доволен от майстора !
Бях споменал , че в едно магазинче ми смениха крушките за парното с диоди - и тях ги сложих и разликата е очевадна !

Последна промяна от jorko.b67 на Чет 22 яну 2015 3:14, променено общо 1 път.


Gari Hachikian
Мнения: 90
Регистриран на: Пет 14 май 2010 12:26
Автомобил: T3 Transporter 81 Caravelle 89
Двигател: 1600D-Dead
Местоположение: Ruse
Контакти:

Re: T3 Caravelle Syncro

Мнениеот Gari Hachikian » Чет 22 яну 2015 1:23


Дай снимки да видим как се е получило :) а за губенето на тоците щях да кажа да провериш масата от купе към ДВГ-то да не ти прави проблеми :)

Може каравелето да не е в движение все още но осветление има!
Само дето моето не са купешки крушки а си го правих с диодна лента.

Изображение

Изображение

Изображение


Потребителски аватар
jorko.b67
Мнения: 1061
Регистриран на: Чет 16 дек 2010 23:16
Автомобил: Caravelle 1.6TD Syncro
Двигател:
Местоположение: София

Re: T3 Caravelle Syncro

Мнениеот jorko.b67 » Чет 22 яну 2015 23:43


При мен всички крушки по таблото са заменени с диоди в магазина , за който писах в предишните си постове.
Ето какво се получи - според мен е не лошо и си е достатъчно. Само на големия панел за отоплението малко ми слабее силата , но и това ще го оправим..)
Това си е таблото - общ вид на max
Photo0007.jpg

Задното парно
Photo0008.jpg

Ето вече как си светят фаровете - до джипа отпред има около 6-8 метра.
Photo0011.jpg

Това е волтметъра в запалката
IMG_20150122_191044.jpg

Съжалявам за качеството на снимките - до колкото успях ги "ремонтирах"...)))


Потребителски аватар
mesiata666
Мнения: 260
Регистриран на: Нед 02 фев 2014 15:28
Автомобил: VW Multivan T3 Magnum
Двигател: 1.9 TD 1989
Местоположение: Sofia
Контакти:

Re: T3 Caravelle Syncro

Мнениеот mesiata666 » Пет 23 яну 2015 10:11


Браво, супер сте се справили :-) иначе мисля, че волтметъра е хубаво да не е в запалката, защото губиш запалката. Иначе при мен волтметъра е под бутона за аварийните


Потребителски аватар
jorko.b67
Мнения: 1061
Регистриран на: Чет 16 дек 2010 23:16
Автомобил: Caravelle 1.6TD Syncro
Двигател:
Местоположение: София

Re: T3 Caravelle Syncro

Мнениеот jorko.b67 » Пет 23 яну 2015 14:16


И аз съм на същото мнение Андро , че запалката трябва да си е "запалка".
Имам старата запалка , която си е изправна , но нямам толкова голяма бургия , за да си направя нова дупка в таблото за нея. Иначе съм й намерил място - до обогатителя. Дано от вътре да не й пречи нищо.
Ако някой в София има подходящата бургия и иска да помогне като ми услужи с нея - да ми пише , или да ми се обади по телефоните.
0899 88 67 55
0892 46 65 95
Вчера ходих да гледам един комплект предни , единични седалки с по 2 подлакътника от Крайслер (Войаджър) , но си трябва сериозно преправяне по окачването . Тъй като нямам условията за преправянето им се отказах да ги взема. Ако някой го интересува - обявата е в София - гледах я в продавалника.
От каква марка и модел МПС са подходящи за подмяна на Т3 - евентуално с лека корекция ? Естествено и да са удобни...
:beer

Последна промяна от jorko.b67 на Пет 23 яну 2015 14:25, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
mesiata666
Мнения: 260
Регистриран на: Нед 02 фев 2014 15:28
Автомобил: VW Multivan T3 Magnum
Двигател: 1.9 TD 1989
Местоположение: Sofia
Контакти:

Re: T3 Caravelle Syncro

Мнениеот mesiata666 » Пет 23 яну 2015 14:20


Най-добре, си купи разклонител за запалки и си го монтирай на таблото, ще гледам тея дни, да ти покажа как и къде.
Понеже винаги има, особено на къмпинг какво да включиш в разклонителя. Било то хладилна чанта, GSM, телевизорче и т.н.


Потребителски аватар
jorko.b67
Мнения: 1061
Регистриран на: Чет 16 дек 2010 23:16
Автомобил: Caravelle 1.6TD Syncro
Двигател:
Местоположение: София

Re: T3 Caravelle Syncro

Мнениеот jorko.b67 » Пет 23 яну 2015 14:27


Ок , благодаря !
Ако имаш път към моя офис (знаеш къде е) , звънни ми предварително да не съм излязъл някъде и ще се видим. :beer


Gari Hachikian
Мнения: 90
Регистриран на: Пет 14 май 2010 12:26
Автомобил: T3 Transporter 81 Caravelle 89
Двигател: 1600D-Dead
Местоположение: Ruse
Контакти:

Re: T3 Caravelle Syncro

Мнениеот Gari Hachikian » Пет 23 яну 2015 17:23


супер е станало!Волтметъра от олх-са ли го взе и аз мисля да си взема. А за качеството на живо си е друго аз си играх няколко часа с паялника и лентички докато измисля как прекарам кабелчетата и как да ги навържа диодите за да ми хареса резултата.Колко ти излязоха като сума всички диоди? :smile
Изображение
Изображение
Изображение


Потребителски аватар
jorko.b67
Мнения: 1061
Регистриран на: Чет 16 дек 2010 23:16
Автомобил: Caravelle 1.6TD Syncro
Двигател:
Местоположение: София

Re: T3 Caravelle Syncro

Мнениеот jorko.b67 » Пет 23 яну 2015 19:01


Ами на таблото са 3 бр. и 2 на отоплението - общо 5 бр. С диодите и преправянето , всичко ми излезе 15 лв - по 3 лв на бройка.
А волтмеръчетата ги поръчах в ОЛХ - там си избрах една от обявите - то се оказа някакъв сайт за интернет търговия. По 6,50 лв бройката - аз си поръчах 3 и общо (с доставката) ми излезе 22,90лв до офис на Еконт.


Потребителски аватар
jorko.b67
Мнения: 1061
Регистриран на: Чет 16 дек 2010 23:16
Автомобил: Caravelle 1.6TD Syncro
Двигател:
Местоположение: София

Re: T3 Caravelle Syncro

Мнениеот jorko.b67 » Пет 13 фев 2015 16:42


Още малко допълнения....
Заради закупения наскоро волтметър се наложи поставянето на втора запалка. Аз избрах мястото , а Жори направи отвора с подходящия за случая инструмент....
http://jorkob67.snimka.bg/tuning/vetrobrani-i-voltmet-r.853547
За съжаление не успях да се справя с преоразмеряването на снимките , та затова ги пускам по този начин...
Докато чакам да се постопли времето за ремонта на ламарините , си поръчах от един сайт ветробрани. Немски (със сертификат) , има ги в три цвята (най-тъмното - като моите , прозрачно-безцветни и леко опушени). Цена на комплекта 61.50 лв. Имаше и полски (10лв по-евтини) , но за тази разлика , реших да са немските...
Чудех се дали да ги сложа след ремонта , но след 2 минути размисъл - вече са си на мястото...))
Поставянето им е традиционно.Прилепват перфектно , не тропат и не се изваждат.
Доволен съм от покупката !
Като стана въпрос за ремонта на ламарините - бих бил благодарен , ако вече миналите през този филм , споделят какви химии е препоръчително да се вземат за ремонта и обработката на купето от вътре и отвън , и какви количества ще са достатъчни.
С удоволствие ще приема и съвети , относно марката на хубава боя и лак. До колкото разбрах боите се делели основно на 3 категории (като качество и цена) :
- бои "за продажба" на кола на старо - изкарвали от няколко месеца до около 1 година - към тях не проявявам интерес
- бои "среден клас" - изкарвали до няколко години
- бои от висок клас - металици , с перлен ефект , преливащи цветове и т.н.
Благодаря предварително ! :beer


Потребителски аватар
jorko.b67
Мнения: 1061
Регистриран на: Чет 16 дек 2010 23:16
Автомобил: Caravelle 1.6TD Syncro
Двигател:
Местоположение: София

Re: T3 Caravelle Syncro

Мнениеот jorko.b67 » Пет 13 фев 2015 17:32


Намерих чертежи с размерите на вътрешните панелите на Т3.
На който му предстои подобен ремонт ще са му от полза , пък и само за обща култура - също...)
Файл №1 -
1а - панел на плъзгащата се врата
1б - панел срещу плъзгащата се врата
Файл №2 -
2а - предни врати - линейни размери
2б - предни врати - радиални размери
Файл №3 - задна врата(на багажника) - линейни и радиални размери
Файл №4 - размери на панелите в багажника
Прикачени файлове
3c0a3bcs-960.jpg
Дверные карты (задняя).pdf
(34.28 KиБ) Свален 203 пъти
Дверные карты (водительская, пассажирская дверь).pdf
(72.82 KиБ) Свален 216 пъти
Салонные карты (сдвижная, салон).pdf
(38.05 KиБ) Свален 277 пъти


Потребителски аватар
vin_d
Мнения: 272
Регистриран на: Пет 08 яну 2010 17:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Търговище o0 W 0o

Re: T3 Caravelle Syncro

Мнениеот vin_d » Пет 13 фев 2015 22:47


Мн.малко са темите който съм изчел от край до край и това е 1 от тях.Честито,арно фургонче :wink си си зел колега кефи ме,преди 1 месец гледах Топ Гиър май беше ,зеха ено обикновено бусче и го рециклираха малко пригодиха за спане,пеене.... и го шътнаха на някой,както и да е,но страхотно стана вътре като обзавеждане екстри ...... и се зарибих мн.и аз да имам такоз. Да си ода на ски,море с фемилито без да се притеснявам де да легам де да се мия де да пия,това е идеалното решение.Знам за колегите от форума с таквиз бусове,но с това предаване направо ме хвана крастата,друго е да го видиш на филм,а пък ако се кача на такъв нема да сляза сигурно.За сеа само гледам из продавалниците,но ако някой има за бартер съм за,имам голф 3 комби синхро 4х4 с клима аер бег и др.екстри.
Пак към тв.вагонче готино е,готината маска 4х4 и блокажи страоотно и на добри пари си го зел. Точното това търса и аз.
Успехи



Върни се в “Моят VW Bus”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта