T3 Caravelle Syncro

Бусове проекти или как се грижим за своя любим бус
Правила на форума
Изображение
Потребителски аватар
jorko.b67
Мнения: 1061
Регистриран на: Чет 16 дек 2010 23:16
Автомобил: Caravelle 1.6TD Syncro
Двигател:
Местоположение: София

Re: T3 Caravelle Syncro

Мнениеот jorko.b67 » Нед 30 ное 2014 18:53


Да , да сложено е от правилното масло - благодаря ти все пак за напомнянето !!! :beer




Потребителски аватар
jorko.b67
Мнения: 1061
Регистриран на: Чет 16 дек 2010 23:16
Автомобил: Caravelle 1.6TD Syncro
Двигател:
Местоположение: София

Re: T3 Caravelle Syncro

Мнениеот jorko.b67 » Нед 30 ное 2014 19:22


Продължавам...
Спирачна система - дисковете , барабаните , накладките и маркучите са добре , няма течове...
Да изкарат така още 1 - 1,5 години , пък ще мисля за преминаване изцяло на дискове.
Оказа се , че жилата на ръчната спирачка са скъсани - свалихме ги и ги занесох в една фирма. След около 1 час и 70 лв , вече съм с нови жила...
29112014348.jpg

По окачването също нещата са добре - за сега не се налага пипане там.
Относно Синхрото - уж беше "...пращал съм го в Германия за ремонт..." - оказа се , че постоянно е зацепено....
Живот и здраве , мисля 4х4 да стане , както е при Ванката...
След смяната на радиото от буса , го изпратих , като подарък на един фен от един руски форум. Бях приятно изненадан , след като човека , който даже не познавам , ми е върнал жеста (както казват руснаците "В долг не останем !") и ми е изпратил различни лепенки за буса :
- 4х4
- 4WD - тези , които са на предните врати
- SYNCRO - тази , която е отпред
- SYNCRO - тази , която се слага отстрани по средата на буса
- още каламбури на тема VW и бус Т3
Всички лепенки са си с оригиналните вид и размери - даже човека ще ми прати клип как правилно да се поставят.
Ако някой проявява интерес , ще кача клипа тук..
За съжаление са много , като брой и обем и затова не съм ги снимал..)


Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: T3 Caravelle Syncro

Мнениеот PACH » Нед 30 ное 2014 21:39


Радвам се че напредва проекта :)
За двигателя при следваща смяна на маслото препоръчвам 10/40 полусинтетика, не забравяй че е доста старо поколение и освен това амортизиран порядъчно. Помисли и за някаква добавка за износени двигатели.
Понеже си с виско муфа, няма как да не си с постоянно 4х4, за да разделиш предния мост ти трябва декуплер.


Потребителски аватар
jorko.b67
Мнения: 1061
Регистриран на: Чет 16 дек 2010 23:16
Автомобил: Caravelle 1.6TD Syncro
Двигател:
Местоположение: София

Re: T3 Caravelle Syncro

Мнениеот jorko.b67 » Нед 30 ное 2014 22:13


Благодаря за пожеланията и съветите , Ванка - ще ги имам предвид !!! :beer


Потребителски аватар
jorko.b67
Мнения: 1061
Регистриран на: Чет 16 дек 2010 23:16
Автомобил: Caravelle 1.6TD Syncro
Двигател:
Местоположение: София

Re: T3 Caravelle Syncro

Мнениеот jorko.b67 » Сря 03 дек 2014 15:22


Леко да се похваля - от вчера бусчето си има отваряеми триъгълни стъкла на предните врати - сдобих се с тях от Пепи (от Бенковски) , като даже и ми ги монтира....
Докато правеше това , се обади Боби и след десетина минути и аз , и Пепи се сдобихме с пластмасови подкалници...
То , направо си стана една мини софийска среща..)))


Потребителски аватар
jorko.b67
Мнения: 1061
Регистриран на: Чет 16 дек 2010 23:16
Автомобил: Caravelle 1.6TD Syncro
Двигател:
Местоположение: София

Re: T3 Caravelle Syncro

Мнениеот jorko.b67 » Съб 13 дек 2014 11:46


По съвет на Мишо (DA@KA) , наистина не издържах на тези чистачки и вчера , докато зареждах на бензиностанция , прегледах чистачките . Видях "Шампион"-ки по 50 см. Исках да са 51см , но като прочетох на опаковката , че са точно за Каравел '90 си ги взех - комплект 2 бр - 29.99 лв. От "стария" модел.
Веднаха ги сложих по местата и открих 2 неща :
- действително чистят перфектно , без да оставят никакви следи
- веднага се разреши проблема , който имах аз , а разбрах , че съществува и при други колеги - с без раменните пера , когато едновременно работят чистачките и се пръска вода , струята мие само , когато перото е в горно положение , а в долно - пръска върху самото перо - не на стъклото. С тези , "старите" чистачки струята мие и в двете положения - струята минава през отвора на перото - явно пръскалките са конструирани само за такива пера.
Така , че - който си взима чистачки , препоръчвам "стария" тип пера. :beer


Потребителски аватар
mesiata666
Мнения: 260
Регистриран на: Нед 02 фев 2014 15:28
Автомобил: VW Multivan T3 Magnum
Двигател: 1.9 TD 1989
Местоположение: Sofia
Контакти:

Re: T3 Caravelle Syncro

Мнениеот mesiata666 » Съб 13 дек 2014 13:14


А пък аз, от както имам автобуса, не съм слагал течност за чистачки и не съм забелязал такъв проблем... :lol:


Потребителски аватар
jorko.b67
Мнения: 1061
Регистриран на: Чет 16 дек 2010 23:16
Автомобил: Caravelle 1.6TD Syncro
Двигател:
Местоположение: София

Re: T3 Caravelle Syncro

Мнениеот jorko.b67 » Съб 13 дек 2014 13:18


))))
Ами , Андро - продължавай така и не си сипвай течност , че освен течност - и чистачките ще трябва да сменяш..)))))


Потребителски аватар
mesiata666
Мнения: 260
Регистриран на: Нед 02 фев 2014 15:28
Автомобил: VW Multivan T3 Magnum
Двигател: 1.9 TD 1989
Местоположение: Sofia
Контакти:

Re: T3 Caravelle Syncro

Мнениеот mesiata666 » Съб 13 дек 2014 23:44


Ми... Нищо няма да сменям, аз пътувам само по топлите страни 8-)


Потребителски аватар
jorko.b67
Мнения: 1061
Регистриран на: Чет 16 дек 2010 23:16
Автомобил: Caravelle 1.6TD Syncro
Двигател:
Местоположение: София

Re: T3 Caravelle Syncro

Мнениеот jorko.b67 » Съб 20 дек 2014 19:12


Пак малко новости....
Онзи ден минах за първи път на ГТП с буса - малко имах съмнения за спирачките (не знам защо) , та отидох при едни мои клиенти - хем със сигурност "да мина" , хем спокойно и честно да ми кажат какво не е в ред.
Оказа се , че спирачките са "на шест" , което много ме зарадва (и успокои) и поне за сигурността на пътя не го мисля...
Същият ден се видяхме с Пепи от Бенковски , та си купих и едно отваряемо стъкло (средния ред , от лявата страна). Дясното го нямаше , но сега то е на ред да се намери. Пепи тръгна да сменя стъклото , но се усети , че след някой и друг месец буса ще влиза за ремонт на ламарините , та ме посъветва за сега да не го сменяме , а направо да се сложи , когато буса се пребоядиса. Съгласих се - и аз мисля , че за сега е по-удачно да се изчака - до тогава , ако намеря и дясното - направо ги сменям и двете...
От него се обзаведох и с 2 закачалки + планката около обогатителя.
Докато си говорехме с него , при нас дойде един негов приятел и като му оглеждах камиончето , забелязах , че има един държач за горната част на антената (да не се вее , като е изпъната) - попитах го от къде го е купил , а той казва :
- Ами , като ти трябва - сваляй си го...)))
Та вече и това си го имам...
Днес Боби (pitstop_loungebar) ми се обади , че са ми пристигнали ламарините за ремонта - вече си имам задни панели + калниците (целите панели) , предните калници и задни панели (които са при бронята). Остават само двете степенки да си взема (и тях съм ги поръчал) и вече съм готов за ремонта на ламарините. Сега остава само да събера парите за работата и боядисването , че месец Юли наближава..)))
Поръчах си и амортисьорите за задната врата - единия вече е при мен , втория го чакам в понеделник - вторник да пристигне , но тях ще си ги сложа веднага !
Вчера буса изгуби токовете , без никаква видима причина - оказа се че плюсовата клема на акумулатора се е счупила , та днес ходих до магазин "Импас" и си купих един комплект - докато бяхме с Боби направих замяната...
В магазина за клемите видях , че има от поставките за чаши (същия модел , от който си бях взел в началото) и взех 6 бр.(исках 8 бр) - 2 за мен и 4 за колегата ghefa , който ги поиска преди време. Който иска - в магазина има още към 80 бр. от този модел , но продавача не можА да ги намери в склада - от понеделник ще има. Първите две вече са си поставени на местата (при третия ред седалки) - сега ще мисля тези къде да ги сложа....
С Боби намерихме подходящи диоди за осветлението на предното и задното парно - чакам да ги постави на мястото на крушките и ги сменям веднага - вече 100% ще съм с диоди по таблото...
Като за последно - на път за в къщи , минах през един магазин и си купих плат за пердета за буса - искам да поставя тъмно фолио по стъклата , но по съвет на Ицо от Асеновград - фолиото за лятото не предпазва достатъчно от жегата , та ще си имам и пердета...))))


Потребителски аватар
jorko.b67
Мнения: 1061
Регистриран на: Чет 16 дек 2010 23:16
Автомобил: Caravelle 1.6TD Syncro
Двигател:
Местоположение: София

Re: T3 Caravelle Syncro

Мнениеот jorko.b67 » Вто 30 дек 2014 17:49


Преди няколко дни буса започна да пали трудно - от третия , четвъртия път....С доста дим...Явно , подгревните свещи бяха за подмяна.
Е , като трябва , си трябва - днес Жори ми намери свещи и в неговия гараж бяха подменени - от него , аз почти само гледах...))
Оказа се , че 2 работят , а две - не. Както повелява закона - смяна и на четирите с нови и забравяме за този проблем...
Парното също не топлеше с нужното количество топлина - оказа се , че маркуча , който излиза от капачката на съда се е амортизирал , и от там си е излизал антифриза...
Жори направи нужната хирургическа интервенция , аз долях антифриз където и колкото е нужно и резултата е на лице - вече яке , шал и шапка в буса не са ми нужни...)))


Потребителски аватар
jorko.b67
Мнения: 1061
Регистриран на: Чет 16 дек 2010 23:16
Автомобил: Caravelle 1.6TD Syncro
Двигател:
Местоположение: София

Re: T3 Caravelle Syncro

Мнениеот jorko.b67 » Съб 10 яну 2015 13:11


Вчера получих от Боби диоди за подмяна на габаритните светлини на фаровете. Днес тръгнах да ги сменям , но се оказа , че "окачването" е различно...
IMG_20150109_163239.jpg

IMG_20150110_123849.jpg

Ще се търсят нови варианти...
И докато сме на вълна осветление - имам идея да заменя стандартните крушки на фаровете с такива с бяла светлина (на ФИЛИПС), че уж рефлекторите са добре , стъклата и те са добре , но осветяването не ме задоволява.
Имам въпрос към знаещите - това ще подобри ли осветяването пред буса , или трябва да се замислям за ксенон. Ако , обаче се слага ксенон - с тези стъкла ще има ли смисъл от него , или трябват лупи и нови стъкла ?


Потребителски аватар
pitstop_loungebar
Мнения: 108
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 14:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: T3 Caravelle Syncro

Мнениеот pitstop_loungebar » Съб 10 яну 2015 19:07


Имам въпрос към знаещите - това ще подобри ли осветяването пред буса , или трябва да се замислям за ксенон. Ако , обаче се слага ксенон - с тези стъкла ще има ли смисъл от него , или трябват лупи и нови стъкла ?


Жорка, няма много много смисъл от тези крушки (с бяла светлина на ФИЛИПС. По форумите в UK масово си слагат Osram H4 Night Breaker Unlimited (Up to 110%, 12V, 55W). Според мен е наи-добре да си сложиш ксенон с цвят на температурата 4300К или 5000К.
Защо?
Защото няма смисъл при фар с оребрение и без лупа да се слага ксенон над 5000К. Светлината се размива и пред теб не се вижда хубаво.
Наи-готиното е да сложиш ксенон на късите (ако не си с Н4) и диодни крушки на габаритите. Другата седмица ще монтирам ксенона (Н4) на моя бус и ще ти го докарам да го видиш. Ще има инфо и снимки и в темата ми.

Днес ми спомена и за диодни крушки в купето - за тях нямаш проблем. В понеделник или вторник ще ги имаш.

Изображение


Потребителски аватар
jorko.b67
Мнения: 1061
Регистриран на: Чет 16 дек 2010 23:16
Автомобил: Caravelle 1.6TD Syncro
Двигател:
Местоположение: София

Re: T3 Caravelle Syncro

Мнениеот jorko.b67 » Съб 10 яну 2015 21:04


Слагай ксенона , Боби и да видя ефекта - хареса ли ми , веднага слагам ксенон - без да се замислям !
На КИА-та съм с ксенон (5000К) и отпред си е като ден - това при мъгла , дъжд , сняг , че не се виждало нищо с ксенон си е напълно невярно.
:beer ще е от мен ! )


Потребителски аватар
pitstop_loungebar
Мнения: 108
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 14:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: T3 Caravelle Syncro

Мнениеот pitstop_loungebar » Съб 10 яну 2015 21:14


Имах предвид за ксенон и ребрени фарове,че е по-минимален ефекта. А и стъклото разпръсква прекалено много светлината и ще извадиш очите на тези срещу теб.



Върни се в “Моят VW Bus”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта