Нов горд собственик на VW Т3

Бусове проекти или как се грижим за своя любим бус
Правила на форума
Изображение
vesojoor
Мнения: 13
Регистриран на: Сря 15 юли 2009 13:56
Автомобил: VW T3
Двигател: RP
Местоположение: София

Нов горд собственик на VW Т3

Мнениеот vesojoor » Чет 29 яну 2015 14:34


След кратко умуване,кой бус ще ми е нужен,избора бе ясен - VW T3.Почна се постоянното ровене на всички БГ сайтове и дебнене за подходящ такъв бус,а имено пасажерски T3.Естествено се оглеждах за syncro,но уви нямаше!

И така до един ден в който изкокна буса за мен,пасажерски 9-местен VW Transporter T3.Огледах го веднъж,втория път бе направо закаран в сервиз за оглед и третия път вече бяхме пред нотариуса.За един ден успях да го прехфърля и пререгистрирам навсякъде където се наложи.Ето го и моето бусче
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg

Много запазено,пребоядисано и с двигател 1.8 от Passat 3.Има си кожен салон,9 седалки,оригинално радио :mhihi ,теглич,даже и степенка на плъзгащата се врата!

Естествено съм го взел за работа ,но и удоволствие да си пътувам нагоре-надолу с него!Намислил съм му някои подобрения,но за всичко си има време,а ще трябва и някой друг вложен лев :biggrin




Потребителски аватар
valsanik
Мнения: 1214
Регистриран на: Пон 10 авг 2009 8:48
Автомобил: T3 MULTIVAN+CARAVELLE 16 C-87+91
Двигател: 1.6 TD JX +2.1 MV-Petrol+LPG
Местоположение: София

Re: Нов горд собственик на VW Т3

Мнениеот valsanik » Чет 29 яну 2015 14:38


Браво за мъдрия избор. Пожелавам ти много безаварийни километри и повече забавления с него отколкото ремонти. Ако желаеш можеш да присъстваш на някоя от сбирките и разходките...за да се запознаем и лично. :beer


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Нов горд собственик на VW Т3

Мнениеот vucata » Чет 29 яну 2015 14:46


Браво много е изпънат. Само тези халогени не ми се връзват в картинките :th_up


vesojoor
Мнения: 13
Регистриран на: Сря 15 юли 2009 13:56
Автомобил: VW T3
Двигател: RP
Местоположение: София

Re: Нов горд собственик на VW Т3

Мнениеот vesojoor » Чет 29 яну 2015 15:07


Мерси,да естествено ,че ще дойда на някоя от сбирките.Тамън ще обменя опит и идеи.

И да ще ги помисля аз тези халогени :mhihi

А да забравих има и бензинова печка,но все още незнам дали всичко и е ок,пък незнам точно как да процедирам с нея.


Потребителски аватар
BUS1988
Мнения: 680
Регистриран на: Съб 20 фев 2010 21:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: THESSALONIKI-GREECE

Re: Нов горд собственик на VW Т3

Мнениеот BUS1988 » Чет 29 яну 2015 17:56


Честито колега, много добре изглежда бусчето!


Потребителски аватар
avtohit77
Мнения: 1292
Регистриран на: Вто 08 дек 2009 20:22
Автомобил: VW T4 MULTIWAN + VW T3+T3 DOK
Двигател: AAB 2.4D 1992 + T3 1982 1.9TMTDI
Местоположение: Плевен-Елхово

Re: Нов горд собственик на VW Т3

Мнениеот avtohit77 » Чет 29 яну 2015 20:56


Браво за придобивката,а за печката ако е от въздухар се действа много лесно.Качи някоя снимка на управлението. :beer :th_up :love.vwclub


BURKAN
Вечен БАН
Мнения: 723
Регистриран на: Вто 09 юни 2009 11:42
Автомобил: VW T3 1.6 D AUDI A6 2.5TDI
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Нов горд собственик на VW Т3

Мнениеот BURKAN » Чет 29 яну 2015 21:26


Честито бусче! Хиляди безаварийни! :beer


vesojoor
Мнения: 13
Регистриран на: Сря 15 юли 2009 13:56
Автомобил: VW T3
Двигател: RP
Местоположение: София

Re: Нов горд собственик на VW Т3

Мнениеот vesojoor » Чет 29 яну 2015 23:05


Мерси,колеги за пожеланията.А управлението на печката е едно зелено копче,което е указано посока на пускане,ще го снимам.Като го врътна се чува виене и сигурно тръгва,но след като не е пускана от много време,не я пускам,незнам дали нещо да не стане :mhihi


BURKAN
Вечен БАН
Мнения: 723
Регистриран на: Вто 09 юни 2009 11:42
Автомобил: VW T3 1.6 D AUDI A6 2.5TDI
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Нов горд собственик на VW Т3

Мнениеот BURKAN » Пет 30 яну 2015 12:43


vesojoor написа:Мерси,колеги за пожеланията.А управлението на печката е едно зелено копче,което е указано посока на пускане,ще го снимам.Като го врътна се чува виене и сигурно тръгва,но след като не е пускана от много време,не я пускам,незнам дали нещо да не стане :mhihi


Тя вие, защото почва да се върти вентилатор и вътре в нея започва горене. Първоначално, ако не е палена дълго може да изпуши, а после би трябвало да се изчисти пушека. Пускай я, няма страшно.


Потребителски аватар
jorko.b67
Мнения: 1061
Регистриран на: Чет 16 дек 2010 23:16
Автомобил: Caravelle 1.6TD Syncro
Двигател:
Местоположение: София

Re: Нов горд собственик на VW Т3

Мнениеот jorko.b67 » Пет 30 яну 2015 15:02


Честита нова придобивка !!!
Със здраве да се ползва !
Желая - зелен светофар и здрави спирачки !!!
:beer


vesojoor
Мнения: 13
Регистриран на: Сря 15 юли 2009 13:56
Автомобил: VW T3
Двигател: RP
Местоположение: София

Re: Нов горд собственик на VW Т3

Мнениеот vesojoor » Пон 02 мар 2015 11:15


Колеги,искам да попитам,както вече писах съм с двигател от Passat 1.8карбуратор и на таблото ми постоянно свети лампичката за температурата на антифриза и не показва правилно градусите.Къде може да е проблеми и може ли да се оправи.Друго нещо което искам да си направя е да сменя таблото,защото в момента моето е дори и без часовник.Четох че става табло от Golf 2,но ще стане ли на моето бусче-все пак е от 83г. и какво точно да си търся-ще ми се да има оборотомер,часовник.
Мерси предварително


Потребителски аватар
valsanik
Мнения: 1214
Регистриран на: Пон 10 авг 2009 8:48
Автомобил: T3 MULTIVAN+CARAVELLE 16 C-87+91
Двигател: 1.6 TD JX +2.1 MV-Petrol+LPG
Местоположение: София

Re: Нов горд собственик на VW Т3

Мнениеот valsanik » Пон 02 мар 2015 11:58


Здрасти, почвам по ред.....лампичката на температурния показател свети когато няма ниво в казанчето за антифриз(оригинално). Върху него има един черен датчик в който влиза букса с две жици. При теб или го няма датчика или е повреден.Решение....доливане на антифриз, смяна да датчика или шунтиране на буксата.....правиш мост м/у двете крачета на буксата....Коректното показание на температурата зависи от датчика на двигателя.....хубаво е да си вземеш такъв от бус( еднакъв е като вид с пасатовия, но май има малко по различни стойности)А, и не си уточнил кое не е коректно.....демек къде стои стрелката.... За таблото.....търси си оригинално с часовник или оборотомер....въпреки че второто много трудно ще го намериш и за много пари...Все пак се води екстра на тези бусове.


vesojoor
Мнения: 13
Регистриран на: Сря 15 юли 2009 13:56
Автомобил: VW T3
Двигател: RP
Местоположение: София

Re: Нов горд собственик на VW Т3

Мнениеот vesojoor » Пон 02 мар 2015 18:48


Имам на ниво антифриз,буксичката с двете кабелчета ги има,явно датчика се е бъгнал(ще го сменя та да видя)Температурата на загрял двигател показва едва подминава плътната част,не стига вообще на средата.За таблото разбрах,но си мислех дали няма вариант нещо с преправяне.
Благодаря за отговора!

п.с.Вече си имам централно заключване,колони в предните врати(да не казвам каква играчка си бе)и елипси под най-задната седалка :11


Потребителски аватар
avtohit77
Мнения: 1292
Регистриран на: Вто 08 дек 2009 20:22
Автомобил: VW T4 MULTIWAN + VW T3+T3 DOK
Двигател: AAB 2.4D 1992 + T3 1982 1.9TMTDI
Местоположение: Плевен-Елхово

Re: Нов горд собственик на VW Т3

Мнениеот avtohit77 » Сря 04 мар 2015 20:13


vesojoor написа:Имам на ниво антифриз,буксичката с двете кабелчета ги има,явно датчика се е бъгнал(ще го сменя та да видя)Температурата на загрял двигател показва едва подминава плътната част,не стига вообще на средата.За таблото разбрах,но си мислех дали няма вариант нещо с преправяне.
Благодаря за отговора!

п.с.Вече си имам централно заключване,колони в предните врати(да не казвам каква играчка си бе)и елипси под най-задната седалка :11


Провери ли термостата :screwy Радиатора го провери дали рано загрява :gruebel


vesojoor
Мнения: 13
Регистриран на: Сря 15 юли 2009 13:56
Автомобил: VW T3
Двигател: RP
Местоположение: София

Re: Нов горд собственик на VW Т3

Мнениеот vesojoor » Сря 11 мар 2015 11:32


Предния собственик ,каза че го е сменял,просто тия дни не съм го карал бусчето ,но естествено че ще проверя



Върни се в “Моят VW Bus”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта