Здравейте. Купих си Т3,и имам въпроси....и решения

Бусове проекти или как се грижим за своя любим бус
Правила на форума
Изображение
detebg
Мнения: 52
Регистриран на: Нед 15 мар 2015 18:00
Автомобил:
Двигател:

Re: Здравейте. Купих си Т3,и имам въпроси....и решения

Мнениеот detebg » Чет 19 ное 2015 14:41


Благодаря колега за съвета,ще потърся ново щом ги има :beer




detebg
Мнения: 52
Регистриран на: Нед 15 мар 2015 18:00
Автомобил:
Двигател:

Re: Здравейте. Купих си Т3,и имам въпроси....и решения

Мнениеот detebg » Нед 27 дек 2015 18:13


Здравейте колеги,и весели празници :beer
Имам някакъв проблем с двигателя /1,6Д/,който не мога да разбера. Казанчето за антифриз ми беше спукано,и ми изтичаше антифриз,и загряваше. Смених го с ново,и капачка нова,нов термостат,и го обезвъздуших. Карах си една седмица без проблеми,парно си има,не загрява. Но вчера както си карах изведнъж загря,и светна лампата. Отзад беше избила капачката,уж нова пък клапанът не отворил явно,съскаше пара. Изчаках,и долях вода,и тръгнах. След 5 км. пак загря,тоя път капачката си беше там,но яко съскане,и твърди маркучи. Вода нямаше,а само от газове се беше надул маркуча. Долях,запалих,и гледам какво се случва в казанчето,лека пяна,но малко,водата си циркулира. Това са признаци за гарнитура по принцип,но нямам вода в маслото,нито ми пуши бяло от ауспуха,имам парно,и най вече го прави не винаги. Чудя се да свалям ли главата,какво да правя? :beer


Потребителски аватар
avtohit77
Мнения: 1292
Регистриран на: Вто 08 дек 2009 20:22
Автомобил: VW T4 MULTIWAN + VW T3+T3 DOK
Двигател: AAB 2.4D 1992 + T3 1982 1.9TMTDI
Местоположение: Плевен-Елхово

Re: Здравейте. Купих си Т3,и имам въпроси....и решения

Мнениеот avtohit77 » Пон 28 дек 2015 17:29


Иди първо във някой сервиз да го проверят за СО във водната система преди да си правиш упражнения за луди.Тества със специален тестер и цената варира от 10-20лв пробата.На мен се оказа капачката нищо,че беше нова.


Salvatore
Мнения: 140
Регистриран на: Пет 03 юли 2015 23:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Здравейте. Купих си Т3,и имам въпроси....и решения

Мнениеот Salvatore » Пон 28 дек 2015 21:20


Ако си купил казанче комплект с капачка, има голяма вероятност да е от капачката, защото са с много ниско качество. Известно време работят и клапанчето блокира. При мен също казанчето си дойде комплект с капачка, но си я държа за резерва и си купих от магазин друга капачка. Не, че и на тая, която преди това си беше на буса и имаше нещо, но беше стара, а това е част, която е най-добре на 3-4 години да се подменя профилактично, без оглед дали работи или не. Просто да си "вържеш гащите".
Пробвал съм я, работи и ако с другата стане нещо, ще може да ме прибере от пътя. Но за повече не бих разчитал.


detebg
Мнения: 52
Регистриран на: Нед 15 мар 2015 18:00
Автомобил:
Двигател:

Re: Здравейте. Купих си Т3,и имам въпроси....и решения

Мнениеот detebg » Вто 29 дек 2015 11:06


На по спокойно вчера пак пробвах какво се случва,и се оказа че големия кръг не ми отваря /с новия термостат/. Сложих стария и днес пак пробвах,и пак не отваря. Пробвах и новия на котлона,и си работи. Явно проблемът е че не отварят термостатите,но не знам защо. Като пипна корпусът му,си е топъл,но маркуча студен.
Има ли по принцип причини при работещ термостат,той да не отваря?


Потребителски аватар
pepi3196
Мнения: 364
Регистриран на: Пет 08 авг 2008 21:25
Автомобил: T3 Karavel
Двигател: T3 1987
Местоположение: София

Re: Здравейте. Купих си Т3,и имам въпроси....и решения

Мнениеот pepi3196 » Сря 30 дек 2015 7:22


Провери си водната помпа,термостата може да работи но ако няма кои да бута водата :beer


detebg
Мнения: 52
Регистриран на: Нед 15 мар 2015 18:00
Автомобил:
Двигател:

Re: Здравейте. Купих си Т3,и имам въпроси....и решения

Мнениеот detebg » Сря 30 дек 2015 14:55


Проверих я като сменях термостата,наред изглежда. Освен да пробвам пак да го загрея,и да му отвинтя на радиатора болта за обезвъздушаване,да видя какво ще стане. Друго не мога да се сетя :beer


detebg
Мнения: 52
Регистриран на: Нед 15 мар 2015 18:00
Автомобил:
Двигател:

Re: Здравейте. Купих си Т3,и имам въпроси....и решения

Мнениеот detebg » Сря 30 дек 2015 17:29


Пробвах ,и пак не отваря. Чудя се помпата ли да сменям?,въпреки че изглежда наред.


bayspiro
Мнения: 905
Регистриран на: Чет 12 мар 2009 17:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Здравейте. Купих си Т3,и имам въпроси....и решения

Мнениеот bayspiro » Сря 30 дек 2015 17:47


Ами пробвай първо без него, ако не може да стопли маторя, значи е той(само да не те излъже студа,ако не си в гараж). Провери и "термичната дупка" за темпериране на "гърба" на термостата - ако е запушена, те така прави - в канчето отваря, на място не ще. Също така, като го пробваш в канчето,да не го вариш като яйце -требе термометър и дасе гледа кога отваря и затваря.


Потребителски аватар
muko
Мнения: 245
Регистриран на: Сря 06 фев 2008 17:58
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: KR 1991
Местоположение: Раднево

Re: Здравейте. Купих си Т3,и имам въпроси....и решения

Мнениеот muko » Сря 30 дек 2015 21:37


Здравейте колеги,
имам Т3 4х4 с боксер мотор 1,9 куб. Мислих да го правя или турбо дизел или ТДИ,обче има доста за преправяне говорих с PACH преди време и ми разясни преправяне ня резервоари,камбани и куп неща....иска сега да попитам как стоят нещата ако сложа бензин 1,8 90 к.с. моно инжекция.Макар ,че ми дават за 100 лв още един боксер мотор като моя който е бил в движение преди 2 год.....Та да си дойдем на въпроса: Искам разбиращите да кажат повече ли ще са преправянията при поставяне на 1.8 моно спрямо ТД,ТДИ дизел или да правя боксера с всичко ново?

поздрави!


Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Здравейте. Купих си Т3,и имам въпроси....и решения

Мнениеот PACH » Сря 30 дек 2015 23:34


Пак ще се включа :)
Няма значение дали е дизел или бензин, тук разликите са боксер-редови. Какъвто и редови мотор да сложиш, цялата гимнастика, която ти разказах си важи с пълна сила.


Потребителски аватар
p-sound
Мнения: 318
Регистриран на: Пет 02 апр 2010 23:16
Автомобил: VW T3 Caravelle
Двигател: MV 1990
Местоположение: varna

Re: Здравейте. Купих си Т3,и имам въпроси....и решения

Мнениеот p-sound » Съб 02 яну 2016 17:47


Тъй като бях един от най-големите фенове на водните боксери и в последствие минах на редови мотор бих казал,че не си заслужава вече да се поддържа боксер за ежедневен автомобил(скъп ремонт,скъпи части,скъпа услуга).Ако буса е само за събори и каране от време на време да,но иначе е безмислено тъй като качествените части струват доста.Та мисълта ми беше,че откакто минах на редови мотор само наливам масло и бензин и карам.Така е и с всички останали които са минали на този вариант.Части за подмяната имаме ако решиш се обади,с каквото трябва ще помагаме.
Решението си е твое,но каквото и да е то ние сме насреща.
Успех!!!


Потребителски аватар
muko
Мнения: 245
Регистриран на: Сря 06 фев 2008 17:58
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: KR 1991
Местоположение: Раднево

Re: Здравейте. Купих си Т3,и имам въпроси....и решения

Мнениеот muko » Съб 09 яну 2016 14:41


Благодаря колеги. Нека се постопли малко и ще гледам какво ще е.... Има ли разлика в купетата на Т3 синхро и на обикновенно Т3 Понеже ми изпада едно по-запазено купе.... та направо да прехвърля всичко на него? Освен панела за резервоара....Дали има всичко необходимо за монтажа на предните карантий,къде минава кардана заводско оставено ли е място ......такива неща.


detebg
Мнения: 52
Регистриран на: Нед 15 мар 2015 18:00
Автомобил:
Двигател:

Re: Здравейте. Купих си Т3,и имам въпроси....и решения

Мнениеот detebg » Пет 22 яну 2016 19:23


Здравейте. Горните 4,5 мнения не са по моите проблеми,но ето продължението им. Смених два термостата,казанчето,две капачки с клапани,водната помпа също. И пак не ми отваря големия кръг,не знам вече какво става. Остава съмнението ми че не трябва да имам капачка с клапан,а както си е на оригиналното казанче чурката да си отива направо във второто казанче. Търся вече оригинално казанче. Ще опитам да махна клапана от едната капачка за да видя как ще е. Иначе ако се сетите за нещо което мога да направя, кажете.
Ето оригиналното казанче с чурката.

Изображение


Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Здравейте. Купих си Т3,и имам въпроси....и решения

Мнениеот PACH » Съб 23 яну 2016 10:41


detebg написа: Изображение


Това е от първите казанчетa, капачката няма нищо общо с тази която се монтира на другите казанчета.

http://www.justkampers.com/025-121-321- ... -1984.html

Оригиналната е спряна от производство, но има заместител, която е налична в магазините за авточати, отиди с този номер и си поръчай: 321 121 321 C

http://www.yiparts.com/radiator_cap,321121321c,en.html

Аз бих сменил казанчето с по-новия модел, но ще трябва и маркучите на охлаждането да смениш, защото новите казанчета са с по-голям диаметър.



Върни се в “Моят VW Bus”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта