Здравейте. Купих си Т3,и имам въпроси....и решения

Бусове проекти или как се грижим за своя любим бус
Правила на форума
Изображение
detebg
Мнения: 52
Регистриран на: Нед 15 мар 2015 18:00
Автомобил:
Двигател:

Здравейте. Купих си Т3,и имам въпроси....и решения

Мнениеот detebg » Вто 17 мар 2015 22:01


Беше ми отдавна мечта,мисля че и ще ми стане мания. Четох преди да го взема,но разбира се не всичко става с четене. По принцип най ми харесва Синхрото,ама там вече е дебела работата,и за това взех въпросният бус 1.6 дизел,май се води Мултиван от 81год.,доста запазен и гледан,но си има и проблеми май. Първите въпроси са ми следните....карах го по магистралата 100 км. ,на равно държи 90,110 км.в час,на баири пада до 70,предполагам е нормално за този малък двигател и 4 степенна кутия. Обаче вътре е доста шумно при тия скорости,това нормално ли е?. Също май имам проблем с първа скорост,влиза някак си трудно,и по диагонал,демек с чалъм.Също искам да питам стоп машинката дали е едно нещо към помпата което прилича на малък датчик,и дали често дава проблеми,защото старият собственик е сложил към педала едно копче което е свързано за тоя датчик ,и като натиска спирачката,натиска и него за по голяма сигурност било да светнат стоповете. Може и да е вярно защото днес във Варна видях един Транспортер който нямаше стоп светлини. Как да реша проблема трайно?. Също датчика за температура ми показва един два милиметра в дясно от средата,пък четох че трябвало да е по средата,едва ли е проблем все пак ?. Двигателят е доста тромав нали?,или имам проблем?,или още не съм му свикнал.

Последна промяна от detebg на Съб 21 мар 2015 16:39, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Здравейте. Купих си Т3,и имам въпроси....

Мнениеот PACH » Вто 17 мар 2015 23:28


Честита придобивка и добре дошъл във форума :love.vwclub
Първо 1981г. няма мултиван, качи снимки за да се изясни модификацията.
Ако си 1.6Д с оригиналната му кутия е голямо изнасилване да го пришпорваш с такива скорости, ск.кутия е бавна и вкарваш двигателя в много критични обороти, което установяваш по неприятния шум. На първо време може да смениш кутията в по-бърза, ако имаш бюджет и двигателя :mrgreen
Стоп машинката е на сп.помпа и са 2 бр. вързани в паралел. Намери си две читави от някой бус на части и махай всички побългарявания, като копчето на педала. Датчика може да го смениш, но пак няма гаранция че стрелката ще слезе под диода. Сложи едно съпротивление 28 ома малко след датчика, прекъсни кабела и постави резистора чрез запояване, отгоре термосвиваем шлаух и стрелката се премества където трябва :th_up


detebg
Мнения: 52
Регистриран на: Нед 15 мар 2015 18:00
Автомобил:
Двигател:

Re: Здравейте. Купих си Т3,и имам въпроси....

Мнениеот detebg » Вто 17 мар 2015 23:57


Ето това е машината....предполагам по сериозните потребители във форума са видяли обявата...,но все пак с 90км.в час не ми се струва да е мъчение,иначе с колко трябва да се движи?
Изображение


BURKAN
Вечен БАН
Мнения: 723
Регистриран на: Вто 09 юни 2009 11:42
Автомобил: VW T3 1.6 D AUDI A6 2.5TDI
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Здравейте. Купих си Т3,и имам въпроси....

Мнениеот BURKAN » Сря 18 мар 2015 8:55


Честито бусче. Моя е с 1.6д и 5 скорости. На дълго с 80км. Ако има попътен вятър мога и повече.


Потребителски аватар
valsanik
Мнения: 1214
Регистриран на: Пон 10 авг 2009 8:48
Автомобил: T3 MULTIVAN+CARAVELLE 16 C-87+91
Двигател: 1.6 TD JX +2.1 MV-Petrol+LPG
Местоположение: София

Re: Здравейте. Купих си Т3,и имам въпроси....

Мнениеот valsanik » Сря 18 мар 2015 10:58


Честито :beer Много да ви радва и доста безаварийни км. да изминете. Все пак тези бусове не са за състезания, а за удоволствие. Не че няма начин да се подобрят нещата.....но за това са нужни много средства и търпение....Както и познания. Препоръчвам да се насочите към 1.9 тди двигател и ако намерите скорости 3Н. Или някои други с бръз диф......


valu
Мнения: 43
Регистриран на: Нед 02 фев 2014 17:59
Автомобил:
Двигател:

Re: Здравейте. Купих си Т3,и имам въпроси....

Мнениеот valu » Сря 18 мар 2015 16:45


Честито и от мен колега.Моя е 1.7Д и стрелката за температурата също мърда малко в дясно след средата.Колегата PACH спомена за резистор 28ома,а на колко волта да бъде.
След датчика на разширителния съд ли се слага.
Извинявам се,че питам така в темата на колегата.


detebg
Мнения: 52
Регистриран на: Нед 15 мар 2015 18:00
Автомобил:
Двигател:

Re: Здравейте. Купих си Т3,и имам въпроси....

Мнениеот detebg » Сря 18 мар 2015 17:39


Благодаря ви колеги за пожеланията и съветите. Идеята е да стане за излети и кеф.За моя радост освен пълния комплект седалки,ми дадоха и рокендрол диванчето.Остава да му измисля разни шкафчета,и други екстри,но преди това искам технически да е добре. Притеснява ме първа скорост както описах по горе,за скоростта ми стана ясно,това за резисторите хич не ми е ясно. Ако някой има снимка на помпата в таблото със стоп машинката,ще съм бл.за ми я покаже за да добия представа какво да търся.
А какъв модел е щом не е Мултиван.
Аз може да ми препоръчате майстор ако има в моя район,аз съм от Шумен, за да мога да се консултирам.


Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Здравейте. Купих си Т3,и имам въпроси....

Мнениеот PACH » Сря 18 мар 2015 17:57


valu написа:Честито и от мен колега.Моя е 1.7Д и стрелката за температурата също мърда малко в дясно след средата.Колегата PACH спомена за резистор 28ома,а на колко волта да бъде.
След датчика на разширителния съд ли се слага.
Извинявам се,че питам така в темата на колегата.


Резисторите нямат волтаж, трябва ти 0.25 вата. Прекъсва се кабела след датчика за температура на таблото и се запоява да минава сигнала през резистора.


Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Здравейте. Купих си Т3,и имам въпроси....

Мнениеот PACH » Сря 18 мар 2015 17:58


detebg написа:Благодаря ви колеги за пожеланията и съветите....
Ако може да ми препоръчате майстор в моя район аз съм от Шумен, за да мога да се консултирам.


За Шумен не знам, мога да те изпратя до Варна ако Пепи има време да го погледне.


Потребителски аватар
chato
R.I.P
Мнения: 318
Регистриран на: Сря 20 май 2009 12:21
Автомобил: VW bus T3
Двигател: 1.6D CS 1981
Местоположение: sofia

Re: Здравейте. Купих си Т3,и имам въпроси....

Мнениеот chato » Сря 18 мар 2015 20:54


Честито бусче,много да ви радва.


valu
Мнения: 43
Регистриран на: Нед 02 фев 2014 17:59
Автомобил:
Двигател:

Re: Здравейте. Купих си Т3,и имам въпроси....

Мнениеот valu » Чет 19 мар 2015 14:32


PACH написа:
valu написа:Честито и от мен колега.Моя е 1.7Д и стрелката за температурата също мърда малко в дясно след средата.Колегата PACH спомена за резистор 28ома,а на колко волта да бъде.
След датчика на разширителния съд ли се слага.
Извинявам се,че питам така в темата на колегата.


Резисторите нямат волтаж, трябва ти 0.25 вата. Прекъсва се кабела след датчика за температура на таблото и се запоява да минава сигнала през резистора.[/quo

Мерси колега.


Потребителски аватар
mesiata666
Мнения: 260
Регистриран на: Нед 02 фев 2014 15:28
Автомобил: VW Multivan T3 Magnum
Двигател: 1.9 TD 1989
Местоположение: Sofia
Контакти:

Re: Здравейте. Купих си Т3,и имам въпроси....

Мнениеот mesiata666 » Чет 19 мар 2015 21:41


Честито бусче и от мен колега :beer
Прегледах обявата и според снимките, твоят бус е каравел, а не мултиван. Въпреки всичко изглежда много добре и запазено (според снимките)... С някои преработки, по твой вкус, можеш да си го направиш още по-добро. :bowdown Но с двигател 1.6 не очаквай чудеса и с повече от 80км/ч ще си е мъчение за двигателя! :a045 Що се отнася до стрелката на термометъра, принципно, когато е на баир или е видял много зор двигателя, е нормално стрелката да застане малко след диода, но ако го оставиш да поработи нормално би трябвало да си стои на диода. Ако не се случва това, тогава послушай колегите, но аз мисля, че от разказа ти за високите скорости, е дошъл "проблема" със стрелката :gruebel и още веднъж честито и много радости и добре дошъл във форума!


BURKAN
Вечен БАН
Мнения: 723
Регистриран на: Вто 09 юни 2009 11:42
Автомобил: VW T3 1.6 D AUDI A6 2.5TDI
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Здравейте. Купих си Т3,и имам въпроси....

Мнениеот BURKAN » Чет 19 мар 2015 21:49


mesiata666 написа:Честито бусче и от мен колега :beer
Прегледах обявата и според снимките, твоят бус е каравел, а не мултиван. Въпреки всичко изглежда много добре и запазено (според снимките)... С някои преработки, по твой вкус, можеш да си го направиш още по-добро. :bowdown Но с двигател 1.6 не очаквай чудеса и с повече от 80км/ч ще си е мъчение за двигателя! :a045 Що се отнася до стрелката на термометъра, принципно, когато е на баир или е видял много зор двигателя, е нормално стрелката да застане малко след диода, но ако го оставиш да поработи нормално би трябвало да си стои на диода. Ако не се случва това, тогава послушай колегите, но аз мисля, че от разказа ти за високите скорости, е дошъл "проблема" със стрелката :gruebel и още веднъж честито и много радости и добре дошъл във форума!



Прав си Андро! Колегата го е мъчили и то яко. Нормалната скорост е 80. А за тази скоростна кутия каквато е неговата е съсипия на двигател.


detebg
Мнения: 52
Регистриран на: Нед 15 мар 2015 18:00
Автомобил:
Двигател:

Re: Здравейте. Купих си Т3,и имам въпроси....

Мнениеот detebg » Пет 20 мар 2015 12:26


Благодаря ви за мненията,и пожеланията. Аз намерих тук един колега с Мултиван,и видях разликите от моя. Ами аз все пак не го измъчих чак толкова много по магистралата,просто пробвах възможностите му,но вече няма да му давам зор.
Само да попитам ако имам технически въпрос за буса,дали тук да пиша,или да отварям нова тема за всеки въпрос?


Потребителски аватар
chato
R.I.P
Мнения: 318
Регистриран на: Сря 20 май 2009 12:21
Автомобил: VW bus T3
Двигател: 1.6D CS 1981
Местоположение: sofia

Re: Здравейте. Купих си Т3,и имам въпроси....

Мнениеот chato » Пет 20 мар 2015 12:59


Вече си имаш тема,в нея може да си питаш каквото искаш.Преполагам,че на много от въпросите си ще намериш отговор и във форума.



Върни се в “Моят VW Bus”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта