Здравейте. Купих си Т3,и имам въпроси....и решения

Бусове проекти или как се грижим за своя любим бус
Правила на форума
Изображение
Потребителски аватар
chato
R.I.P
Мнения: 318
Регистриран на: Сря 20 май 2009 12:21
Автомобил: VW bus T3
Двигател: 1.6D CS 1981
Местоположение: sofia

Re: Здравейте. Купих си Т3,и имам въпроси....и решения

Мнениеот chato » Съб 27 юни 2015 20:36


Спокойно,бусчето ти не е менте и моя няма('81г.).Но ще трябва да си намериш и помпа и казанче от бус със серво защото са различни(нашата е по-голяма).
Успех.




detebg
Мнения: 52
Регистриран на: Нед 15 мар 2015 18:00
Автомобил:
Двигател:

Re: Здравейте. Купих си Т3,и имам въпроси....и решения

Мнениеот detebg » Нед 28 юни 2015 14:58


Сега вече какво ще трябва да променя,или всичко си е заложено в завода? Смисъл нещо стойка за закачане на сервото,лостова система,педали,въздух трябва ли му?


Потребителски аватар
valsanik
Мнения: 1214
Регистриран на: Пон 10 авг 2009 8:48
Автомобил: T3 MULTIVAN+CARAVELLE 16 C-87+91
Двигател: 1.6 TD JX +2.1 MV-Petrol+LPG
Местоположение: София

Re: Здравейте. Купих си Т3,и имам въпроси....и решения

Мнениеот valsanik » Нед 28 юни 2015 16:22


Мисля че ще трябва да смениш конзолата с педалите,стойката дето държи сервото, Да си намериш вакуум помпа, да прекараш тръбопровода за вакуума.....Да си намериш помпа от такъв със серво.....И най важното да имаш мерак да го направиш.... :beer


detebg
Мнения: 52
Регистриран на: Нед 15 мар 2015 18:00
Автомобил:
Двигател:

Re: Здравейте. Купих си Т3,и имам въпроси....и решения

Мнениеот detebg » Съб 17 окт 2015 18:50


Здравейте отново. Скоро нямах време за бусчето,но ето какво сътворих тия дни....
Попаднаха ми изгодно въртящи се седалки от Еспейс,и реших да ги инсталирам. Проблемите са че са доста по високи,и трябва рязане,напасване, и заваряване, с което аз по принцип не се занимавам,но се справих. Първо свалих механизма,и му резнах от височината. После сложих релсите от Еспейса върху тези на Буса,за да видя дали на широчина нещо ще се коригира,и да видя как после ще ги хвана. На широчина са добре.Захващането ще стане със съществуващите дупки на Буса,като се подпъхнат гайки. Сложих релсите,и после отрязания механизъм за въртене,за да видя дали нещо още да режа преди заваряване. Точкувах на място,и го свалих за заварка. После се оказа че трябва и да резна ръчката на седалката която я придвижва напред-назад,и да я заваря обратно. Хрумнаха ми и други начини за интегриране на седалките,но целта ми беше да запазя оригиналните седалки,както и релсите на буса които са заварени за купето.

Ето колко е висока
Изображение

Частта която се реже

Изображение

Отрязан

Изображение

Релсите

Изображение

Вече заварено

Изображение

Лоста за движение напред-назад

Изображение

Ето колко се свали височината

Изображение
Изображение

Резултатът

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение


Потребителски аватар
BUS1988
Мнения: 680
Регистриран на: Съб 20 фев 2010 21:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: THESSALONIKI-GREECE

Re: Здравейте. Купих си Т3,и имам въпроси....и решения

Мнениеот BUS1988 » Съб 17 окт 2015 19:09


Браво, много добре се получи!


Потребителски аватар
radio182
Мнения: 159
Регистриран на: Сря 21 апр 2010 18:28
Автомобил: VW Transporter 85
Двигател: 1.9 D
Местоположение: Добрич

Re: Здравейте. Купих си Т3,и имам въпроси....и решения

Мнениеот radio182 » Нед 25 окт 2015 1:57


Хрумнаха ми и други начини за интегриране на седалките,но целта ми беше да запазя оригиналните седалки,както и релсите на буса които са заварени за купето.



Kолега би ли споделил и другия начин който ти е хрумнал?
Понеже и на мен скоро ще ми се наложи да я правя тази операция, със същите седалки от еспейс.


detebg
Мнения: 52
Регистриран на: Нед 15 мар 2015 18:00
Автомобил:
Двигател:

Re: Здравейте. Купих си Т3,и имам въпроси....и решения

Мнениеот detebg » Нед 25 окт 2015 17:32


При всички положения трябва да се свали височината на седалките от Еспейса,че иначе стават много високи. Иначе като идеи ми хрумна да махна целия механизъм и да го сложа на оригиналните седалки,но аз искам да си ги имам оригиналните. Също може и да се махнат релсите на буса,но пак ще разваля оригиналноста,може и успоредно да се заварят релсите от Еспейсана,до тия на буса. При всички положения обаче трябва да се свали височината на Еспейсовите седалки.
Успех с монтажа,не е трудно. :beer


Потребителски аватар
radio182
Мнения: 159
Регистриран на: Сря 21 апр 2010 18:28
Автомобил: VW Transporter 85
Двигател: 1.9 D
Местоположение: Добрич

Re: Здравейте. Купих си Т3,и имам въпроси....и решения

Мнениеот radio182 » Пон 26 окт 2015 0:20


Мерси колега, между другото много добре се е получило.
Аз ги купих седалките но все още не съм ги виждал.
Така че все още не съм решил как ще ги монтирам.


detebg
Мнения: 52
Регистриран на: Нед 15 мар 2015 18:00
Автомобил:
Двигател:

Re: Здравейте. Купих си Т3,и имам въпроси....и решения

Мнениеот detebg » Вто 10 ное 2015 17:26


Извинявайте колеги за тъпия въпрос,но не можах да намеря къде стои термостата :banghead . Единственото място което ме усъмни беше там където стои горивния филтър,но ми се стори малко мястото. Търсих и в търсачките,и нищо не намерих. Мотора е 1.6Д. Съжалявам наистина за тъпия въпрос,но си викам,да не е нещо секретно като спирачното казанче.


Потребителски аватар
valsanik
Мнения: 1214
Регистриран на: Пон 10 авг 2009 8:48
Автомобил: T3 MULTIVAN+CARAVELLE 16 C-87+91
Двигател: 1.6 TD JX +2.1 MV-Petrol+LPG
Местоположение: София

Re: Здравейте. Купих си Т3,и имам въпроси....и решения

Мнениеот valsanik » Вто 10 ное 2015 19:03


Във водната помпа е.... :beer От него тръгва дебелия маркуч...


detebg
Мнения: 52
Регистриран на: Нед 15 мар 2015 18:00
Автомобил:
Двигател:

Re: Здравейте. Купих си Т3,и имам въпроси....и решения

Мнениеот detebg » Вто 10 ное 2015 19:54


Ох,имах и тия подозрения,но ми се стори нереално,че да ги споделя. Значи трябва доста неща да разглобя....Благодаря за отговора. Има ли изненади които да очаквам при смяната му в тоя случай? :beer


Потребителски аватар
valsanik
Мнения: 1214
Регистриран на: Пон 10 авг 2009 8:48
Автомобил: T3 MULTIVAN+CARAVELLE 16 C-87+91
Двигател: 1.6 TD JX +2.1 MV-Petrol+LPG
Местоположение: София

Re: Здравейте. Купих си Т3,и имам въпроси....и решения

Мнениеот valsanik » Вто 10 ное 2015 20:02


Не.... Сваляш маркуча,(хубаво е да подложиш една кофа или леген, щото много антифиз ще тече), който е със една странна скоба. За да я разхлабиш, трябва да я стиснеш със "гарги клещи". След това с 10 ключе(най добре с гедоре 10) развиваш капачката. Има един "О" пръстен, ако го няма с комплекта термостат, е хубаво да си го купиш от някъде. Ако не, слагаш стария и мажеш капачката със силикон. Но, за пред почитане е да си намериш нов "О" пръстен. След това надяваш маркуча и пълниш системата с антифриз. И внимателно да го обезвъздушиш, щото оставят джобове и после ще ти загрява. Пиши какво е станало после. :beer


detebg
Мнения: 52
Регистриран на: Нед 15 мар 2015 18:00
Автомобил:
Двигател:

Re: Здравейте. Купих си Т3,и имам въпроси....и решения

Мнениеот detebg » Съб 14 ное 2015 17:55


valsanik написа:Не.... Сваляш маркуча,(хубаво е да подложиш една кофа или леген, щото много антифиз ще тече), който е със една странна скоба. За да я разхлабиш, трябва да я стиснеш със "гарги клещи". След това с 10 ключе(най добре с гедоре 10) развиваш капачката. Има един "О" пръстен, ако го няма с комплекта термостат, е хубаво да си го купиш от някъде. Ако не, слагаш стария и мажеш капачката със силикон. Но, за пред почитане е да си намериш нов "О" пръстен. След това надяваш маркуча и пълниш системата с антифриз. И внимателно да го обезвъздушиш, щото оставят джобове и после ще ти загрява. Пиши какво е станало после. :beer



Смених го,но сега имам друг проблем. Имам лек теч от някъде на антифриз,и казанчето като го напълня повече от половината и тече от дупчица колкото от игла. Сега търся друго казанче, и като оправя и теча ,тогава ще се пробвам да обезвъздуша. Странно че минах 30 км. и въпреки че капе ,в казанчето нивото си беше същото преди тия 30км. Може би когато колата е в движение не капе,а само на работа на място.

Между другото ако сменя двигателя с 1.6 ТД ,и кутията си остане същата,мисля че е най бавната ,дали ще имам ефект. И лесно ли се сменя двигателя,много ли неща трябва да се преправят?


Потребителски аватар
valsanik
Мнения: 1214
Регистриран на: Пон 10 авг 2009 8:48
Автомобил: T3 MULTIVAN+CARAVELLE 16 C-87+91
Двигател: 1.6 TD JX +2.1 MV-Petrol+LPG
Местоположение: София

Re: Здравейте. Купих си Т3,и имам въпроси....и решения

Мнениеот valsanik » Съб 14 ное 2015 22:33


Блоковете са същите....единствено има разлика в изпускателната система.....както и в колекторите(изпускателен и смукателен) Напиши какъв код е кутията за да видим колко ще е бавна....Но мисля че едни 100км ще можеш да си ги държиш. На Синята хала ми беше бавна кутията , но като сложих 1.6тд си ги държах 100-те км.Но иначе златната му скорост беше 85-95км. И си вървеше прилично. А,кутията ми беше 4степенна с код DY.
А къде точно тече на място ....Да не би да е от тази малка дупчица и да се стича някъде по маркучите и да ти прави локвичка???


Salvatore
Мнения: 140
Регистриран на: Пет 03 юли 2015 23:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Здравейте. Купих си Т3,и имам въпроси....и решения

Мнениеот Salvatore » Чет 19 ное 2015 9:43


Казанче си купи ново ако тече.Има ги, аз лятото купувах. Предишният собственик на бусчето се е пробвал нещо да лепи....и стана така, че изведнъж потече от 5 места едновременно. Някъде бях писал тогава из темите...по спомен, двайсетина лева е ново казанче с капачка заедно.



Върни се в “Моят VW Bus”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта